Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

amd varken neden nvdia tercih ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
40
Cevap
0
Favori
1.251
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> amd varken neden nvdia tercih ediliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      754 Mesaj
      09 Aralık 2018 18:20:18
      quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Saçma bir konu açılmış ve ondan daha da saçma bir iddia bu. 590'nı birak 580'nın da gerisinde kalıyor 1060 artık. Burada tartışılacak bir taraf yok, insanları yanlış bilgilendirmeyelim. (8 beğeni de nasıl geldiyse ya da kaçı sahte hesabın)

Lütfen örnek verirken dünya çapında bilinen kaynakları örnek verin , ayrıca şu saçma sapan başka hesap sözleri komik işim gücüm yok sahte hesap mı açacağım işsiz miyim sizler gibi?

https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/Radeon_RX_590_Nitro_Plus/

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/xfx-rx-590-fatboy-8gb-review-better-than-sapphire-nitro/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

i7 8700k Delid / Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6 / GSKILL Dual 16GB DRipjawsV DDR4 3200MHz@3600mhz CL16 / MSI GeForce GTX 1080 Gaming X / 512Gb M.2 SSD / Evga 650w G3 / LG 29UM65 / Cooler Master MB511 kasa / Custom Sıvı Soğutma

• Yarbay
      2046 Mesaj
      09 Aralık 2018 18:42:32
      Rx 580 ile Gtx 1070'in arasında 3-5 fps farkı var

Rx 580 2 sene sonra 2080 3 sene sonra 2080 ti performansı verecek

Amd uçacak ve kaçacak

Amd ürünü alanlar süper güç ile dolacak

Oooooooo Ağmeeğğdeğğ Yehuu
      |
      |

Coffee İs Life
    • Binbaşı
      1965 Mesaj
      09 Aralık 2018 19:50:15

Eyv. hocam, öğretmenlik yapıyorum zaten, bir kaç yıldır. Yani 8x değil 100x olsa da alışığım ben. O saydığın hesaplardan ikisi "Hiç Yok" diyor. Bunlar aynı olduklarından eminim sadece kim orjinal ve yan hesabı unuttum. Tartışmanda tıkandığı zaman genelde beyni durunca sığındığı "güvenli kelime" (save word) olarak düşünüyorum bunu.

@Brother ToLGa

Ne desem şimdi, sayıları biliyorsun değil mi? Göz doktoruna bir görün! En son ne zaman beyin tomografisi çektirdin? Rolleri mi karıştırdın, sen 1060'ın daha hızlı ben de 590'nın daha hızlı olduğunu söylüyoruz ?!?!

Hem de büyük diye bir siteyi gözünde büyütmemek lazım. Bazen o büyük siteler, ilk olmak için veya çok bench ettiklerinden en sağlıklı sonuçları vermiyorlar. Kimi de özellikle MP/SP modların hangisi hangi harita hangi ayarlarda test ediyorlar, bazen belirtmiyor olabiliyorlar. Bazen de ellerinde hazır bulunan bazı eski verileri kullanıyorlar, dediğim gibi bütün o kartları sıfırdan test edip tablo haline getirmek külfet (bildiğim HU bu konuda çok çalışkan).

Dediklerime örnek;

Aralarında ciddi bir fark var, Guru tablosunda 1060 çok geride, 590 da diğer tabloya göre hatırı sayılır bir biçimde önde.

O yüzden videoları küçümsemek lazım. Özellikle mhz ve frame time'ları karşılaştırmak için çok ideal bir yöntem.

Örnek;

1060'ın kalbi var atıyor, 580 gibi ruhsuz değil en azından... şaka bir yana, bunu tabloda göremezsin

HU 1060 9 Gbps kullanmasına rağmen halen küçük bir fark var;

|
      |
      Bahsedilenler: Brother ToLGa , BoşnakAğa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1965 Mesaj
      09 Aralık 2018 20:16:09

Çok tanınmış ve eminim senin de karşı çıkmayacağın bir tablo;

Şöyle ayrı da yazayım ne olur ne olmaz. 590 11% performans farkı atıyor 1060'a.

Ülkenin içler acısı hali... örğetmenlik mesleği... kullandığın sözler çok iğrenç. Çok büyük terbiyesizlik ediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 9 Aralık 2018; 20:18:55 >
      |
      |
      Brother ToLGa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3765 Mesaj
      09 Aralık 2018 21:27:19
      quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

AMD yeni çıkardığı RX 590 bile GTX 1060 6gb performans ancak veriyor

Bir kaç inceleme koyar mısınız açtığınız konuya bizde girelim aradaki performans farkını

Kulaktan dolma kafadan sallama konu açmak ile olmuyor bu işler
      Bu ne saçma bi mesajdır ya ? rx 590 ın gtx 1060 ı anca geçtiğini nasıl iddaa edebiliyorsunuz ? Bu forumda kaç kez tartışıldı konular açıldı rx 590 ı geçtim rx 580 bile gtx 1060 ın her türlü önünde neyin kafasını yaşıyorsunuz ? rx 590 zaten 580 in hız aşırtılmış biraz geliştirilmiş hali bide kendi elinizle oc yapsanız rx 590 a gtx 1060 ı her türlü katlar

https://mobile.donanimhaber.com/rx-580-varken-insanlara-gtx-1060-onermek--135390522

Şu konuyu okuyunda az insanları yanlış bilinçlendirmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      7127 Mesaj
      09 Aralık 2018 21:53:10
      quote:

Orijinalden alıntı: xleak

evet aklıma takıldı amd bakıyorum bide nvdia bakıyorum örnek rx 580 gtx 1070 aralarında sadece 2 3 fps farkı olmasına rağmen amd ucuzken nvidia pahlı ama insanlar gidip pahlı olanını seçiyor neden yeşil renkte subinimial mesaj falanmı var anlamadım çekiyor galiba

nvdia varken neden amd tercih ediliyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

• Yarbay
      3765 Mesaj
      09 Aralık 2018 22:57:06
      quote:

Lan sen kör müsün ? Oraya iki tane inceleme koydum hala gelmiş alıntı yapıp yazıyor bana yazma bana cahiller ile çoluk çocuk ile kekolar ile muhatap olmuyorum

Blokla blokla bitmiyor ya

Bana gelip dünya çapında saygı gören , dünya çapında kullanıcısı olan inceleme sitelerinden inceleme göstericen boş kafandan bik bik otmicen öyle

https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/Radeon_RX_590_Nitro_Plus/

https://www.google.com.tr/amp/s/www.pcworld.com/article/3323380/components-graphics/sapphire-radeon-rx-590-nitro-review.amp.html

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-590,5907.html

Alıntıları Göster
      Hayırdır birader sen Nvidiadan pay falanmı alıyosun veya şirketin avukatımısın ? Donanımına laf atmak senin gözünde kekoluk mu oluyomuş hahaha sanki elimizde tesbih sallayan tofaşa binen tiplermişiz gibi keko dedi . Cahilliğin boyut bulmuş hali sensin bi kere 2 tane incelemeyle gtx 1060 geçiyorsa ooo diğer bütün incelemeler kullanıcı yorumları çöp oluyor demekki sana göre

Yazma diyor bide karı gibi hayırdır gtx 1060 ını koynuna alıp gece berabermi uyuyorsun bune kudurmuşluk . Yemini suyunuda veriyosundur sen ekran kartının şimdi

İster kabul et ister etme rx 580 bile gtx 1060 ın önünde şimdi çıldırmaya devam et sayın gtx 1060 ına toz kondurtmayan, kondurtmaya çalışanları bloklayan mahlukat seni . Ekran kartına laf ettik diye bloklayan bi ergende ilk sensindir herhalde

"Donyoco soygonlok gormoş 2 oncolomo sotosono otoyorom sozo gtx bonotmoş boşyozsoksono goçoyor"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 9 Aralık 2018; 23:1:7 >

• Yüzbaşı
      754 Mesaj
      09 Aralık 2018 23:33:21
      quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Hayırdır birader sen Nvidiadan pay falanmı alıyosun veya şirketin avukatımısın ? Donanımına laf atmak senin gözünde kekoluk mu oluyomuş hahaha sanki elimizde tesbih sallayan tofaşa binen tiplermişiz gibi keko dedi . Cahilliğin boyut bulmuş hali sensin bi kere 2 tane incelemeyle gtx 1060 geçiyorsa ooo diğer bütün incelemeler kullanıcı yorumları çöp oluyor demekki sana göre

Yazma diyor bide karı gibi hayırdır gtx 1060 ını koynuna alıp gece berabermi uyuyorsun bune kudurmuşluk . Yemini suyunuda veriyosundur sen ekran kartının şimdi

İster kabul et ister etme rx 580 bile gtx 1060 ın önünde şimdi çıldırmaya devam et sayın gtx 1060 ına toz kondurtmayan, kondurtmaya çalışanları bloklayan mahlukat seni . Ekran kartına laf ettik diye bloklayan bi ergende ilk sensindir herhalde

"Donyoco soygonlok gormoş 2 oncolomo sotosono otoyorom sozo gtx bonotmoş boşyozsoksono goçoyor"

Alıntıları Göster
      Yukarıya 5 tane inceleme koydum dünyada ünlü donanım sitelerinden , tam 5 tane önce onlara bakın sonra kendiniz belge getirin gösterin yoksa susun aşağı oturun , sizin kendi hayal dünyanizda olayları oyle görmek istiyor olabilirsiniz ama gerçekler ortada fanboluk bazen insanı sinir hastası yapabilir buna alışın.

Benim kartım 1060 6gb diye konuşmuyorum bende GTX 1080 G1 de var

|
      |

i7 8700k Delid / Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6 / GSKILL Dual 16GB DRipjawsV DDR4 3200MHz@3600mhz CL16 / MSI GeForce GTX 1080 Gaming X / 512Gb M.2 SSD / Evga 650w G3 / LG 29UM65 / Cooler Master MB511 kasa / Custom Sıvı Soğutma

• Binbaşı
      1965 Mesaj
      09 Aralık 2018 23:56:09

Ben böyle komedi görmedim... boşuna uğraşıyoruz hocam, ben çoktan blokladım. Kaç defa affetim, kaldırmıştım, ama şimdi zeka konusunda kendini aştı (eksi yönde). Kendi paylaştığı linkte, kuyruk acısı çektiği 1060, 590 karşısında 11% geride halen bozuk plak gibi yalanına inkarına devam ediyor, hayret ediyorum.

Asıl iş olarak siyasete mi soyunacak bilemiyorum. Ancak siyasette bu denli zeka körelmesi, inkar, boş laflar görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 9 Aralık 2018; 23:56:47 >
      |
      |
      MeGaDave06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      754 Mesaj
      10 Aralık 2018 00:10:24
      quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Ben böyle komedi görmedim... boşuna uğraşıyoruz hocam, ben çoktan blokladım. Kaç defa affetim, kaldırmıştım, ama şimdi zeka konusunda kendini aştı (eksi yönde). Kendi paylaştığı linkte, kuyruk acısı çektiği 1060, 590 karşısında 11% geride halen bozuk plak gibi yalanına inkarına devam ediyor, hayret ediyorum.

Asıl iş olarak siyasete mi soyunacak bilemiyorum. Ancak siyasette bu denli zeka körelmesi, inkar, boş laflar görüyorum.
      Sizin gönderdiğiniz bu değil mi? 1080p releative performans yüzdesi tamam doğru iyide bunu paylasmaktaki amacı anlamadım , bu inat nedir?

Bana yukarıda 5 tane link attırdıniz pcworld tutun tomshardware , kitguru , TPU vs kimisine ben bile bakmadım açın bakın sabahtan beri onlarca inceleme koyduk 5-6 farkı siteden ama fanboyluk öyle almış başını gitmiş ki hala bir tane SS ile savunma yapıyorsunuz

'Kendi hayal dunyanizda yaşıyorsunuz' klasik TR vatandasisiniz

Sabahtan beri su SS ile savunma yapmaya çalışıyorsunuz AMD CEO'su görse bu azmi sizi işe alir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 10 Aralık 2018; 0:12:35 >

• Yarbay
      3765 Mesaj
      10 Aralık 2018 05:50:39

Bende boşverdim zaten ne halde olduğu az çok görülüyor. Fanboylukla suçlayıp kendisi nvidianın fanboyu olmuş haberi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      LeviGerman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      582 Mesaj
      10 Aralık 2018 11:14:43
      ne kadar boş bir konu..
      |
      |

www.matbilgisayar.com
    • Yüzbaşı
      444 Mesaj
      10 Aralık 2018 12:28:22
      Ben Nvidia'nın driverlerini beğenmedim açıkçası default hali çok kötü renk veriyor. AMD'nin default hali monitör ile mükemmel bire bir renk kalitesini veriyor.

Nvidia driverleri ile eski oyunlarda windowed ekranda alt+tab yaparken sorun oluyor.
      |
      |

PSN: MrsEvy

• Yarbay
      2795 Mesaj
      10 Aralık 2018 13:12:42

Anakart ac-220v 50Hz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      TR-BilalCan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2212 Mesaj
      10 Aralık 2018 13:49:42
      Zirve kartları sıfır olarak alanların nvidia'ya yönelmesi doğal, zira son 20 yıldır iki firmanında high end kartlarında nvidia hep performans

olarak amd'yi alt etmiştir.(Birkaç istisna seri hariç)

Tam tersi şekilde de amd her daim fiyat performans indeksi olarak nvidia'dan daha cazip kartlar üretmiştir. Ama bu durumu satışlara bir türlü

yansıtamamıştır. Bu durumun oluşmasında meşhur amd driver problemi efsanesi (ki bana göre saçmalık) ve oyunların genellikle nvidia uyumlu olması

baş aktör olmuştur.

Kısaca paranın satın alabileceği en performanslı kartı almak isteyen mecburen nvidia alıyor, parasına göre en performanslı kartı almak isteyenler için

ise amd'nin kartları gerçekten nvidia'dan daha cazip.

Örneğin rx570 ile 1060 yakın performanslı kartlar(aralarında yüzde 5-10 anca fark vardır ama 1060 yanılmıyorsam yüzde 50 daha pahalı)
      |
      |

KARTLAR :TNT2-MX400-FX5200-6600GT-X800GTO-X850XT-X1950XT/XTX-8800GS/GT/GTS/GTX-9800GTX/GX2-HD4850-GTX260-GTX460-HD5850-HD6950-HD7850İŞLEMCİLER: PIII 600-ATHLON 2000-E2160-Q6600-I5 4460

• Binbaşı
      1008 Mesaj
      10 Aralık 2018 15:10:21
      quote:

Sizin gönderdiğiniz bu değil mi? 1080p releative performans yüzdesi tamam doğru iyide bunu paylasmaktaki amacı anlamadım , bu inat nedir?

Bana yukarıda 5 tane link attırdıniz pcworld tutun tomshardware , kitguru , TPU vs kimisine ben bile bakmadım açın bakın sabahtan beri onlarca inceleme koyduk 5-6 farkı siteden ama fanboyluk öyle almış başını gitmiş ki hala bir tane SS ile savunma yapıyorsunuz

'Kendi hayal dunyanizda yaşıyorsunuz' klasik TR vatandasisiniz

Sabahtan beri su SS ile savunma yapmaya çalışıyorsunuz AMD CEO'su görse bu azmi sizi işe alir

Alıntıları Göster
      Rx 590 yanındaki nitro quiet ne oluyor ?!

|
      |

• Yarbay
      2536 Mesaj
      10 Aralık 2018 15:20:26
      Nvidia'nın çok daha performanslı kartları var çünkü. Ama Ocaktaki CES fuarında sızan bilgiler doğruysa rx 3080,3070,3060 kartlar denilen özelliklerde ve fiyatlarda çıkarsa nvidiayı gömer geçer amd. O kartları da bir görmek lazım. Ryzenda iyi iş çıkardılar,ekran kartlarında da başarı sağlarlarsa piyasada uzun bir süre yerini koruyacak ürünleri olacak amdnin. Rekabet güzeldir tüketiciye yarar,rekabetten korkmayın

NZXT S340 Elite ~ i7 4790 @3.6 GHz ~ Kingston HyperX Savage 2x8 16 GB ~ Sandisk Ultra II SSD 120 GB ~ WD 1 TB ~
      Asus Expedition GTX1050Ti OC ~ Evga GQ 650W 80+ Gold ~ Viewsonic 24" 1080p 1ms @75Hz ~ Razer Ornata Chroma ~
      Razer Kraken Chroma 7.1 ~ Razer Deathadder Chroma ~ Razer Goliathus Medium ~ Acer V3-772G ~

#Ankaragücü!
    • Çavuş
      86 Mesaj
      10 Aralık 2018 15:51:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Nvidia'nın çok daha performanslı kartları var çünkü. Ama Ocaktaki CES fuarında sızan bilgiler doğruysa rx 3080,3070,3060 kartlar denilen özelliklerde ve fiyatlarda çıkarsa nvidiayı gömer geçer amd. O kartları da bir görmek lazım. Ryzenda iyi iş çıkardılar,ekran kartlarında da başarı sağlarlarsa piyasada uzun bir süre yerini koruyacak ürünleri olacak amdnin. Rekabet güzeldir tüketiciye yarar,rekabetten korkmayın
      Hocam ben amd fanboyi degilim hata gtx 1060 kulanicisiyim sadece merak etigim fiyatlar arasinda ucurum olmasi hocam bisey sormak istiyorum rtx laptoplar cicak bunlar gtx serisini gomermi rtx laptop almak mantiklimi sizce

Hızlı Cevap

Reklamlar
son dakika
Paykasa
haberler
nice türkiye
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.