Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzenci arkadaşlar fikir verir misiniz? henüz tam karar verip başlığı açmadım. önce buraya sorayım:

Mevcutta Phenom II 955 ve Gtx460 kullanıyorum. 4gb ram ile. sistemi değiştireceğim. Ekran kartı almazsam 1000 lira daha kârda olduğumdan şöyle 2 alternatif belirledim kendime. Oyun olarak sadece World of Tanks oynuyorum. İlerde başka oyun oynar mıyım bilmem. Evliyim bebek var falan :) O da günde maksimum 1 saat. Haricinde ufak tefek photoshop falan.

1. Tercih: Ryzen 5 2400G ve ekran kartı olmayacak.
    2. Tercih: Ryzen 2600 ve GT1030

2400G'nin grafik işlemcisi beni tatmin eder mi?
    Ryzen 2600 yeni sayılır. GT 1030 da yeter zaten wot için. uzun süre ekran kartına ihtiyaç duymam diye düşünüyorum.

Ne dersiniz?
  • Anadolu A kullanıcısına yanıt
    Yeni 2600x kullanıcısı olarak bence ikinci seçenek daha güzel. Ram olarak ne kadar ram düşünüyorsunuz sistemde bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufgul52

Yeni 2600x kullanıcısı olarak bence ikinci seçenek daha güzel. Ram olarak ne kadar ram düşünüyorsunuz sistemde bu arada.
    Markaya karar vermemekle birlikte yüksek ihtimal G.Skill 16GB (2x8) 3000mhz olacak.
    bu arada maliyet odaklı düşündüğümden ilk seçeneği neden mantıksız buldunuz?
    İleriye dönüklük acısından hocam sadece ekran kartı yükseltmesi ile daha da ileriye dönük daha performanslı bilgisayarınız olur. Üst seviye ekran kartlarını beslemede sıkıntı çekiyor 2400g okuduğum takip ettiğim kadarıyla. Ben ekran kartsız olarak kara cumada 3k ya topladım anakart işlemci ram power olarak imzdanda yazan sistemi. Kasa ve ekran kartı emanet şekilde devam ediyorum :)

• quote:

İleriye dönüklük acısından hocam sadece ekran kartı yükseltmesi ile daha da ileriye dönük daha performanslı bilgisayarınız olur. Üst seviye ekran kartlarını beslemede sıkıntı çekiyor 2400g okuduğum takip ettiğim kadarıyla. Ben ekran kartsız olarak kara cumada 3k ya topladım anakart işlemci ram power olarak imzdanda yazan sistemi. Kasa ve ekran kartı emanet şekilde devam ediyorum :)
    İleriye dönük olması konusunda haklısınız ama üst seviye ekran kartına ihtiyacım yok aslında çünkü Wot harici şu an oyun oynamıyorum. Oynayacak olursam da Rx570'i de Rx580'i de besliyor incelediğim kadarıyla. Ayrıca da 1000 TL daha çıkmam lazım 2600 alırsam. Tabi mevcut gtx460'ı kullanmayacaksam :) Zaten mevcut kartımı da 2 defa fırınladım. yakında yolda bırakır. Gtx460 ile hala wot oynuyorum düşün yani.

Siz hangi kartı kullanıyorsunuz şu an?

Şimdilik rx 460 var 4gb lık modeli emanet :) Sistemi yeni kurdum dediğiniz gibi maliyetler artı baya bende sınırları zorladım en az 2-3 ay ekran kartı defterini kapattım . Kasam zaten evlere şenlik çok eski bilgisayarcı arkadaşım hurdaya ayırdığı üzerinde 6cm mı 8 mi öyle birşey tek bir egzoz fanının bulunduğu o kadar eski bir kasa :) Tercih sizin benim imkanım arkadaşlarımdan kasa ve ekran kartı olayını kısa vadede çözdüm . Yoksa ben de apu tarafına bakacaktım . Çünkü ben oyun oynuyorum ekran kartı alacaktım garanti . Bütçe amaçlı kuracağım diyorsunuz ve yeterli olacak diyorsanız seçim sizin .

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-2600-vs-AMD-Ryzen-5-2400G/3955vsm433194

• quote:

Şimdilik rx 460 var 4gb lık modeli emanet :) Sistemi yeni kurdum dediğiniz gibi maliyetler artı baya bende sınırları zorladım en az 2-3 ay ekran kartı defterini kapattım . Kasam zaten evlere şenlik çok eski bilgisayarcı arkadaşım hurdaya ayırdığı üzerinde 6cm mı 8 mi öyle birşey tek bir egzoz fanının bulunduğu o kadar eski bir kasa :) Tercih sizin benim imkanım arkadaşlarımdan kasa ve ekran kartı olayını kısa vadede çözdüm . Yoksa ben de apu tarafına bakacaktım . Çünkü ben oyun oynuyorum ekran kartı alacaktım garanti . Bütçe amaçlı kuracağım diyorsunuz ve yeterli olacak diyorsanız seçim sizin .

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-2600-vs-AMD-Ryzen-5-2400G/3955vsm433194
    Valla hocam yeterli olup olmayacağını kestiremediğimden fikir istedim. yoksa izlediğim kadarıyla youtube incelemelerinde ve gameplay videolarında gayet yeterli. ama dersenki bundan 2-3 sene sonra oyun defalarca güncelleme aldıktan sonra fps nasıl olur, detaylar nasıl görünüyor ona bir şey diyemiyorum, yetmeyebilir. işte o zaman da keşke 2600 alsaydım şimdi ekran kartı değiştirir devam ederdim der miyim bilemedim. gerçi o zaman da rx580 takar devam ederim nasılsa besliyor :)

• çok iyi alın verin ekonomiye can verin allahınıza kurban
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alprux

Nasıl dostum farklar?
    Geçmeden önce ön yargılarım vardı. Uzun bir süre intel kullanan biri olarak bu ön yargılarımı kırdı öncelikle. Günlük işler video film izleme oyun vs için kullanıyorum bilgisayarımı çağ atladım diyebilirim. 2700x almadan 8700 düşünüyordum. Oyunlarda tek çekirdek performansı intelin daha iyi diye ama uygun fiyatlı 2700x bulunca aldım ve oynadığım tüm oyunlarda ve kullandığım tüm uygulamalarda düşündüğümden fazla performans gösterdi. Tavsiye ederim kesinlikle
  • 2700x'li sistemimin yanına Huawei'nin Amd Ryzen 2500u işlemcili notebook'unu da ekledim :) Eğer sayılıyorsa bunuda yazabiliriz :)
    Laptop geleli 1 hafta bile olmadı ama gayet memnunum. Tabii oyun vs denemedim, günlük kullanımım ve kod yazmak için aldım. Evde zaten malum canavarım mevcut :)
    Set olarak bakarsak;
    Amd Ryzen 2500u + Vega 8 Gpu + 8gb ram + 256 gb ssd + 14" dokunmatik ips ekran + uzun şarj süresi ile bana yeterli geliyor.
    Kasaya gelirsek;
    2700x + 1070 + 16gb 3200mhz + 250 970 evo ile performans süper.

İntel ile arada kalanlar için bence mutlaka en azından fiyat açısından düşünülmesi gerekli.
  • Arkadaşlar merhaba ryzen 2700x kullanmayı düşünüyorumda .en son 2008 de amd kullanmıştım.oyunlarda cok deop yiyordum.şimdi oyun optimizasyonu falan nasıl drop,takılma vs gibi durumlar oluyormu.özellikle uzun süreli kullanımda?

• Oyunlarda hiçbir problem mevcut değil. Çok rahat bir şekilde oyunlarını oynarsın. Takılma, drop vb sorunların hiçbiri yaşanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 15 Aralık 2018; 21:41:35 >
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Valla bende çok tereddütteyim.:) bende uUn zamandır intel kullanıyordum pcyi sattım yenisinin toplamak için.ama hala bir önyargım var bilemiyorum ya.2700x için konusuyorum.bu arada stok fanıyla kaç dereceyi görüyorsun max?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alprux -- 15 Aralık 2018; 22:1:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alprux

Valla bende çok tereddütteyim.:) bende uUn zamandır intel kullanıyordum pcyi sattım yenisinin toplamak için.ama hala bir önyargım var bilemiyorum ya.2700x için konusuyorum.bu arada stok fanıyla kaç dereceyi görüyorsun max?
    Tereddüt edecek bir konu yok aslında hocam testler belli fiyatlar belli bütceniz kısıtlı ise 2700x tam fiyat/performans işlemcisi ben çok araştırdım almadan şimdi iyiki aldım diyorum. Ben alırken 8700K ile arasında 850 lira civarı fark vardı. Kaldı ki 8700K için ayrı bir soğutucu şart. Stok soğutucuyu kullanmadım hiç hocam noctua u12s var onu kullanıyorum oyunlarda 55-58 derece maksimum gördüm. Fan hızı 750rpm de kullanıyorum sessizlik ön planda olduğu için o hızda kullanıyorum. Stok soğutucuda gördüğüm ve testlerdeki verilere bakarak gayet başarılı normal ev kullanıcıları için o/c ile çok fazla uğraşmayacaksanız işinizi çok rahat görür ki rgb aydınlatması gerçekten güzel. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var malum kurun ne olacağı belli değil :) Uzun lafın kısası uzun süre intel kullanıcısı olarak 2700x kesinlikle tavsiye ederim. 8700K ile aradaki fiyat farkına gerçekten değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 16 Aralık 2018; 2:26:57 >

• Yaptığım testleri size atayım. Battlefield 1'de test yaptım.

-Boost özelliği kapalı- fps ve ısı değeleri
    AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

-Boost özelliği açık -fps ve ısı değeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 15 Aralık 2018; 22:26:27 >

• Ben 1080 ti ve i3 8100 ile sizin ryzen den iyi performans ve fps alıyorum ryzen işlemci kullanan biri olarak şunu diyeyim size kısa ve öz ryzen düz serilerinde sıkıntı yaşayacaksınız güncellemelerden sonra ben yaşadım ryzen 5 2600 kullanıcısı olarak dedi demeyin amacım ryzen kötülemek değil eğer ryzen alacaksanız ryzen 7 1700x alın tavsiyemdir neden derseniz gtx 1050 ti ile şahene olur bettlefield 1 de şahane fps veriyor

https://youtu.be/0vOTLU8u1Uo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Attığınız videoda Directx12 açık değil, Sizde Directx 12 açık mı? Düz ryzendan kastınız nedir anlamadım? 1080ti ile daha iyi performans almanız normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 16 Aralık 2018; 12:57:14 >
  • Liste güncel arkadaşlar sayı artıyor gitgide
  • R5 2600X ile bende dahil oldum hayırlısı olsun :)

Anakart MSI B-450M Gaming Plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsixper -- 16 Aralık 2018; 13:9:53 >
  • Ryzen 3 2200g var yeni driver kurmaya çalışırken aşağıdaki hatayı veriyor, çözüm önerisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.