Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.38v +0,120mv

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

1.38v +0,120mv

Ya benim anakartımda problem var yada işlemcimde. 1.308v +0.60mv 3.7ghz şeklinde kullanıyorum. Ne yaparsam yapayım 3.7ghz üzerindeki bir hızda stabilite yakalayamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Yavaş yavaş canlanıyor işte kullanıcı sayısı arttıkça daha'da aktif olur

Hayırlısı o zaman.

Senin sistem durumları ne alemde ? Eskisi ile devam mı (benim gibi) ?
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    FX6300 Forever
  • 4790k dan 1800x e geçtim. Henüz aktif kullanmadım ama ilk açılıştaki testlerimi paylaşayım

Önceki sistemim 4790K 4.60ghz@1.25v + z97A + 32gb ddr3 1600mhz + zalman LQ310 120mm

Boşta 28derece, yükte max 55 derece iken amd işlemci render alırken 3.19 ghz de çalışıyor. Manuel 1.4v 40x çarpan ve 2933mh bellek yaptığımda kitleniyor sistem. Henüz tam istediğim performansı ayarlayamadım

Şimdi heyecanla 4.00 belki de 4.20 kullanırım diye heves etmiş idim ama 3.19 ghz de çalışıyor.. asus x370 pro, corsair 3000mhz, liquid master pro soğutucu

• quote:

FX6300 Forever

Bizimle değilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

quote:

FX6300 Forever

Bizimle değilsin.

• Biostan sadece çarpanı artırarak 3,85 e çıkarttım. Sıcaklık sadece 2-3 derece yükseldi. 2 gündür stok voltajla stabil çalışıyor. Stres testi yapmadım ama işlemciyi kasacak pek bir işim olmadığı için bence gerekte yok. Böyle çok rahat çalışan makineye ilave voltaj verip sıcaklığı artırmanın da alemi yok gibi.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Performans olarak yetiyor ise gereksiz bir durum zaten voltaj vererek hızaşırtma yapmak bence, Bende FX6300'ü 4.3'e çıkarıp kullanmıştım sadece çarpan ile sonra normal haline döndermiştim işime yarayacak bir şey değil diye
  • Ryzen 5 1600 ve asus plus prime b350 anakart kullanıcısıyım beni de ekleyebilirsiniz listeye.
  • Ben geri döndürmem heralde, 3.2 den 3.85 e çıkartmak çok farketti
  • Ekledim listeye güle güle kullan

Fark ettiyse kalsın kesinlikle herhangi bir zararı olmaz zaten, Sisteminden memnun kalmana sevindim hocam bu arada
  • Ryzen 3 1200 ve Asus B350-F Strix ikilisini 1 aydır kullanıyorum. İşlemciyi fazla zorlamadım 1.28v ile 3.7ghz de kullanıyorum, bana yetiyor.

Beni de ekleyebilirseniz sevinirim.
  • Ryzen 1600x aldım ama hata mı ettim bilmiyorum. Şuan X olayının pek avantajını anlayamadım. Overclock yapınca X olayı gidiyormuş ve benim yapasım var, sizce ne yapmalıyım? Overclock yapmalısın diyenler, 1600 alsaydım daha iyi olmaz mıydı? Tavsiyelere açığım.
  • Yaklaşık 3 aydır Ryzen 3 1200 kullanıyorum, 40.25 çarpan biraz fazla voltaj ile fakat şubat ,mart gibi gelecek olan ryzenlara geçmeyi düşündüğüm için aio cooler almıştım, idle 25 load 65derece civarında geziniyoruz.Gel artık Pinnacle Ridge.

Beni de listeye ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 10 Aralık 2017; 22:16:10 >
  • Benimde 1600x ve MSI B350 Tomahawk, 4.1 Ghz için Oc yapsam mı kararsız kaldım. Yapınca XFR özelliği gidiyormuş sanırım..
  • Benim sistem patladı galiba ya. Birden kapandı. Sonra bios reset yaptım görüntü geldi. Bios ekranında tekrar kapandı. Şimdi açılmıyor sistem.

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Sistemi açınca işlemci fanı çalışıp kısa bir süre sonra duruyor mu yoksa hiç hareket yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Sistemi açınca işlemci fanı çalışıp kısa bir süre sonra duruyor mu yoksa hiç hareket yok mu?

Duruma göre değişiyor. Fanlar dönüyor, ışıklar yanıyor ama ne reset tuşu ne de güç tuşuna basılı tutunca hiçbir şey olmuyor. Görüntü gelmiyor. Fişi çektip bios reset falan yapıp bir süre bekliyorum açılır gibi yapıp birkaç saniye içinde geri kapanıyor. İlk bu şeklide kapanması da Windows açıldıktan hemen sonra olmuştu. Ondan sonra sürekli böyle.

Debug ledlerinden cpu ışığı yanıyor bu arada.

Edit: Biraz bekleyince düzeldi. Ama nerdeyse tüm parçaları akşam akşam söktürdü bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 12 Aralık 2017; 3:11:35 >

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Sanki ekran kartı yuvasından çıkmış gibi geldi, parçaları söküp takınca düzelmiş olabilir. Aynısını benim eski 8.1 li makina yapardı. Kasadan dolayı ekran kartı tam oturmadığından görüntü gelmediğinde, makinayı kapatıp ekran kartına bastırıp açınca düzelirdi.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.