Şimdi Ara

AMD Zen Bomba Gibi Geliyor

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
30
Cevap
0
Favori
700
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> AMD Zen Bomba Gibi Geliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    277 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Yazin 3500 liraya bir sistem dizmeyi dusunuyorum. Bakalim testlerde nasil sonuclar verecek

Hocam işlemciler iyi çıkarsa elimdeki h110 anakartı çöpe atıp geçmeyi düşünüyorum. Kötü veya pahalı çıkarsa i5 7500 alırım.

Bro gorusune her zaman saygi duyarim :) simdi Bulldozer FX'lerin hepsi Extreme serisi degil Erdi bey Extreme serisi olmayan islemcilerin cikacagini soyledi ve i7 Extreme serisiyle kapisacak durumda zaten bunu biliyoruz o zaman i7 7700 K'yi gecer demek fakat tek izlek performansinda i7 7700 K'nin %5 gerisinde kalicak zaten orasi belli Allahtan %15 degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 22 Kasım 2016; 20:58:14 >
    |
    |
    nightsniffer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Suan hangi islemci kullaniyorsun modelini yazabilir misin ? .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Turboegea kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Sertan-57

Suan hangi islemci kullaniyorsun modelini yazabilir misin ? .

i3 6100 kullanıyorum ama kullandığım ekran kartı ile darboğaz yapıyor.

RX 480 falan mı var hocam?
    |
    |
    Ryzen 7 2700X@4,3 Ghz(1,4V) - EVGA CLC 280 - Cooler Master Master Gel Maker - Asus Crosshair VI Hero X370 - 8*2 GB Gskill Trident Z RGB 3200 CL14@3200 CL12 - Saphire RX 580 Nitro 8GB - Samsung EVO 970 500 GB NVME SSD - Samsung EVO 850 500GB SSD - Radeon R7 240 GB SSD - EVGA Supernova G2 650W - Rampage Imposing Rainbow RGB Kasa
  • Yüzbaşı
    277 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

RX 480 falan mı var hocam?

470 var

Çok sorun yaşamazsın aslında RX 470 ile. Ayarları sonuna kadar çıkart 50 FPS civarında hiçbir sorun olmaması lazım. En olmadı VSR ile monitör çözünürlüğünü 1440p yap 40 FPS civarında canavar gibi görüntüyle oyna. Zen gelene kadar idare edeceksin artık. Ancak çok büyük sorun değil...
    |
    |
    Ryzen 7 2700X@4,3 Ghz(1,4V) - EVGA CLC 280 - Cooler Master Master Gel Maker - Asus Crosshair VI Hero X370 - 8*2 GB Gskill Trident Z RGB 3200 CL14@3200 CL12 - Saphire RX 580 Nitro 8GB - Samsung EVO 970 500 GB NVME SSD - Samsung EVO 850 500GB SSD - Radeon R7 240 GB SSD - EVGA Supernova G2 650W - Rampage Imposing Rainbow RGB Kasa
  • Yüzbaşı
    277 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Çok sorun yaşamazsın aslında RX 470 ile. Ayarları sonuna kadar çıkart 50 FPS civarında hiçbir sorun olmaması lazım. En olmadı VSR ile monitör çözünürlüğünü 1440p yap 40 FPS civarında canavar gibi görüntüyle oyna. Zen gelene kadar idare edeceksin artık. Ancak çok büyük sorun değil...

Sabit fps ile oynayabilsem sorun olmaz da just cause 3 oynarken ani fps düşmeleri yaşıyorum işlemci yüzünden. Oyunun optimizasyonunun kötü olmasından da kaynaklı, diğer oyunlarda pek olmuyor ama just cause en sevdiğim seridir. Son oyunu işlemci yüzünden oynayamamak canımı sıkıyor.
    |
    |

9 ay önce i5 6600k + z170 anakart ikilisini usd kuru düşük iken toplamda 1200 Tl ye aldım..Elimde fx 8320 vardı ve herkes zen bekle, diyordu 2-3 aya çıkacak.... ben dinlemedim ve bu şekilde bir karar verdim..

şimdi çıkacak, tek çekirdek performansı i5 6600k ayarında (4.5 ghz ocli kullanıyorum) zen işlemci ve anakartın bundan daha pahalı olacağını tahmin ediyorum..Yaptığım yatırımın yerinde olduğu kanaatindeyim..

Zen çok geç kaldı, kabylake'leri de geçebileceğini düşünmüyorum..Performansı yaklaşanlarında intel işlemcilerden pek fiyat farkı olmayacaktır.. Ayrıca fiyat karşılaştırması yapılırken İşlemci + Anakart şeklinde yapılması uygun olacaktır.. Zen'i çalıştıracak anakartların H veya B serisi kadar ucuz anakartlar olacağını düşünmüyorum..Dolayısı ile nonk bir İntel işlemci + H serisi bir anakart ile tek işlemci performansı aynı olan zen işlemci + anakart fiyatlarını karşılaştırmanızı öneririm..

Yeni amd anakartları pek ucuz olmayabilir..Aynı 990x , 970 chipset anakartlar gibi..
    |
    |

• Yarbay
    8244 Mesaj
    piyasa belli zaten şimdiki potansiyel neyse ilerde de aynısı olucak rekabeti kaybetmez
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
bankalar.org
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.