Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (270. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam anakartımla gelen soğutucunun bir tarafı çentikli diğer tarafı vidalı, yani m2 ye doğrudan yapışmıyor, arada thermal pad var. Sizin alacağınız soğutucu muhtemelen thermal bantlı olacak. Peki ne sakıncası var derseniz, soğutma açısından belki daha iyi olur ama garantilik bir durum olduğunda soğutucuyu sökmeniz gerektiğinde varsa ssdnin üzerindeki etiketlerle beraber sökülecektir. Bu da garanti açısından sıkıntı doğurabilir. Siz önce direkt fan uygulamasını deneyin, sıkıntı olursa son çare olarak soğutucu blok takarsınız.

Edit: Hocam şuraya bir bak, benim hoşuma gitti, gördüğüm kadarıyla da yapıştırmalı değil, geçmeli soğutucular. Yalnız ekran kartının altında kalacağı için kalın birşey seçme.
    https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/m2-m2-sogutucu-aluminyum-rgb-fanli-pasif-nvme-ssd-disk-heatsink-P381073741?Model=Jeyi+Sea+Shark+Buz+Mavi&Kargo+Firmas%C4%B1=PTT+Kargo+Fark%C4%B1+0+TL+Dahil&gclid=Cj0KCQiA_rfvBRCPARIsANlV66NwXVNDEvs5sjPl5wo2DVEQJgqj8FLbhqRHkQ4rlbyjFMrp9W7U3WUaAhVLEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 9 Aralık 2019; 16:59:11 >

• al sana modifiye bugün canım sıkıldı anakarttan kalma çıkartmaları yapıştırdım durdum 3.ssd yi de taktım boşta 40 c mi yuh fırın o la yükte kestane pişer o ssd üstünde benim 33 boşta.

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Şu yazılanları okurken gözlük tak diyom sana, yük altında 40, boşta 33 derece . Ben ten, pikachu falan çıkartması varsa onlarıda yapıştır, böyle çok sade olmuş . Sadece aydınlatma istediğim için adreslenebilir led almadım, yoksa bizde biliyok kasa içinde pavyon havası estirmeyi
  • la boşta 40 anladım ben yok pikaço olsa yapıştırırdım iyi yap bakalım pavyonuda bi masa ayarlarsın geliriz artık dansözde var mı
    Biz bilgisayarı nurlandırmaya çalışıyoruz, sen baştan çıkarmaya. Yeşil ışık verecem diyom, uhrevi bi hava katacam diyom niye anlamıyon . Yalnız kasa içi baya bi dolu, led anca kendini aydınlatacak gibi.
  • he sen konya mevlana yapacam diyon tamam okunmuş şeker yemeye geliriz
    Windowsun açılış kapanış sesinide ilahi ile değiştireyim diyorum . Gel gel birer okunmuş nesgayfe içerik .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • süper olur kontağı çevirince ilahi okuyan arabalar var biri konu açmıştı hacı dedesi vermiş abi kız arkadaşım varken arabada arada bira da oluyormuş olmuyor bu böyle nasıl kaldırabilirm diye videoda koymuş ne gülmüştüm tövbe tövbe
    İşi iyice geyiğe vurduk, arada bir ryzen ne güzel intel dop gibin bişey falan yazakta konu iyice rayından çıkmasın . Sende bi nesil daha çıksın diye diye ryzen işini 1800x le kapatacan. Gerçi biradere eski parçaları vermeyecek olsam bende ryzen 4000 le altın vuruşu yapıp ddr4 macerasını bitirmeyi düşünüyordum.

• Arkadaşlar hepinize merhaba ryzen 2600x ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Bir sorum olacak.
    Ryzen 2600 ü stok halde kullanmak mı gerek yoksa bir şeyler bi ayarlar yapmaya gerek var mı? Bir kaç bir şey okudum ama karman çorman yazılmış ve 2600x özelinde bir şey göremedim.

• Herkese selamlar, Konuyu güncelledim herkes güle güle kullansın yeni sistemlerini...

500'e yaklaştı kullanıcı sayısı maşallah diyelim

Ve son olarak emeğe saygı için ilk mesajı beğenirseniz sevinirim bir saattir uğraşıyorum bakın
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Emeğine sağlık, o kadar geyiğin içinden tek tek ayıklamak zor olmuştur (gerçi çoğunu mito ile ikimiz yapıyoruz ya hakkınızı helal edin)
  • ryzen 3600: 4025mhz 1.325v sabitledim r20 3630 puan civarı alıyorum sıcaklık max 79 boşta 33-35°C oyunda ortalama 59°C, stok soğutucu. nasıl? en çok r20 puanına şaşırdım.

• Yani uğraştırmıyor desem yalan olur, Konun amacı zaten yardımlaşmak muhabbet etmek o yüzden istediğiniz kadar yazın sorun yok bence
  • valla 4 lerde 3 ler gibi sıcak kanlı çıkarsa hiç bulaşmam aslında 3900x çok hevesliydim de soba gibi ısındığını gördükçe soğudum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Aralık 2019; 0:27:13 >
    Alemin kerizi bizmiyiz, sende alacan, almazsan gelecem, kasanı yakacam, şeker kız candy stickerı yapıştıracam
  • sen herşeye atlıyon abi ben acele etmeyip 2700x alsaydım daha da bakmazdım 3 bin 4 bin serisine yeterdi bana 10 yıl daha 10 yıllık phonom x4 965 duruyor canavar gibi
    Benim işler biraz karışık. Fx8320 den ryzene geçmek istediğimde dolar olarak para biriktirmeye başladım. 2700x + x470 anakart + 16gb ram alacak parayı biriktirip black friday i beklerken babamı kaybettim. Biriktirdiğim para cenaze sırasında harcandı, bir süre maddi olarak zorlandım. Vatanın indirimlerinden o anki bütçeme uyan 1600x + b450 + 16gb ram üçlüsünü alıp sistemi güncelledim. Asıl istediğim sistemi alabilseydim şu anki olaya hiç girmezdim. Bu black fridayde çoşmamın sebebi biraz da bu aslında. Eğer değerse çıktığında indirim zamanlarında 4000 serisinden birşey çakar defteri kapatırım. Biraz küçük emrah gibi oldu ama olay bu. Benden çıkan parçalarda kardeşime on yıl yeter.
  • Allah rahmet eylesin. ben fx e hiç bakmadım bile 965 yetiyordu sen maşallah her çiçeğe konacak gibisin
    İntelin şerefsizliği iyice ele aldığı dönemde fx sisteme geçtim. İkinci el işlemci fiyatına amd tarafında sıfır işlemci + iş görür anakart alınabiliyordu, sıfır fiyatlarına hiç girmiyorum bile. İntele kızdığım ve bütçem kısıtlı olduğundan q6600 den fx sisteme geçtim. Yoksa idare etmek adına intel tarafında ikinci el q9550 - q9650 gibi bir işlemci alıp, fx e hiç bulaşmadan ryzene geçiş yapabilirdim. Şu an durum ne bilmiyorum ama yakın zamana kadar 4790k, 6700k nın ikinci el fiyatına ryzen işlemci + anakart alınabiliyordu. Şerefsizlik bayrağını amd devralıncaya kadar amd ye devam yani .

Edit: Bu arada sağolasın, ölüm Allah'ın emri. Doğan herkes bir gün ölecek. Sadece babam biraz zamansız gitti, adamcağız emeklerinin karşılığını tam alacakken ömrü yetmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 10 Aralık 2019; 1:40:29 >

• 
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.