Şimdi Ara

Amd vega 56 ve 2k 144hz fsync ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ilk once monitoru almayi dusunuyorum. Aocnin 24inc monitoru var 2k ve 144hz. Amazonda 300 dolar seviyesine inmesini bekliyorum.

Sorum su. Arastirmama gore fsync monitore amd almak lazim. Vega56 bence guzel kart. Gtx 1070den az daha iyi. Fsync icin vega56 mi almam gerek yoksa guzel fiyat bulunca gtx1080 le bu monitor iyi calisir mi ? Gsync monitor alamam cok pahali. 2k icin 144hz gereksiz gibi geliyor cunku 144fps yakalamak zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Freesync için AMD şart . Yeni bir sync daha çıkıyordu adını hatırlayamadım iki markayı da destekleyici..

O Kartı alınca ister istemez ultrada oynamak isteyeceksiniz. O kartın eseri 1080p 144 Hz 2k 75hz fazlası değil. Gerçi freesync da burada ise yarayacak 144 alamayınca siz de..

Tercih sizin. Ha su zamanlar rx56 alınmaz çünkü fiyatlar balon.. adamlar sanki petrol arzı kısıtlamasına gitmiş gibi ekran kartı arzını taneysle yapıyorlar..

1080 denk gelirse de normal 144 Hz monitör nasıl oluyorsa o şekilde kullanacaksınız yani Nvidia ile kullanılmaz muhabbeti yok . Mesela 500dolar rx56 ya vereceğine 1080 alirim şahsen. Ancak aynı fiyat hatta yüzde 10 daha pahalıya rx56 secerim 1070 yerine. Driverlar ile güzel ilerliyor kartlar malum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Freesync için AMD şart . Yeni bir sync daha çıkıyordu adını hatırlayamadım iki markayı da destekleyici..

O Kartı alınca ister istemez ultrada oynamak isteyeceksiniz. O kartın eseri 1080p 144 Hz 2k 75hz fazlası değil. Gerçi freesync da burada ise yarayacak 144 alamayınca siz de..

Tercih sizin. Ha su zamanlar rx56 alınmaz çünkü fiyatlar balon.. adamlar sanki petrol arzı kısıtlamasına gitmiş gibi ekran kartı arzını taneysle yapıyorlar..

1080 denk gelirse de normal 144 Hz monitör nasıl oluyorsa o şekilde kullanacaksınız yani Nvidia ile kullanılmaz muhabbeti yok . Mesela 500dolar rx56 ya vereceğine 1080 alirim şahsen. Ancak aynı fiyat hatta yüzde 10 daha pahalıya rx56 secerim 1070 yerine. Driverlar ile güzel ilerliyor kartlar malum.

Vrga56 gtx 1080 arasinda 20-30 dolar fark olursa gtx 1080 alirim ama fps 144 olamayacagi icin shuttering gibi olay yasarim sanirim 2k da.

• Bir başka detay da; 27" aşağısında 2K çözünürlük tercih etmeyin derim. Hatta 2K için en ideal 32" olmakla beraber 27" de başlangıç seviyesidir. 24" ise 1080P'nin bittiği yer oluyor.

Bunların teknik açıklaması; öncelikle görüntüde pikselleşme olayından ibaret. Hem normal kullanımda hem de film/oyun kullanımlarında. Tabii kullanıcıdan kullanıcıya değişmekle beraber, bahsettiklerimi iyi bir şekilde deneyimlediğiniz zaman dediklerimi göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Ağustos 2017; 10:13:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Bir başka detay da; 27" aşağısında 2K çözünürlük tercih etmeyin derim. Hatta 2K için en ideal 32" olmakla beraber 27" de başlangıç seviyesidir. 24" ise 1080P'nin bittiği yer oluyor.

Bunların teknik açıklaması; öncelikle görüntüde pikselleşme olayından ibaret. Hem normal kullanımda hem de film/oyun kullanımlarında. Tabii kullanıcıdan kullanıcıya değişmekle beraber, bahsettiklerimi iyi bir şekilde deneyimlediğiniz zaman dediklerimi göreceksiniz.

Masam sebebiyle 27inc fazla buyuk gelir ki bende 27 istemiyorum. 24 en ideali .

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Birebir olarak deneyimlediğim gözlemlerimi belirtiyorum. Siz de birebir olarak deneyimlediyseniz 24'' alabilirsiniz tabii. Pikselleşme durumu ise; benim ve birçok monitörle haşır neşir olan kişilerin görüşleri, incelemeler vs. doğrultusunda bu şekildedir.
  • 1080p 75 hz freesync monitör ve rx 480 im vardı sonra madencilere uçuk bir fiyattan satıp 1070 aldım fpsim arttı ama oyunlar akıcı gelmiyor freesync gerçekten çok güzel bir özellikmiş kaybedince anladım
  • Tanıdığım bi bilgisayarci aoc den uzak dur teknik servisi sıkıntılı ve firma sorunlu demişti bi araştır derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LumpuS

Tanıdığım bi bilgisayarci aoc den uzak dur teknik servisi sıkıntılı ve firma sorunlu demişti bi araştır derim

Hocam o ucuz digerlerini alma sansim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: LumpuS

Tanıdığım bi bilgisayarci aoc den uzak dur teknik servisi sıkıntılı ve firma sorunlu demişti bi araştır derim

Kimmiş o bilgisayarcı ? Senelerce kullandım bir problemini görmedim aoc'nin. Üstelik arkadaş amazondan alacağından bahsetmiş, amazonun teknik servisini,müşterilere nasıl önem verdiğini anlatmama gerek yoktur sanırım. O bilgisayarcı casper önerirse şaşırman aoc yerine.
  • quote:

Bir başka detay da; 27" aşağısında 2K çözünürlük tercih etmeyin derim. Hatta 2K için en ideal 32" olmakla beraber 27" de başlangıç seviyesidir. 24" ise 1080P'nin bittiği yer oluyor.

+1 24"'e kadar 1080P almak çok daha mantıklı. Ama 24" 'de 2K ve 4K gibi çözünürlükler komik kaçar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

+1 24"'e kadar 1080P almak çok daha mantıklı. Ama 24" 'de 2K ve 4K gibi çözünürlükler komik kaçar.

27 cok buyuk hocam. Bana gore degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

quote:

quote:

Ben de 27'' Monitör kullanıyorum. Başlangıçta çok büyük görünürdü gözüme ama alıştıkça artık o da gözüme küçük görünmeye başladı. Sanırım bir sonraki durak 32''.

• quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

quote:

quote:

Ben de 27'' Monitör kullanıyorum. Başlangıçta çok büyük görünürdü gözüme ama alıştıkça artık o da gözüme küçük görünmeye başladı. Sanırım bir sonraki durak 32''.

Fps oyunlar oynuyorum wow vs hic oynamam. Knight oynardim eskiden sadece. 27lerde hakimlik zormus ekrana.

• Valla 1080p 144hz gysnc kullaniyorum.Inan 1070 bile sinirda 144hz icin ciddi ciddi 1080ti ye sulanmaya basladim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.