Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzen 5 1600 + Msi B350 gaming pro carbon ile aranıza katıldım demek için mesaj atacam ama windows 7'yi DVD'den win 10 usb bellekten bir türlü yükleyemedim..

Sistem açılıyor,anakart-ram-ssd görüyor hatta ayar değiştirilip tekrar retart etmede sıkıntı yok ama OS yüklemeyi muhtemelen ben beceremedim 8 senelik Legacy Bios'a alışmış biri olarak..

Şimdiye kadar denediğim şeyler :

- Windows Creation Tool.. USB'ye windows linkinden sorunsuz oluşturdum Bios'ta F11 Boot Menu UEFI:Sandisk deneyerek de Boot önceliğinde öne alarak da kurulum başladı msi logo göründü sonrası 25dk aynı
    - Rufus ile UEFI + GPT , UEFI + MBR her türlü varyasyon denendi yine dil ve klavye ekranı bir türlü gelemedi
    - Wİn 7 UEFI sürücü entegre ederek denedim olmadı
    - Orjinal Wİn 7 DVD yine 3 nokta soldan sağa gitti 15dk gelmedi
    - BIOS en son sürüme flash'ladım bios güncel halde yukarıdakileri denedim olmadı

Bu akşam SSD'yi tekrar MBR yapıp deneyeceğim.. (SSD INTEL x-25 80 GB ilk çıkan SSD'lerden) UEFI olmayan standart kurulumla win 7 desteklemiyor diye biliyorum ama her şeyi denemeye rağmen işletim sistemi kuramadım..

Bu sıkıntıyı yaşayıp giderebilen varsa ne yaptığını anlatırsa çok mutlu olacağım.. Cihazlar TR garantili forumdan bir arkadaştan aldım ona da sordum flash bellek MBR ile win 10 kurduğunu söyledi.. SSD'sinde partition'lar varmış.. Ben SSD ayrı laptopta formatladım.. NTFS format.. Bunu FAT yapsam bir şey değişir mi hani artık böyle olmayacak şeyler çare kaldı..

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler..Dilerim hallolur da ağız tadıyla ben de aranıza katıldım diyebilirim.. Herkese saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cbaycan -- 12 Aralık 2017; 15:50:5 >

• cbaycan kullanıcısına yanıt
    Aynı anakartı ben de kullanıyorum dostum. BIOS üzerinden dediğin gibi USB'yi önceliğe aldım ve kaydedip yeniden başlattım. Windows 10 yükleme ekranı geldi ve SSD'ye kurdum. Yanlış anlamadıysam siz Windows 7 kurmaya çalışıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla Ryzen Windows 7 için destek sunmuyor.

Edit: Yorumu aceleyle yazdığımdan yanlış anlamış olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaybridX -- 12 Aralık 2017; 17:45:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbaycan

Ryzen 5 1600 + Msi B350 gaming pro carbon ile aranıza katıldım demek için mesaj atacam ama windows 7'yi DVD'den win 10 usb bellekten bir türlü yükleyemedim..

Sistem açılıyor,anakart-ram-ssd görüyor hatta ayar değiştirilip tekrar retart etmede sıkıntı yok ama OS yüklemeyi muhtemelen ben beceremedim 8 senelik Legacy Bios'a alışmış biri olarak..

- Windows Creation Tool.. USB'ye windows linkinden sorunsuz oluşturdum Bios'ta F11 Boot Menu UEFI:Sandisk deneyerek de Boot önceliğinde öne alarak da kurulum başladı msi logo göründü sonrası 25dk aynı
    - Rufus ile UEFI + GPT , UEFI + MBR her türlü varyasyon denendi yine dil ve klavye ekranı bir türlü gelemedi
    - BIOS en son sürüme flash'ladım bios güncel halde yukarıdakileri denedim olmadı

Bu akşam SSD'yi tekrar MBR yapıp deneyeceğim.. (SSD INTEL x-25 80 GB ilk çıkan SSD'lerden) UEFI olmayan standart kurulumla win 7 desteklemiyor diye biliyorum ama her şeyi denemeye rağmen işletim sistemi kuramadım..

Bu sıkıntıyı yaşayıp giderebilen varsa ne yaptığını anlatırsa çok mutlu olacağım.. Cihazlar TR garantili forumdan bir arkadaştan aldım ona da sordum flash bellek MBR ile win 10 kurduğunu söyledi.. SSD'sinde partition'lar varmış.. Ben SSD ayrı laptopta formatladım.. NTFS format.. Bunu FAT yapsam bir şey değişir mi hani artık böyle olmayacak şeyler çare kaldı..

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler..Dilerim hallolur da ağız tadıyla ben de aranıza katıldım diyebilirim.. Herkese saygılar..

usb nin dosya formatınıda fat32 yapın. NTFS ise sıkıntı çıkıyor. Ben Fat32 de sorun yaşamıyorum açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 13 Aralık 2017; 10:52:1 >

• Arkadaşlar sistem ryzen 1600 1050ti ekran kartı kombinasyonu. CSGO'da FPS dalgalanması var. Çözüm önerisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 13 Aralık 2017; 10:55:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaybridX

Aynı anakartı ben de kullanıyorum dostum. BIOS üzerinden dediğin gibi USB'yi önceliğe aldım ve kaydedip yeniden başlattım. Windows 10 yükleme ekranı geldi ve SSD'ye kurdum. Yanlış anlamadıysam siz Windows 7 kurmaya çalışıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla Ryzen Windows 7 için destek sunmuyor.

Edit: Yorumu aceleyle yazdığımdan yanlış anlamış olabilirim.

Selamlar.. Ben Windows 10 kurmak için başladım,kuramayınca windows 7 denedim oda olmadı..

Tek 8 GB'lık ram var onu da kutudan çıkan MSI'nın kullanın dediği slotta kullanıyorum ve UEFI'ye sorunsuz giriyor ancak Windows 10 ISO'larında bazı farklılık ve problemler oluyor diye media creation tool ile son versiyonu deneyeceğim sonra da usb 3.0 driver'larını iso'ya entegre etmeyi deneyeceğim,o da olmazsa yurtdışı forumlarda ps/2 klavye ile kuruluma başla diyor onu deneyeceğim..

Ama 8 senelik q9650 + maximus formula'dan sonra bu işler harbi garip geldi.. Bi dünya yenilik ve icat var alışıp deneyip bulacağız bir şekilde..

• quote:

Orijinalden alıntı: V2

quote:

Ryzen 5 1600 + Msi B350 gaming pro carbon ile aranıza katıldım demek için mesaj atacam ama windows 7'yi DVD'den win 10 usb bellekten bir türlü yükleyemedim..

usb nin dosya formatınıda fat32 yapın. NTFS ise sıkıntı çıkıyor. Ben Fat32 de sorun yaşamıyorum açıkcası.

FAT 32 olarak Rufus ile denedim yine dondu kaldı..windows dil ve klavye seçimi göremedim sistemde..

SSD'yi gpt yaptım yine olmadı..

Yani anakart ya da işlemcide problem olsa fabrika ayarları 3.2 GHZ ve 2133 DDR 4 default ile her sefer açılmazdı.. Hani sıcaklığı biraz fazla 45-50 derece gibi o da termal macun eskiydi kullandığım ondandır.. Hele bir windows kurabilmeyi becesem :) Tam macera oldu valla.. Aslında windows'un tüm bu durumları kapsayan yeni ve gereksiz uygulamalardan arınmış biraz daha oyun odaklı yeni bir ISO çıkarması lazım ama bakalım..Uğraşıcaz bir şekilde.. İlginize teşekkürler bu arada

• V2 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir ekran kartı sabit FPS üretemez, çünkü sahneler aynı değildir :) Bundan dolayı dalgalanmalar olası fakat bahsettiğin durum FPS drop şeklinde mi ilerliyor onu detaylandırmak lazım. Eğer öyleyse bahsettiğin dalgalanma değil FPS dropdur problemidir. Daha objektif olabilir misin, yardımcı olabilmemiz için durumu daha detaylı aktarman gerekiyor ki tam olarak ne olup ne bittiğini tespit edebilelim.
  • quote:

quote:

Bu arada siz Fat 32 USB ile Rufus'tan uefı+GPT olarak mı kurdunuz? Bir de kullandığınız windows 10 ISO linkini verebilirseniz sizin metodla da deneyim.. Saygılar

w10 un bazı isoları mesela temmuz 2017 1607: fat32 olmuyor: install.wim dosyası 4 gb dan büyük olduğu için. eğer öyle bir iso ise kurmak için security diye bir şey vardı biosta onun tikini kaldırmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 13 Aralık 2017; 13:8:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

w10 un bazı isoları mesela temmuz 2017 1607: fat32 olmuyor: install.wim dosyası 4 gb dan büyük olduğu için. eğer öyle bir iso ise kurmak için security diye bir şey vardı biosta onun tikini kaldırmak gerekiyor.

İlginize teşekkürler..Bunu bilmiyordum..Bir de bunu denerim..Yalnız en son şöyle bir şey dikkatimi çekmişti..Klavyem Logitech G105 ve ışıklı.. UEFI Bios'a girerken yanan ışıkları Windows kurmaya kalkınca sönüyor ve ekran ondan sonra aynı yerde kalıyor.. Acaba USB sürücüleri olmadığı için mi windows kurulumda böyle oluyor dedim..USB 3.0 sürücüleri ISO'ya entegre ederek mi kuruyordunuz siz? install.wim 'i boot diye ayrı bir klasöre alarak bir de USB diye klasör ve içine .inf sürücü dosyası ekleyerek?

Valla benim anakart asus ch6h (imzamdaki) uefi kurulum için hiç bir ayar yapmıyorum. her w10 insider sürümü kurar denerim :en geç 1 ayın sonunda yeniden format atarım. . rufusta uefi-gpt ayarını ve fat 32 yi yaparım. orjinal msdn isoya dokunmam: sürücü falan da eklemem flasha: sizinki ilginç bir durum: biosunuz güncel mi

bir tek temmuz msdnyi eski x79 anakartıma yüklerken sorun yaşadım ki artık 1709 w10 lar var ve wim dosyaları 4gbdan küçük:
    edit:klavyem ışıklı oyuncu klavyesi rampage yazıyor üzerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 13 Aralık 2017; 16:23:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Valla benim anakart asus ch6h (imzamdaki) uefi kurulum için hiç bir ayar yapmıyorum. her w10 insider sürümü kurar denerim :en geç 1 ayın sonunda yeniden format atarım. . rufusta uefi-gpt ayarını ve fat 32 yi yaparım. orjinal msdn isoya dokunmam: sürücü falan da eklemem flasha: sizinki ilginç bir durum: biosunuz güncel mi

bir tek temmuz msdnyi eski x79 anakartıma yüklerken sorun yaşadım ki artık 1709 w10 lar var ve wim dosyaları 4gbdan küçük:
    edit:klavyem ışıklı oyuncu klavyesi rampage yazıyor üzerinde

Bios'u en son sürüme güncelledim m-flash ile.. MSI B350 Gaming Pro Carbon sayfasındaki Eylül 2017 Bios'u olan en son bios.. Yalnız ben 2-3 farklı yerden windows iso'ları indirdim.. Media Creation Tool dediği yerdeki ile de olmadı.. Sizin 1709 dediğiniz bu forumda arkadaşların hazırladıkları versiyon mu? Fall Creator's update'in içinden gereksiz programları çıkarmışlar.. Bİ de Rufus versiyonu fark eder mi? Onları da denemeye çalışacağım..Malum gündüz iş ancak akşam ve haftasonu.. Pazar günü sağlam şoke oldum ne yaptıysam beceremedim.. Sizin CH6'da UEFI ya da Legacy+UEFI gibi bir seçenek var mı? Acaba o mu USB desteğini kapatıyor?

• ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO için

Version 3008
    2017/12/137.38 MBytes
    CROSSHAIR VI HERO BIOS 3008
    Update to AGESA 1071 for new upcoming processors. TÜRKÇESİ (Yaklaşan yeni işlemciler için AGESA 1071'e güncelleyin.) ne alakaysa sanki mevcut işlemciyi çöpe tıp yenisini alacağız

resmi olarak çıkmış yabancı sitede asusun 32 bit yada diğeri seçince görünüyorhttps://www.asus.com/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/HelpDesk_Download/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Aralık 2017; 16:49:34 >

• quote:

quote:

quote:

Bu arada siz Fat 32 USB ile Rufus'tan uefı+GPT olarak mı kurdunuz? Bir de kullandığınız windows 10 ISO linkini verebilirseniz sizin metodla da deneyim.. Saygılar

Hocam selamlar ben direk Microsoft kendi media creation tool u ile USB yi hazırlarım. Sadece x64 seçtim kendisi güncel isoyu indiriyor. Hazırlamadan önce USB'yi fat32 4096 kb allocation şeklinde formatladım bu arada. Anakart MSI B350 mortar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Hiçbir ekran kartı sabit FPS üretemez, çünkü sahneler aynı değildir :) Bundan dolayı dalgalanmalar olası fakat bahsettiğin durum FPS drop şeklinde mi ilerliyor onu detaylandırmak lazım. Eğer öyleyse bahsettiğin dalgalanma değil FPS dropdur problemidir. Daha objektif olabilir misin, yardımcı olabilmemiz için durumu daha detaylı aktarman gerekiyor ki tam olarak ne olup ne bittiğini tespit edebilelim.

100-400 arasında dalgalanıyor hocam. İşlemci gpu kullanımı %20-30 u geçmiyor.

1024x768 low ayarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 13 Aralık 2017; 18:3:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    şuradan indirin en sağlamı
    https://tb.rg-adguard.net/index.php?sid=8384665c-de7a-2af7-757f-71cdf619deab
  • x470 lerden haber varmi?. Kullandıgım anakart dandik oldugu için yeni anakartların gelmesini bekliyorum bende şuanlık sorunum yok. Fakat ileride sistem güncellemesi yapacağım. Ram gibi
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    kurdunuz mu?
  • x399 değilmi güncel olan?
  • V2 kullanıcısına yanıt
    Ne yaptın öyle ya, 1024x768'de bir oyun için gözlerine yazık edersin CPU kullanımı %20-30'u geçmiyorsa sorun yok ama GPU kullanımı oralardaysa bir sıkıntı var demektir.

FPS 400'den 100'e düşüyorsa bu FPS droptur ve normal değildir. Tüm sürücülerini kaldırıp güncellerini kurmayı deneyebilirsin. Özellikle AMD chipset driverlarını es geçme, Windows 10 Creators Update kullanmanı ve güncel tutmanı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.