Şimdi Ara

🟦 American Express® Türkiye [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.547
Cevap
95
Favori
171.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şöyle bir açıklama yapayım hocam, Seyahat & Concierge hattı üzerinde 600 MR Puan karşılığı 1 TL'dir ancak bu puan karşılıkları karttan karta değişiklik gösteriyor.

American Express Green Card: 600 MR = 1 TL

American Express Gold Card: 200 MR = 1 TL

American Express The Platinum Card: 300 MR = 1 TL

American Express Metal The Platinum Card: 200 MR = 1 TL

Yani kısaca;

Green Card için 100.000 MR puanın karşılığı 166 TL,

The Platinum Card için 100.000 MR puanın karşılığı 333 TL,

Gold Card ve Metal The Platinum Card için 100.000MR puanın karşılığı 500 TL yapıyor.

*Dönemsel kampanyalar ve uygulamalarla kart puan kullanımları değişiklik gösterebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 30 Ekim 2021; 14:51:54 >
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış bilgi green card için karşılığı 600 değil 300 dür. Kesin ve net bilgi. Dün telefondan mr puanlarım ile 3 kişilik uçak bileti aldım green ve platinium 300 gold ve metal 200 ‘e bölerek hesaplama yapabilirsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam o zaman Green Card'lara da 2x MR puan kullanım hakkı sunuluyor, sitede yer almadığı için ben böyle hesaplama yaptım. Concierge hattı da normalde 600 MR Puan karşılığı 1 TL'dir deyince o zaman Green Card'lar bu şekilde kullanıyor diye düşündüm.

Ama siz o şekilde işlem yaptıysanız bu dönemde Green Card müşterilerine de 2x kullanım hakkı sunuluyor demektir ama normalde standartı bu şekilde, dönemsel bir uygulama olabilir ama ben yine de yazımın altına not olarak değişiklik gösterebileceğini yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 30 Ekim 2021; 14:52:25 >
    Belki de dönemsel olabilir ama 4 aydır kullanıyorum ıçak bileti olarak hep 2x olarak kullandım.

• Yine de cevabınız için teşekkürler hocam, bu tarz bilgileri ancak kullanan kişilerden öğrenebiliyoruz :)

Gönderimin altına "*Dönemsel kampanyalar ve uygulamalarla kart puan kullanımları değişiklik gösterebilir." olarak ekledim ibareyi, en azından insanlar aylar sonra konuya baktığında değişiklik gösterebileceğini bilmiş olurlar.

• Kartı teslim aldım, kartın üstünde yer alan tüm yazılar ve American Express logosu kabartmalı şekilde yapılmış. Kart numarası ve SKT tarihleri kartın arka tarafına işlenmiş. (kabartmalı şekilde) Bu arada kart metal olduğu için MagSafe'li iPhone'un arkasına hemen yapışıyor.

Bu arada çip yeri gereksiz bir şekilde büyük, neden böyle yapmışlar anlamadım.

🟦 American Express® Türkiye [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 1 Kasım 2021; 12:3:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iDoctor

Kartı teslim aldım, kartın üstünde yer alan tüm yazılar ve American Express logosu kabartmalı şekilde yapılmış. Kart numarası ve SKT tarihleri kartın arka tarafına işlenmiş. (kabartmalı şekilde) Bu arada kart metal olduğu için MagSafe'li iPhone'un arkasına hemen yapışıyor.

Bu arada çip yeri gereksiz bir şekilde büyük, neden böyle yapmışlar anlamadım.

Vay be gerçekten şahane gözüküyor. Hayırlı olsun. Kullanacak mısınız yoksa işlem yapmadan bekletecek misiniz¿

• Créw kullanıcısına yanıt
    Aktif kullanıyorum hocam, yani kullanıcam :)

2 aydır Normal Platinum kart kullanıyordum, 2 ayda 800.000 küsür MR puan biriktirdim. O da Concierge hattında 4.000 TL'ye tekabül ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 1 Kasım 2021; 15:58:26 >
    Metal kartın aidatını eski kartın ücretini düşüp farkı mi talep ediyorlar. Yoksa her iki kart içinde tam ücret mi alıyorlar. Birde MR puanlar transfer edilebiliyormu yeni karta?

Hocam 2 ayda nasil yaptiniz o kadar puani valla bravo :) kampanyalari tyc hbc vb gibi yuklemeler ile mi tamamladiniz genelde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 1 Kasım 2021; 22:2:12 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ondemand O kullanıcısına yanıt
    Hocam bir önceki karta daha aidat ödememiştim zaten ama ödemiş olsaydım da, upgrade işlemi olduğu için onu hallediyorlar, temsilciyle konuşmanız yeterli olur.

MR Puanları "Garanti BBVA Mobil" üzerinden hızlıca aktarabilirsiniz yeni karta.

Bu kadar puan nasıl biriktiriyorsunuz , bir taktiği var mı ¿ neler yapıyorsunuz¿

Hocam harcamalarınız kampanyalar ile eşleşirse yüksek MR kazanabiliyorsunuz. Mesela bu ayın kampanyalarından yola çıkarsak;

1) Market ve Elektronik harcamalarına toplam 100.000MR
    2) Giyim, Kozmetik ve Aksesuar harcamalarına 100.000MR
    3) GarantiPay ile harcamalarına toplam 45.000MR

4) Beymen'de ekstra 250.000MR
    5) n11'de ekstra 50.000MR
    6) ucuzabilet.com'da ekstra 50.000MR

1,2,3 zaten her ay banko kazandığım kampanyalar oradan 245.000MR ha olurda ekstra kampanyalardan da yararlanırsam 350.000MR puanda oradan.

kampanyalar ile 595.000MR maksimum kazanabiliyorsunuz.

Bir de kampanya dışında her 1 TL harcamanız 1 MR puan yaptığını düşünürseniz.

Kısaca taktiği harcama yapmak

Yılbaşından önce bende çıkartacağım. Gerçekten tam bana göre bir kart olduğunu bu konu sayesinde farkettim. Emeğine sağlık

Rica ederim hocam, şimdiden hayırlı olsun diyorum o zaman :)

• Hadi bakalim hayirlisi metale basvurdum onaylandi :)

• Kasım 2021 American Express® Kampanyaları

Kasım ayı içerisinde American Express® kartınız ile kampanyalardan kazanabileceğiniz maksimum MR Puan: 645.000

*Kişiye özel sunulan kampanyalar ile daha fazla kazanmak mümkün olabilir.

🟦 American Express® Türkiye [ANA KONU]

Kampanyalar haricinde her 1 TL harcamaya 1 Membership Rewards puan kazanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 3 Kasım 2021; 16:8:8 >

• Konu benimde takibimde, AMEX Green Card kullanıyorum.

• American Express® kredi kartı kullandığınızda Avrupa'ya seyahat ederken Seyahat Sağlık Sigortanızı ücretsiz yaptırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bundan yararlanmak için seyahat biletlerinin, tamamının (gidiş-dönüş ve ara parkurlar dâhil) seyahat başlamadan önce veya otel konaklama bedellerine ait ödemelerin tamamının seyahat başlangıç tarihinden önce American Express Card® ile yapmış olmanız yeterlidir.

Schengen vizesi için istenen ücretsiz seyahat sigortanızı mail olarak almak için, Logo Kart Hizmetleri'ni arayabilir ya da mail göndererek, gerekli bilgileri paylaşabilirsiniz.

American Express Seyahat®

Sigorta hizmetleri Strategic Insurance Services Ltd. London, UK (SIS)’den alınmakta olup, kapsamlarıyla ilgili herhangi bir anlaşmazlık durumunda her zaman poliçenin İngilizce aslı esas alınır. Garanti BBVA yukarıda özetlenen sigorta kapsamlarını ve teminat tutarlarını haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 3 Kasım 2021; 19:25:54 >

• Bu metal Amex karta Garanti bankasından mı başvuruyoruz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.