Şimdi Ara

AMD sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir haftadır forumda amd ile intelin savaşını okumaktan sıkıldım sistemim imzamda anakart ve işlemciyi kardeşime verip ben yeni anakart ve işlemci almak istiyorum.benim işlemcimin bana yetmediği tek nokta 9600 gt sonic le oyunları full detay oynayamamam.yani alacağı işlemciden tek arzum bu!aklımda phenom 8450 x3 var bunu birazcık hız aşırtıp(aman şimdi amd o.c olmaz intel al demeyin) 9600 gt ile oyunları full detay oynayabilirsem ne ala!anakrta gelince slı ya da ati crhair yapmıyacam onboard ekran kartıma ihtiyacım yok sadece oc potansiyeli olmalı biraz ASUS kesinlikle olmaz niye demeyin sevmiyorum!anakrt olarak en uygun bunu buldum
    http://www.sanalmarketim.com/urun/0d7667866775abc382e1eb31acae90ce/?liste&ref=%2Csxbiu%3A4%2Csxbia%3A5%2Csxao%3A;1179755363-131%2Csxfi%3A100-249&sxsiti=fi-za&liste_tipi_yaz=Fiyat:%20Pahal%C4%B1'dan%20Ucuz'a&sxpg=1

Asus dışında hertürlü anakart ve amd x3 üzeri bütün işlemci önerilerinize açığım anakart+işlemci 400 ytlyi geçmesin yeter!

• Anakart Olarak Bunu Tavsiye Edebilirim.. MSI - K9A2 PLATINUM

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=328&pid=4141

Sımdı Sana x4 9550 199 Dolar + Kdv.. Yani Aslında 400`e Bu İş Biraz Zor..!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSqUaLl -- 9 Temmuz 2008; 17:59:57 >
  • slı ya da ati crhair yapmıyacam diyorum. sen 4 ekran karlı girişi olan anakart öneriyon
  • quote:

Orjinalden alıntı: kahraman_turk12

slı ya da ati crhair yapmıyacam diyorum. sen 4 ekran karlı girişi olan anakart öneriyon
    Dsotum Elinde 400 Lira Para Var.. Ne Diyim Şımdi Performans İstiyosan Kullandıgın Chipsetinde İyi Olması Lazım.. Ozaman Al 70 Dolarlık Anakart Takıl

• quote:

Orjinalden alıntı: eSqUaLl

quote:

slı ya da ati crhair yapmıyacam diyorum. sen 4 ekran karlı girişi olan anakart öneriyon
    Dsotum Elinde 400 Lira Para Var.. Ne Diyim Şımdi Performans İstiyosan Kullandıgın Chipsetinde İyi Olması Lazım.. Ozaman Al 70 Dolarlık Anakart Takıl

tamam da dostum yukarda benim dediğim anakatla aynı çipseti kullanıyorlar arada 50 ytl var o parayla bi üst sınıf işlemci almak daha mantıklı dğilmi?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eSqUaLl

quote:

tamam da dostum yukarda benim dediğim anakatla aynı çipseti kullanıyorlar arada 50 ytl var o parayla bi üst sınıf işlemci almak daha mantıklı dğilmi?

Aynen öyle daha mantıklı. CFX yapmayı düşünüyorsan bunu alıcaksın tabiki

• quote:

Arkadaşlar bir haftadır forumda amd ile intelin savaşını okumaktan sıkıldım sistemim imzamda anakart ve işlemciyi kardeşime verip ben yeni anakart ve işlemci almak istiyorum.benim işlemcimin bana yetmediği tek nokta 9600 gt sonic le oyunları full detay oynayamamam.yani alacağı işlemciden tek arzum bu!aklımda phenom 8450 x3 var bunu birazcık hız aşırtıp(aman şimdi amd o.c olmaz intel al demeyin) 9600 gt ile oyunları full detay oynayabilirsem ne ala!anakrta gelince slı ya da ati crhair yapmıyacam onboard ekran kartıma ihtiyacım yok sadece oc potansiyeli olmalı biraz ASUS kesinlikle olmaz niye demeyin sevmiyorum!anakrt olarak en uygun bunu buldum
    http://www.sanalmarketim.com/urun/0d7667866775abc382e1eb31acae90ce/?liste&ref=%2Csxbiu%3A4%2Csxbia%3A5%2Csxao%3A;1179755363-131%2Csxfi%3A100-249&sxsiti=fi-za&liste_tipi_yaz=Fiyat:%20Pahal%C4%B1'dan%20Ucuz'a&sxpg=1

Asus dışında hertürlü anakart ve amd x3 üzeri bütün işlemci önerilerinize açığım anakart+işlemci 400 ytlyi geçmesin yeter!

Dostum AMD de kalırsan X24400 ün çok daha ötesinde bir performans bekleme. Oyunları full oynayamıyorsan yine sıkıntı yaşayacaksın. AMD bu konuda pek başarılı sayılmaz.

İlla AMD alacam diyorsan da o 3 çekirdekli salak işlemcilerdewn uzak dur. Oyun performansları çok düşük zira yüksek MHZ lerde çalışmıyorlar.

Oyun performansı en iyi AMD işlemcileri açık ara X26400 veya X2 6000 dir. İkisinden birini seç bence.

• Cf düşünmüyorsan CF destekli olmasın diyor ve onboard istemiyorsan alacağın tek çipset 770 tir.
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2285
    bu ürün işini görür.
    Bana kalırsa 780G çipsetli bir anakart alman daha mantıklı olur O/B olduğuna bakma çipsetler çok güzel işler çıkartıyor. Gerek OC gerekse stabilitede sorun yaşamazsın.
    http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=328&pid=5491

• GIGABYTE GIGABYTE GAMA770DS3 AMD770 S940 DDR2 134ytl
    Phenom X3 8650 2.3Ghz 2MB L3 Chache 65nm CPU 283ytl

417ytl'ye geliyor... ama baska bir yereden daha ucuza ve ustunu bulabilme ihtimalin var..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdurust

quote:

Arkadaşlar bir haftadır forumda amd ile intelin savaşını okumaktan sıkıldım sistemim imzamda anakart ve işlemciyi kardeşime verip ben yeni anakart ve işlemci almak istiyorum.benim işlemcimin bana yetmediği tek nokta 9600 gt sonic le oyunları full detay oynayamamam.yani alacağı işlemciden tek arzum bu!aklımda phenom 8450 x3 var bunu birazcık hız aşırtıp(aman şimdi amd o.c olmaz intel al demeyin) 9600 gt ile oyunları full detay oynayabilirsem ne ala!anakrta gelince slı ya da ati crhair yapmıyacam onboard ekran kartıma ihtiyacım yok sadece oc potansiyeli olmalı biraz ASUS kesinlikle olmaz niye demeyin sevmiyorum!anakrt olarak en uygun bunu buldum

Dostum AMD de kalırsan X24400 ün çok daha ötesinde bir performans bekleme. Oyunları full oynayamıyorsan yine sıkıntı yaşayacaksın. AMD bu konuda pek başarılı sayılmaz.

İlla AMD alacam diyorsan da o 3 çekirdekli salak işlemcilerdewn uzak dur. Oyun performansları çok düşük zira yüksek MHZ lerde çalışmıyorlar.

Oyun performansı en iyi AMD işlemcileri açık ara X26400 veya X2 6000 dir. İkisinden birini seç bence.

Phenom kullandın mı diye sormadan edemiyecem. Kullanmadıysan, forumdaki arkadaşları kulaktan dolma bilgilerle yönlendirmeyelim. Yok efendim oyunlarda çalışmıyormuş. İntel Oc oluyor diye çok mu iyi yani...

Tabi o 3 çekirdekli dediğin işlemciyi xp altında kullanmaya kalkarsan ancak uzak dur diyebilirsin. Bütün oyunları tıkır tıkır oynuyorum hiçde sorun yaşamadım.

ATIP TUTMAYALIM LÜTFEN

• Arkadaşlar çok teşekkürler bütün yorum yazanlara fakat özellikle intel demeyin dediğim halde birileri (sanırım intelde çalışan yakınları var ) konuya gelip intel oyunda daha iyidir falan yazmış.kendi düşüncesidir saygı duyuyor ve o arkadaşa da teşekkür ediyorum ama ben amd alacağım.
    anakart olarak bu kart nasıldır?ecs kullanan varsa o.c potansiyeli ve biosununkullanabilirlii ile ilgili beni aydınlatırsa sevinirim. http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=152&productid=bd50479#tablnk
    bide yukarda da arkadaşın biri önermiş gigabyte ın bu kartı varki nvdia gibi gigabyte a karşı da hep bir sempati duymuşumdur bundan önceki kartım gigabyte dı ve 4-5 yıl tık demeden kullandım
    http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=328&pid=5491
    iki karttan biri kesin başka kart yok bi de bu gigabyteın microatx olanı var gerçi o da güzel ama aynı fiyat bunda daha fazla genişletme slotu var.
    işlemci olarak da x2 6000 kafama yatıyor bana sadece diyinki crysis-c.o.d 4 - six vegas 2 gibi oyunları full detay oynayabilir miyim bu işlemci anakart ve imzamdaki ramlerle(1100 mhz ye kadar rahatca oc yapabileceğimi düşünüyorum elimdeki takoz anakartla fırsatım olmadı ama potansiyeli olan ramler)
    Bİ DE AMD X2 6000 EN UCUZ HANGİ SİTELERDE VAR ŞU ANDA?
    TEKRAR HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman_turk12 -- 10 Temmuz 2008; 11:05:10 >

• Vatan bilgisayar'da yeni cikmis bir Athlon islemcisi var.. ATHLON 64 X2 DUAL-CORE 5600+ AM2 2.9 GHz CPU 65W

bu urunun daha onceki versiyonlari 90nm ve 89watt'ti... ama bu yeni versiyon hem 65watt hem 65nm.. ayrica 2,9ghz.. 200ytl gibi bir fiyata satiliyor...
    bence denemelisin...uzun zaman seni goturecektir..

aksi taktirde illaki 6000+ ariyor isen dfs'nin 140$'a sattigini goruyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 10 Temmuz 2008; 11:11:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Vatan bilgisayar'da yeni cikmis bir Athlon islemcisi var.. ATHLON 64 X2 DUAL-CORE 5600+ AM2 2.9 GHz CPU 65W

bu urunun daha onceki versiyonlari 90nm ve 89watt'ti... ama bu yeni versiyon hem 65watt hem 65nm.. ayrica 2,9ghz.. 200ytl gibi bir fiyata satiliyor...

sağol dostum bütün amd konularında seni gördüm forumda amdyi kötülüyenlerin hemen karşısındasın.onlar göz göre göre israile para kazandırsın biz amd ile mutluyuz
    bu arkadaşın dediği 5600 ü kullanan var mı acaba nasıldırki?

• biostarın ta780g si vardı bende ama x2 de performansı nedense çok kötüydü.. 690g ile aynı düzeyde o/c olmuştu stabilitesi de vardı ama ram testlerinde bi eziklik makinada bi kasılma vardı.. belkide 7xx serisine x2 takıldığında böyle bi sonuç vermişti bilemiycem..

bi de sistemi topladıktan sonra mümkünse everest cachemem sonuçlarını bi atarmısın gerçekten merak ettim..

şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

quote:

Vatan bilgisayar'da yeni cikmis bir Athlon islemcisi var.. ATHLON 64 X2 DUAL-CORE 5600+ AM2 2.9 GHz CPU 65W

sağol dostum bütün amd konularında seni gördüm forumda amdyi kötülüyenlerin hemen karşısındasın.onlar göz göre göre israile para kazandırsın biz amd ile mutluyuz

tesekkur ediyorum oncelikle...
    bu yeni versiyon 5600+'i kullanan fazla insan yok... ama tahminimce verilere Google'dan aratma yaptirarak ulasabilirsin...

Vista'da e6750 5,5puan aliyor.. 5600+ 5,4puan aliyor. bir cok insan denemesinde isinma probleminin 90nm versiyonuna gore hic olmadigini yazmis.

• quote:

quote:

quote:

tesekkur ediyorum oncelikle...
    bu yeni versiyon 5600+'i kullanan fazla insan yok... ama tahminimce verilere Google'dan aratma yaptirarak ulasabilirsin...

Vista'da e6750 5,5puan aliyor.. 5600+ 5,4puan aliyor. bir cok insan denemesinde isinma probleminin 90nm versiyonuna gore hic olmadigini yazmis.

tamam bu süper oldu içime sinmeyen tekyanı 90 nm oluşuydu x2 6000 bu işlemci tam benlik!

scheitann hiç iyi demedin ama sen şimdi 780 yonga için.acaba biostar kart yeteneksiz olduğundan olabilir mi?
    bu ecs anakart için kimse bişey demedi nedir neyinnesidir bu ecs?

• bu topikte dikkat ettim 780g ecs ye..

ecs yi de araştırdım hocam 780 testleri wardı ikisinin karşılaştırmalı (biostar-ecs 780) ecs 220 fsb yi geçememiş testlerde...
    kendim henüz phenom takamadığım için bilemiyorum deneyemedim :)
    ama çift çekirdek kullanıcaksan 690g al.. boşuna phenom desteği aramayın zaten ocakta soket deişcek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scheitann -- 10 Temmuz 2008; 15:39:10 >
  • kahraman_turk12

Şimdi sana şöyle diyeyim Anakartın 509 beta bios güncellemesiyle Phenom işlemcileri destekliyor.http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us&model=M2A-MVP
    Sadece işlemciyi phenom yaparsan tek yaşayacağın sıkıntı işlemcinin HT 3.0 kullanamıyacaksın. Bana sorarsan anakartını değiştirme sadece bir işlemci al yeter. O da 6000 veya 6400 olabilir ama bildiğim kadarıyla 6000+ 6400'den daha başarılı. Çünkü 6000 modeli bir üst modelinden daha çok konuşuldu. 6000'nin 2 modeli var biri 125W biri 89W olanı. 89 Alırsan her açından iyi olur.
    Üstelik yakında yeni sisteme geçilecek bu yüzden yeni anakart almaya değmez. Paranı sakla ileride hem cpu hem anakart değiştirirsin.

Bu benim düşüncem, eski sistemim 939 olduğu için anakartı ve işlemciyi birlikte değiştirdim. Seninki gibi olsaydı sadece işlemci değiştirecektim. Ayrıca xp kullanıyorsan işlemcinin bütün driverlarını indir ve yükle.

• Sayın Zargana_11
    Bende yeni bir sistem toplamak istiyorum.Ekim Kasım gibi bu yeni sisteme geçilecek demişsin.Bu ne oluyor biraz bilgi verirmisin alırsak elde patlamasın.
    Birde bu sistemler vistadamı daha iyi çalışıyor ve 64 bit olması avantajmı.(Oyunda oynayacağım için)
    Saygılar
  • Ya niye değiştiriyorsun ki anakartı işlemciyi.Biostar TA690G anakart var al bunu amd x2 işlemcilerini harika oc yapıyor.4400+'yı 3.0'ın üstüne çekebilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.