Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
139
Favori
356.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cpu led isigi yanmakta calisan bios flashi yaptim hala goruntu yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen 3 1200
    Msi X370 Gaming Plus
    Beni de yazınn konuya ben yokumm :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ryzen 7 2700
    ASUS TUF B450 Plus
    Beni de eklerseniz sevinirim :)

• Ryzen 5 2600
    ASRock B450 Pro4

Beni de ekleyin lütfen :) :)
  • Ryzen 7 3700x
    Asus tuf b450 plus gaming beni de ekleyin
    Bu gün sistemi birleştirdim.
    Bu core voltaj değeri işlemcinin anakarta takınca 1.45 falan oluyor yüksek geldi kapatabildiğimi kapattım

Voltaj nasıl düşürürüz karışık geldi
    Normal değeri nedir?

• yakupkaratas255 Y kullanıcısına yanıt
    voltajla oynamayın kapatmayın bir şey auto kalsın ram hariç hepsi.herkeste öyle ve bugün yeni bios çıkmaya başladı bir ayar geçebilirler voltaj işine.zararlı olsa hepimize zararlı ben temmuzdan beri kullanıyorum.bir de programlar düzgün göstermiyor ryzen master kurup bakın.
  • Arkadaşlar aranıza ben de katıldım. İşlemci R5 3600. Ryzen Master ile bu değerlere ulaştım. Yorumlarsanız sevinirim. BIOS ekranından voltaj vermeyi çözemedim. PBO ve Core Performance kapattım BIOS'tan. AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

Edit: CPU-Z'de aldığım sonuç. AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theKing_90_03 -- 11 Eylül 2019; 2:6:56 >
  • Yaz dostum.

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)
  • xMANİTUx X kullanıcısına yanıt
    güzel sevmeyene adam denir mi?
  • xMANİTUx X kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:54:2 >
  • R5 2600 - Msi b450 bazooka - 2x8 16gb CL16 3000mhz - GTX 1050ti armor kullanıyorum bende arkadaşlar.

İşlemcimi stok soğutucusu ile kaç GHZ da kullanabilirim ? Bir de ramim 2933mhzde çalışıyor sizce bunu 3000mhze çekmeli miyim veya daha üstü 3200 gibi değerlere çıkarmalı mıyım ?

Bilgisayarda yalnızca dota ve rust oynuyorum rust resmen darboğazın kralını yaptırıyor işlemciye.
  • Kafayı yiyeceğim 3700x işlemcimi hem Asus x570 anakart ile sonra değiştirip gigabyte x570 auros ultra ile test ettim. Boot ekranını geçmesi 30 40 saniyeyi buluyor. Yabancı forumları okudum çoğu kişide bu sıkıntı varmış. Ayrıca sıvı soğutma ile kullanmama rağmen Windows açılışta 50 55 derecelerde geziniyor işlemci. Stres testlerde 90 dereceleri görüyor. Termal macunu kaç kere yeniledim. Montajda ve kasa havalandırmasında sıkıntı yok. Kesinlikle yazılımsal ciddi sıkıntılar var. Acil bios güncellemesi lazım 3000 serisi için

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

güzel sevmeyene adam denir mi?
    Doğru söze ne denir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    Dark freezer x124 ile

Edit: Boşta 33_34, resimde win bir iş yapıyordu herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMANİTUx -- 11 Eylül 2019; 11:3:12 >
  • R5 1600 ve GIGABYTE B450M S2H siparişi verdim. Beni de ekleyebilirsiniz

• h065 H kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:53:41 >
  • Voltaj ayarları autoda sadece ramleri 3200 mhz e çektim.
    Boot dediğim logo gelene kadarki kısım logo geldikten sonra 3 saniye sürmüyor açılması logo çok geç geliyor. Çoğu kişi muzdaripmiş ama bu sıkıntıdan okuduğum kadarıyla redditte

İşlemcide sıkıntı var zannettin 3800x iade edip 3700x aldım değişimden onda da devam etti. Asus anakarttan Gigabyte a geçtim yine devam etti. Forumlarda birkaç çözüm yolu söylemişler fakat bende işe yaramadı. Ve işin ilginç tarafı hem 3800x i hem de Asus anakart yazdığım sıkıntılar yüzünden servise gönderim. Direk iadesi onaylandı 5 gün içinde vatan bilgisayardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h065 -- 11 Eylül 2019; 12:3:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: h065

Kafayı yiyeceğim 3700x işlemcimi hem Asus x570 anakart ile sonra değiştirip gigabyte x570 auros ultra ile test ettim. Boot ekranını geçmesi 30 40 saniyeyi buluyor. Yabancı forumları okudum çoğu kişide bu sıkıntı varmış. Ayrıca sıvı soğutma ile kullanmama rağmen Windows açılışta 50 55 derecelerde geziniyor işlemci. Stres testlerde 90 dereceleri görüyor. Termal macunu kaç kere yeniledim. Montajda ve kasa havalandırmasında sıkıntı yok. Kesinlikle yazılımsal ciddi sıkıntılar var. Acil bios güncellemesi lazım 3000 serisi için
    Yeni Bios geldi zaten bir gün önce felan sanırım.
    AGESA 1.0.0.3 ABBAhttps://forums.tweaktown.com/gigabyte/28441-gigabyte-beta-bios.html
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bunu görmemiştim en son f5 biosu denemiştim sitedeki oda çözüm olmamıştı akşam test edip yazarım. Boot süresi çözülmesin umrumda değil şu sıcaklık mevzusu çok canımı sıktı. Sıvı soğutmada mı sıkıntı var dedim kendi soğutucusunu taktım stress testinde 10 saniyede abartmıyorum 95 dereceyi görüp frenliyordu işlemciyi.

• Beta biosu yükledim f6a numaralı sürümü. Boot Süresi biraz daha hızlanmış fakat hala bi intel performansında kesinlikle değil. Dediğim gibi boot ekranındaki anakart markası yazısına gelene kadar geçen süre çok uzun nedense. güç düğmesine bastıktan 10 15 saniye sonra o ekran geliyor. Sistemde 2 tane m2 disk var biri pci express diğeri sata.
    m2lerden şüphelendim 2sinide çıkardım fakat değişen birşey olmadı biosa atması en kötü 15 20 saniye sürüyor.

Başlangıçta geçen süre için video çektim.

Ram 3200 Mhz e çektim diğer tüm ayarlar defaultda. Sıvı Soğutma Takılı Bence Hala Değerler Aşırı Yüksek. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Overclock veya voltaj ayarlarından hiç anlamam doğrusu biosta yapmam gerekenleri yazarsanız sevinirim.

Sistem Bilgileri

Sistem boştayken

Cpu Z Stress Test

Cinebench Benchmark

Ve birde sormak istediğim cpu z de misal stress test yaparken sıcaklık 75 dereceyi görüyor Ryzen Master Üzerinde. Stress Testi kapattığım anda sıcaklık 45e düşüyorbu kadar bi hızlı düşüş olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h065 -- 11 Eylül 2019; 14:3:8 >
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.