Şimdi Ara

Blender Benchmark (Güncel) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
11
Favori
36.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

program surekli guncellendikce performansi da artiyor A surumunde fx'ler cok kotu sonuc aliyordu simdi biraz daha iyi.ne diyor bu adam diyorsan ilk mesajdan son cikan surumu indir C sanirim.sen 4100 ile A surumunu yapmissindir o yavas onunla yapma.

ney69

biraz daha oc yapma imkanin varsa 20 sn altina dusebilirsin.

Liste guncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 13 Mart 2017; 11:45:55 >
  • şu an daha fazla güce ihtiyacım yok bu sebeple oc yapmama gerek yok diye düşünüyorum. Netteki hiç bir testte benim işlemcinin adı sanı geçmeyince kendimi yetim hissettim ondan yaptım testi (((:
  • Süreye göre sıralama yapmayı düşünüyor musunuz hocam?
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    sidik yarisina cevirmeyi dusunuyor musun diyorsun hayir dusunmuyorum siralama basliga atis sirasina gore.boyle olmazsa adam celeron sonucunu atmaz en sona gidecekse niye atayim diye.sureye gore dizsem iyi islemcisi olana yarar adam der ki sunu atayim da bir birinci olayim tam ryzenlerin yayilacagi donem ryzen ve digerleri olur konu.
  • Xeon e5 2665 8/16 çekirdek 30.55 snBlender Benchmark (Güncel)
  • xeon diyince artik hizini sormuyorum stoktur nasilsa.overclock yapilabilse tozunu atardi bu testin.

Liste guncel.

fz18 Celest

beyler mesajlarimiz silinse de sorun degil tartisalim rahatlayalim diyorsaniz buyurun.konunun yeri burasi degil zilyon tane ryzen basligi var size hangi islemciyi almalisiniz hizmeti vermiyorum burasi benchmark basligi.
  • Çift E5 2683v3 skorları..

İnce ayarlar ile 7.2x ye kadar düşüyor fakat stock hız olmadığı için dikkat almadım..
    Bu haliyle bile yeterince iyi..

Blender Benchmark (Güncel)
  • bu modelden sonucumuz vardi diye hatirliyorum 7 saniyeyi gorunce hatirladim.herhalde dediginiz gibi 7.2xlere dusurmus o arkadas biraz ayar yaparak ama saliseden bahsediyoruz windowstan alttaki uygulamalardan filan da etkilenebilir o yuzden dert degil olmasi gereken sonucu almis.

Liste guncel.
  • 4790k 4.7 Ghz
    26.32 sn - 100 sample
    38.02 sn - 150 sample
    50.48 sn - 200 sample
    http://imgur.com/a/Tb80Z

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furky! -- 24 Mart 2017; 19:55:23 >
  • Furky! F kullanıcısına yanıt
    artik kimsenin a surumle yaptigini zannetmiyorum b c diye surekli de yenisi cikiyor.zaten a ile yapsaniz baya yavas sonuc cikiyor oradan belli olur o yuzden sormuyorum kimseye hangi versiyonla yaptin diye.a'dan yeni manasinda a+ yazip geciyorum sonucun yanina.26 saniye guzel sonuc.

Liste guncel.
  • Blender Benchmark (Güncel)

i7 6700K, 4.7 GHz ve 4 GHz'de yaptım.

4.7'de 23.44 sn 4'de 27,41 sn sürdü.

• woineer W kullanıcısına yanıt
    cpu-z basliginda en hizli sonucunuzu ekliyorum ama burada ikisini de ekledim oc farkini gorebilir insanlar.oc'nin pek faydasi olmuyor bu testte hem 27 saniye de gayet iyi.

Liste guncel.
  • artık bu testlere falan inanmıyorum.şuan elimde
    AMD 9850 black edition işlemci
    M4A79 delıuxe anakart
    Corsair dominator 2*4=8 GB ram
    60 GB lık SSD var

geçen sene 8 çekirdekli AMD sistem topladım 64 gb ram falan
    vallahide billahide şu 12 yıllık sistem kadar stabil çalışmadı.
    haa oyunlarda encode lerde denemedim tabii
    ama yav 12 senelik bir sistemde chrome ye basar basmaz o salisede chrome açılıyor
    8 çekirdekte nazlanıyor
    sanki 5 senedir format atmamışım gibi nazlanmalar falan.
    vallahide billahi harcadığım miktara bir arkadaşıma sattım gene eski sistemime döndüm.
    butür testlerde benim anlatmak istediğim durumlardada kullanıcıları aydınlatmak gerektiğini düşünenlerdenim.

evimdede i5 5200u 8gb ram dell laptop var
    gene 9850 gene 9850
    bu olayda lütfen birisi beni aydınlatabilirmi.

RYZEN7 sistem toplama düşüncesindeyim.inanın gene aynı sorunu yaşamaktan korkuyorum kasamı değiştiremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eren16 -- 27 Mart 2017; 12:27:54 >

• xeon e5 2670 1 cpu

27,35 sn
  • Ryzen 1700 20.07 stok hız oc yok blender 2.78c ile yapıldı
    Arka plandaki chrome ve açık olan 1-2 programı kapatınca 19.41 e düştü süre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 31 Mart 2017; 23:35:31 >

• yessor

elde olmayan sebeplerden biraz gec ekledim sizin sonucu.overclock olmayan 3.3 ghz bir islemci icin 27 saniye cok iyi.cekirdek sayisinin etkisi olmus 6700k'ya gore mesela ki onun 4 ghz sonucu 27 saniye.

khaos

phenomII kullaniyordunuz yanlis hatirlamiyorsam?yeni almissiniz hayirli olsun umarim uzun sure kullanirsiniz.stok r7 1700 ile 20 saniye altina inmek iyi bir sonuc demek.

Liste guncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 1 Nisan 2017; 13:14:0 >
  • İlk nesil i7 950 den yeni geçtim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • khaos kullanıcısına yanıt
    eski bir islemci oldugunu dogru hatirlamisim iyi gelmistir tabi ondan sonra buna gecmek.masaustunde zorlanmaz bile o alet.geyik olsun diye degil sayfa basi olmussun bir mesaj da ben yazayim duzelsin sayfa diye yaziyorum.
  • 7 yıldan sonra gayet iyi geldi umarım şu vega kartlarıda buna yakışır bir fiyat/performans ile gelir de son eksiğimizide tamamlamış oluruz
  • AMD A8 @ 4.5 GHZ = 1.38

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.