Şimdi Ara

Amd ve Pentium

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1999 dan beri bilgisayar işindeyim. 2004 e kadar pentium 2 ve 3, celeron ve pentium 4 topladım.
    Amd bize uzaktı. Müşteriye söyledin mi "o ne" derlerdi. ki hala değişen bi şey yok.
    Son olarak cel 1.7 pc mi satınca bir amd toplayım dedim.
    2500+ ve nforce yaptım. p4 alacağıma artırdığım para ile de 80 gb disk çektim.
    Memnun olduğum noktalar var. Mesela hiç sorun yok. Fazla problem çıkar diyordum ama yok. Tıkır tıkır çalışıyor.
    Ama.
    Yavaş.
    Yani bir P IV 2.80 (800Fsb+1MbPrescoot+HT) varken 200$
    P IV 2.53 (533Fsb+1MbPrescoot) varken 135$

Amd 2500+ 90 $
    Değermi diyo soruyorum kendi kendime.

Ve tabiki sizlere de.

Ne olacak bu Amd nin hali.

Yani biraz yavaş be abi...
    [bgdnc2]

• o/c yap düzelir :PPP
  • bugün başka bir topicte yazdığımı tekrarlıyorum
    "uzun zamandır üst üste bu kadar çok amd vs intel topici açılmamıştı kasıt olduğundan şüphelenmeye başladım"
  • 1833
    2002
    de
    üstüne çıkmıyor.
  • ewt 800mhz lik HT li p4 lere gore yavas kalıyo ama fiyatına gore baya iyidir. :)
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by andante</i>
    <br />bugün başka bir topicte yazdığımı tekrarlıyorum
    "uzun zamandır üst üste bu kadar çok amd vs intel topici açılmamıştı kasıt olduğundan şüphelenmeye başladım"
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Bence iyi oluyor.

En sonunda AMD nin adı yayılmaya başladı.
    Sessiz ve derinden geliyor. (Yavaş olduğu için :)
  • Hocam el insaf;
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'>P IV 2.80 (800Fsb+1MbPrescoot+HT) varken 200$<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    bundan tabi ki daha yavaş olacaktır AMD 2500+.
    Ancak
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'>P IV 2.53 (533Fsb+1MbPrescoot) varken 135$<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    bundan çok fazla yavaş olacağını sanmıyorum. Hatta sanmıyorumun ötesinde öyle olmadığını biliyorum.

Tabi bu söylediklerim overclock yapmadan. Bir de overclock yapmayı deneyin, asıl farkı o zaman görün

• <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ozdemix</i>
    <br /><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by andante</i>
    <br />bugün başka bir topicte yazdığımı tekrarlıyorum

Bence iyi oluyor.

En sonunda AMD nin adı yayılmaya başladı.
    Sessiz ve derinden geliyor. (Yavaş olduğu için :)

Yaw bu konulu topicler üyüeleri bunalıma sokmaktan öte gitmio. Geçmişte az mı ceset topladık; benzer başlıklı, çok çok kanlı topic meydanlarından? Yeter... Uyuyan canavarı uyandırmayın!

• intelin c serisine göre amd yavaş fakat p4 ün a serisi inanılmaz rezaletti bnce paran varsa intel alcan yoksa amd yani sadece duygusal bişe:))
  • e ama o fiyata anca celeron alınır. 2.2 civarı. oda bi işe yaramaz. parası olan intel alsın bence de ama amd'nin fiyat/performans oranı süper.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by muhalif</i>
    <br />e ama o fiyata anca celeron alınır. 2.2 civarı. oda bi işe yaramaz. parası olan intel alsın bence de ama amd'nin fiyat/performans oranı süper.
    +1
    @özdemix topla şu 2.8 ini de benim 3200+ ile bi benç alalım.Bunu da burdan yayınlayalım.
    iki parça p4=500milyon
    ikiparça amd=250milyon= hemen hemen aynı performans
  • işlemci işi biraz şans arkadaşım.mesela bende athlon 2600+ var ve default 1921 mhz deyken.ben 2305 ile rahatlıkla hiç bir problem yaşamadan kullanıyorum.bir arkadaşımda ise athlon 1800+ işlemci var ve 2500mhz de rahatlıkla kullanıyor.hız dersen 2500mhz bir amd ile 2.6 veya 2.8 bir p4 ün baş etmesi zor be arkadaşım...
  • Çok fazla aynı konuda topic var.Sürekli aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım.Arkadaşlar koca bilgisayar dünyasında başka konu bulamıyor musunuz?
  • ya arkadaşlar ne varsa AMD de var
  • ya arkadaşlar ne varsa AMD de var
  • biz burda amd intelderken adamlar paraları cukka ediyor gelsin paralar bide para sayma makinesi ohhh [ngt][ngt]
  • Bu Amd-İntel Tartışması harbiden sıktı...Firmlar eminim b kadar kapışmıyordur...
  • ozdemixin atladığı bi nokta var yalnız, dostum işlemcine voltaj vermeyi unutmuşsun bence [^]
    Overclock salt frekans yükseltmek değildir, işlemcinin tepki gücünün yükselmesi için biraz da voltaj artırımına gitmen lazım
    Konuyla ilgiliyorumum
    AMD ForEver
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by thepcman</i>
    <br />ozdemixin atladığı bi nokta var yalnız, dostum işlemcine voltaj vermeyi unutmuşsun bence [^]
    Overclock salt frekans yükseltmek değildir, işlemcinin tepki gücünün yükselmesi için biraz da voltaj artırımına gitmen lazım
    Konuyla ilgiliyorumum
    AMD ForEver
    +1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.