Şimdi Ara

Amd Ryzen Riskine Girilir Mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google aramaları bir ürünün ne kadar popüler olduğu konusunda bizlere fikir veriyor. Google Trends’e bakıldığında en çok merak edilen işlemci AMD Ryzen olarak gözüküyor. Dünya genelinde yapılan aramalarda AMD Ryzen ile ilgili aramaların Intel’in yeni nesil Kaby Lake modelleri ile ilgili aramalardan neredeyse 10 kat fazla olduğu gözüküyor.

AMD, çok güvendiği Zen serisi işlemcileri için çok yoğun bir pazarlama faaliyeti içine girmiş durumda. Ancak AMD sadece pazarlama taktiklerine güvenmiyor, bu sefer Ryzen adlı işlemci performans olarak da Intel’in tahtını zorlayacak gibi gözüküyor. Bunun verdiği güvenle hareket eden AMD’nin popülerlik anlamında şu an için Intel’i geride bıraktığı söylenebilir.

en çok merak edilen işlemci

Sızdırılan bazı testlerde AMD Ryzen’in Intel’in üst seviye Core i7 modellerinin çoğunu geride bırakması, kullanıcılarda büyük merak uyandırdı. Çıkan test sonuçlarında Ryzen, altı çekirdekli Core i7 6800K’yı bile geride bırakmıştı. Testlerde Ryzen’i sadece sekiz çekirdekli Core i7 6900K geçebiliyordu.

AMD Ryzen’in CES 2017 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. AMD bu sefer masaüstü performansında Intel’i geride bırakma konusunda çok iddialı. Bakalım AMD Ryzen üzerindeki ilginin karşılığını verebilecek mi?

• bence riske girmez
  • Bana 1400x in ustu oyun islemcisi degil gibi geliyor. 6 cekirdege cikinca tek cekirdek performansi 4 cekirdeklerden dusuk olmaya baslar muhtemelen. Ya da 1600x ten sonra 8 cekirdege cikinca da o noktaya gelebilir. Overclocklanmis 1400x in ya da 1600x in oyunlarda 7700k ya denk ya da az daha iyi olacagini dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 13 Şubat 2017; 9:39:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: savkar

bu insanları anlamıyorum.hep daha fazlası için yaşıyorlar.elindeki işlemci tırt olsa anlıcamda.bu nedir ya.resmen müsriflik.

Adi ustunde insan , Dunyayi versen ,gozu marsta kalir, marsi da versen ,jupiterde olaydi iyi olurdu der.

Benim gorusume gore

İnsan = Kara delik

• Helias kullanıcısına yanıt
    Ucuz etin yahnisi yenmez 6500 e yazık etmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

İşlemcilerde ÖTV yok. Ayrıca neyin kavgasını yapıyorsun, işlemcilerin satış fiyatları belli, git getir bakalım Amazon'dan bir 7700k, TR fiyatından kaç yüz lira pahalıya geliyor...

hocam ne kavgası sadece birşey sordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrightSilence -- 13 Şubat 2017; 11:46:44 >
  • Bence sistemini değiştirme bazı benchmarklarda amd yine tekli çekirdek performansında pek bişey yapamamış amd yi kötülemiyorum bende amd fx serisi kullanıyorum yinede ülkemizde kullanmaya başlayanlar olunca testlerine bakarsın kararını verirsin bekle yani

• Hocam kullandığın ekran kartından haber wer sen 1080 ya da 1070 kullanmıyorsanız ne gerek var ki 6500 zaten taş gibi işlemci

• İ3 6100 bile online olmayan oyunlarda 1060 ile güzel işler başabiliyor gerek yok değiştirmenize

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Anlayamıyorum ya ben Zaten elinizdeki işlemci iyi bir işlemci. Üstüne para koyup satıp niye zarar edesiniz ki 5-10 Fps için?

dolar 10lira olsun bu boş konuyu gene açar eminim
  • yav kardeş al kullan işte manavdan elma alıp yedikten sonra abi ben bundan vitamin alamadım mı diyosun.pardon beyler küçük bir aşk meselesi kusura bakmayın sinirlendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur0159

Oyunları keyifle akıcı oynuyorsanız boşverin macera aramayın derim huzur ararken hazırdan olmayın 4k yaygınlaşınca sisteminizi güncellersiniz bence.

Aynen, bu saatten sonra sistem yenileyecekler şunları beklesin:

144 Hz 4K 1ms IPS monitörler ve bunları besleyecek bir sistem.

Amd Free Sync 2 Nvidia Gsync 2 veya daha başka ekstrem teknolojiler.

VR gözlükler, VR teknolojisinin durumu...

Bir sonraki sistem, bu teknolojileri desteklerse, tekrardan sistem dizilir. Yoksa 3-5 fps için, güncel sisteminizi bozmayın derim.
  • Çıksa anlayacaz da yok hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FromThe80s -- 15 Şubat 2017; 9:13:28 >
  • Gereksiz aksiyon olur
  • Dostum elinde on numara işlemci varken neden amd ile uğraşacaksın amd eğer gerçekten bu fiyatlara gelirse insanların tercihi yine intel olacaktır bende bekliyorum 4670k dan büyük ihtimalle 7.nesile geçiş yapacağım intel ve amd aynı fiyat seviyesinde olucaksa tercih daima intel olacaktır i7 yarı fiyatına aynı aynı güçte bir amd işlemci olacağını sanmıyorum olsa bile intel boş durmayacaktir mutlaka karşılığı olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

Dostum elinde on numara işlemci varken neden amd ile uğraşacaksın amd eğer gerçekten bu fiyatlara gelirse insanların tercihi yine intel olacaktır bende bekliyorum 4670k dan büyük ihtimalle 7.nesile geçiş yapacağım intel ve amd aynı fiyat seviyesinde olucaksa tercih daima intel olacaktır i7 yarı fiyatına aynı aynı güçte bir amd işlemci olacağını sanmıyorum olsa bile intel boş durmayacaktir mutlaka karşılığı olacaktır

Peki ya Ryzen'ler i7'lerden ucuza gelip, daha çok performans verse de yine mi İntel alacaksınız?
  • Peki i7 3770k ile Ryzen 1700 upgrade yapılması ne derece mantıklı olur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: savkar

bu insanları anlamıyorum.hep daha fazlası için yaşıyorlar.elindeki işlemci tırt olsa anlıcamda.bu nedir ya.resmen müsriflik.

Bf1de bu islemcinin pek iyi olmadigini soyleyenler var.

Su bir gercek ki gpulara gore islemciler az gelisti.Bu da amdnin sucu.Intel rakipsiz olunca Sandy Bridgeden sonra hep ufak ufak performans arttirdi.Bu sirada oc olayini sinirlamaya calisti, kaliteyi dusurdu.

Sandy Bridge e cevap gelseydi boyle olmazdi.

• 750 tl mi?.. ben sıfırını 709 a almıştım çıksın ryzen r7 1700 düşünüyorum tabi değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: onur0159

Oyunları keyifle akıcı oynuyorsanız boşverin macera aramayın derim huzur ararken hazırdan olmayın 4k yaygınlaşınca sisteminizi güncellersiniz bence.

Aynen, bu saatten sonra sistem yenileyecekler şunları beklesin:

144 Hz 4K 1ms IPS monitörler ve bunları besleyecek bir sistem.

Amd Free Sync 2 Nvidia Gsync 2 veya daha başka ekstrem teknolojiler.

VR gözlükler, VR teknolojisinin durumu...

Bir sonraki sistem, bu teknolojileri desteklerse, tekrardan sistem dizilir. Yoksa 3-5 fps için, güncel sisteminizi bozmayın derim.

4k 144 hz monitör yok. 2k ips 144 hz 4 ms monitörler mevcut.. uzun zamanda 4k 144 hz olmayacak..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.