Şimdi Ara

American Horror Story: NYC | 11. Sezon (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.784
Cevap
19
Favori
90.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk bölümü izledim..benden gecer not aldı...2 yi de izlicem...
  • merakla bekliyorum 3. bölümü
  • 2.bölümü izledim... artık takipteyim...gayet güzel olmuş..
  • sezonun en iyi baslangıc yapan dizisi.
  • Bu sezonki en iyi dizi.
  • Mini dizi gibi mi yoksa uzun soluklu mu acaba. İzlesem mi karar veremedim.
  • mini dizi olursa daha güzel olur ya a ingiliz dizileri gibi kısa olursa iyi olur yani..yoksa öyle sezonlarca dizi takip edemem... 6sar bölümden 4 sezon yeterde artar bile...
  • 3. bölüm çıksın bakalım oda beğenilirse takibe başlarım...
  • dün akşam ilk 2 bölümü indirdim izledim,bana göre bu yılın elle tutulur yapımlarından olmuş.klasik amerikan korku gerilim öğelerini işleyip aman aman bir korku değil de daha çok rahatsız edici gerici birşey ortaya çıkmış ama bayağ bayağ sürükleyici kendine özgün havası var.sonra yapımcılarına baktım ryan murphy, brad falchuk'mış. nip/tuck'a imza atmış adamlar varsa işin içinde ben bunu takip ederim inş. güzel devam eder,bu yılın terra nova faciasından sonra ilaç gibi gelir.
  • Videolar patlamış hep
  • ilk bölümün 10. dakikasındayım. inanılmaz klişe başladı yav daha orjinal bi başlangıç bekliyodum. niyetim b.k atmak değil gerçekten ama bu kadar güzel yorumları görünce beklentim artmıştı. neyse devam ediyorum, umarım düşüncem değişir de editlerim bu mesajı.

six feet under'daki ruth fisher da dizideymiş. iyi bi oyuncu, severim.

evet bitti ilk bölüm; klişe başladığı konusunda fikrim değişmedi. bu senenin en iyi başlangıç yapan dizisi falan yorumlarına katılmıyorum ama genel olarak iyi bi dizi. kalite bakımından beğendim. 5-6 bölüm takip edicem. ayrıca mini dizi olması fikrine ben de katılıyorum. 2 sezon falan gayet iyi olur.

konuya gelirsek;
    konu bilindik bi konu gibi duruyor ilk bölümü izleyince ama umarım ilerleyen bölümlerde başka yerlere bağlarlar, orjinal bişeyler görürüz umarım. ayrıca aklıma takılan bişey var; bu siyah deri elbiseli dayı ile kadın şeyaptıya, (yahu ne midesiz kadınmış, gerçekten tiksindim), insan bi deri elbiseyi çıkartır bakar bişey yapar konuşmasını sağlar falan dimi? biraz garip olmuş o sahne, gerçi bi sonraki sahnede adam yatak odasına giriyor orda hani kıyafetini çıkarmış ta gelmiş izlenimi yarattılar ama yine de saçma geldi bana. tüm bunlar dışında gerildiğim tek sahne kızı bodrumda korkuttukları sahneydi. ilk bölüm itibari ile ortalamaydı diyebilirim. bu benim görüşüm. umarım ilerleyen bölümler orjinal bişeyler görürüz. aksi takdirde "the others" ile başlayan ve çakmalarıyla devam eden filmlerden hiç bi farkı kalmaz ne yazıkki. biraz olumsuz bi eleştiri yaptım ama dediğim gibi çekimleri falan kaliteli gayet, çerez niyetine izlenir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morgalfabesi -- 18 Ekim 2011; 22:59:52 >

• klişeleri spoiler yaz diyecemde zaten korku filmleri komedi filmlrinde çoğu şey bilindiktir...karanlık bir yerdesin arkandan sessizce biri gecer..gözleri patlak patlaktır falan.

sen genede yaz buraya neler olduğunu...spoiler içinde olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

klişeleri spoiler yaz diyecemde zaten korku filmleri komedi filmlrinde çoğu şey bilindiktir...karanlık bir yerdesin arkandan sessizce biri gecer..gözleri patlak patlaktır falan.

başlıyorum o zaman madde madde

dizinin ilk bölümünde gördüğüm/herkesin gördüğü klişeler;

1- seneler önce bi evde cinayet gerçekleşir (genelde küçük çocuklar ölür) sonra o evi dekore ederler, seneler sonra bi aile o eve yerleşir.

2- yerleşilen evi satmaya çalışan kişi her daim şüphelidir ve şüpheli davranışlar sergiler. aynı zamanda yakın komşu da her daim şüphelidir ve şüpheli davranışlar sergiler.

3- küçük psikopat kız her daim korku öğesidir. ki dizide de 1978 yılında küçük psikopat kız "ölceksin ehe ehe" tarzı bi sırıtışla başladı, günümüzde ise biraz daha büyümüş hali, psikopatlık aynı, replik aynı.

4- evin mutlaka ama mutlaka bodrumu ve/veya tavan arası korku öğeleri barındırır. ki dizide de ikisi birden mevcut.

5- yeni eve taşınan çiftimizin mutlaka sorunları olur. (genelde seks sorunları tercih edilir, hem basit, esktrem bişey değil, hem de ilerleyen bölümlerde gelecek ateşli seks sahneleri reytingleri arttırır.)

6- insanlardan/dünyadan/hayattan nefret eden ergen kız ve/veya erken erkek çocuk mutlaka bulunur. ki dizimizde ikisi de mevcut. biri ailenin kızı, diğeri doktorun hastası rolünde karşımıza çıkıyor.

7- hizmetçi çok sık tercih edilmez aslında ama "the others" örneğini vericem yine, kesinlikle harika bi filmdi, sonraki birçok filme ilham verdi. bu dizide de hizmetçi (burası izlemeyenler için ağır spoiler; ölü hizmetçi) mevcut.

8- "bu evden çıkın" şeklinde uyaran biri mutlaka ama mutlaka olur.

9- şüpheli kişi bir hediye getirmişse direk çöpe atılması lazımken, o hediye kullanılır. (ilk bölümde kadının verdiği otu alıp yakması, eve koku yayması.)

10- eve taşındıktan sonra önceki kalan eşyalar atılır ama daha sonra evin herhangi bi köşesinde tekrar görülür. oha atmıştım ben bunu şeklinde şaşırılır.

11- ateş ve/veya şömine önemli bi unsurdur. aynı şekilde ocak ve çaydanlık ta. bunlar arasından bi tek kaynayan çaydanlığın çıkardığı ses yoktu ilk bölümde. şömine ve ocak ateşi vardı.

12- hizmetçinin "hanımının küpelerini/kolyelerini takması" genel bi klişe.

13- bu da çok yaygın olmasa da mevcuttur; "kadının kocasından hamile kaldığını zannedip filmin/dizinin içeriğine göre başka bi yaratıktan/kişiden/hayaletten/şeytandan vs. hamile kalması."

ilk bölümde gördüklerim bu kadar. dediğim gibi diziyi kötülemek için değil, beklentim yüksek olduğu için klişeler gözüme çok çarptı.

• güzel bir diziye benziyor hadi hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: morgalfabesi

quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

klişeleri spoiler yaz diyecemde zaten korku filmleri komedi filmlrinde çoğu şey bilindiktir...karanlık bir yerdesin arkandan sessizce biri gecer..gözleri patlak patlaktır falan.

başlıyorum o zaman madde madde

dizinin ilk bölümünde gördüğüm/herkesin gördüğü klişeler;

1- seneler önce bi evde cinayet gerçekleşir (genelde küçük çocuklar ölür) sonra o evi dekore ederler, seneler sonra bi aile o eve yerleşir.

2- yerleşilen evi satmaya çalışan kişi her daim şüphelidir ve şüpheli davranışlar sergiler. aynı zamanda yakın komşu da her daim şüphelidir ve şüpheli davranışlar sergiler.

3- küçük psikopat kız her daim korku öğesidir. ki dizide de 1978 yılında küçük psikopat kız "ölceksin ehe ehe" tarzı bi sırıtışla başladı, günümüzde ise biraz daha büyümüş hali, psikopatlık aynı, replik aynı.

4- evin mutlaka ama mutlaka bodrumu ve/veya tavan arası korku öğeleri barındırır. ki dizide de ikisi birden mevcut.

5- yeni eve taşınan çiftimizin mutlaka sorunları olur. (genelde seks sorunları tercih edilir, hem basit, esktrem bişey değil, hem de ilerleyen bölümlerde gelecek ateşli seks sahneleri reytingleri arttırır.)

6- insanlardan/dünyadan/hayattan nefret eden ergen kız ve/veya erken erkek çocuk mutlaka bulunur. ki dizimizde ikisi de mevcut. biri ailenin kızı, diğeri doktorun hastası rolünde karşımıza çıkıyor.

7- hizmetçi çok sık tercih edilmez aslında ama "the others" örneğini vericem yine, kesinlikle harika bi filmdi, sonraki birçok filme ilham verdi. bu dizide de hizmetçi (burası izlemeyenler için ağır spoiler; ölü hizmetçi) mevcut.

8- "bu evden çıkın" şeklinde uyaran biri mutlaka ama mutlaka olur.

9- şüpheli kişi bir hediye getirmişse direk çöpe atılması lazımken, o hediye kullanılır. (ilk bölümde kadının verdiği otu alıp yakması, eve koku yayması.)

10- eve taşındıktan sonra önceki kalan eşyalar atılır ama daha sonra evin herhangi bi köşesinde tekrar görülür. oha atmıştım ben bunu şeklinde şaşırılır.

11- ateş ve/veya şömine önemli bi unsurdur. aynı şekilde ocak ve çaydanlık ta. bunlar arasından bi tek kaynayan çaydanlığın çıkardığı ses yoktu ilk bölümde. şömine ve ocak ateşi vardı.

12- hizmetçinin "hanımının küpelerini/kolyelerini takması" genel bi klişe.

13- bu da çok yaygın olmasa da mevcuttur; "kadının kocasından hamile kaldığını zannedip filmin/dizinin içeriğine göre başka bi yaratıktan/kişiden/hayaletten/şeytandan vs. hamile kalması."

ilk bölümde gördüklerim bu kadar. dediğim gibi diziyi kötülemek için değil, beklentim yüksek olduğu için klişeler gözüme çok çarptı.

dedğim gibi bu sekilde bakarsan çoğu dizi klişedir...zaten dedim önceki mesajımda..korku filmlerinde klişe olması normal...yazdıklarının hepsi doğru ama çokda secenek yok yani...

• sarışın aslında ne azgın kadın ya
  • 3 bölüm düştü nete....
  • quote:

Orijinalden alıntı: facemaker

sarışın aslında ne azgın kadın ya

aksiyonu bundan bekliyom ben
    American Horror Story: NYC | 11. Sezon

American Horror Story: NYC | 11. Sezon

• 2. bölüm ilk bölümden daha sönüktü.
  • İlk bölüm itibariyle iyiydi diyebilirim. Yukarıda bir üyenin dediği gibi "the others" filmine oldukça benziyor.

Dizinin akışkan olması ve izleyiciyi sıkmaması dikkatimi çekti. Bizler tarafından tutulmasının en önemli sebebi budur.

01x01

Dizide sağlamına rastlayamadık bir türlü. Herkes kafayı çizer mi arkadaş?
    Psikiyatr Ben, beyin kanseri olan adamın sözünü dinlemeyerek büyük hata yaptı... Yukarıda bahsedilmiş. Daha önce aynı olayı yaşamış biri yeni gelenlere durumu anlatır ama dinlemezler ve sonu hüsranla sonuçlanır. Bu da bir klişedir.

Şimdi 2.bölüme geçiyorum... Bakalım nasılmış.

01x02

İlk bölüm kadar iyi olmasa da fena değildi. Her daim olduğu gibi gerilim had safhada.
    Tate de onlardanmış. Garip olaylar dönüyor. 2 bölüm geçmesine rağmen tam çözemedik.

Bu yapım mini dizi tadında ilerliyor. Bence iyi yapıyorlar. Çok uzun sürmemesi daha iyi. Çünkü konu kısıtlı. Zaten her bölüm film tadında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smyrna -- 21 Ekim 2011; 4:22:07 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.