Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barbr

mrb
    asus v formula anakrt- fx8120 işlemcı- ekran kart saphıre hd7870oc 2gb 256bıt--2x4 8gb ram ---2 tb hardısk var ddr4 gcemeye gerek var mı bıde ne ekleme yapalım pc ye tavsıyenızı almak ısterım bılenlerden
    Bi süre daha götürür seni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba sizlere fikir danışmak istiyorum

sistemim imzamda yazılı sizce 2020 sonuna kadar bunla mı idare edeyim? yeni sistem toplarım düşüncesindeyim

yoksa şuan ki sistemim işlemcisini ryzen 5 1600 dan ryzen 5 3600 veya 3600x'e mi yükselteyim? ekran kartını da 2020'nin sonunda mı alayım? bu arada işlemciyi çıkartıp yenisini takmak kolay mı? yoksa bilen birine mi götürmek lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 11 Aralık 2019; 11:47:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

arkadaşlar merhaba sizlere fikir danışmak istiyorum

sistemim imzamda yazılı sizce 2020 sonuna kadar bunla mı idare edeyim? yeni sistem toplarım düşüncesindeyim

yoksa şuan ki sistemim işlemcisini ryzen 5 1600 dan ryzen 5 3600 veya 3600x'e mi yükselteyim? ekran kartını da 2020'nin sonunda mı alayım? bu arada işlemciyi çıkartıp yenisini takmak kolay mı? yoksa bilen birine mi götürmek lazım?
    Performans getirisi yok hi. dokunma sistemine. Ne zaman işlemciyi 3600 yaptın , aynı anda ekran kartını 5700XT yaptın , ozaman upgrade yaparsın.
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Voltaj Auto modda. 1.425 civari dolaşıyordu baktigimda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    O zaman sene sonu hocam :)

Bu arada 5700xt kaç watt psu istiyor ? 550watt yeterli gelir mi? Birde 5600xt de gelecekmiş sanırım. 1080p ultra icin hangisi sizce

• Sadece imzamdaki m2 SSD'yi kullanıyorum, HDD'de var ama takmadım.
  • quote:

arkadaşlar merhaba sizlere fikir danışmak istiyorum

acelen yoksa 4000 serisini bekle derim yaza çıkar sanırım. elin yatkınsa işlemci çıkarıp takmak zor değil buraya video koyardım ama bazı dengesizler sanırım site reklamı yapıyor diye şikayet ediyor adminde buna kanıp ceza veriyor o yüzden Google le yaz sistem toplama rehberi diye dolu bilgi çıkar yada işlemci montajı yaz

• quote:

O zaman sene sonu hocam :)

Bu arada 5700xt kaç watt psu istiyor ? 550watt yeterli gelir mi? Birde 5600xt de gelecekmiş sanırım. 1080p ultra icin hangisi sizce
    en az 650 W ama bence almışken 750 almak daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Aralık 2019; 13:21:16 >
  • Bu Ryzen 3800x için güvenli voltaj sınırını bilen var mı ?

Voltajlar yüksek diye ya eksi Offset yapacağım ya da girip kendim voltaj verip Overclock yapacağım.
  • Orodruin kullanıcısına yanıt
    Evet bende de 2700x var ve gecikmeler yüksek olmasına rağmen 71ns civarında. Aylardır vakit bulup ince ayar işine bir türlü giremedim daha.

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)
  • Bence bir sonraki ryzeni bekle.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Ryzen Ram Calculatorda hesaplamıştım ben kendi ramlerim için değerleri. Onu kullanarak değiştirsem bir sıkıntı olur mu ki?
  • Orodruin kullanıcısına yanıt
    Typhon ve dram calculator ile bir referans değeri bulup daha sonra deneme yanılma ile gecikmeleri düşürmek lazım. Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Voltajı kontrol altında tutman yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

acelen yoksa 4000 serisini bekle derim yaza çıkar sanırım. elin yatkınsa işlemci çıkarıp takmak zor değil buraya video koyardım ama bazı dengesizler sanırım site reklamı yapıyor diye şikayet ediyor adminde buna kanıp ceza veriyor o yüzden Google le yaz sistem toplama rehberi diye dolu bilgi çıkar yada işlemci montajı yaz

Alıntıları Göster
    tamamdır hocam şuan acelem yok aslında seneye de toplarım 4000 serisini beklemek de mantıklı aslında.

• sasuta kullanıcısına yanıt
    4000 serisi 2020 sonu veya 2021 denmiş.
  • noctua D15 kullanıcıları göz atabilir.ben aldım gelince resim izlenim atarım.159 yazıyor sonra açtık aga bu ne olmasın.

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9232
  • 4000 serisi 2020 ağustos deniyor 2021 ryzen 5 deniyor
  • tüm tabularımı yıkarak ilk defa amd tabanlı bir sistem kurdum.sistem bileşenleri ryzen 9 3900x , msi mpg x570 gaming edge wifi ve g skill in 3600 mhz lik ram leri.bu konu da öğreneceğim çok şey var

klube beni de ekleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captanico -- 11 Aralık 2019; 18:5:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

Ben yükledim, makine sapıttı, ses gitti, hddler kayboldu, biosa giremedim, sıfırlayıp eski biosa döndüm.

Alıntıları Göster
    Anakartiniz ayni mi?
    Ben o gun yukledim bir sorun olmadi. Sorunsuz kullanıyorum.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Gigabyte ya düşünememiş olabilirler
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.