Şimdi Ara

AMD StoreMI Teknolojisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
9.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kurulum ve kullanımı nasıl olacak arkadaşlar ? bilgilendirici bir video yokmudur
  • up
  • Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    yt'da videolar var ama geçen seneki eski versiyonu için.yapmasında bir zorluk yok yavaş disk hangisi hızlısı hangisi diye soruyor bir tabloda seçip oluşturuyorsun.kurulumdaki gıcıklık format atıp içini bomboş yaptığın ssd'de bile partition var bunda sileyim mi diyip durması.bunu dememesi için bilgisayarım sağ tuş yönet disk yöneticisinden ssd'yi sileceksin fakat yeniden oluşturmayacaksın raw halinde bırakacaksın ve storemi'yi açıp yapacaksın.denemek için yapıyorsan ve diyelim 1 tb film olan bir diske yapıyorsan içindekileri silmiyor fakat o diskte de küçük boyutlu da olsa partition olmaması iyi olur.windows komut istemi ile diskpart isimli komutla varsa partition silinebiliyor diye biliyorum ama içindekileri silmeden yapan yolu olmalı google'dan araştır diskpart partition delete yazsan çıkması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanwap

aga, normalde storemi işini hep sistem için kullanılacak şekilde anlatıldığı için zaten az dökümanı olan bu uygulamada öncelikli sorum sisteme dokunmadan sadece uygulamaların ve oyunlar için kullanılacak bir bölüm için kullanılabilirliğiydi, denediğim kadarıylada sistem diski haricinde tamda kullanmak istediğim şekilde iş gördü, şuan sistem kurulu 500gb m2 nin yanında 120 gb ssd + 750 gb hdd storemi ( okuma yazmaları konunun eski yazılarında mevcut ) yanında sadece depo olarak 2tb hdd ile sıkıntı yok yalnız sen iki ssd yi bu program ile birleştirme işlemi yaparak benim bile aklıma gelmeyen birşeyi yapmışsın .
    Şuan gördüğüm storemi yerine göre güzel ve hadi optane pahalı vs anlarım pek döküman deneme vs yok fakat storemi sistemin gözardı edilmesi tuhaf bir durum.
    Neyse 120gb ssdyi farklı bir iş için kullanacağımdan yeni 256gb xpg sx8200 pro siparişi verdim ( 3500/1200 ) . Storemi için 256 + 750 gb sonuçlarını merak ediyorum hızına göre belki ramden 2gb eklemeyebilirim.
    Şimdiki sorun ise kurulu olam storemmi diskten verileri güvenli şekilde yeni storemi diske aktarabilecekmiyim.
    Şu senin olayı benimde yapasım geldi storemi ne diye araştırırken yazını okuduktan sonra. Hali hazırda şuan m2 970 evo plus 500gb ((100 gb dolu gerisi boş eski kafa hala hdd ye kuruyorum oyunları 500gb bile fazla gibi geldi sistem için)) ve wd blue 1tb var. Bunlara dokunmadan uygun yollu bi ssd 240gb artı 2 tb veya 1 tb hdd alıp storemi yapmak faydalı gelir mi? Hazırda bulundan 1 tb diskimi depo olarak kullanır oyun uygunlama vs oluşturulan diske atarım diye düşündüm açıkcası ayrıca ram den de ek alırsam 16gb olan rami 32 ye çıkarıp fazla fazla veririm diye düşünüyorum ama bu kadar şeye gerek var mı bilemedim :)

Ek; birde bu uygulama için x serisi anakart şart mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 25 Şubat 2020; 12:19:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    Şuan şahsi pc mde 500 m2 nin yanına 1 tb m2 taktım, ikiside pcie 3.0 x4 hızında çalışıyor, bu nedenle storemiyi iptal ettim yalnız 2 tb hddnin önüne en az 128ssd ekleyip stormiyi kullanasım var fakat aciliyeti olmadığı için devamlı öteliyorum. Storemi sistem aslına bir şekilde hız amaçlı raid gibi fakat çok daha kolay ve mantıklı, özellikle ram eklenince okumada çok yüksek skorlar alınabiliyor. Storemi daha çok elinde büyük kapasite hdd olup büyük kapasite ssd yada nvme alamayan yada almak istemeyen veya kenarda duran sistem parçalarını değerlendirmek isteyenler için güzel birşey. Uygun amd sistemi olup devamlı kullanmayı düşünmeyenler bile en azından bu potansiyeli denemeli.
    Storemi belirli amd çipsetlerine ücretsiz olarak 250gb ssd ve 2gb ram desteği veriyordu, değişmediyse halen öyledir, 16gb ram güzel ve yeterli yalnız 32gb yapsanda ben sorun etmem .

Denersen sonuçları görmek isteriz

• ozkanwap kullanıcısına yanıt
    ben tier göçtü format atmak zorunda kaldım.neyse ki yedeği vardı haricide.sürücünü güncelleyeyim abi diyen bir program mı göçertti ne oldu ben sıcak bakmıyorum artık böyle şeylere özellikle 1tb gen4 m2 aldıktan sonra.sshd idi zaten benim tierdeki hdd hani zaten hızlı.artık oyun kurmuyorum ona steam'ı evo 860 500gb'ye attım diğer hepsini gen4'e kuruyorum bazı oyunlarda dehşet farkediyor, bazı oyunlarda ise evo 860 yani sata3'ten farkı yok.1tb sata3 alıp geçeceksin aslında sadece windows için gen3 1tb m2 olabilir ama o da ziyan bence.3 makinem var benim hepsinde ssd var birer ikişer ama 2013'te aldığım intel ssd'den bir fark gösteremedi hiçbiri bi o a plague tale midir nedir oyun yükleme ekranı geliyor belli ki uzun sürüyor yazılar mazılar çıkıyor ama bende gösteremeden oyun açılıyordu gen4'te.gta5'te falan traş hepsi aynı.
  • quote:

Şuan şahsi pc mde 500 m2 nin yanına 1 tb m2 taktım, ikiside pcie 3.0 x4 hızında çalışıyor, bu nedenle storemiyi iptal ettim yalnız 2 tb hddnin önüne en az 128ssd ekleyip stormiyi kullanasım var fakat aciliyeti olmadığı için devamlı öteliyorum. Storemi sistem aslına bir şekilde hız amaçlı raid gibi fakat çok daha kolay ve mantıklı, özellikle ram eklenince okumada çok yüksek skorlar alınabiliyor. Storemi daha çok elinde büyük kapasite hdd olup büyük kapasite ssd yada nvme alamayan yada almak istemeyen veya kenarda duran sistem parçalarını değerlendirmek isteyenler için güzel birşey. Uygun amd sistemi olup devamlı kullanmayı düşünmeyenler bile en azından bu potansiyeli denemeli.
    Storemi belirli amd çipsetlerine ücretsiz olarak 250gb ssd ve 2gb ram desteği veriyordu, değişmediyse halen öyledir, 16gb ram güzel ve yeterli yalnız 32gb yapsanda ben sorun etmem .

Denersen sonuçları görmek isteriz
    Şuan arduino ile adreslenebilir şerit led üzerinde çalışıyorum bi sonraki işim o olacak bütçe konusunu ayarladığım zaman yada güzel bi indirim yakaladığım zaman.

• Zaten buradaki amaç hızlı disk alamamak, almamak yada elindekileri değerlendirebilme seçeneğinin olması. İki ayrı ürünü birleştirdiğinde sıkıntı çıkma ihtimali de doğal olarak artmış oluyor buna normal hızlandırma raidlerde dahil. Sonuç olarak sadece storemi yapmak için dip fiyat olmadıkça ürün almak çokta mantıklı değil. Kulalndığım süre boyunca bende bir sıkıntı olmadı, cihazları ayırmam gerektiğinde yedek alıp devam ettim.
  • ugrpkr kullanıcısına yanıt
    Bende zaman bulabilirsem kasa dışına monitör ve tv için tepkisel ambiyans şerit yapma niyetindeyim, webde örnekleri de var
  • quote:

Bende zaman bulabilirsem kasa dışına monitör ve tv için tepkisel ambiyans şerit yapma niyetindeyim, webde örnekleri de var
    Onunla uğraşıyorum :) devre hazır ama bluetooth sorunum var :) bağlantıyı sağlayamadım bir türlü. Kasa için normal rgb monitör masa için vs neo pixel rgb bağlamayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Onunla uğraşıyorum :) devre hazır ama bluetooth sorunum var :) bağlantıyı sağlayamadım bir türlü. Kasa için normal rgb monitör masa için vs neo pixel rgb bağlamayı düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Buradan paylaşmasan bile paylaştığın yerin adresini vs atarsın artık

• quote:

Buradan paylaşmasan bile paylaştığın yerin adresini vs atarsın artık

Alıntıları Göster
    Bilgilendiririm tabi ki. Lakin arduinoya yeni başladım zaten ilk projede tırt olduk sanırım 😂 ledi yaktık yakmasınada renk geçişlerini bir türlü halledemedim biyerden kopya çekerek yaptık yaptığı ekstra bşy mi var çözemedim 😂 biraz daha uğraşacağım hafta sonu ilgilenemedim. Halledebilirsem halledicem artık halledemesem de bu konudaki yapmak istediğim şeye yönelicem vakit buldukça ona yönelirim artık.

Ek: ssd için 240gb adata, jd, toshiba, gigabyte bunların ortalama fiyatları 220-250 tl arası
    1 veya 2 tb hdd düşünüyorum wd blue veya seagate.

Önerebileceğin ssd ve hdd var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 9 Mart 2020; 15:33:27 >

• quote:

Bilgilendiririm tabi ki. Lakin arduinoya yeni başladım zaten ilk projede tırt olduk sanırım 😂 ledi yaktık yakmasınada renk geçişlerini bir türlü halledemedim biyerden kopya çekerek yaptık yaptığı ekstra bşy mi var çözemedim 😂 biraz daha uğraşacağım hafta sonu ilgilenemedim. Halledebilirsem halledicem artık halledemesem de bu konudaki yapmak istediğim şeye yönelicem vakit buldukça ona yönelirim artık.

Ek: ssd için 240gb adata, jd, toshiba, gigabyte bunların ortalama fiyatları 220-250 tl arası
    1 veya 2 tb hdd düşünüyorum wd blue veya seagate.

Önerebileceğin ssd ve hdd var mı?

Alıntıları Göster
    ssd içinhttps://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-addlink-256-gb-s20-ad256gb-s20s3s-2-5-sata-3-0-fiyati,427212348.html çöp qlc değil, dram var, kontrolcü ( s10 ) için olumsuz birşey görmedim bilen varsa banada haber versin
    hdd için 3.5 olduğunu fazediyorum, 2.5da 7200 rpm bulunamıyorhttps://www.akakce.com/hard-disk/en-ucuz-seagate-3-5-2tb-sv35-5-st2000vx000-sata-3-0-7200-rpm-fiyati,737972.html
    şuan için bence bunlar

• quote:

ssd içinhttps://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-addlink-256-gb-s20-ad256gb-s20s3s-2-5-sata-3-0-fiyati,427212348.html çöp qlc değil, dram var, kontrolcü ( s10 ) için olumsuz birşey görmedim bilen varsa banada haber versin
    hdd için 3.5 olduğunu fazediyorum, 2.5da 7200 rpm bulunamıyorhttps://www.akakce.com/hard-disk/en-ucuz-seagate-3-5-2tb-sv35-5-st2000vx000-sata-3-0-7200-rpm-fiyati,737972.html
    şuan için bence bunlar

Alıntıları Göster
    Deneme tahtası olacak bunlar çöp değilken biz çöp edebiliriz belki kargoya güvenmiyorum elden alacağım bi yer olmalı vatan gibi 😂😂 en azından hdd yi kullanabileyim ekstra yer için alasım vardı zaten uzun yıllar götürecek bşyse sorun değil ssd içinde duymadım hiç bu markayı sandisk ve adata iyi değil midir millet peynir ekmek gibi alıyo 🙄

• quote:

Deneme tahtası olacak bunlar çöp değilken biz çöp edebiliriz belki kargoya güvenmiyorum elden alacağım bi yer olmalı vatan gibi 😂😂 en azından hdd yi kullanabileyim ekstra yer için alasım vardı zaten uzun yıllar götürecek bşyse sorun değil ssd içinde duymadım hiç bu markayı sandisk ve adata iyi değil midir millet peynir ekmek gibi alıyo 🙄

Alıntıları Göster
    qlc ler şimdilik bence çöp, bir aralar tlc ler bence çöptü, kontrolcü, nand sağlamlığı felan iyileştirilirse qlc değil zlc de kullanılır neyse markaya çok takmaya gerek yok fakat james donkey gibide içinde şundan var ammaa olmayabilirde vs gibi saçmalamamaları lazım. örn bende 1tb markası memlekette duyulmayan pny var gayette iyi. ssd için şu listeye bakabilirsinhttps://docs.google.com/spreadsheets/d/1B27_j9NDPU3cNlj2HKcrfpJKHkOf-Oi1DbuuQva2gT4/edit#gid=0&fvid=1878839848

• quote:

qlc ler şimdilik bence çöp, bir aralar tlc ler bence çöptü, kontrolcü, nand sağlamlığı felan iyileştirilirse qlc değil zlc de kullanılır neyse markaya çok takmaya gerek yok fakat james donkey gibide içinde şundan var ammaa olmayabilirde vs gibi saçmalamamaları lazım. örn bende 1tb markası memlekette duyulmayan pny var gayette iyi. ssd için şu listeye bakabilirsinhttps://docs.google.com/spreadsheets/d/1B27_j9NDPU3cNlj2HKcrfpJKHkOf-Oi1DbuuQva2gT4/edit#gid=0&fvid=1878839848

Alıntıları Göster
    Açıkcası çok teknik detaya sahip değilim ssd konusunda qlc tlc mlc filan nedir ne değildir pek hakim değilim. Beni cezbeden hdd nin ssd hızında çalışması ondan dolayı bu uygulamayı yapmak istedim. tabloda gayet güzelmiş bu arada şu qlc tlc kısa özetle nedir değildir bi araştırma yapayım.

Ek, qlc mi tlc mi tercih etmeli şuan qlc çöp demişsin ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 10 Mart 2020; 9:50:10 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Pioneer markasının ssd sini ilk defa gördüm markadan dolayı aşık oldum alayım dedim ama tabloya göre dram yokmuş

• quote:

Açıkcası çok teknik detaya sahip değilim ssd konusunda qlc tlc mlc filan nedir ne değildir pek hakim değilim. Beni cezbeden hdd nin ssd hızında çalışması ondan dolayı bu uygulamayı yapmak istedim. tabloda gayet güzelmiş bu arada şu qlc tlc kısa özetle nedir değildir bi araştırma yapayım.

Ek, qlc mi tlc mi tercih etmeli şuan qlc çöp demişsin ama

Alıntıları Göster
    slc , mlc , tlc , qlc ve bunların veriyonları var. şuanda en zayıf ömürlü olan dandik qlc, bu zamanda alınabiliyorsa en azından 3d tlc alın çünkü zamanla bunlarda üst sınıf ssdlerde ancak görünür. sorun qlc yada çıkacağını düşündüğüm zibilyon hücre zlc değil, sorun sağlamlık, firmaların özelikle bizim gibi memleketlerde yaptığı çakallık...

• quote:

slc , mlc , tlc , qlc ve bunların veriyonları var. şuanda en zayıf ömürlü olan dandik qlc, bu zamanda alınabiliyorsa en azından 3d tlc alın çünkü zamanla bunlarda üst sınıf ssdlerde ancak görünür. sorun qlc yada çıkacağını düşündüğüm zibilyon hücre zlc değil, sorun sağlamlık, firmaların özelikle bizim gibi memleketlerde yaptığı çakallık...

Alıntıları Göster
    Pioneer markası 3d tlc ve s11 fakat dram yok dram ne işe yarıyor peki?

• quote:

Pioneer markası 3d tlc ve s11 fakat dram yok dram ne işe yarıyor peki?

Alıntıları Göster
    Kafa bulmuyorsundur umarım . Kısaca ön bellek.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.