Şimdi Ara

Amelelik mi yapıyoruz Oyun mu oynuyoruz arkadaş?... İçeri lütfen... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
4
Favori
8.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Treth

Ultima Online sevip oynamış birisi Ondan sonra başka bir oyuna tam anlamı ile bağlanamaz.

Ultima online lvl olmaması ile quest olmaması ile oyun içindeki statik olmayan ( çok azdır statik olmayan şeyler mapta ) herşeyi kendi zekana bağlı olarak kullanmana izin vermesi ile diğer tüm oyunlardan farklı bir boyuttadır.

Başladığın andan itibaren karakterin ile ne yapacağın tamamen sana kalmış.

Online oyunlara ilk başladığınız an dikkat edin her yeni karakter bir önceki ile aynı yerlere koşturmakta.. Hepsi sanki programlanmış gibi aynı yolları izleyip aynı şeyleri yaparak ilerlerler. Uo da böyle bir şey yok. Karakter yaratıldığı andan itibaren iş sana kalmış tamamen zevk.. Al bu dünyada ne halt yersen ye demişler resmen.

Ultima online vaısflarında bir oyun daha yapılabilir mi bilmiyorum.. Shroud of Avatar var ama ona bakmadım daha ayn elden çıkma bir oyun bakalım neler olacak..

Düşüncelerimi okumuşsun resmen... Aynen katılıyorum... işte o özgürlük, o tat hala hiç bir oyunda yok. Shroud of Avatar ı hala araştırıyorum ama büyük ihtimal sırf uo nun yapımcılarının yapmış olması nedeniyle alıp denemeyi düşünüyorum. videoları inceledim söyle fena durmuyor ama oyuna girip o atmosferi yaşamadan bir şeyde demek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeqs

kardeşim bende aynı senın gıbı ve daha fazla oyunun tadına bakmıs olarak sana soyle diyebilirim dota 2 oynuyordum bende yaza kadar lolude oynamıs bı ınsanım ama suanda smite oynuyorum cunku oyun zor yetenek gerektiriyor loldeki gibi coluk cocuk yok takım oyunu olması gerekiyor eger türk bir takım bulabilirsen oynadıgında cok zevkli bir olay. Benım sana tavsiyem asıl olay surda sen oyunlardan zevk alan birisin amma velakin end game de napıcagını sasıran yanlsı anlama sakın ama saglam itemim olsun herkesi kesiyim durumundasın ama bunlar asırı derecede zor işler bende ko oynayan biriyim koda ilk 100 tl yatırmıstım sonra 700 tlye satmıstım charımı ama koda işte cevren olucaktı bu olucaktı su olucaktı. benım sana suankı tavsiyem kesinlikle smite dir oyun gelişmeye accık bir oyun her anlamda bunuda demek istemezdim ama dota dedigimiz oyun bence lolun golgesınde kaldı malesef olarak diyorum dunya lol oynuyor bunun onune gecemezsin reklammi evet guzel reklamı oldu ama tuttuda sokakda gezdiginde cocukların agzında duyuyorsun ya abi master tek atiyor :D:D sana diyecegim su loldede olsa dotadada olsa smitedada olsa bir takımın olsun kendini geliştirmeyi dusundugunde o sohbet muhabbet senı daha cok mutlu edicektir cunku boyle oyunlarda zirve diye bir kavram yoktur mmrpglerinde devri bitti malesef bunu diyorum kingdom onlineda oynadım bok :D

Kısmen özetlemişsin :) Herkesi kesiyim biçiyim, kral ben olayım gibi bir düşüncem yok. End gamede beni sıkan şey tüm oyunların monotonlaşması, yani aynı teraneyi defalarca yapıp duruyorsun yani özgünlük yok... yukarıda ki mesajda arkadaş gayet güzel özetlemiş tüm düşüncelerimi
  • guild wars 2 öneririm bu oyunda kesinlikle amelelik yok buy to play ve pay 2 win olmayan yegane oyunlardan birisi. tamamen beceriye bakıyor.
  • B.Kara42 kullanıcısına yanıt
    KUFII'den pek umutlu olma bence. Daha çok pvp tabanlı ve savaş odaklı olucağını düşünüyorum. Tam bir mmorpg havası vermicek gibi. Onun yerine Skyforge var. İstersen bir bak. Değişik ve güzel bir sistem ile geliyorlar. (Sistem derken karakterleri ile alakalı) Neyse fazla ayrıntıya girmiyim süpriz olsun. Eğer bulamazsan gelip sorabilirsinde ^^
  • Bence Skyforge dan fazla ümitlenmeyin sonuçta mail.ru yayınlıyor. Mail.ru nun Allods unu oynadım 2 sene buda onun gibi pay to win olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler kendimden bahsedeyim

2006 yilinda KO ile MMORPG dunyasina katildim ara vererek dahi olsa 1-2 sene oncesine kadar oynuyordum.
    2006 dan bu yana gecen seruveni kisaca acikliyayim.

Metin2 denen oyuna girdim 20dk sonra oynu silip bir daha oynama gibi bir gaflete dusmedim

Dahasonra bunlari Cabal Silkroad gibi oyunlar denedim

Arkadasim ile Wow oynadim 2 ay sonra tek kalinca ve Turk guild bulamayinca biraktim.

Sonra CSGo seruveni basladi 3 ay sonra ondanda sikilip

Archeage oyununa basladim 2 ay sonunda oyunun benim icin oradan buraya git ve TEK kisinin gelisemeyecegi bir oyun olduguna karat verdim ve biraktim.

Suan ise 2012 den beri bekledigim Kingdom Online oyununu oynuyorum oynma sebebim ise Lejyonum yani heralde tektakilsam yine birakirdim.

Diger bir konuda LOL dene oyun hakkinda bizim yigen oynuyor bir ara cagirdi inirip beraber bir oyun oynadim.
    Daha oncede 1 kere denemistim nasil oldugunu azcok biliyordum ilkdefaya gore iyi oynuyorsun demisti.

LOL de bir daha mac atmadim sebebi 40dk insani pc ye kitlemesiydi.

Dotada bunun atasi oldugu icin indirip oynamadim ayni sekilde beni 1 saate yakin tutsakbirakir diye dusunmedim bile.

Garip bir yapim var topluluk icinde olmazsam oynadigim oyunu devam ettiremiyorum
    KOda bile aldigim 30_ luksc ler 2 ay giderdi gidip tek basima pk atmazdim halbuki Asasim yapmam gerekiyor.

Neyse soracagim su DOta dediginiz oyun moba bu oyun ortalama maclar kac dk suruyor ? Lol ile aynimi

Yada baska oyun tavsyesi alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 11 Şubat 2015; 12:59:27 >
  • Koskoca dunyada guzel bi mmropg cikmiyor ya anlamiyorum. Sanirim mmorpg kulturunu moba bitirdi. Son yilda firmalar hep moba oyunu cikartiyor. Lol ve dotanin oyuncu sayisida dudak ucuklatacak kadar fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Beyler kendimden bahsedeyim

2006 yilinda KO ile MMORPG dunyasina katildim ara vererek dahi olsa 1-2 sene oncesine kadar oynuyordum.

Metin2 denen oyuna girdim 20dk sonra oynu silip bir daha oynama gibi bir gaflete dusmedim

Arkadasim ile Wow oynadim 2 ay sonra tek kalinca ve Turk guild bulamayinca biraktim.

Archeage oyununa basladim 2 ay sonunda oyunun benim icin oradan buraya git ve TEK kisinin gelisemeyecegi bir oyun olduguna karat verdim ve biraktim.

Suan ise 2012 den beri bekledigim Kingdom Online oyununu oynuyorum oynma sebebim ise Lejyonum yani heralde tektakilsam yine birakirdim.

Diger bir konuda LOL dene oyun hakkinda bizim yigen oynuyor bir ara cagirdi inirip beraber bir oyun oynadim.
    Daha oncede 1 kere denemistim nasil oldugunu azcok biliyordum ilkdefaya gore iyi oynuyorsun demisti.

Dotada bunun atasi oldugu icin indirip oynamadim ayni sekilde beni 1 saate yakin tutsakbirakir diye dusunmedim bile.

Garip bir yapim var topluluk icinde olmazsam oynadigim oyunu devam ettiremiyorum
    KOda bile aldigim 30_ luksc ler 2 ay giderdi gidip tek basima pk atmazdim halbuki Asasim yapmam gerekiyor.

Neyse soracagim su DOta dediginiz oyun moba bu oyun ortalama maclar kac dk suruyor ? Lol ile aynimi

0 dan başlicaksin hiç moba geçmişin yoksa dota için artık çok geç bence tabi azim ederim diyorsan o başka.İyi denicek pozisyona bile gelmen seneler sürebilir ama lol oynarsan 30 lvl olduğun an oyunu yarı yarıya kavramış oluyorsun geri kalan tecrübe ve kafa yapısına kalıyor.2 oyun arasındaki farklılık olarak dotanın mekaniği daha zor turn rate olsun karakter sistemi olsun.Lol bu konuda yeni oyunculara daha fazla yardım ediyor.İtem sistemi kolay karakter kontrolleri kolay gibi.Lolda senin sinirini bozucak bebeler mevcut ama bunların %90 ı tr serverinde az kafayı çalıştırıp eu westte başlarsan farkı görmüş olursun.(Şuan westte türk kaynıyor ama yapıcak birşey yok)Dotada ruslar kafayı yedirtiyor ama 4 k mmrın üstüne çıkarsan ordaki ruslarda iyi ve sportmen oyuncular aynı şekilde lolda diamond liginin üstüne çıkabilirsen d2 d3 gibi oyundan zevk alırısın.Kısa kesicek olursam dota veya lol hangisni oynarsan oyna eğer üst seviyeye çıkarsan oyundan zevk alırsın.Eğer çıkamicam diyorsan arkadaş çevren ne oynuyorsa onu oyna.

Dip not : Eğer sinirli biriysen lütfen 2 oyundanda uzak dur kendi iyiliğin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: healheal

quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Beyler kendimden bahsedeyim

0 dan başlicaksin hiç moba geçmişin yoksa dota için artık çok geç bence tabi azim ederim diyorsan o başka.İyi denicek pozisyona bile gelmen seneler sürebilir ama lol oynarsan 30 lvl olduğun an oyunu yarı yarıya kavramış oluyorsun geri kalan tecrübe ve kafa yapısına kalıyor.2 oyun arasındaki farklılık olarak dotanın mekaniği daha zor turn rate olsun karakter sistemi olsun.Lol bu konuda yeni oyunculara daha fazla yardım ediyor.İtem sistemi kolay karakter kontrolleri kolay gibi.Lolda senin sinirini bozucak bebeler mevcut ama bunların %90 ı tr serverinde az kafayı çalıştırıp eu westte başlarsan farkı görmüş olursun.(Şuan westte türk kaynıyor ama yapıcak birşey yok)Dotada ruslar kafayı yedirtiyor ama 4 k mmrın üstüne çıkarsan ordaki ruslarda iyi ve sportmen oyuncular aynı şekilde lolda diamond liginin üstüne çıkabilirsen d2 d3 gibi oyundan zevk alırısın.Kısa kesicek olursam dota veya lol hangisni oynarsan oyna eğer üst seviyeye çıkarsan oyundan zevk alırsın.Eğer çıkamicam diyorsan arkadaş çevren ne oynuyorsa onu oyna.

Dip not : Eğer sinirli biriysen lütfen 2 oyundanda uzak dur kendi iyiliğin için.

Bilgi verdigin icin tesekkurler benim icin sikinti sureler Pasif oyuncu gibi birseyim oyunu komple oynamiyorum canim isterse oynar istemezse afk kalir film dizi izlerim .

Bakalim suan lol oynama dusuncem yok ileride olurmu bilmem.

İyi gunler.

• Guild Wars 2 , Final Fantasy 14.

Edit:Gerçi şimdi gördüm gw2 yazmayın demişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem3463 -- 11 Şubat 2015; 17:28:26 >
  • Wow benide sarmadı gw2 endgame tırt şimdi teso veya wildstar bakiyorum teso başlıyacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Obilux

Wow benide sarmadı gw2 endgame tırt şimdi teso veya wildstar bakiyorum teso başlıyacağım.

gw2 endgamede tırt olduğu için almıyorum. End game görmüş çoğu kişi de sizin gibi düşünüyor. Artık ben ümidimi bless ve Shroud of the Avatar'a bağladım... wildstarda bana göre çakma wow, o ücrete değecek bir oyun değil. Ya arkadaş ben anlamıyorum bu yapımcıları hiç mi nete girip araştırmıyorlar. Milyonlarca oyuncu var her kez aşağı yukarı bazı fikirde de birleşiyor. Ben yapımcı olsam ve bu işten gerçekten iyi para kaldırmak istiyorsam bu şekilde araştırma yapıp öyle oyun çıkartırdım. Bkz Blizzard... Adam bir wow yaptı hala yeni çıkan oyunlara kafa tutuyor ? neden ? Oyuncularının isteklerine cevap veriyor da ondan... Wow severler oyunda aradığı her şeyi buluyorlar. Wow u oynamıyor, sevmiyor olabilirim ama 10 milyon kullanıcısı olan bir oyun. 10 milyon kişi demek ki aradığını bulmuş wowda... E kardeşim yapın işte adam gibi bir tane daha... Herkesin isteğine cevap verebilecek yapın bir şeyler. Çıkan oyunlara bakıyorum alayı aynı mantık ya . yok işte değişik bir şey yok, aynı ürünün paketini değiştirip değiştirip, süsleyip püsleyip farklı farklı sürüyorlar...
  • LoL Dota çakması'ndan sonrasını okumadım.
  •  Amelelik mi yapıyoruz Oyun mu oynuyoruz arkadaş?... İçeri lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.Kara42

Ya bıktım şu aion efsane, yok tera şahane..... Arkadaş sayısız oyun oynadım ama yok yok yok o istediğim tat yok. Oynadığım oyunların çoğunda, o yere göğe sığdırılamayan oyunlarda bile Amelelik yapıyoruz ....

AION....
    Aionda end game görmüş biri olarak şunu söyleyebilirim. Resmen ameleye bağlıyor oyun sizi. Sürekli farm sürekli farm. BM madalyon kasacaksın yok Ap gear giymek için tonla uğraşacaksın yok ancient coin kasacaksın vs vs ve bunlar haftalık görevler her hafta sıfırlanıyor. Yanı her hafta mal gibi aynı görevlerin peşinde koşup duracaksın.. guilde gireceksin de kale alacaksın da sana pay verecekler de felan filan... AION hormonlu gıda gibi bir oyundur. Dışı güzel içi boş.... 65 bard 65 archer 65 glad 65 gunner 65 templer kasmıs biri olarak söyluyorum end game de oyun monotonlaşıyor bayıyor hep aynı şey hep aynı şey... Ve pre almadan oyundan bir halt yapamazsınız. Pre yide farm yapıp oyun içinden alabiliyorsunuz. En güzel yani PvP si. Aionu Aion yapan o pvp si işte. Eğer oda olmasaymış süslü pakize olacakmış ....

TERA...
    Tera ya gelince, Görsellik şahane. Mekanikleri gerçekten de insana zevk veriyor. Tera nın olumsuz tarafı haritalar devasa, kıytırık bir görev için 10-15 dk at üstünde bir oraya bir buraya gidiyorsun. Bazı görevleri grupsuz imkanı yok yapamıyorsun. Zindanlar zevkli geliyor bir süreliğine ama end gamede yani zor zindanlara sağlam bir guild bulacaksın yada sağlam bir grup bulup öyle gireceksin. İş girmekle de bitmiyor bazı zindanlar illallah ettirmişti zamanında baya zorluyor bazıları. Terada tıpkı Aion gibi end gamede monotonlaşıyor. Sürekli farm... Sağlam olmak istiyorsanız ya baba zindanları bitirip drop alacaksınız yada tüm gün aynı zindanı farmlayıp duracaksınız. Bir ara rüyalarıma girmişti farm yapa yapa.... şimdi o baba dediğim zindanları 3 kişide yapıyor, 20 kişi girip yapamadan da çıkıyor. Adam full dizmiş kendini bi crit cıkıyor boss a ben ömrümde öyle krit görmedim. Milyon hasar vuruyor... Eee benim gibi 20 garibanda giriyor ezik setle arkasına baka baka çıkıyor birşey yapamadan. Böyle olunca sağlam adam parayı kırıyor ezik adam da ameleliğe farm a devam. E sürekli farmda bayıyor. Tera da item konuşuyor oyunculuk bir yere kadar. Ve PvP de baya zayıf. bıraktığım dönemde 20 vs 20 kale savası vardı bir o zevkliydi. battleground var ama tırt arkadaş. Keyif felan vermiyor. Tera da yanlız takılırım düşüncesi ile başlayacaksınız hiç başlamayın boşuna vakit kaybetmeyin. Yok grubumuz var derseniz belki sarabilir oyun sizi. Fakat dediğim gibi item yapmanıza bakıyor oyun. İtem yoksa keyif de yok öyle düşünün... 20 vs 20 de yada battlegrounda tek yediğinizde dediğimi anlarsınız :)

Knight Online...
    Nerde o eski dönemler. 2004 de başlamıştım bu illete. Hayatımda Ultima Online dan sonra en zevk aldığım oyundur. Ama sonraki dönemlerde işin suyu sıkınca her seyin tadı tuzu da kaçtı. o eskiler bilir şimdi bir başlarsam anlatmaya sabahı ederim pc başında :)
    Şuan kesinlikle 3 beyazın arasına katılması gereken 4. beyaz gibi bakın bu oyuna...

Ultima Online....
    Oyunların babası atası dedesi ebesi herşeyidir bu oyun. En güzel dönemlerim bu oyunda geçti. Şu an bu oyundan aldığım tadı alabileceğim bir oyun buluyum aylık 100$ bile veririm. Bu oyunu oynayanlar o eski topraklar iyi bilir ne demek istediğimi.

Cabal Online....
    Zamanında çok güzel, eğlenceli ve farklı bir oyundu. Temelde buda farma dayansa da oynattırıyordu kedini. Keyifli ve zevkli bir oyundu ama bir süre sonra bu oyunda sıkıyor aynı şeyleri yapmaktan dolayı... Hele zindanları çok gıcık. Yok meşaleye tıkla, yok duvara elini sok, yok düdüğü g.ç.nla çal felan filan... anladınız siz ....

Hero online ( USA )...
    Bu oyunu grafik olarak çoğu kişi eleştirse de, p2w olsa da zevkli bir oyundu. KO dan bile daha güzel ticaret olayı vardı. Aynı eşyayı pazarda 100m 150m 200m e bulabiliyordunuz. E biraz kafa kullanarak parayı kırıyor farm yapmadan para yatırmadan işlerinizi halledebiliyordunuz. Pvp si değişik ti fakat güzeldi. Çok keyif alarak oynamıştım zamanında. TR de de oynadım ama işin b.k unu çıkadıkları için bıraktım. GM ler resmen item satıyordu. Bu güzel oyunu tr de GM ler mahvetti...

Runes Of Magic ( EU )
    Bu oyun wow çakması bir oyun olmasına rağmen keyif alınarak oynanıyordu. Oyun %100 p2w olmasına rağmen yinede bir şeyler yapabiliyordunuz. Ama Oyunda PvP 0 (yok) (-) (nötr) . Küçükük bir oda 5 vs 5 yapıyorsun. Zaten karşına sağlam adam çıktımı tek atıyor.. kale savası var oda gece tr saatiyle 4 de başlıyordu e haliyle her zaman giremiyorduk. TR serverinde de oynadım . TR de oyun mantığı yok abicim. Bizimkiler oyun yönetmeyi bilmiyorlar. Güzelim oyunların içe ediyorlar açık ve net bir şekilde budur. Bu oyununda türlü yolsuzluklarla içine ettiler ve kapattılar.

Araf Online
    %100 p2w... oyunda en güçlü adam en parası bol olan adamdır. PvP si güzel fakat paran yoksa tırtsın. Bu oyununda bir şekilde içine ettiler. Yine TR mantığı yani anlayacağınız...

Yulgang2...
    Bu oyunu end game görmeden bıraktım. Mekanikleri pvp si çok garip geldi bana. sevemedim ne kadar zorlasam da....

Titan online...
    TR mantığı deyip geçeceğim fazla uzatmadan....

Age of Wushu ( wulin)
    Çıkar çıkmaz saniyesinde girdim oyuna. Çok umutluydum ama o mekanikleri görünce fazla sürmeden bıraktım. O güzel grafiklere yazık etmişler. Dövüş mekanikleri çok dandik... ne kadar manzarasına bayılsam da sevemedim bir türlü...

Newerwinter
    Uçan balon, Hormonlu ürün, TR mantığı deyip geçeceğim...

Legue of Lenegends...
    dia 1 e kadar yükseldim. sezon 3 den beri oynadım. Bu oyunun tek amacı var ; Türkü Türk den tiksindirmek.... ben bu oyunda kendi milletimden olan insanlardan soğudum resmen ya... Çoluk çocuk neredeyse ana okullular bile giriyor. Kaç tane smurf hesabım var bilemiyorum, kaç RP çektim hatırlamıyorum... Pazarlaması ve reklamı sayesinde tutulmuş veledlerin oynadığı, küfrün, hakaretin, boyutunun sınırı olmadığı bir oyun.. Bizde oyun kültürü yok abicim.

Dota1 ve Dota2...
    Arkadaş bu oyun oyun işte. MOBA da bu oyunun eline su dökecek yok çıkmazda. yukarıda bahsettiğim LoL dota nın çakması, kopyası, özentisidir. Karakterlerinin çoğu dotadan kopyadır. LoL iyi reklam yaptığı için çok süpermiş gibi hissedildi ve öylede devam ediyor ama inanın dota2 yi indirin şöyle birkaç hafta takılın demek istediğimi anlayacaksınız...
    Şuan vaktimi dota ile geçiriyorum. LoL deki kadar olmasa da çürük yumurta illaki çıkıyor burada da ama idare edilebiliyor...

Smite...
    Bu oyunda moba. Moba oyunlara farklı bir bakış açısı getiren denenmesi gereken bir oyun diye düşünüyorum. Grafikleri çok güzel. Oynanabilirliği de güzel. Ara sıra girer poseidonla bir kaç maç atar çıkarım. Skiller mekanikler kötümsenmeyecek kadar güzel.

Bunlar hatırlayabildiklerim. Gel gelelim sonuca. p2w olmayan, mekanikleri gerçekten o hissi veren, pvp si de pve side ayrı bir zevkli olan, open world pve ve pvp si olan, soloda olsan grup da olsan bir yerlere emek vererek gelinebilen, oyunun yapımcısının karnı da gözü de aç olmayan, Hilelere müsaade edilmeyen en azından engellemeye çalıştıkları hissini versinler... Oyuncu yetersizliği olmayan, Kesinlikle Türk firmasının elinde olmayan, wow harici bir oyun arıyorum. Aylık ödemesi gerçekten de değecekse neyse veririm ama dediğim gibi firma ve politikası çok önemli... Niye wow harici diye soracaklara; pvp svlerde oynadım öğreneyim bakayım seversem başlarım diye ama ya nebiliyim bana mekanikler çok absürt geldi. kendi görüşüm... birisi çıkıp da polemik başlatmasın lütfen... Evet dediğim özelliklerde bir oyun aranıyor.... ( wildstar, archage, GW2, dragon nest, vindictus, wow, swordsmanonline, ESO, SRO, Lineage, Diablo, Raiderz, vs... önermeyin lütfen) Bless online, black desert, KUFII ve Balde and soul'u gözüme kestirdim eu larını bekliyorum.

archeage nin eu su var zaten bro ve cokta saglam bi sistemi var oyunun her türlü şeyle haşir neşir oluyorsun eskiden cok güzel ve detaylı bi forumu vardı şimdi kapatilmiş o neyse bence bi dene ondaki yük taşimacilik vesayre işinede amelelik diyosan bilemicem artık sana ne oyun begendirelim . Lineage II zaten her şeyiyle efsane bi oyun ost ları olsun ses ve vuruş efektleri olsun sistemi olsun hem dedigin tarzda bi amelelik yok knight gibi diyebiliriz ama lineage kalitedir cidden pvp sini oynamanı öneririm oyunun orjinali biraz zorlayabilir seni. ben 10x kolay serverinde bile oynayamıyorum cok uzun sürüyor oyunda end e ulaşmak ve endde de sürekli devam ediyor gelişme hiç bitmiyor . her türlü farm alanında pvp yapabiliyorsun tabi bi cezasıda yok değil bunun eger istemeyen birini kesersen ismin kırmızıya döner ve öldürülürsen bazı itemlerin yere düşebilir :) biraz farklı bi pvp sistemi var .
  • quote:

Wow benide sarmadı gw2 endgame tırt şimdi teso veya wildstar bakiyorum teso başlıyacağım.

TESO beklentilerin cok altında kalan bi oyun tavsiye etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeoksiT

quote:

TESO beklentilerin cok altında kalan bi oyun tavsiye etmem

Hocam aldim ve yine pismanlik gw2 den devam edecegim adamlar oyunculari dusunmuyor ve para icin dayatmiyor.

• güzel yazmışsınız elinzie sağlık
    şuan kapalı betada ama key bulabilirseniz Blizzard ın Heroes of the Storm u şiddetle tavsiye ederim. bende 2005-2006 dan beri dota oynuyorum, LoL de oynadım bir sene kadar ama HotS dan aldığım zevki senelerce bu iki oyundan almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wannabe -- 6 Mart 2015; 16:12:29 >
  • Tam size uygun oyun: Dragon Nest

sürekli yapacak birşey var, event fln çıkarıyorlar, pvp var, grup pvp var, yeteneklerin çoğu non target dolayısıyla oo ne güçlü sınıf bir vurdum öldün gibi şeyler olmaz.

çok yer tutmaz, 4-5 gb bişey, bu oyuna göre çok iyi.

hızlı level kasmak için ana hikaye questlerinden gidebilirsin.

oyuna istersen para harcayabilirsin. fakat alacağın eşyaların oyun sonunda getirdiği ek güç binde bir kadar yani önemsiz. onun dışında kolaylık sağlayan şeyler de para ile satılıyor, atıyorum giysi alıyorsun %10 ek deneyim veriyor ama sınır %10 daha fazlası yok. üstüne birikip %50 olması da söz konusu değil. skill resetleme belli bir level gelince karakterin adını değiştirme gibi işlemlerde paralı. ama 2 skill resetleme veriliyor oyunda beleş zaten. ihtiyacın kalmıyor para verip almaya.

oynaması zevklidir, her karakter ayrıdır. zaten karakter seçtikten sonra 15 ve 45. seviyelerde 2 alt sınıftan birini seçiyorsun. yani 45. levelde en son karakterin 4 alt sınıftan birine gelmiş gibi oluyor. ama o son 45 deki seçim bile 2 karakteri farklı yapabiliyor.
  • Guild wars 2 nin ilk expansionu olan Heart Of Thorns duyuruldu hocam,şuan gw 2de indirimde var büyük bir kitle oyuna geri dönüş yapıyor.Oyunun end game kısmını zenginleştiriyor yapımcı şirket.İncelemenizi tavsiye ederim,bu hafta çıkan bir habere görede oyuna çeşitli kamera modları eklenecekmiş bunlardan biriside first person kamera açısı.

Gw2 yi yazmayın demişsiniz ama amelelik yapmanıza gerek olmayan açık ara en iyi mmorpg'dir.Farmı ve raidi amelelikten saymazsak (şahsen ben raidlere haksızlık edilmemesi gerektiğini düşünüyorum),wow'da gayet güzel vakit geçirebileceğiniz bir tercih olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.