Şimdi Ara

amd x2 6000.3.1ghz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
2.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Amasya İlan Türü #Satılık Anakart/CPU #İşlemci
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Silinebilir.tesekkurler
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugrul_121 -- 2 Ocak 2014; 21:26:51 >

• işlemcinin üzerinde yazan kod nedir?
    ADH3500IAA4DE şunun gibi birşey yazmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pc_Commander

işlemcinin üzerinde yazan kod nedir?
    ADH3500IAA4DE şunun gibi birşey yazmalı?

adv6000ıaa5do

dıffused ın germany made ın malaysıa

modeli
  • resimdeki fan sayet işlemcinin fanıysa ki sanmıyorum (bakır borulu penom fanları gibi olmalı bu arkadaşın fanı) işlemciyi yük altında soğutmaya yetmez ve pc reset atar ...
  • reset atmıyo işlemci kendim kullandım normal fandır bu modellerde bakır borulu fan yoktır
  • Bende o işlemciyi kullanmıştım ve bildiğim kadarıyla bakır borulu idi fanı tabi kendi içinde fan modeli olarak ayrılıyorsa orasını bilemem.
  • pm
  • amd atlom 6000 serisi o.c. yapılabilen ilk ilk işlemcisi olduğunu biliyorum.ben başka kasada denedim anakartın auto profilinde & 8 o.c. ta reset atıyordu ama termal macun eski idi.default modda ise hiçbir sıkıntısı yok.arkadaş 2008 yılından beri kullanıyor bu işlemciyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: callofdutyf

amd atlom 6000 serisi o.c. yapılabilen ilk ilk işlemcisi olduğunu biliyorum.ben başka kasada denedim anakartın auto profilinde & 8 o.c. ta reset atıyordu ama termal macun eski idi.default modda ise hiçbir sıkıntısı yok.arkadaş 2008 yılından beri kullanıyor bu işlemciyi.

ilk 7750 olması lazım benim hatırladığım ama çekirdek açma dahil benim dediğimde :D
  • Elinizde buna uygun olarak anakart varsa alıcıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

quote:

amd atlom 6000 serisi o.c. yapılabilen ilk ilk işlemcisi olduğunu biliyorum.ben başka kasada denedim anakartın auto profilinde & 8 o.c. ta reset atıyordu ama termal macun eski idi.default modda ise hiçbir sıkıntısı yok.arkadaş 2008 yılından beri kullanıyor bu işlemciyi.

ilk 7750 olması lazım benim hatırladığım ama çekirdek açma dahil benim dediğimde :D

yok athlon 6000+ ve üstü 6200+,6400+ işlemcileri black serisi olarak geçiyor fakat 90nm bir işlemcinin ne kadar o.c olabileceğide tartışma konusu box fan ile 60 derecelerde can çekişiyor harici contac 30 tarzı fanlar ile 35 derecelerde takılıyor 43 dereceyi geçmiyor normal şartlarda. 6400+ var müşteride kartı yanmıştı sistemi 2 gün kullandım yeni kart ile oradan biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

quote:

yok athlon 6000+ ve üstü 6200+,6400+ işlemcileri black serisi olarak geçiyor fakat 90nm bir işlemcinin ne kadar o.c olabileceğide tartışma konusu box fan ile 60 derecelerde can çekişiyor harici contac 30 tarzı fanlar ile 35 derecelerde takılıyor 43 dereceyi geçmiyor normal şartlarda. 6400+ var müşteride kartı yanmıştı sistemi 2 gün kullandım yeni kart ile oradan biliyorum.

kısaca senin dediğin serinin son temsilcisi 7000 serisidir ve kuma adlı kod adı vardır , çekirdek açılma denemesi ilk üstünde denenen ve çalışan model 7750 dir son temsilcide 7850 dir gerisi uzuncana okumasanda olur

http://forum.donanimhaber.com/m_32827578/tm.htm bak kardeş bu linkte mevcut 2.8 ghz ve 2 çekirdektir normalde 7750 de ise 2.7 ghzdir ikiside 3 mb casheli sağlam işlemcilerdi 4000 5000 6000 serilerine nazaran çekirdek açılırdı 3.1 ghz de kendim sürekli kullanırdım oc bilmezdim o zamanlar az buçuk oynardım yazık olurdu işlemciye boşa bu zamana kadar işlemci değiştim durdum o işlemci bana hayli hayli yeterdi çekirdeklerin açılması yeter zaten Kuma ailesine ait ve türünün son örneği idi 6000 ler den falan sonra çıkan bir işlemci yani x2 250 yi çıkarttı ondan sonra boş berbat gereksiz işlemci serisini yani 6000 li serilerden sonra çıktığı için ve 7850 ile sonlardığı için en iyisiydi ama dediğin doğrudur yinede 3.1 ghz 4 çekirdek şuan bile her oyuna yetiyor denebilir ama o zaman macun bilmezdik fan almazdık rami düşürmezdik fsb yi yükseltmezdik işlemci voltajından tırsardık 50 dereceye yaklaşamazdık 60 a kadar yolu var şimdi o yüzden şimdiye yaptıklarım boşa para kaybıydı ramleri 800 den 1066 yaptık sonra ddr3 yaptım bu da gereksiz aslında zaten oc için bir alt limite alıp fsb ile oynuyorsun ideal skorlar için genelde ve anakartlar hepsi boşa masraftı rami 8 gb yapacaktık 1066 onuda 800 e çekip oc yapacaktık birazda voltaj ufağından :D yıllardır kaç anakart değiştim kaç ram kaç işlemci ama akıllandım artık phenom 2 x4 955 4 ghz civarında kullanıyorum hayli hayli yetiyor 4.3 de tıkanıyor hala zaten gerçi son 2 fanı eklememişti o zaman ya neyse :D yaptığım akıllı şeylerde var tabi lancool kasa almıştım kule tipi her anakart sığıyor öne 2 fan arkada tek fan içte kule tipi noctuam ve 2 fanı var sıkıntı yok soğutmadan yana birde anakart m4a79 t deluxe ha birde 850 w power almıştım 80+85+plus dı bir ara ekran kartları çok zorluyordu bende cf yaparım belki diye almıştım yani bu sistem ps4 ün kalitesini kyakalayana kadar yeter gibi 6870 ekran kartımda gayet iyi çalıştırıyor oyunları onda da sıkıntı yok 1-2 yıl gider gibi zaten tek sıkıntı sanırım ekran kartı olur artık çünkü oyunlarda hala çekirdek sayısı pek işe yaramıyor bir ara en iyi işlemciyi kullanan oyun gta 4 idi sonrası gelmedi o da bugdan vs idi heralde giderek düzelttiler ama tutmadı ondan beri zorlayamıyorlar çekirdek sayısını zaten zorladıklarını görmedim ghz anlamında zorluyorlar 2 çekirdek her halta yetiyor genelde 4 ghz civarı olsun yeter ki zaten hangi oyun 5 ghz istiyorki ps4 ü yakalyınca ister heralde ama ps3 ü 2 senedir yakaladı daha o kadar hızlı yakalayacağını sanmam 3- yıl gideri var daha sistem yenilemesin kimse idare etsin alacaksa değişmeyecek şeyler alsınlar ram,güç kaynağı gibi ama ne anakarta ne işlemciye ne de ekran kartına para vermek intahar artık özellikle 3 sene boyunca :D

3 yıl sonra bakarım anakart işlemci ekran kartı ve oyunlarla arada ciddi anlamda fark olursa değişirim zaten o zaman ; fan + işlemci soğutcusu + macun + kasa + güç kaynağı + 60 lık ssd var , ama hard disk alırsam alırım malum ssd'ler ozaman hard disk boyutuna gelir fiyatıda düşer , sonra ekran kartı anakart ve işlemci olayı var ciddi fark olursa bakarız gelecek oyunlarda 3 seviye fark olmalı parça değiştirmek için ultra -very high- high gibi high da açıyorsam very high da ve ultrada açmayı veririm bir müddet çünkü biliyorum koyacaklar gene işlemci değişmen gerekecek anakartta alacaksın sonra gidip pin sayısını değiştirecekler gene küfürü basacaksın ,ekran kartı alacaksın 1 yıl dolmadan farklı bir ekran kartı çıkartıp ekran kartı sürücüsünü onun üstüne yönlendirecekler performansını arttırıp kullandığını düşürecekler yada cf lediğinde bir hala yaramayacak aynısı 6870 de oldu ondan biliyorum o yüzden yapmadım zaten cf boşa masraf ayrıca hertürlü de yetiyor usb 3 için gidip kablo aldım ona yanıyorum bende 20 pin yok anakartta 24 de yok neyse artık slotu olmayan biriyle takaslarız usb 3 kartı olanla bende de bolca pci-e girişi var birini kapayıp 20 pin koyar insan ama neyse sırf ekran kartına geniş alan bırakmak ve usb 3 flash bellek olduğundan evde o kablodan almıştım :)

Not: Gene çenem düşmüş okumak zorunlu değil hatta okumayın demedi demeyin :) :D :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 24 Ağustos 2013; 2:11:49 >

• 125W TDP li olanlarında bakır borulu fanlar çıkar, bu işlemci 89W TDP li.
  • işlemcinin aynısının tıpkısı var , bakır borulu fanı var ancak w değerine göre fan değişiyor olabilir,iyi satışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highcourt -- 4 Kasım 2013; 21:58:17 >
  • 940 soket değilmi bu cpu, boşta anakart var am2+ alsam ufak bir sistemmi kursam ne :)
  • Darboğaz yapmayacağı max ekran kartı nedir acaba ? Birde oyunda deneme şansınız oldu mu
  • Bu işlemci ile 1Gb 256bit yanilmiyorsam 4870 ve 4 gb ram ile son cikan tomb raiderı bitirmistim bence alinasi bi islemci full hd film izlemek icin bile alinabilir fiyat konusunu bilmiyorum ancak bana kalirsa ii bi islemci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkank

Darboğaz yapmayacağı max ekran kartı nedir acaba ? Birde oyunda deneme şansınız oldu mu

Valla ucundan kıyısından HD7850 yi öldürür gibi HD7770lede cok rahat çalışır :) ama en güzel bu işlemciyle kullanılacak ekran kartı HD5850dir... işlemcileri kendi senelerinde cıkan kartlarla kullanmak daha iyi olur...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.