Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (335. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba bende b450 aourus elit ve r5 3600 var son bios sürümü f52f yukledım sistem tamamen gitti ne yapsam ne etsem goruntu gelmedı aylardır kullanıyordum f51 ile son çare arkadaşımdan r5 2600 aldım onu takınca goruntu geldi ve bios geriye cekerek sorunu duzelttım aynı anakart kullanan arkadaşlar varsa sakın bios güncellemesi yapmayın dram debug yanıp duruyordu başka cpu takmadan düzelmiyor sorun belki sorun yaşamadan kullanan vardır ama her yeni sürümü güncellerdim ilkez başıma geldi bu olay bir daha bios güncelleyeceğımı zannetmıyorum
  • Tuf B450M Pro gaming destan yazmış.
    AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Temmuz 2020; 19:34:37 >

• asus x470 prime pro için 1.0.0.4 2019 tarihli bios yerine 1.0.0.6 yeni bios çıkmış kurdum bi fark yok sadece 3600 mhz oluyordu ram en fazla şimdi 3733 de oluyor.anakartın 3466 destekli olduğunu hatırlatayım.
  • 3300x kullanan arkadaşlar hangi değerlerde kullanıyor? Mesela 1.2V'la 4.2GHz çalışıyor mu?
  • Herkese iyi bayramlar, Gençler liseye giden yiğenim için uygun fiyatlı bi bilgisayar bakıyoruz 1500TL en fazla olacak şekilde toplama olarak zor sanırım bu bütçe ile aklıma bendeki fx6300+970 gaming+hd7950 ve 8gb ram ile birlite ona devredip yeni sistememi geçsem diyorum yada ucuz yollu capser filan bakacaklar artık
  • Merhaba

Ryzen 5 3600x kullanicisiyim,

Anakart MSI B450 Tomahawk Max
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoops

merhaba,

ASUS TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) anakartım ile 3900x işlemci kullanıorum. işlemci frekansını biosta 3800 mhz görüyorum ama windows task managerda 4.1 GHz görünüyor. aynı şekilde NZXT CAM default clock u 3793 mhz görüyor ama güncel hız 4343 MHz diyor. overclock vs yapmadım. bios ekran görüntüleri altta. bilen birisi yardımcı olabilir mi acaba neden kaynaklanıyordur? cpu voltajı da 1.4v. sanıyorum bu da bayaa yüksek.stok fan kullanıyorum OC varsa bir sıkıntıya sebep olmasın.

ryzen master kurdum voltajı 1.25 e frekansı da 3800 e çektim. sıcaklık beklemede 52--53 ten 36-37'ye oyunda 80-90 dan 60-65 lere düştü
    diğer markalarda da böyle mi acaba? adamlar benchmarklarda biraz daha iyi skor yapsın diye senden izinsiz OC yapıyor. az buz da değil 90 lara çıktı cpu oyun oynarken. cpuda limit 95 zaten. bios a baktım da bu voltaj ve frekans OC unu nasıl kapatacağımı bulamadım. bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi acaba? kart Asus TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)
    Merhaba

bende 3800x 4.30 ghz da 1,25w ile boşta 41 derece yükte 60 dereceleri geçmiyor. stok soğtucu ile daha önce işlemci acayip şekilde voltaj veriyor. 1,45 felan oda ısı olarak geri dönmekte.

• AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

https://www.ign.com/articles/horizon-zero-dawn-pc-port-analysis

demiştim demekten hiç hoşlanmam ama yine de, demiştim

hayırlı uğurlu olsun

çekirdekler/threadler işe yarayana kadar bu işlemciler çöp olur, 12 thread hiçbir işe yaramıyor diyenler için de güzel bir kapak oldu

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

8/16 3.5 ghz 128 fps

6/6 5 ghz 106 fps

@vamp hocam bu günleri hep görmüştü. ibretlik bir abiymişsin vesselam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 5 Ağustos 2020; 18:45:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

https://www.ign.com/articles/horizon-zero-dawn-pc-port-analysis

demiştim demekten hiç hoşlanmam ama yine de, demiştim

hayırlı uğurlu olsun

çekirdekler/threadler işe yarayana kadar bu işlemciler çöp olur, 12 thread hiçbir işe yaramıyor diyenler için de güzel bir kapak oldu

8/16 3.5 ghz 128 fps

6/6 5 ghz 106 fps

@vamp hocam bu günleri hep görmüştü. ibretlik bir abiymişsin vesselam
    Teşekkür ederim :)) Bizim gençlerin anlamadığı şey frekansla fps kazanılmayacağıdır. Frekansla sadece işlemcinin o anki durumunu ya kurtarırsın ya da kurtaramazsın. 8/16 işlemcinin ölüsü 4/8 veya 6/6 işemcinin en iyisinden daha iyidir. Çünkü aynı zamanda daha fazla iş yükünü bitirme becerisine sahiptir. GEçmiş dönem oyunları işlemcilere hiçbir yük getirmediği için bu güçlü işlemciler hiçbir işe yaramıyormuş gibi gözüktüler. Fakat 3d renderci olan bizler hangi işlemcinin ne işe yaradığını çok iyi biliyoruz. Ryzen ailesindeki ccx yapısı performanslarını bir nebze törpülese de dediğim gibi hiçbir 9600k veya 7700k ryzen 1700 bile etmez Sentetik testler zaten bu işlemcilerin iş bitirme becerilerini ortaya koyuyor. Önümüzdeki yıllar ps5 ve xbox konsollarından sonra 6/6 ve 4/8 işlemcilerin 60fps verip veremeyecekleri bile garnti değil. Bence sabit 60 fps vermekte zorlanacaklar. Konsollar gerçek masaüstü işlemcisi olan zen2 8/16 ile geliyor. Bu durum bahsettiğim 4/8 ve6/6 zayıf işlemcilerin sonunu getirecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 6 Ağustos 2020; 12:32:52 >

• vamp kullanıcısına yanıt
    https://www.pcworld.com/article/3569182/whats-wrong-with-intel-and-how-to-fix-it-former-principal-engineer-unloads.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de ekler misiniz ? Ryzen 5 1600 af ve b450m s2h kullanıcısıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3600 için hangi soğutucuyu kullanıyorsunuz veya Ryzen serisi ile uyumlu güzel bir soğutucu önerisi olan varmı 400TL civarı fiyatlar uçmuş
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Dark freezer x124 aldım daha yeni bence en f/p soğutuculardan biri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar. Ryzen 5 2600 ve B450 Pro Gaming anakart kullanıyorum. Dün 2202 BIOS güncellemesini yaptım. Fakat güncelleme sonrası normalde belli bir yüke kadar hiç çalışmayan PSU fanı sürekli olarak çalışmaya başladı. Boştayken bile hiç susmuyor. Bu olay BIOS güncellemesinden sonra olmaya başladı. Dün akşama kadar PSU'nun çalıştığını bile duymuyordum. Neden olabilir, tavsiyeniz var mı?

İlgili konu;https://forum.donanimhaber.com/bios-guncellemesi-sonrasi-psu-fani-hic-durmuyor--144963499
  • ROG Strix X570-E için yeni bios çıkmış deneyen cengaver varmı? Fanlar adam akıllı çalışacak artık inşallah.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-Strix-X570-E-Gaming/HelpDesk_BIOS/
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Arctic freezer 34 (duo/esports olan değil düz 34) ben 220ye almıştım Haziran’da

• ryzen 7 1700 kullanıyorum eurotruck2 oyununda şu cpu1 kullanımını görüyorum sizce normal mi ? birde cpu1-16 şeklinde var ve ortadada sadece cpu yazan var birisi beni aydınlatabilir mi bu cpu kullanımı ve ortadaki ayrı cpu hakkında AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adjustik -- 10 Ağustos 2020; 6:42:39 >
  • AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

Hocam r5 3600 ve Asus RogStrix b550f gaming olarak guncellermisiniz rica etsem

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

ROG Strix X570-E için yeni bios çıkmış deneyen cengaver varmı? Fanlar adam akıllı çalışacak artık inşallah.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-Strix-X570-E-Gaming/HelpDesk_BIOS/
    Fanlarda ne gibi bir sorun oluyordu ki ?
  • Merhaba,

Ryzen 5 3600x kullanicisiyim.

Anakart msi b450m mortar titanium
  • 
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.