Şimdi Ara

AMD veya Intel (Faciadan sonra) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Bu konuda yanlış olan birşey olduğu kesin.

5200 Tl ye satılan parçalar,
    2x 780Ti
    4770K ve Z87 DELUXE.
    Sadece bu parçalar satıldı geri kalanlar ise bilgisayarcılara şu paralarla satıldı,
    Haf942 430 tl
    Ax860i 760 tl
    8gb venagace ram 2133 310 tl
    H100i 360 tl

Hadd bende kaldı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: narnia127

Dostum yorumumun saçma bir yanı yok. Sonuçta sıcaklık sıcaklıktır. Arkadaş 100 tl lik soğutucuyla 4.2 de 60 dereceyi görürken ben OC siz stok fanlı 60 dereceyi görüyorum. Yani bende Hyper 212 taksam belki 45 derecelerde takılacak işlemcim. Ayrıca genel olarak baktık mı intel çekirdekleri AMD çekirdeklerinden 1.5 kat daha üstün. İşlemciye göre değişir tabi de 4570 çekirdeği 8350 den 1.5 kat üstün mesala. Bende buna dayanarak kime sistem önerirsem hep İntel öneriyorum. AMD tamam güzel güçlü bir parça yapıyor belki ama kalite olarak intel in eşi değil.

Örneğim 290x ekran kartı 90derece sıcaklıkta calısıyor fakat üretilirken 90 derecede rahat calısabilmesi için üretilmiş bu ekran kartı yani söyle diyim sana

amd de 0.2ghz overclock sıcaklıkta fark yaratmaz voltaj vs verilmediyse bu arada şimdi denklestirme yapiym sana

Amd + sogutucu = 60 derece

Amd + stok = 70 derece

İntel + stok = 60 derece

amd 70 derece = intel 45 derece

Amd 60 fan = intel 35 derece olacaktır

bu tablodaysa performans kaybı yaşanmayacaktır benim fx6200'üm tozlanınca ısınıyor temizlemeye üşeniyorum bazen 65dereceyi görüyor arkada asusun program bagırınıyor ısındı arkadaş kapa iki dk oyunu diye ama 1fps bile kaybetmiyorum oyunda... sıcaklık değerleri belli bir tablo değildir her işlemci farklı sıcaklıklarda calısır intel fullde 90ları 100leri görüyor stres testinde amd 65i geçmiyor çünkü amd fxlerin bildigim kadarıyla sınır sıcaklıgı 75derecedir intellerin 105 sanırım...

Tek çekirdek performansına laf yok ama kullanılacak alana göre farklılık gösterir amdninde cok çekirdek performansı intelden 1.3kat daha iyi...

Amd render grafik tasarım 3d yapılandırma gibi işlerde
    İntel server administrating. web progrraming office autocad çizim programları gibi çeşitli şeylerde

oyunda ise ikiside ekran kartını besledikten sonra aynı hiçbir farkları yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dravenn

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Bu konuda yanlış olan birşey olduğu kesin.

5200 Tl ye satılan parçalar,
    2x 780Ti
    4770K ve Z87 DELUXE.
    Sadece bu parçalar satıldı geri kalanlar ise bilgisayarcılara şu paralarla satıldı,
    Haf942 430 tl
    Ax860i 760 tl
    8gb venagace ram 2133 310 tl
    H100i 360 tl

Hadd bende kaldı

Önerim yukardada yazdıgım gibi iki sistemlede aynı değerleri alacaksın hangisi fiyat olarak uygun geliyorsa onu al amd al yanına sıvı sogutma falanda alırsın yazdıgın gibi daha aksesuarlı bir sistem olur böylelikle :) anakartıda güzel seçmişsin benim oyum topladıgın 8320 li sistem yönünde...

• işlemci+anakart+ekran kartının bir tanesini sataydın ya? niye komple sistemi satıp tekrar komple sistem toplamak?
  • Önce 2x780ti almak sonra satmak.Önce parayı çöpe atmak sonra çöpten alıp daha büyük bir çöpe atmak.Tek 780ti bir insanın neyine yetmez oyun için.Bir de sonradan 2500tlye sistem toplamaya karar verir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akagami.

Önce 2x780ti almak sonra satmak.Önce parayı çöpe atmak sonra çöpten alıp daha büyük bir çöpe atmak.Tek 780ti bir insanın neyine yetmez oyun için.Bir de sonradan 2500tlye sistem toplamaya karar verir...

Is yerinde kullanabilecegim dusuk butceli f\p sistem istiyorum. Harcadigim paranin haddl hesabi yoktu ve.bir anlik bir heyecandi. O sistemden ettigim zarar.sadece. 80 tl. Bu yuzden icim rahat. Bana kalirsa laptop alirim ama masaustu performansi vermez. Hala is yerindeyim eve gidiyorum saat 8:30 yemek banyo vs saat 10 sabah mesai saat 7:30 kim bilgisayari acip da agzinin zevkiyle oyun oynayacak? 9000 lira evde yattikca icim yandi. Simdi 2500 tllik sistemle mutlu olacagim hic.yoktan icim yanmiyacak ve isimi gorecek.
  • Konu fake :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Konu fake :)

Yazik.
  • açmış olduğun o diğer 780ti sli konusu fakeydi zaten.

Bu konu gercekmi bilemiyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devilmaybad

quote:

Yazik.

MSI
    Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    407 TL

INTEL
    Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    586 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    240 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    158 TL

CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
    333 TL

MSI
    GTX770 TWIN FROZR GDDR5 2GB 256BIT NVIDI GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI
    846 TL

TOPLAM : 2560 TL

Hepsi alanında lider kaliteli en iyi parçalar.

bjk__murat

• msi gaming ekran kartlarında coil whine olabiliyor dikkat edin derim

http://www.youtube.com/watch?v=rWG7A9uUmeA

http://www.youtube.com/watch?v=vfrxPnmKrN0

Sizi 280x veya 770 paklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 28 Aralık 2013; 15:56:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: Devilmaybad

quote:

Yazik.

MSI
    Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    407 TL

INTEL
    Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    586 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    240 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    158 TL

CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
    333 TL

MSI
    GTX770 TWIN FROZR GDDR5 2GB 256BIT NVIDI GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI
    846 TL

TOPLAM : 2560 TL

Hepsi alanında lider kaliteli en iyi parçalar.

bjk__murat

Saolun hocam benzer sistemi alacagim. Konu ile ilgili mesaj yazdiginiz icin tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

açmış olduğun o diğer 780ti sli konusu fakeydi zaten.

Bu konu gercekmi bilemiyorum artık

Konu fake degildi. Konu ile ilgili SS gondermeydi. Mesaj da zaten sistemin benim olmadigi belirtiliyor. Hala bana ve o konuya fake diyenler zaten yanlis yapmis kisilerdir. Acik, net.
    Saygilarimla.
  • Bence arkadaş trolluyor.
  • Öyle bir şey yapıcağına bir tane gtx780-ti'yi satsaydın ? Monitörün 2k bile değildir senin ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxx187

Bence arkadaş trolluyor.

Yanlis dusunuyorsunuz hocam. Yalan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxx187

Öyle bir şey yapıcağına bir tane gtx780-ti'yi satsaydın ? Monitörün 2k bile değildir senin ..

Paraya ihtiyacim vardi. Ihtiyacimi tamamladim. Diger sistemden zararim 80 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

O kadar para harcamana gerek yok amd sistemi al ekran kartını rahatca besleyecektir turbocore ile 4ghz hızında calısan bir işlemci rahat rahat yeter sogutucuyada ihtiyacınız yok hatta ama para varsa h60 fena olmaz yani yazdıgınız sistemden hiçbişeyi değiştirmeden o haliyle alın oldukca güzel olmus ;) bu klasmanda i5 4670 ile aynı performansı alacaksın amd 8320 ile işler çift ekran kartı ve 780ti / 290x de değişiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: _Tony Montana_

msi gaming ekran kartlarında coil whine olabiliyor dikkat edin derim

http://www.youtube.com/watch?v=rWG7A9uUmeA

http://www.youtube.com/watch?v=vfrxPnmKrN0

Sizi 280x veya 770 paklar

Paklar?

• Tabi ya zararin 80 TL
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.