Şimdi Ara

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
25
Favori
74.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar msi 1060 gaming x 3gb ekran kartım var smart tv yi monitör olarak kullanıyorum. Hdmi to hdmi ile masaüstü çözünürlüğünü direk 4k olarak ayarlıyor ama hdmi to display port kablosu ile 1920x1080 i önerilen görüyor ve manuel 4k yapmaya çalştğmda siyah ekran veriyor. Bu kablo ile hdmi arasndaki olumsuzluğu çözemedim sanırım kablo farklı amaç için üretilmiş? Amacım display portun veri hızı yüksek diye kullanmaktı ama hdmi ye geri döndüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni bios updateleri yaradı. Bilgisayar hızlandı resmen. Stabilite arttı. Şuan 1,3 v 3,8 ghz r7 1700 kullanıyorum. Eski biosla bu değerde tam stabil değildi. Ayrıca windows güncellemelerinden mi neden bilmiyorum autocad ve 3ds max viewportlar daki laglar gitti pc oturdu resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: ddnet

fatih dostum öncelikle incelemen için teşekkürler..

bu işlemci ile live streaming-canlı yayın yapılabilir mi twitch, youtube gibi ? bunu soruyorum zira ekran kartları hak etmeyen fiyatlarda... böyle bir apu'nun yararı çok iyi olurdu... (umarım sorulmamış sorudur, işten geldim direkt başlığı gördüm, sorulduysa affola..)

live streaming için genelde r5 1600 ve üzeri öneriliyor, 4/8 yapı sizin için yeterli gelir mi emin değilim , test etmek gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Orijinalden alıntı: ddnet

fatih dostum öncelikle incelemen için teşekkürler..

bu işlemci ile live streaming-canlı yayın yapılabilir mi twitch, youtube gibi ? bunu soruyorum zira ekran kartları hak etmeyen fiyatlarda... böyle bir apu'nun yararı çok iyi olurdu... (umarım sorulmamış sorudur, işten geldim direkt başlığı gördüm, sorulduysa affola..)

live streaming için genelde r5 1600 ve üzeri öneriliyor, 4/8 yapı sizin için yeterli gelir mi emin değilim , test etmek gerekir

Varsa böyle bir test imkaniniz bekleriz sonucu. :) zira bakıyorum önerilen ryzen sisteme 4500 TL falan başlıyor fiyatlar.. :(

• Htpc icin Asrock fatality ab350 itx anakart ve ryzen 5 2400g islemci aldim malesef goruntu gelmedi bios surumunude goremedim buyuk ihtimal bios guncellenmeden desteklemiyor anakarti tekrar teknobiyotike gonderdim ryzen 1 nesil islemci ile bios guncellenmesi icin

Duzenleme= bios guncellendi suan icin problemsiz kullaniyorim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapcep61 -- 19 Mart 2018; 17:2:45 >
  • Konu coşmuş resmen yaa. Neden bukadar coştu bu konu ?
  • Bu işlemci ile 4k pes 2018 oynanabiliyor mu arkadaşlar?

• Bu işlemci ile Silkroad server açmak istiyorum kaç kişiye kadar götürür beni ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroy287

Ramleri 2133 mhz çekip test edebilir misiniz? Ne kadar fps kaybı olduğunu merak eden tek ben değilimdir heralde.
    pm gitmiyor . slm ilanını gördüm gtx 980 ile sıfır pioneer anfi takas yaparmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroy287

Ramleri 2133 mhz çekip test edebilir misiniz? Ne kadar fps kaybı olduğunu merak eden tek ben değilimdir heralde.
    slm pm atamıyorum ekran kartı ilanını gördüm.

gtx 780 ile sıfır pioneer anfi takas yaparmısın

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=134051351
  • arkadaşlar, asus prime b350 plus anakart ve ryzen 1700 kullanan birisi hangi ramleri 3200mhz'de çalıştırabiliyor bana söyleyebilir mi?

bendekileri 2933mhz de çalıştırabiliyorum, yeni 3200 çalışan almak istiyorum.
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    Sırf o anakartta çalışacak diye ram değiştirilmez zaten ölü anakart, ram değişçeğine düzgün bir anakarta geçmen daha mantıklı.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    ben anakartla ilgili olduğunu düşünmüyorum ryzen yüzünden bu ramleri 3200 de çalıştırmaya zorlanıyoruz. sitesinde bayağı bir 3200'de çalışan ram listelenmiş zaten.

ayrıca ölüden kasıt nedir? anakartı ölü veya diri yapan şey ne? 4 ghz'ye kadar çıkardım elimdeki ryzen 1700'ü ısınma vb hiçbir sorunla karşılaşmadım nasıl bir sıkıntı yaşamalıyım ki ölü olduğunu anlayayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

ben anakartla ilgili olduğunu düşünmüyorum ryzen yüzünden bu ramleri 3200 de çalıştırmaya zorlanıyoruz. sitesinde bayağı bir 3200'de çalışan ram listelenmiş zaten.

ayrıca ölüden kasıt nedir? anakartı ölü veya diri yapan şey ne? 4 ghz'ye kadar çıkardım elimdeki ryzen 1700'ü ısınma vb hiçbir sorunla karşılaşmadım nasıl bir sıkıntı yaşamalıyım ki ölü olduğunu anlayayım?
    elinizdeki anakartın bios sürümü güncel ise 3200Mhz çalıstırma konusunda bir sorununuz kalmamış olmalı..

elinizdeki 3200Mhz belleklerin marka ve modelini yazabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 18 Kasım 2018; 17:50:23 >
  • quote:

elinizdeki anakartın bios sürümü güncel ise 3200Mhz çalıstırma konusunda bir sorununuz kalmamış olmalı..

elinizdeki 3200Mhz belleklerin marka ve modelini yazabilir misiniz ?

Alıntıları Göster
    CMK16GX4M2B3200C16

valla asusun sitesindeki son bios yüklü, ama aegasa mı ne onun versiyonu asusta düşük 1.0.02 mi ne? neden 6. versiyon gelmemiş bunlara?

3200 mhzde çalışıyor ama 1-2 saate falan donma yaşatıyor, cl leri arttırsam da öyle, ben de 2933 de bir tık düşük cl kullanıyorum sorunsuz.

• quote:

CMK16GX4M2B3200C16

valla asusun sitesindeki son bios yüklü, ama aegasa mı ne onun versiyonu asusta düşük 1.0.02 mi ne? neden 6. versiyon gelmemiş bunlara?

3200 mhzde çalışıyor ama 1-2 saate falan donma yaşatıyor, cl leri arttırsam da öyle, ben de 2933 de bir tık düşük cl kullanıyorum sorunsuz.

Alıntıları Göster
    anakartınız bellek voltajınızda drop yapıyor olabilir, bios'dan docp seçeneğini devreye alın fakat dram voltajını 1,37v olarak ayarlayıp tekrar test ediniz

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Sırf o anakartta çalışacak diye ram değiştirilmez zaten ölü anakart, ram değişçeğine düzgün bir anakarta geçmen daha mantıklı.
    dostum hala yazmamışsın, b350 hangi konuda leş bir anakart? siz piyasanın "daha iyi anakart" diye kitlediği 450 470 lere para dökmeye hevesli olabilirsiniz ama gördüğüm bir artısı yok.
  • quote:

anakartınız bellek voltajınızda drop yapıyor olabilir, bios'dan docp seçeneğini devreye alın fakat dram voltajını 1,37v olarak ayarlayıp tekrar test ediniz

Alıntıları Göster
    docp zaten aktif, overclock işleriyle biraz haşır neşirim, 1.35 volttan 1.375 e kadar denedim. malesef yük altında pc donuyor veya mavi ekran veriyor 2933 mhz üstündeki her değerde.
  • quote:

docp zaten aktif, overclock işleriyle biraz haşır neşirim, 1.35 volttan 1.375 e kadar denedim. malesef yük altında pc donuyor veya mavi ekran veriyor 2933 mhz üstündeki her değerde.

Alıntıları Göster
    farklı bir bellek ile deneyin mutlaka, anakart ile ilgili bir sorun olup olmadığını en iyi o şekilde anlarsınız
  • quote:

farklı bir bellek ile deneyin mutlaka, anakart ile ilgili bir sorun olup olmadığını en iyi o şekilde anlarsınız

Alıntıları Göster
    anakartla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum, daha önce 2400 corsair vardı 2800de çalıştırıyordum.

anakart destek listesinde de bendeki ramlerin 2933 de stabil çalıştığını belirtmişler zaten o yüzden bir şey diyemiyorum. samsung b-die muhabbeti doğru sanırım o çiplere sahip ramler daha stabil ryzende.

pci kart girişi olduğu için b350 tercih ettim özellikle, creative elite pro ses kartı ve panelim var. zamanında 400 dolardı yıllar önce. sayesinde 5.25 girişli elektro gitar, 2 mikrofon midi vs her şeyi bağlayıp kayıpsız ses kayıtları alabiliyor, amfi niyetine kullanabiliyorum bir nevi mini stüdyo oluyor pc.

malesef pci girişli en üst seviye kart bu model.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.