Şimdi Ara

amd ve ıntel arasındaki fark ne?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • amd ve intel arasındaki farklar nedir performansları farklımıdır yoksa intel isim yaptığı içinmi amd den pahallıya satılıyor

• forumda defalarca tartışıldı aralarında performans farkı da var fiyat farkı da..
  • bu forumlara soru soran başlıklar açmadanda kafandaki sorulara cevap bulabilirsin zira ilk soranın sen olma ihtimali takdir edersinki çok düşük :) özellikle iki başlık açmana sanırım hiiiiç gerek yok.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: UcAN the teKMe

bu forumlara soru soran başlıklar açmadanda kafandaki sorulara cevap bulabilirsin zira ilk soranın sen olma ihtimali takdir edersinki çok düşük :) özellikle iki başlık açmana sanırım hiiiiç gerek yok.

• a bu sorular uzar gider....

• evet bu zamanında çok konuşuldu ve çok tartışma yaratan bir konu onun için sana yukarıdaki arama özelliğini kullanarak bilgi almanı öneriyorum...

baya fazla bir topic çıkar....
  • yeter artık herkes araştırmadan topic açıyor
  • En azından (Nforce gibi gereksiz açmamış).
    Yinde faydası olacağından yazayım.

İkisinin arasında dağlar kadar fark yok ama fiyat bakımından hele hele bugün 160+kdv alınabilecek Amd 64 3000+ venice gibiside yok.Herkes de bunu söyler.

Pahalıya satılması e tekel durumunda e amd nin yaklaşık dünyada %20 lik piyasası var ama güya onuda kaybediyormuş(Nedense artık böyle iyi gidişat varken).

Anlayacağın aşağı yukarı her ikisindede ortalama fiyat ile aynı hızda demeyeyim aynı performansta işlemci alınabiliyor.

Şu an en mantıklısı NFORCE 4 sli+64 3000+ almak.Şu an en mantıklı en ucuzu bu.

PCIEX li sli bir anakart e bayağıda bayağıda gider.Ama şunuda unutmamak lazım. 8X Agpler fazla uzun sürmedi.Acaba nvidia,ati veya kimliği bilinmez bir firma 'nın PCIEX'i öldürebilirde kim bilir.?

Ama para olduktan sonra intel'in 955x çipseti gerçekten dehşet özelliklere sahip.Toms da bir incelemesi vardı.

• ikisi arasında performans farkı var
  • ben ınteli seçtim
  • ÇOK YÜZEYSEL Bİ SORU OLMUŞ BENCE SORUNU 64 BİTLİK İŞLEMCİLER ÜZERİNDEN SORSAN DAHA NET CEVAPLAR ALIRSIN

64bitlik amd ve intel işlemciler arasındaki farklar nedir performansları farklımıdır yoksa intel isim yaptığı içinmi amd den pahallıya satılıyor
  • yaw dalga geçmeyin sakın ama ben bi bilene bu soruyu sormuştum; intel mi? amd mi? arkadaş dedi ki aynı mal yalnız intel'in pinleri altın amd'nin ki gümüş fiyat farkı buradan kaynaklanıyor. aslı astarı var mı bunun??
  • bi fark yok ikiside işlemci işte
  • quote:

Orijinalinden alıntı: BallistA_fb

bi fark yok ikiside işlemci işte

yani sonucta ıkısıde aynı ıse yarıyorlaronemli olan hengisinin daha hızlı oldugu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.