Şimdi Ara

AMD Zen 3 ve Zen 4’te rekabeti tırmandıracak, RDNA 3’te verimliliğe odaklanılacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

zaten dünyada kazık fiyatlara tepki veren çok olsa bu kazık fiyata hiç biri satamaz seve seve indirirdi ama tepkisiz her fiyat atlayanların yarısı bile olsa yetiyor 

6000 tl ye 5600x satıldı aldılar 7500 tl ye 5900x satıldı aldılar 9000 civarı 5950x satıldı aldılar. yapacak bir şey yok bu tepkisizler alımlarını bitirince fiyatlar inebiliyor ve tepkililer de bu arada insancıl fiyata alabiliyor  x370 üst seviye anakartları harcadılar onu söylemiyorum bile çünkü büyük kandırdılar milleti 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Ocak 2021; 1:53:37 >

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt

ne mutlu sana. AMD ve x570' e geçme zamanı gelmiş o zaman mevcut memnuniyetsizliğine göre.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 15 Ocak 2021; 1:58:37 >

yoo gayet ciddiyim  ek olarak x370 üst seviye anakartları harcadılar onu söylemiyorum bile çünkü büyük kandırdılar milleti 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Ocak 2021; 1:56:17 >

aynen öyle alma amacım son seri işlemciyi takmaktı 2020 yılına kadar çıkacak işlemcilere destek sözü verdikleri için 2017 yılında 1200 tl verdim bu karta döneklik yaptılar  bu kart için yabancı forumlarda da tepki var ama demek ki az oldu sallamadılar 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Ocak 2021; 2:17:2 >

Ne yapsın Amd? Senin ülken rezil, ekonomin pohtan, dolar 7-8 tl diye sana 50 dolardan mı işlemci satsın istiyorsun? Kendi ekonominin ne kadar b.ktan olduğuna bakmadan bir de amd fiyat politikasını eleştiriyorsun. Önce kendine batır o iğneyi, çuvaldızı batıracak birini belki bulursun.

• BekirHan kullanıcısına yanıt
    CagriErcan kullanıcısına yanıt

Intel holiganlarının amacı üzüm yemek değil, ne anlatsanız duymayacak tipler bunlar. Yıllarca insanları sömüren firmanın arkasından ağıt yakıyorlar şimdilerde, rekabet sonrası oluşan ortam da hoşlarına gitmedi elbette...

@CagriErcan

• Zenohsama kullanıcısına yanıt

İnsanlara dert anlatmaktan bıktım, saçma çığırtkanlıklar dinlemekten de sıkıldım hocam. Artık yazmayacağım bu tarz başlıklara. Dert nedir anlamadım çünkü...

Adamlar intel' in belirli işlemci ve çipset türleri için bellek frekansını düşük değerlere kilitlemiş olmasına, Z serisi harici anakartlarda belirli işlemciler dışında bellek frekansı değiştirmenin ya da hız aşırtma yapmanın işlemci garantisini devre dışı bıraktığına takmıyor da kıytırık bir çipsete desteği kesmesine takıyor, sonrasında bu konudaki takıntısı ile ilgili soru sorunca; "maddi durumum iyi, Z serisi anakart kullanıyorum" diyor. Akıl alır gibi değil. Sana maddi durumunu mu sorduk şimdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 15 Ocak 2021; 9:37:38 >
  • BekirHan kullanıcısına yanıt

kıytırık cihipset? gerisini okuma gereği duymadım  paran çok bedava amd avukatlığı yapıyorsun AMA BOŞ KONUŞUYORSUN 

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Eee yuh! yani be abicim. En başından beri yazdığım cevapları tek tek oku belki anlarsın senin gibi herhangi bir marka fanı olmadığımı diyeceğim ama pek ihtimal vermiyorum buna.

Gereksiz boş tartışmalara girme benimle. Güzelce oku sindir dediklerimi baştan sona, sonra gel medeni şekilde konuşalım.

Yıllarca intel neyi hangi fiyattan verdiyse yetinmek zorunda kaldık, şimdi cezasını çekiyor bu büyük burunluluğunun.

Sana eleştirme diyen olmadı, yada neyi niye eleştiriyorsun diyen de olmadı. Sadece eleştiri yaparken tarafsız olmalısın diyorum. Fiyat konusunu eleştiriyorsun ama ülkenin ekonomik durumunu da göz önüne almalısın. Misal Amerika'da bir işçi asgari ücretin yarısına gayet stabil güzel bir sistem düzerken burada 8-10 bin tl ye normal bir sistem kurabiliyor ancak. Bende sana diyorum ki, Oradaki birim para ile buradaki birim para bir değil. Paran vardır istediğini alırsın beni ilgilendirmez ama ' yok şu kadara satılacak kazık, intel pahalı satarken eleştiriyordunuz, Amd satarken sesinizi çıkarmıyorsunuz' gibi şeyler söylemek saçmalığın önde gidenidir. Ne Amd Ne de İntel babamın babamızın şirketi değil. Bu arada iyi gidiyorsun, her amd konusunun altına 30-40 post atarsan belki kıdemin yükselir....

• Pandemi döneminde yaşananlar ,

• Üretim maliyetleri arttı , personel sorunu yaşamayan yok
    • Yukarıdaki sebepten dolayı hammadde işleme konusunda sıkıntılar ileri boyuta ulaştı
    • Ülkelerin sınır kapılarını kapatmaları havayolu taşımacılığını etkiledi , denizyolunda fiyatlar 10 kat arttı.
    • Pazarın tamamında stok sıkıntısı baş gösterdi
    • İnsanların pandemi sürecinde elektronik ihtiyaç seviyesi, alım seviyesi %300 arttı.

Bütün bu yaşananların ışında üretim yapan ülkelere nazaran bu sektörde çöp üretemeyen ülkemizde , doları 9TL ye dayandıran dış güçlerin oyunlarını bozamadığımızdan , 3000TL altında maaş alan yada alım gücü yüksek olmayan kesim ona top atıyor buna çöp atıyor, vs vs.

Kusura bakmayın , alım gücünün avrupaya abd ye göre 10 kat nasıl düştüğüne bakın önce, sonra manavda markette saatlik 10-12$ ' a çalışan lise öğrencisinin , kendine en kral sistemi 1 ay içerisinde aldıktan sonra 3.ayında altına araba çekmesine bakın. Bileşen fiyatları yüksek filan değil. Çokta ucuz. Kişisel zevki için para veren insanların ne kadar pahalı diye ağlamaları gerçekten çok komik geliyor artık. ALım gücümüz yok hiçbirşeyin pahalı olduğundan değil. Ağlanacaksa ekmek alamayan eşine pazar parası veremeyen adam ağlasın bırakında.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.