Şimdi Ara

AMD THREADRIPPER 2950X için STABİL RAM TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın zamanda sistemimi AMD THREADRIPPER 2950X işlemci ve Anakart olarak da ASROCK X399 TAICHI ( Kasam ATX olduğu için ve uzun bakınmalarım sonucu MSI x399 Gaming Pro tavsiye eidlmediği için ) olarak güncelleyeceğim. Bilmiyorum bu anakart için iyi diyorlar ondan.

Lakin en dert edindiğim konu, şuanki AMD RYZEN 2700X ve MSI X470 GAMING PRO anakartım ile stabil olarak 3200mhz de ramleri çalıştıramadığımdan, yeni sistemim için stabil olarak en az 3200mhz de çalışacak ram tavsiyesine ihtiyacım var.

Böyle bir sistemi veya yakın sistemi kullanıpta yada blgisi olan arkadaşlar bana stabil olarak 3200mhz de çalışacak 4x16GB = 64GB ram kiti önerebilirseniz sevinirim.

Bu ram i al sıkıntısız devam et diyeceğiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperci -- 17 Aralık 2018; 16:37:37 >

• C14 3200, c16 3600, c17 3866 hızlarında çalışan ramlerin çoğu samsung b-die. Bunlarla istediğin hızlara çıkma ihtimalin çok yüksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung B-Die chipli olanların daha stabil olduklarını biliyorum evet. Ama o kadar çok ram seçeneği varki, aynı ram modelinden 100 tane farklı varyasyon ürün kodlu ramler mevcut. Ve bunların hepsine tek tek Samsung B-Die chiplimi, değilmi diye bakmaktan gına geldi.

Genelde anakart üreticileri sitesindeki uyumluluk listelerinde Samsung B-Die chipli ramler 8gb ramler oluyor. Lakin ben 16gb lık ram bakınıyorum ( şuan 4x16gb=64gb almak ve ileride 8 slot için 8x16gb=128gb ram kullanmak için. )

Biliyoruzki anakart uyumluluk listesi sadece o ana kadar test edilen ramlerin listesi, o listede olmayıp kullanan kişiler mevcut. Ya da daha kötüsü o listede olan rami alıp yine çalıştıramayan ve elinde patlayan kişilerde mevcut. Tamamen şansa kalmış sanırım.

Ben de Ryzen 2700x işlemcim ve MSI X470 Gaming Pro anakartım için, ilk G-Skill Ripjaws 2x8gb=16gb 3200mhz aldım, ama 2933 mhz'i bile göremedim. Sonra Corsair Dominator Platinum iyi premium ram dediler 2x16gb=32gb 3200mhz ram aldım, o da elimde patladı, şuan 2667 mhz'de kullanabiliyorum anca. Çünkü o zamanlar amd ile uyumlu ram, intel ram, samsung chipli ram, hynix chipli ram vs.. gibi olayları bilmiyordum.

O yüzden araştırmaktan, kim 2950x sistemde hangi rami düzgün kullanıyormuş diye bakmatan gına geldiği için post açtım. Bilen ve net bir şekilde budur diyecek biri çıkarmı diye.

Samsung B-Die chip li, 3200mhz C14 veya daha üstü mhz ram tavsiyesi için ( tam ram seri kodu ile ) amazon.com dan link atabilecek varmıdır? Şundan dolayı diyorum, tavsiye edilen ram amazon.com da olmayabiliyor ondan!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperci -- 18 Aralık 2018; 4:56:9 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.