Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ramler 3600 olsaymış tadından yenmezmiş :)
  • Dreadfrost kullanıcısına yanıt
    3000 bile yeterli dediler keşke 3600Mhz alsaydım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080p 25-30fps 2500kbps video özellikleri ile youtube vb ,3 mbit ve üzeri upload gerekli, canlı yayın deneyen oldu mu?r5 2600 ile hem 1080p oyun hem h264 işleme yapıp altından kalkabilecek mi merak ediyorum.
  • catastrop kullanıcısına yanıt
    İşlemcinin Fanın nın 1 Den Hızlanması 75 Dereceyi Gördünmü Hopppppp Fanları Fulleme Yapıyor Asus(tuf x570 plus) Varmı Bilmiyorum
    1 Ton Şikayet Varmış Meğersem Yurt Dışında ,Bilsem Asus Anakart Almazdım Ne Oc Yapabiliyorum Ne Kadar Fan Ayarı Yapsam Anakart 75 Geçince Benim Ayarları Yok Sayıyor Şeytan Diyor Kır At Anakartı Oyun Oynuyorum
    VUHHHHHHHHHHHHH Hızlanıyor Duruyor Böyle Şey Görmedim Kimsede Uyarmadı
    Asus 75 Dereceye Şartlamış Paramızla Fan Sesi Diniliyoruz Çare Bulanda Yok Anakartta Fiziksel Devre Olduğunu Söylüyorlar
    Lan Sanane Çalışsın 80 Derecede 85 derecede 75 Görünce Egzozu ,İşlemci Fanını Tam Devir Öttürüyor Süper Fikir

Asus X570 E Asus 75 Derece Fan Eziyeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 12 Kasım 2019; 20:35:36 >

• Bugün 2X16gb 3200 Crucial Ballistix remler geldi. Eski 2X8gb G Skill Flare X 2400 leri çıkartıp yeni remleri taktım. Yıllardır kapalı XMp yi açık ayarları yaptım. Yeni remler 32gb olarak sorunsuz çalışıyor. Sonra denemek için Flare x leri taktım, önce açmadı, bir kaç kez denedikten sonra makine otomatik biosa reset atıp açtı. Tüm remler 2400 autoda 48gb olarak açıldı. Biostan tekrar XMP açıp sırasıyla 3200 3000 2933 2667 denedim hiçbiri açmadı. Maalesef 2400mhz auto dışında 4 remi 48gb olarak çalıştırmayı başaramadım. Sonra söktüm tabi, 32 gb 3200mhz olarak devam
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Farkli mhz’li ram’ler dusuk olan mhz’li ram’e göre calisir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: h065

Ağlamak İstiyorum o kadar sıkıntı yaşadım intelden sonra amd de 3000 serisinde. 2 haftadır bilgisayarı açmamıştım yarın garantiden anakartı iade edecektim. f10a biosu çıkmış gigabyte 570 auros ultra için. birşey değizmez yine de deneyeyim dedim. fakat 3 saattir zorluyorum test ediyorum anakartı.

hem başlangıçta saçma sapan bekleme süresi düzelmiş. (30 40 saniyeleri buluyordu) hem bazen restart atınca sistem açılmıyordu veya biosta ayar değiştirince restart atmıyordu o düzelmiş. Windows uyku moduna girince tekrar açılmıyordu o düzelmiş. İşlemci kullanımı 100% olunca çoğu zaman mavi ekran veriyordu stress testlerde o düzelmiş.

hem de ilginç ama cpu fan soketi çalışmıyordu sys fana takıyordum işlemci fanını kaç biostur kesin donanımsal diyordum o bile düzelmiş. Bugün biraz daha zorlayayım. Sıvı soğutmamı montajlayıp test edemedim macun yok elimde yarın daha detaylı bilgi veririm.
    Ayni kart olduguna eminmisin..

Nasil bu talihsizlik nasil bi sans bu..

• e55e55e55 E kullanıcısına yanıt
    3200 lüklerinde baz hızı da 2400mhz, sorun eski remler hız aşırtmaya gelmiyor, toleransları düşük, yüksek voltaja gelmiyorlar.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    2400lukleri 3200 yapsan bile yeni aldigin 3200lüklerle beraber calismaz. stok hizlarinin ayni olmasi lazim. düsük olan mhz e göre calisir

• Aman hocam allahtan yedek sistemim varda işlerimi onda hallediyordum. Dediğim tüm hataları son bios sürümünde düzelttiler. Fakat en çok şaşırdığım CPU fan soketine takılan fanın açılış logosundan sonra durma hatası giderilmiş. Güç tuşuna basınca fan dönmeye başlıyordu msi logosunda duruyordu. Bende soğutucuyu şimdiye kadar system fan soketlerimden birime takıp kullanıyordum. Son biosta CPU fan soketindendeki sıkıntı da giderilmiş. Yoksa arızalı ürün olarak iadesini yapacaktım.

• 3600 + B450 Tomahawk Max'la coldboot ve genel olarak yavaş bootlama 1.0.0.4'le çözüldü. Biraz önce bilgisayarı açarken baya hızlıydı, tahminimce 13-15 saniye civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 12 Kasım 2019; 22:56:54 >
  • Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Bilin ki uygun fiyata alınabilecek en iyi x570 anakarta sahipsiniz amazon yorumlar vs 4.5-4.8 civarı puanlarda bios ile halledebilir bir mesele.. Olmadı garantiye gönderin.

Testi mutlaka izleyin. 👍

https://www.youtube.com/watch?v=o0vmGHbwx1M&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 12 Kasım 2019; 23:1:41 >
  • e55e55e55 E kullanıcısına yanıt
    Tekrar denedim 48gb dört rem birlikte 2667mhz 1.25V olarak çalıştı, yüksek voltaja gelmiyor. Sanki remin içinde yüksek voltaja karşı sigorta var.
  • Dostlar yeni 3600 aldım. B450 Tomahawk max ve gpu olarak sapphire pulse 5700 XT ile kullanacağım. Ne önerirsiniz?
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun öncellikle bu sisteme güzel bir nvmme ssd,3600MHz cl16 ram ve iyi bir işlemci soğutucu aldımı tamamdır.
  • Dreadfrost kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam.
    İşlemciye yapmam gereken bir ayar var mı normal kullanımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 12 Kasım 2019; 23:42:45 >
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    hayır yok ama bende olsa direk overclock yapardım :D :D
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    7,8 Senelik Mesele Hocam 100 Kere Çözün Demişler ,Resmi Forumunda 1 Ton Başlık Var Asus İlglenme Bile İlgilenmiyor
    Bilsem Almazdım Cayır Cayır Fanlar Durmuyor Bile Bile Yapmışlar Kesinlikle Kalkmaz Bakın Resmi Forumuna Millet Söylediği Halde Tınlamıyorlar Bile....

Bilsem Bunu Koşarak Kaçardım Yanından Vrm Sıcaklığı 10 Derece Fazla Olsun Saç Kurutma Makinası Gibi Fan Sesi Duymayalım ,Alanlar Asus Anakartı Ona Göre Alsın Beni Bunalttı Ne Bios Ne Yazılım İşliyor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 12 Kasım 2019; 23:51:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Dostlar yeni 3600 aldım. B450 Tomahawk max ve gpu olarak sapphire pulse 5700 XT ile kullanacağım. Ne önerirsiniz?
    N11 indirimleriyle herkes 3600 aldı sanırım
  • 1600, 2600 ve şimdi de 3600. Milli işlemcimiz oldu seri
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.