Şimdi Ara

Amelelik mi yapıyoruz Oyun mu oynuyoruz arkadaş?... İçeri lütfen... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
4
Favori
8.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 2 Temmuz 2018; 13:6:28 >
  • Haklı olabilirisin MMo dan almış olacağımı aldığım konusunda ama diğer yorumlarına katılmıyorum. o zaman LoL u en az 70 bin kişi izliyor , senin mantığına göre o zaman LoL şuan dünyadaki en kral oyun... ama LoL ün hali ortada en azından tr serveri rezil rüsva durumda. Yani popilasyona dayanarak oyunlara iyi demen bana göre saçma geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.Kara42

Haklı olabilirisin MMo dan almış olacağımı aldığım konusunda ama diğer yorumlarına katılmıyorum. o zaman LoL u en az 70 bin kişi izliyor , senin mantığına göre o zaman LoL şuan dünyadaki en kral oyun... ama LoL ün hali ortada en azından tr serveri rezil rüsva durumda. Yani popilasyona dayanarak oyunlara iyi demen bana göre saçma geldi.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 2 Temmuz 2018; 13:6:11 >
  • Hayatımda oynadığım açık ara en kotu oyundur aion.
    Tavsiyeye gelince senin gibi uo oyuncusuyum ve hayatımda oynadığım açık ara en iyi oyundur. Buna göre bu güne kadar hep buna benzer oyunlar aradım
    1- Archeage içerik olarak aşırı fazla şey sunuyor. Uoya çok benzer. Ama p2w ve grafikleri animevari.pvp pve endgame nasıl bilemem. Aylık ödeme yapacaksan değebilir ama değmeyedebilir. Ben bayıp bıraktım.
    2- Swtor. Open World olsa bence piyasadaki en iyi oyun olur. Ama wow çakması olması biraz eksi özellik.

3.ye gelirsek yeni esoya başladım. Endgame pvp pve nasıl bilmiyorum. Bunun dışında bugüne kadar gördüğüm içerik olarak oyuncuya en fazla şey sunan mmorpg. Class yapılandırması o kadar guzelki nasıl bir karakter oynayacağın tamamen senin elinde. Aşırı bir özgürlük var. Worlddeki neredeyse her şeyle etkileşime geçebiliyorsun. Pickpocket stealing gibi özellikler suçluluk vs var. Bir ortamdaki kitaplıkları kasaları varilleri karıştırabiliyosun, bu aşamada meraklı oyuncular için ödüllendirmesi var. Uodaki gibi bir skill sistemi var. Zaten elder scrolls oyun yapısının ultimadan esinlendiği çok net belliydi hep. Crafting sistemi gayet başarılı göründü gözüme. Non target combat sisteminde artık bayma noktasına gelen targetlı combat sistemine iyi bir alternatif. Bence kesinlikle daha zevkli ve oyunculuğu on plana çıkaran bir şey. Block, kaçınma vs şeyler bu sistemin bir getirisi. Kısaca %30luk elder scrolls haritasıyla şu an wowdan bile daha fazla içerik ve varyasyon sunuyor oyuncuya. Genel anlamda beğenmeyen çok adam var anlam veremedim. Muhtemelen wow fanboyluğundan dolayıdır. Günden güne rezilleşen wowdan hala kopamayan çocukların işi bence. Zira wow artık oyun olmaktan çıktı, tamamen adamı robota bağlayan aşırı sistematik oyuncuya hiçbir seçim sunmayan motomot bir oyun haline geldi. İşte eso bana bunun tam tersi gibi geldi.
    Dediğim gibi pvp pve sistemi ve endganei nasıl bilmiyorum. Leşte olabilir. Ama bana olabilirmiş gibi gelmiyor. Uzun lafın kısası oynadığım en başarılı oyunlardan biri eso şu anda. Sana tavsiyemde oyun arayışındaysan esoya başlaman. B2p bir oyun ayrıca. En azından şimdilik.

Bütün bunların dışında ultima online klonu olarak albion online çıkacak bir bak istersen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Hayatımda oynadığım açık ara en kotu oyundur aion.
    Tavsiyeye gelince senin gibi uo oyuncusuyum ve hayatımda oynadığım açık ara en iyi oyundur. Buna göre bu güne kadar hep buna benzer oyunlar aradım
    1- Archeage içerik olarak aşırı fazla şey sunuyor. Uoya çok benzer. Ama p2w ve grafikleri animevari.pvp pve endgame nasıl bilemem. Aylık ödeme yapacaksan değebilir ama değmeyedebilir. Ben bayıp bıraktım.
    2- Swtor. Open World olsa bence piyasadaki en iyi oyun olur. Ama wow çakması olması biraz eksi özellik.

3.ye gelirsek yeni esoya başladım. Endgame pvp pve nasıl bilmiyorum. Bunun dışında bugüne kadar gördüğüm içerik olarak oyuncuya en fazla şey sunan mmorpg. Class yapılandırması o kadar guzelki nasıl bir karakter oynayacağın tamamen senin elinde. Aşırı bir özgürlük var. Worlddeki neredeyse her şeyle etkileşime geçebiliyorsun. Pickpocket stealing gibi özellikler suçluluk vs var. Bir ortamdaki kitaplıkları kasaları varilleri karıştırabiliyosun, bu aşamada meraklı oyuncular için ödüllendirmesi var. Uodaki gibi bir skill sistemi var. Zaten elder scrolls oyun yapısının ultimadan esinlendiği çok net belliydi hep. Crafting sistemi gayet başarılı göründü gözüme. Non target combat sisteminde artık bayma noktasına gelen targetlı combat sistemine iyi bir alternatif. Bence kesinlikle daha zevkli ve oyunculuğu on plana çıkaran bir şey. Block, kaçınma vs şeyler bu sistemin bir getirisi. Kısaca %30luk elder scrolls haritasıyla şu an wowdan bile daha fazla içerik ve varyasyon sunuyor oyuncuya. Genel anlamda beğenmeyen çok adam var anlam veremedim. Muhtemelen wow fanboyluğundan dolayıdır. Günden güne rezilleşen wowdan hala kopamayan çocukların işi bence. Zira wow artık oyun olmaktan çıktı, tamamen adamı robota bağlayan aşırı sistematik oyuncuya hiçbir seçim sunmayan motomot bir oyun haline geldi. İşte eso bana bunun tam tersi gibi geldi.
    Dediğim gibi pvp pve sistemi ve endganei nasıl bilmiyorum. Leşte olabilir. Ama bana olabilirmiş gibi gelmiyor. Uzun lafın kısası oynadığım en başarılı oyunlardan biri eso şu anda. Sana tavsiyemde oyun arayışındaysan esoya başlaman. B2p bir oyun ayrıca. En azından şimdilik.

Bütün bunların dışında ultima online klonu olarak albion online çıkacak bir bak istersen.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 2 Temmuz 2018; 13:3:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: limon2015

Acilen MMO oynamayı bırakmalısın :) Ona buna şuna gerek yok. Aklın yolu birdir. Mmo dünyasının en iyi oyunu wow dur. WOW iyi değil dersen sorun %99.8 sendedir. WOW a alternatif 3 oyun vardır. GW2, ESO ve Final Fantasy dir. Diğer oyunlar çerezdir. Bunu sadece ben söylemiyorum. Dünya mmo oyunlarına göre popilasyon dağılımı söylüyor. yüzbinlerce online oyuncunun aynı anda oynadığı, twichde aynı anda 5000 den fazla kişinin izlediği wow'u oynayan adamların hepsi gerizekalı olamaz. aynı şekilde popilasyonu çok olan gw2 oynayanlarda salak olamazlar. senin beğenmemenin sebebi şu olabilir. mmodan alacağını almışsın. sana ne verseler beğenmeyeceksin. uzun yollar mmo oyanayan oyuncularda görülen benzer hastalık bu. acilen mmo bırakmalısın diyorum

Birde blade and soul için biri ağır iftira atmış. vinductus c9 vs daha güzel demiş. sende "hadi ya hayal kırılığına uğradım" demişsin. Daha görmedem bir iftira ile bu yorumu yapmışsın. Diyecek bişey bulamıyorum Bu arada ESO, GW2 gibi gerçekten kaliteli oyunları beğenmemişsin blade and soul hiç beğenmeyeceksin. Buda ayrı bir durum. MMO bırak

kesinlikle dragon nest oyna derim. o dediğin oyunlar seviyesinde olmasa da baya iyi (ESO ve archage'e basar, gw2 den iyi değil), beleş oyun, kasma var ama çok yok (1-2 hafta da full level kasarsın), 1vs1 pvp mükemmel. örnek pvp maçı:

https://www.youtube.com/watch?v=NlW7LJOGqsc

son yamalarda suikastçi sınıf baya nerf yedi, pvp için oynayacaksan başka sınıfla başla derim. kali ile başlayıp dark summoner, archer ile başlayıp sentinel veya windwalker yapabilirsin. veya klasik warrior başlayıp barbar veya moonlord süper olur yeni gelenler için.

tek kötü yanı açık dünya değil. yani mmorpg değil sadece morpg. ama dragon nest 2 de açık dünya olacakmış. bir oyun daha var bu blade&soul, vindictus, c9 ve dragon nest tarzı ama adını unuttum o da güzel ama yetenek çeşitliliği açısından dragon nest hepsini döver o derece. 22-24 yeteneğe tuş atayabildiğin sınıf var ve savaşlar çok hareketli, yani karakterin mobil olmalı, yerinde durmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmc17 -- 28 Temmuz 2015; 1:51:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dmc17

...

blade and soul tarzı bişey bu. Bence sen bu oyunu sevdiysen blade and soul a bayılırsın.
  • İngilizce bilmediğim için bana göre oyun kötü

Şöyle türkçe orta şeker bir oyun çıksa bana yeter.Grafikler çok iyide olmayabilir ama yayımcısı iyi olacak hile olmasın çok fazla para istemesin türkçe olsun bana yeter.
  • quote:

quote:

...

blade and soul tarzı bişey bu. Bence sen bu oyunu sevdiysen blade and soul a bayılırsın.

biliyom blade soul'a da baktım da bi rus serverını kurabiliyormuşuz. ama dragon nest de çok skill var, blade soul da mesela çok skill yok. ben ikisinin videolarını cidden çok defa izledim. şu an beleş oyun, 1 vs 1 pvp arıyorsan kesinlikle dragon nest derim. çok zevkli pvp si. hem de yetenek işi, yani oyuna yeni başladıysan yenemediğin kişiyi 1-2 ay sonra yenecek hale geliyorsun. dediğim gibi 20'ye yakın skill var ve çok dinamik bir mücadele sunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

İngilizce bilmediğim için bana göre oyun kötü

Şöyle türkçe orta şeker bir oyun çıksa bana yeter.Grafikler çok iyide olmayabilir ama yayımcısı iyi olacak hile olmasın çok fazla para istemesin türkçe olsun bana yeter.

dragon nest oyunun türk serverı var. ama çok oyuncu yok. ilerde belki dolar ama şu an baya boş. sinema filmi gelmişti, animasyon shrek gibi birşey çocuk filmi gibi, ondan sonra patlayacak sandılar ama server yine az kişi. vpn açıp eu serverından hesap alabiliyorsun. eu da daha çok pvp dönüyor.

• quote:

quote:

quote:

...

biliyom blade soul'a da baktım da bi rus serverını kurabiliyormuşuz. ama dragon nest de çok skill var, blade soul da mesela çok skill yok. ben ikisinin videolarını cidden çok defa izledim. şu an beleş oyun, 1 vs 1 pvp arıyorsan kesinlikle dragon nest derim. çok zevkli pvp si. hem de yetenek işi, yani oyuna yeni başladıysan yenemediğin kişiyi 1-2 ay sonra yenecek hale geliyorsun. dediğim gibi 20'ye yakın skill var ve çok dinamik bir mücadele sunuyor.

blade and soul da az skill yok. Chain skill mantığı var vurudukça başka skiller aktif oluyor combo tarzında sen blade and soul oynadığına eminmisin ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Hayatımda oynadığım açık ara en kotu oyundur aion.

yorumunu okuyunca baya güldüm. Diyorum. ESO güzel bir oyun ama abartmışsın. WOW dan daha iyi olamaz. Hele içerik daha iyi filan demişsin intihar sebebi bir yorum olmuş. Eso şuan en iyi 4 oyun arasına girer. wow, gw2, final fantasy ile birlikte ama wow dan iyi diyerek oyunun fanlığını yapmışsın yalnızca. 1 ay sonra esoda şunlar bunlar sıkıntı deyip oyunu bırakacaksın. forumda seni esoyu kötülerken görebiliriz heran. Esoya yeni başladığın için heycanlısın sadece. Eso Sadece grafik olarak wow dan iyi olabilir.

Aiona da gelince okadar kötü bir oyun değildir. Herşey bir tarafa aiondaki pvp sistemi ilk 3 oyun arasına girer. Aionun kaybettiği nokta kore oyunu olması levelling ve sürekli farm saçmalığıdır. Aion şuan hala ncsoft un elinde olsaydı başka oyun oynamazdım.

Dikkatli okursan eso Wowdan daha iyi demedim. Pvp Pve sistemini ve endgamei dışarda tutarsak, oyuncuya sunduğu içerik daha fazla dedim. Ve evet daha fazla. Nereden bakarsan bak daha fazla. İnstancelardan bahsetmiyorum. Class varyasyonlarından tut skill sistemi, objelerin çok büyük bir bölümüyle ilişkiye girebilmek, oyun içindeki zilyon tane kitap vs vs den bahsediyorum. Evet daha fazla içerik sunuyor. İşin içine dungeonlar dahil olursa işler değişebilir, zira wowda zilyon tane dungeon var. Ama bu da çok normal bir şey Wowun üstünden zilyon yıl geçti.
    Hayır eso wowdan iyi demiyorum. Muhtemelen pve sistemi konusunda Wow Esoyu tokatlar. Muhtemelen çok farklı olsalar da pvp konusunda da Wow Esoyu tokatlar. En azından zevk olarak olmasa bile sistem olarak. Sonuçta zevk olayı kişiden kişiye değişir. Muhtemelen Endgame konusunda da tokatlar. Zaten tamamen bu yüzden wow bugün hala oynanıyor.
    Ama oyuncuya early gamede sundukları, çeşitlilik ve özgürlük bakımından evet eso wowdan şu ana kadar oynadığım kadarıyla bile daha iyi.

Son olarak wowa geliştirdiğim eleştiride yerinde bir eleştiridir. En az 2 yıl falan wow oynamış birisi olarak Wow kesinlikle en iyi mmorpgdir piyasadaki. Ama artık kusturacak noktaya gelmiş, aşırı sistematikleşmiş, aşırı sıkıcılaşmış, lore etkileyiciliğini kaybetmiş, aynı şeyleri yapıp durduğun bir oyun haline gelmiştir. Şu zamanda wowdan bıkan adam için oynanabilecek en iyi oyun şimdiye kadar oynadığım kadarıyla Eso gibi geliyor. Gw2 oynamadım mesela belki daha iyidir bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokomatif Portakal -- 28 Temmuz 2015; 8:51:11 >

• Dragon nest hastası manyak da geldi yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeadia

Dragon nest hastası manyak da geldi yine

Dragon Nest, MMORPG dünyasının söz sahibi sitelerinde oyuncu ratingleri yüksek olan bir oyun ancak işbilir kişiler hep oyuna kötü puanlar vermiş. Oyunu biraz inceledim kesinlikle bulaşılmayacak bir oyun. Ama demekki bağlayan bir tarafı var. :) Şahsen 1 dk mı bile harcamam bu oyuna. oyuncu kitlesinide aklımdan geçirdimde bir an ...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

...

blade and soul da az skill yok. Chain skill mantığı var vurudukça başka skiller aktif oluyor combo tarzında sen blade and soul oynadığına eminmisin ?

toplamda daha az skill var. o dediğin kombo olayı bir skill atmak için kısıtlama oluyor, ondan öncekini de atman lazım gibi. totalde bakınca en çok farklı skill dragon nest de var. ki zaten bu skillerin bir kısmı oyuncu kitlesi tarafından kendi aralarında anlaşıp yasaklanıyor. o gördüğün videolarda mesela bütün skiller yok ama yine blade&soul dan daha fazla skill var.

• quote:

senin dediklerine bakalım bir de:

LoL ve HotS: bu ikisi bebe oyunu zaten. açıklamaya gerek bile duymuyorum. LoL'ün tek oynatıcılığı yeni karakterleri açtırmak, rün dizmek vs. bu tür oyunlarda kartopu etkisi var. lol de az, dota 2 de çok. ikisinde de problem oluyor.

wow zaten kas dur, savaşlar fln durduğun yerde skill atmaktan oluşuyor, çok malca, kimin eşyası iyi ise o yeniyor. gw 2 nin takım savaşları iyi ama 1 vs 1 de yine dragon nest in hızına yetişemez.

cs:go grafikler çok eski. planetside 2 daha iyi. cs tadında arıyorsan crossfire ona göre daha güzel.

• quote:

quote:

Dragon Nest, MMORPG dünyasının söz sahibi sitelerinde oyuncu ratingleri yüksek olan bir oyun ancak işbilir kişiler hep oyuna kötü puanlar vermiş. Oyunu biraz inceledim kesinlikle bulaşılmayacak bir oyun. Ama demekki bağlayan bir tarafı var. :) Şahsen 1 dk mı bile harcamam bu oyuna. oyuncu kitlesinide aklımdan geçirdimde bir an ...

oyuncu kitlesi sana göre büyük olabilir evet. genelde türk guildlerinde minimum yaş 19, ortalama 24-25 civarı. 36 yaşında bile oynayanlar var. pvp videosunu izlediysen zaten anlamışsındır daha iyi 1 vs 1 pvp oyunu yok piyasada (ücretli oyunlar dahil).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmc17 -- 28 Temmuz 2015; 13:29:57 >

• quote:

quote:

LoL ve HotS: bu ikisi bebe oyunu zaten. açıklamaya gerek bile duymuyorum. LoL'ün tek oynatıcılığı yeni karakterleri açtırmak, rün dizmek vs. bu tür oyunlarda kartopu etkisi var. lol de az, dota 2 de çok. ikisinde de problem oluyor.

wow zaten kas dur, savaşlar fln durduğun yerde skill atmaktan oluşuyor, çok malca, kimin eşyası iyi ise o yeniyor. gw 2 nin takım savaşları iyi ama 1 vs 1 de yine dragon nest in hızına yetişemez.

cs:go grafikler çok eski. planetside 2 daha iyi. cs tadında arıyorsan crossfire ona göre daha güzel.

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 2 Temmuz 2018; 13:5:28 >

• quote:

quote:

Farklı kategorilerdeki o oyunlar bile o çöp oyunundan bin kat önde farkındasın değil mi Paralı dragon nest trollü seni Sana kim ne kadar laf anlatmaya çalışsa da boş yapacaksın o yüzden satırlarca açıklama yapamam hiç sana

• quote:

Aslında oldukça güzel bir oyun 28 levele cıktım haftada maksimum 8 saat oynayabiliyorum vaktim çok olmuyor. Diğer oyunlardan farklı olarak gerçekten içine eğlenceyi katabilmiş. Çok skil var, doğru skillere verirseniz eğlence katlanıyor, son levele gelindiğinde pvp için kesinlikle skill sıfırlama yaptıracak bir oyun fakat bu oyunun eksi bir yanı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.