Şimdi Ara

AMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Özellikle 2020 yılı içerisinde adeta şov yapan AMD rekor kırmaya devam ediyor. Hisse senetleri tarihinin en yüksek seviyesine ulaşan AMD gelir ve faaliyet karı anlamında da rekorları alt üst ediyor.

Rekorlarla dolu üçüncü çeyrek

Yılın üçüncü çeyrek raporlarına göre vergiler düşüldüğünde AMD toplamda 2.8 milyar dolar gelir elde etti. Yıl bazında yüzde 56, çeyrek bazda yüzde 45 artış yakalandı. Faaliyet karı 449 milyon dolar olurken net kar ise 390 milyon dolar olarak gerçekleşti. Her ikisi de yıl bazında 2 kattan fazla artış gösterdi. Bir dönem zararı azaltmanın yollarını arayan AMD şimdi üst üste dört çeyrektir yüzde 25 üzerinde büyüme gösteriyor.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 Pro karşınızda

Bilgisayar segmenti bu dönemde 1.67 milyar dolar gelir topladı ve yüzde 31 büyüdü. Ryzen işlemcilerin satışları oldukça başarılı devam ediyor. Ne var ki ekran kartı tarafında satışların düşük olduğu gözlerden kaçmıyor.

Üçüncü çeyreğin yıldızı ise Yarı Özel ve Kurumsal Yonga bölümü oldu. Yeni nesil konsolların hacimli üretiminin başlaması yanında sunucularda EPYC işlemci satışlarının artması sayesinde bölüm yüzde 116 büyüme yakaladı.

Yılın dördüncü çeyreğinde Zen 3 mimarili Ryzen 5000 işlemcilerin başarılı bir satış yapması bekleniyor. Yine bu dönemde PS5 ve Xbox Series X/S konsollarının üretimi artacak. Ayrıca Radeon RX 6000 serisinin satışları da tabloya etki edebilir.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/273851/amd-reports-third-quarter-2020-financial-results

• Mesuk Çevik de 3. çeyreği kendini rezil etme rekoru ile kapattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 29 Ekim 2020; 17:28:47 >
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    amd ısınıyo yiğenim, hem driver sorunları var, nvidia amd korkusundan değil, hayırseverliğinden fiyat düşürdü, nvidia kullanmayan tabiki ergendir (imza:kıdemli donanım editörü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estf -- 29 Ekim 2020; 17:54:9 >
  • AMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı
  • AMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı
  • Amd ne yapıyorsun sen yavaşla, Tekel olacak adamlar ya rakip bırakmadıAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı 

• bunlar bu performansla dahada hızlı büyür. zen3 ve big navi daha başlamadı.

• 50 dolar geçirip bir rekor daha kırar artıkAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı  dolar 8i geçti yeni intel olma yoluna girdi hayırlısı olsunAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı 

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

50 dolar geçirip bir rekor daha kırar artık  dolar 8i geçti yeni intel olma yoluna girdi hayırlısı olsun 

Hocam ne 50+ mıs ya tamam gecirmese iyiydi de adamlar zaten Cekirdek,Cokluislem,Verimlilik,TDP hepsinde uzak ara idi.Simdi tek cekirdekte de gecti ya da yakaladı.5600X de fan da veriyor.

İslemci pahalı ise 1000TL ye B550 Anakartlar var.1500TL ye B550 Mortar var.

10600K alsan 2 kat TDP+ 600 Kagıtlık Sogutucu + Tomahawk gibi 2000TL lik Anakart lazım her turlu kurtarıyor zaten...

• huso kullanıcısına yanıt

50 dolar 414,97 TL yapıyor buna bizim çakal satıcıları da ekle ne olur Allah bilirAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı  tamam inteli geçtiyse bunu yapması şart değildi. Neyse daha görmedik gerçek testleri gelince görelim 50 dolar değer mi?, yoksa 50 dolar az bile mi dedirtecek göreceğizAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı 

• quote:

50 dolar 414,97 TL yapıyor buna bizim çakal satıcıları da ekle ne olur Allah bilir  tamam inteli geçtiyse bunu yapması şart değildi. Neyse daha görmedik gerçek testleri gelince görelim 50 dolar değer mi?, yoksa 50 dolar az bile mi dedirtecek göreceğiz 

Yakalamıs olması bile yeter sonucta 65W TDP li Fanlı 4 yıllık Board ile calısan islemci veriyor.

125W TDP li Fanı olmayan 5GHZ ve ustu icin pahalı Anakart ve Sogutucuya ihtiyac duyan ustune islemcide PCİE 4.0 olmayan islemcidense AMD alıp gecilir.

Ki 11. nesilde Max 8 Cekirdege dusmus Intel onda da PCİE 4.0 olacak mı olmayacak mı bilmiyorum.

16 Cekirdek 3950X 12 Cekirdek 5900X 10 Cekirdek 10900K 8 Cekirdek 11XX

İlla ki bir yerden kırpacak.

nerede 4 yıllık 2017 yılında çıkan canavar gibi anakartları yediler son işlemci yok size deyip açıkçası çoğu insan iyi anakart alıp son seriye geçerim dedi ama havasını aldı az para değildi bu anakartlarAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı  x370 i geçtim az kalsın x470 b450 kartları da gömeceklerdi de tepki gelince yemediler. onu bunu bilmem biraz palazlanınca amd büyük kıvırdı 2020 yılında çıkan tüm işlemciler am4 tüm kartları destekleyecek dedi madem bu yalandı baştan deseydi 3000 serisine kadar destek var millette ona göre kart alırdı. kimse kusura bakmasın 16 yıldır amd alırım ama ilk kez amd yi böyle çakal gördüm demek ki palazlanınca geçek yüz ortaya çıkıyormuş. kısaca intele yıllardır boşuna kızmışızAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı 

• quote:

nerede 4 yıllık 2017 yılında çıkan canavar gibi anakartları yediler son işlemci yok size deyip açıkçası çoğu insan iyi anakart alıp son seriye geçerim dedi ama havasını aldı az para değildi bu anakartlar  x370 i geçtim az kalsın x470 b450 kartları da gömeceklerdi de tepki gelince yemediler. onu bunu bilmem biraz palazlanınca amd büyük kıvırdı 2020 yılında çıkan tüm işlemciler am4 tüm kartları destekleyecek dedi madem bu yalandı baştan deseydi 3000 serisine kadar destek var millette ona göre kart alırdı. kimse kusura bakmasın 16 yıldır amd alırım ama ilk kez amd yi böyle çakal gördüm demek ki palazlanınca geçek yüz ortaya çıkıyormuş. kısaca intele yıllardır boşuna kızmışız 

Ben alırken arada 100 tl vardı gidip x470 almadım.Hocam Msi x370 e de bakıcaz dedi.Velev ki vermedi 3950x takabiliyorsun.Onla idare edersin.

ben alırken x470 de yoktu yani öyle bir şansım yoktu olsa x470 alırdım ama dediğim gibi verilen söze güvendik fos çıktıAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı  biliyorum 3950 olacağını ama 3000 serisini istemiyorumAMD üçüncü çeyreği rekorla kapattı 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.