Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    beni de ekleyin lütfen.
    4790k z97 çipset güncelliğini yitirmeden ikinci elden satıp aynı gün bu donanıma geçmiş bulunmaktayım.
    Stok soğutucu çok güzel hoş ama benim işlemciden midir yaz ayında olmamızdan mıdır 4,0 ghz göremiyorum herşey auto da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaksisheytan -- 28 Temmuz 2018; 17:27:36 >
  • Arkadaşlar bir şey soracağım am4 de ram mhz hızları nasıl gidiyor?2133 2400 2933 diye okumuştum bir ara. 3000 mhz diye bir hız var mı,yoksa 2933 mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

AM4(2700x) için sessiz soğutucu önerisi olan var mı?
    Noctua u12s am4

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayaksisheytan kullanıcısına yanıt
    Önerilen noctua 12 s miydi neydi bende de vardı hemde 2. fan aldım üstüne: 4ü göremedim. OCCT testini geçemedi. Krakenx62 sıvı soğutucu aldım
  • son 1-2 gündür Pc aniden donuyor siyah ekran geliyor neden kaynaklandığını anlamış değilim.

işlemci r7 2700x
    ekran kartı Sapphire R9 390X
    işlemci sogutucu kutudan çıkan hava sogutma.
    ramlar 8GBx2 G-Skill F4-3600C16D-16GTZR 3600 MHZ

termal macunu yeniledim kasa fanları ve içi temiz .

ekran kartı 75 80 derecede geziyor ,
    işlemci 50-55 derecede

ekran kartından şüpheliniyorum da izleyebilcegim bi yol varmı ?
  • berkay1074 kullanıcısına yanıt
    Amd ekran kartında siyah ekran kronik sorun değil mi
    Bende AMD seven biriyim ama iki amd ekran kartını daha formatta siyah ekran aldığım için kavga döğüş iade ettim.
    Allahtan ekran kartı değişti diye format atmışım
    Sonra da AMD nin kronik sorunu olduğunu öğrendim diğerine yöneldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 28 Temmuz 2018; 22:3:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay1074

son 1-2 gündür Pc aniden donuyor siyah ekran geliyor neden kaynaklandığını anlamış değilim.

işlemci r7 2700x

işlemci 50-55 derecede

Anakartta LED veya OSD yok mu? Yoksa beeper takıp kaç bip yaptığını dinleyip hata kodunu internetten bakmaniz lazım

• @1200gs Ekran kartını 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum kronik problem oldugun sanmıyorum.

@Elsa Osd mevcut hatta acık lakin aniden siyah ekran gelip dondugu için bakamıyorum
  • quote:

@1200gs Ekran kartını 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum kronik problem oldugun sanmıyorum.

@Elsa Osd mevcut hatta acık lakin aniden siyah ekran gelip dondugu için bakamıyorum
    Aniden olduğu için (mavi ekran gelmeden) Güç kaynaği/RAM problemi olabilir gibi geldi bana, Ramleri DOCP ile çalıştırın düzelmezse farklı güç kaynağı ile deneyin

• quote:

son 1-2 gündür Pc aniden donuyor siyah ekran geliyor neden kaynaklandığını anlamış değilim.

işlemci r7 2700x

işlemci 50-55 derecede

ram hızını düşürmeyi denediniz mi?bendeki corsair 3000 ramle 3000'de mavi ekran alıp durunca garantiye gönderdim 2800'de sorun yoktu sizinki 3600 yani illa ki gıcıklık yapacaktır hero, gaming 7 falan yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

AM4(2700x) için sessiz soğutucu önerisi olan var mı?
    2700x ile noctua nh15 se kullanıyorum sadece am4 destekli.biostan şu dereceye kadar şu kadar dön diye ayarlarsanız sesini duymazsınız tabi ona göre de sessiz kasa fanları olacak.belki oyunlarda 60 derece olur ama ses olmaz.90 dereceye kadar gideri varmış 60 çok değil ama bu dediklerim baya tuzlu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 29 Temmuz 2018; 13:17:17 >
  • NH 15 SE dir o

• @Elsa DOCP konusunda yetersiz bilgiye sahibim araştırıp deniceğim teşekkürler.

@Wilson Fisk ramlar 21.33 mhz de çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

NH 15 SE dir o
    dh14 se olsa duramazsın diyorsun evet torbacımı aradım dedim bu mal iyiymiş hep bundan getir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

dh14 se olsa duramazsın diyorsun evet torbacımı aradım dedim bu mal iyiymiş hep bundan getir.

Alıntıları Göster
    Torbacı yüzünden gidip Asus anakart da aldın bence başkasını bul iyi gelmiyor sana bu mal.

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    msi vardı giga gaming 7 yoktu yani yapacak bir şey yok.vatan şimdi 1500'e hero satıyor olsa onu alırdım kısmet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Ramlere detaylı bakmak için tavsiye ederim.

http://www.softnology.biz/files.html

Bendeki 2666 Mhz ramlerin 2933 mhz üzerini stabil geçememesinin sebebini buldum sanırım. 8GB kiti önce alıp sonrasında ileride upgrade ederim düşüncesiyle aldığım aynı model diğer 8Gb olanın bellekleri farklı çıktı. Ramlerden biri Hynix diğeri Micron. Ramler birebir aynı model nosuna sahip.Ramlerin dual çalışmasıdna tabiki problem yok.Fakat ramlerden biri takoz sanırım. Nm farkı da var az da olsa. . 3000 mhz görüyor fakat nedense testlerde 2933'den daha düşük skor alıyor. Zamanlamalarda aynı olmasına rağmen. 3000 mhz tam stabil değil. Anakart B350-F Strix.

Aynı durum benim de başıma gelmişti. Önce vengeance lpx 2400mhz almıştım(geçen sene) şubatta da ikinci rami aldım fakat ikinci aldığımın zamanlama değerlerinden(çok da önemli olmayan değerlerden biri olması lazım anakartın biosunda aşağılarda yer alıyordu) 1 veya 2 tanesi ilk aldığım ramden 1 sayı üstündeydi.

• asus x 470 prime pro anakart kullanan arkadaşlar ALC 1220 onboard ses kartından memnun kaldınızmı?
    Benim hoşuma gitti açıkcası z 97 anakartta ALC 1150 vardı ve aralarında hissiyat olarak çok fark yaşadım. Harici ses kartı almayı düşünüyordum sorgulamaya başladım almalımıyım diye.
  • hayaksisheytan kullanıcısına yanıt
    Ses sistemi nedir, Önemli olan bu bence karardaki.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    philips 2+1 ses sitemi kullanıyorum ama öncesinde de aynı sistemi kullanıyordum. Arada vermedim hani ara versem uzun bir zaman belki duyu bakımından yanılma ihtimalim olabilir ama ben sabah şarkı dinledim aldım kasayı Yalova dan Bursa ya gittim donanımları sattım aynı gün x470 e geçiş yaptım. Aynı hoparlör ile hissiyat olarak farkı yaşadım netlik olsun son ses olsun mesela sesi sonuna kadar alıyorum zerre bozulma cızırtı almıyorum 2+1 im yetmiyor hissini alıyorum öncekinde cızırtı olurdu mesela son sesde. Ses sitemim o kadar kaliteli değil biliyorum ama hissiyat olarak değişimi hissettim ve beğendim. Aynı değişimi ses kartı aldığımda olacağını bilsem hemen ses kartı alırdım. Tabi ki de ses sisteminin de kalitesini arttıracağım logitech z 623 ilgimi çekiyor ses konusunda uzman değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaksisheytan -- 29 Temmuz 2018; 16:38:15 >
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.