Şimdi Ara

Ameliyat olacağım burundan olan varmı hiç daha önce ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
13.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: loneranger

hocam bende de et buyumesi var ve kemik yamuk aynı yani ve yarın avrupa fn de ameliyat olucam valla dedim bu konuyu kim açmışsa helal olsun:)) yarın ameliyattan sonra hastanede kalmıcakmısım bu iyi oldu aksam yazarım buraya sende merakını gidermiş olursun hazırlıklı olursun:)) ama cok garip ikimizde de aynı sorun

Öyle ciddi anlamda bi sorun yaşamadım nefes alma olarak ama bende de var az da olsa bi tıkanıklık. Yamuklukta aynı şekilde :) Ama öyle kırdırıp yaptırma fln ne bilim çok değişik bi olay. Hiç düşünmedim bile :) Aynen devam :)

Senin yerinde olsam lokal olmazdım... Yazılanlar ve anlatılanlara bakılırsa aman ha :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fr.BJK -- 5 Şubat 2008; 22:18:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: loneranger

hocam bende de et buyumesi var ve kemik yamuk aynı yani ve yarın avrupa fn de ameliyat olucam valla dedim bu konuyu kim açmışsa helal olsun:)) yarın ameliyattan sonra hastanede kalmıcakmısım bu iyi oldu aksam yazarım buraya sende merakını gidermiş olursun hazırlıklı olursun:)) ama cok garip ikimizde de aynı sorun

loneranger öncelikle ikimize de geçmiş olsun şimdiden bana dkotor büyütmemem gerektiğini söyledi gayet kolay bir ameliyatmış dedi ,ama buradaki kimse öyle demiyor full olumsuz yorum doktormu beni sallıo
    Bana 30 dakika sürecek dedi sana bi igne yapacam leyla gibi olacan dedi hiç bişi hissetmicen dedi lokal anestezi olacak genel deilmiş genel olunca boazdan boru sokuolarmış baya bi gereksizmiş bu ameliyat için arkadaslar burun falan tamamen kırılmayacak burun falan düzeltilmeyecek yani içinden nefes darlıgı yasadıgım yerler genişletilecek ama korkuyorum
    yarın 8:30 da ameliyat ögleden sonraya kadar kalacagım orada sonra yazarım buraya gelişmeleri olacak arkadaslara öncden bilgi verilmiş olur bu gece benden bu akdar eşhedüenneeeeeeeeee

• slm arkadaslar bugun hastaneden taburcu oldum suanda burnumda sadece krem war okdr size izlenimleri yaziyim..

1-ameliyatım genel anestezi ile oldu elimin ustune batırılan iğne dısında hiçbişi hisetmedim doğal olarak,küt die bayıldım o an cok güseldi=)

2-yoğun bakım masalah buzhane gibiydi titrerken yataktan duscem sandım wala=)

3-sadece 1 tane serum yedim burnumdaki tamponlar uyku dusenimi altust etti 2-3 gece uyuyamadm belki toplam 6-7 saat..

4-hee bide gunde 2 tane iğnde wuruolar serumun takıldıgı yerden o brascık yanıo

5-en korktugum an tamponların cıkarılması,gercekten iğrenc bi andı o içinden cıkarılanları gectim burnuma pipetten biras daa ince,orta parmak uzunlugundaki seyi burnuma soktu we takur tukur cevirdi içinde o an artık bayılcaktm ztn göslerimden cıkcak zanettm o illetin hala dusundukce içim ürperio,,ki bunu dunde yaptı bugunde ıyyy=(

6-ameliyattan snra burnum iğrenc gorunuodu tamponlarla,baya bi şişti,goslermdede hafif bi şişlik wardı,ama suan cok cok az bi şişlik war burnumda oda 3-4 gune kadar gecicekmiş

7-dudaklarm we ağzım cok pis kurudu burnum acılmasına rağmen hala ağzmdan nefes alıp weriorm alısamadm=S

8-bide sanki genzimde bişi warmış gbi sizdede o warmı doktor ameliayatta tahriş olmş olablr fln dedi ama bni cok raadsz edio,sanki bişi takılmş gbi

9-sonuc olarak iiki olmusum dicem heralde bıkmıştm burun spreylernden wede tıkanmalardan,,olmayı dusunene arkadaslar bence gec kalmasın 1-2 yer dısında onlarda kısa süren acılar baska hiçbi zorlugu yok

bu yazıyı geçen sene bu forumada yazmıstım...:)

• ben 2006 haziran ayında acıbadem kadıköy hastanesinde sağ burun deliğinden et aldırma operasyonu geçirdim ameliyata giderken biraz tırsmıştım ama sonra anladım ki parmaktan kan aldırmak bile ondan daha zordu doktorumdan çok memnun kaldım olmak isteyenlere tavsiye ederim ameliyattan odaya ayık ve çok sakin bi şekilde geldim ve burnumda hiç sargı yoktu sadece burnumun içinde iki tane silikon tampon vardı ameliyat bayılması ayılması seni odaya almaları filan yaklaşık 1 saat sürüyo ben 16 yaşında oldum iyikide olmuşum arada sırada gene tıkanmalar oluyo ama geçici okyanus suyu sıkıyorum rahatlıyo ameliyattan sonra direk eve gider ertesi gün normal hayatına geri dönersin sana badem yağı ile olviumdu galiba öle bi damla veriyolar onu 1 hafta kullanıyon benim burnumdan çok az kan geldi gelelim şu tampon olayına silikon tamponun mu etkisi var bilmem ama hiçte öle dediğiniz gibi olmadı güle oynaya kurumuş kan kabukları ve iki silikon tamponu aldırdım ben bile şaşırdım doktor aldım dedi ben inanamamıştım belki bunda özel hastanede olmanında etkisi vardır bilmiyorum devlette olursan tampon olarak ne kullanıyolar o yüzden mi çok rahatsız oluyo bazı olanlar ama ameliyatının iyi geçmesi dileğiyle çünkü her ameliyatta risk vardır eğer özelde oluyosan rahat olcak merak etme ama devlette ise o konuda bilgim olmadığı için bişi diyemicem

• bu yazın 2 arkadaşım peş peşe ameliyat oldu. İkiside çok kötüydü dedi. Bide ameliyattan sonra gülemiyorlardı bizde ibrelik yapıp zorla güldürüyorduk

Hatta ameliyattan sonraki resmi. Burnı tamponlardan tempra gibi oldu

Ameliyat olacağım burundan olan varmı hiç daha önce ?
  • yaw bu tampon olayı bu kaadr feci mi cidden ya korktum simdi
  • arkadaşım oldu

yarın ziyaretine gidecez sorarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiriT

bu yazın 2 arkadaşım peş peşe ameliyat oldu. İkiside çok kötüydü dedi. Bide ameliyattan sonra gülemiyorlardı bizde ibrelik yapıp zorla güldürüyorduk

Hatta ameliyattan sonraki resmi. Burnı tamponlardan tempra gibi oldu

Ameliyat olacağım burundan olan varmı hiç daha önce ?

tempra

• geçtiğimiz cuma arkadasım anlatmısdı burnunun üzerine çekiç le vuruyorlarmıs bayıltmadan sonra ağzından bi ufak hortumla burnuna bişeyler sıkıyorlarmış o arada burnunda bişeyler var tabi alet bide o kırdıkları kemiği içerde iken törpiliyolarmış sanırım kesmesin çıkarken diye

anlatırken çok kötü olmusdum...

geçmiş olsun
  • Vallahi çekindiğimden yani korktuğumdan senelerdir olmuyorum olmam gereken burun ameliyatını. Ağızdan nefes almaya devam.
  • arkadaşım geçmiş olsun öncelikle. benim ameliyat günüm 20 şubat. estetik degil benimki sadece kemik düzelecek. bildiklerimi paylaşayım.

benimde arkadaşım yok şöyle vuruyorlar, yok böyle kırıyorlar, beynine kadar bez tıkıyorlar vs.... diyordu.
    bunlara fazla inanma rahat ol. artık herşey gelişiyor. ameliyat sonrası normal bez yerine silikon (nefes alabiliyosun aynı zamanda) rahatsız etmeyen tampon koyuluyor ve alınması çok kolay. estetik+kemik düzeltme degilse büyük ihtimalle lokal olursun. birşey hissetmiyorsun ama sesleri duyacağın aşikar. buda insanı bi hoş ediyor. :(( 1 haftaya kadar tamponlar alınıyor. 3 ay sonra da burnun tam olarak yeni şeklini alıyor.

• ben 2 sene önce oldum burun ameliyatı burunu tamamen kırdırdım içini temizlettim vs vs yapılabilicek herşeyi yaptırdım ... ameliyattan sonra hiç ağrım olmadı biraz ağrı olduğu zaman ağrı kesici içip engel oldum hemen... tamponlar çıkarırken hiç ağrım olmadı tampon burnumdan çıktıkça nefes almam kolaylaştı hepsini aldığında aşırı rahatladım... zaten içini baya bi vazelinliyorlar doktor tamponu çekerken kayıyo gidiyo çıkıo bianda gerçi doktorunada bağlı ... ben hiç zorluk çekmemiştim... şuandada burnum gayet güzel şekil olarak olsun nefes alma olarak olsun rahatım...
  • boğazına soktukları şey tahriş etmiş işte anlamadın mı hala hoca boru boruu yok hortum nefess alman için anla bu arada iyi valla aynı günde tamponları aldırdın ha demek ki hafif geçmiş ameliyat, bir de hava atıyordun local anestezi olacak diye. olsaydın anlatırdın burdan biz de görürdük senin cesaretini
    alışırsın o buruna kısa zamanda, hadi geçmiş olsun..
  • ağızdan nefes alıver arkadaş değmez...o acı varya...önce kan akışın hızlanıyor sonra heryerini kaplayan bir acı sarıyor yüzünü...ya çok zor aa
  • walla arkadaşların dediğine bakma 1 en fazla 2 günlük acı için 1 ömür boyu burnundan nefes alamassın korkmana gerek yok
    No pain No gain
    Acı yoksa kazanç yok
  • Arkadaslar bugun ameliyattan çıktım valla mahvoldum yamuldum :s

su an burnumda tampoonlar var doktor bana kolay demişti beni uyustumayı bile bsaramadılar burnun içine bişiler sıkıolar sonra çatır çatır ses gelior ben acıyı hiseettim bi de hissetmiosun diolardı hadi oradan :S o kadar çok uyusturuu vurdular ki hala kendimde deilim leyla gibiyim:S
  • geçmiş olsun.

benimde burnumda kemik var 3 sene öncesine kadar kemik olduğunu bilmiyordum doktorlar genelde sinüzit diyordu ama 3 sene önce tomografi çektirdiğimde kemik olduğu anlaşıldı.Zaten 2 sene önce kemiğin olduğu yer gözle farkedilir şekilde büyüdü.bu topiği okuduktan sonra ameliyat fikrini kafamdan sildim sanırım öncede burun estetiği nasıl yapıldığını görmüştüm burnun içine bi demir çubuk sokup çekiçle vurarak kemikleri kırıyorlardı bunuda aynı şekildemi yapıyorlar acaba?
  • bende az once eve geldim cıktım hastaneden ameliyatta genel anestezi oldugu için rahattı bi tek titreyerek uyandıgımı hatırlıyorum bide bayılmadan onceki halimi:)) su an burun deliklerimde 2 adet boru war tamponlar dolayısıyla burnumdan nefes almamı saglıyolar doktorun dedigine gore tamponlarda eski usul deilmiş silikon tamponlar oldugundan rahatlıkla cıkarlar dedi su an o borulardan 2 saatte bir doktorun verdigi sırıngalarla sıvı bişi yolluyorum temizlemek için rahatım yerinde ama tampon olayı dusunduruyo insallah doktorun dedigi gibi acımaz:))
  • Geçmiş Olsun ..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.