Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (230. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
139
Favori
356.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorun olabilir. Çünkü bazen yanında açıklama yazar bu versiyonu yüklemek için önce şu versiyonu kurun gibilerinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murderyamf

Selam arkadaşlar, r5 1600 kullanıyorum 2 yıldır, aldıktan sonra 1-2 kere bios update ettim daha da dokunmadım-ihtiyaç hissetmedim.

Bayadırda pc ile ilgilenmiyorum kafama takılan birşey var ; şimdi baya 2017 yılında çıkmış bios yüklü b350 tomahawk arctic anakartım ve r5 1600 işlemcim var. En güncel biosu direk yüklesem herhagibir sorun yaşarmıyım? yoksa tek tek tarihe göre sıraylamı bios güncellemek lazım? (baya saçma bir soru ama nedense kafama takıldı)
    önce denersin zaten uyarı verip yüklemez sonra yüklü biosun bir üst versiyonunu yükleyip sonra son versiyonu denersin yine olmadı ilk yazdığım gibi devam edersin
  • Ryzen 3600'ü sıvı soğutma ile kullananlar prime95 testleri için sıcaklık değeri paylaşabilir mi? Sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Zaten mevcut bir soğutucum var orta sınıf, bir daha para harcamaya değer mi görmek isterim.

Blend
    AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

Small

Smallest

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xentios -- 9 Kasım 2019; 21:48:8 >
  • arkadaşlar merhaba,

asus tuf x570 anakart bios güncellemesi için en son bios mu kurayım veya şuan kurulu olan 12.08.2019 tarihli 1005 (agesa 1003) bu bios dan sonra çıkanları tek tek mi kurayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_74

arkadaşlar merhaba,

asus tuf x570 anakart bios güncellemesi için en son bios mu kurayım veya şuan kurulu olan 12.08.2019 tarihli 1005 (agesa 1003) bu bios dan sonra çıkanları tek tek mi kurayım ?
    Ben B450 Tomahawk Max'a temmuzda çıkan v30 yerine direkt v34'ü kurdum yani 1.0.0.4 agesayı, sorun olmadı.
  • Arkadaşlar, N11 de 3700X 2139 TL N11 puanı artı banka puanı 1804 TL ye maloldu. Son 28 adet görünüyor.
  • Ağlamak İstiyorum o kadar sıkıntı yaşadım intelden sonra amd de 3000 serisinde. 2 haftadır bilgisayarı açmamıştım yarın garantiden anakartı iade edecektim. f10a biosu çıkmış gigabyte 570 auros ultra için. birşey değizmez yine de deneyeyim dedim. fakat 3 saattir zorluyorum test ediyorum anakartı.

hem başlangıçta saçma sapan bekleme süresi düzelmiş. (30 40 saniyeleri buluyordu) hem bazen restart atınca sistem açılmıyordu veya biosta ayar değiştirince restart atmıyordu o düzelmiş. Windows uyku moduna girince tekrar açılmıyordu o düzelmiş. İşlemci kullanımı 100% olunca çoğu zaman mavi ekran veriyordu stress testlerde o düzelmiş.

hem de ilginç ama cpu fan soketi çalışmıyordu sys fana takıyordum işlemci fanını kaç biostur kesin donanımsal diyordum o bile düzelmiş. Bugün biraz daha zorlayayım. Sıvı soğutmamı montajlayıp test edemedim macun yok elimde yarın daha detaylı bilgi veririm.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    150 TL kupon kullanarak 3600 aldım.

Ödenen Tutar 1.105,99 TL.
  • Arkadaşlar B350 Tomahawk ve Ryzen 1700 için ram tavsiyesi bekliyorum. Msi'ın sitesinde çoğu ram uyumsuz gözüküyor var olanların çoğuda Single yazıyor. Adam akıllı 3000 MHZ civarı Dual çalışacak ram ne önerirsiniz ?
  • Evet arkadaşlar, beni de ekleyebilirsiniz.
    3700x + tuf x570 plus alarak aranıza katıldım.
    Çözemediğim bir-iki şey var gerçi, monitör dvi'dan televizyonu da hdmi'dan bağlayınca kasaya, bios ekranı hdmi üzerinden geliyor.
    Sadece monitör bağlı olunca sorun yok, ama bios önceliği hdmi'dan bağlı olan cihaza veriyor. Bayağı bir araştırdım ettim ama bir çözüm bulamadım.
    İkinci olarak işlemcinin çarpanı boşta bile x36 ve x44 arasında gidip geliyor, bu da işlemci fanının birden hızlanmasını sağlıyor. Buna Precision Boost Overdrive neden mi oluyor? Bunu nasıl engel olurum, işlemci kullanım oranı düşükken etkin hale gelmesini nasıl engellerim, şu anda mesela işlemci %2'de ama cpu-z'ye göre çarpan kilidi durmadan değişiyor.
    Son olarak ryzen master'ın gösterdiği sıcaklık değeri ile cpuid hw monitör ve afterburner arasında 10 derece fark var. Hangisi doğrudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 11 Kasım 2019; 23:28:23 >
  • Nihayet o gün geldi çattı :) Ryzen 3900X ve Asus ROG Strix X570-E Modeli Anakart aldım... Beni de listeye ekler misiniz 7. sıraya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VR_27 -- 12 Kasım 2019; 0:56:2 >
  • Merhaba 3600 alarak aranıza katıldım. Önerileriniz özel ayarlarınız indirmem gereken program vs. tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi geceler
  • Uyurgezzer kullanıcısına yanıt
    Rami 3600cl16 ya zorlayın.

İşlemciyi 1.28-1.375v arası 4.2ghz e fixlemeye çalışın oc ile.

Biostan power save ile ilgili herşeyi kapatın c1e amd cool and quiet vs vs..

Hayırlı olsun.
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    cl18 3600 aldım hocam. parçaların siparişini verdim gelmesini bekliyorum. dediğiniz ayarları bios üzerinden mi yaparım yoksa harica bir program yardımıyla mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    16 ya zorlayın muhtemel çalışır.
  • rehber tarzı bir yazı var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• catastrop kullanıcısına yanıt
    anakartın son biosunu kurun.

sıcaklıkları ryzen master doğru gösteriyor.
  • Arkadaşlar B350 ye 3700X ve 2X16gb 3200 lük 32gb ram takıyorum, hayırlısı bakalım nasıl olacakSonra eski 2400 lük ramleri hız aşırtıp 3200 e çıkartabilirsem 48gb olarak deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 12 Kasım 2019; 10:26:44 >
  • Ryzen 5 3600 aldım kargoda bekliyorum.

i5 9400f ile arasında kalmıştım bakalım bir de 3200Mhz ram aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.