Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
139
Favori
356.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu bahsettiğiniz BIOS güncellemeleri zor işlemler mi? Anakartı komple patlatma ihtimali olan riskli işler mi?https://www.amazon.com/gp/product/B07WF6ZQST/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
    Şu kartı alsam sanırım hiç BIOS güncellemesine ihtiyaç duymayacağım. Sorun yaşar mıyım bu kartla? Daha önce de yazdığım gibi çılgın oc değerleri falan peşinde değilim, 3600X ile rahat rahat kullanabileceğim bir kart yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Arkadaşlar bu bahsettiğiniz BIOS güncellemeleri zor işlemler mi? Anakartı komple patlatma ihtimali olan riskli işler mi?https://www.amazon.com/gp/product/B07WF6ZQST/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
    Şu kartı alsam sanırım hiç BIOS güncellemesine ihtiyaç duymayacağım. Sorun yaşar mıyım bu kartla? Daha önce de yazdığım gibi çılgın oc değerleri falan peşinde değilim, 3600X ile rahat rahat kullanabileceğim bir kart yeterli.
    Anakartı komple patlatmak diye bir şey yok hocam. En kötü ekrana görüntü gelmez. CMOS clear yaparsınız, BIOS pilini çıkarır biraz beklersiniz sonra tekrar PC'yi açmayı denersiniz. Yine de açılmaz ise anakart servise gider, servis halleder.

Tek yapmanız gereken, eğer ille de BIOS güncellemesi yapacaksanız BIOS'un içerisinden yapın, Windows açık iken anakartın programından değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7A1E308D7

Anakartı komple patlatmak diye bir şey yok hocam. En kötü ekrana görüntü gelmez. CMOS clear yaparsınız, BIOS pilini çıkarır biraz beklersiniz sonra tekrar PC'yi açmayı denersiniz. Yine de açılmaz ise anakart servise gider, servis halleder.

Tek yapmanız gereken, eğer ille de BIOS güncellemesi yapacaksanız BIOS'un içerisinden yapın, Windows açık iken anakartın programından değil.

Alıntıları Göster
    Hocam muhtemelen Amerika'dan aldıracağım için kartı ve işlemciyi servis opsiyonum olmayacak, onun için temkinli olmaya çalışıyorum. Dediğiniz gibi çözümler varsa, brick olmuyorsa kart sıkıntı yaşamam herhalde.
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    bios yüklemenin tek tehlikesi şudur yüklerken elektriğin kesilmesi bunu da ups alarak sorunu çözebilirsiniz
  • Beni de ekleyebilirsin.

Anakart: Gigabyte X570 Aorus Elite

İşlemci: Ryzen 5 3600 @4.12Ghz - 1.316V - LLC High (F5b BIOS)

Ayrıca Ryzen 5 3600'e overclock yapmak isteyenleri bu konuya beklerim:https://forum.donanimhaber.com/ryzen-5-3600-u-daha-stabil-voltaj-ve-performansta-calistirma-rehberi--140409941

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 17 Ekim 2019; 14:6:18 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Ryzen 5 2600 ve asus tuf b450m pro almış bulunuyorum.

Bana uygun 3000 mhz ram tavsiye eder misiniz?
  • Herkese iyi forumlar.

MSI B450 Gaming Plus (BIOS: 1C0) ve R5 2600 sistem sahibiyim. En son MSI'ın sitesinde yayınlanan AMD chipset sürücüsü 19.10.16 ve toplam boyutu 775MB gözüküyor. AMD'nin sitesinde ki en güncel B450 chipset sürücüsü 19.27.1033 gözüküyor ve boyutu 50MB. Şu an ben de anakartın sitesinde olan yüklü ve açıkçası herhangi bir sorun da yok. Windows 10 1903 kullanıyorum. O kısımda da sorun yok.

Kasım ayında çıkacak olan Windows 10 güncellemesini de yükleyeceğim muhtemelen.

Sorum şu: Varolan chipset sürücüsünü kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa sürekli günceli için takiptemi olmalıyım ?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
  • merhaba , güncel chipset bazı işlemcilerdeki boost frekansına çıkmama sorunu ve genel stabilite iyileştirmeleri içeriyordu eğer stabil sorunsuz çalışıyorsa sisteminiz gerek yok , zaten bios ile boost sorunlarını hallediyorlar onu takipte kalın yeterli ,iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susun2Dk -- 18 Ekim 2019; 4:4:53 >
  • selam. amd her zaman güncel chipseti tavsiye ediyor artı anakart üreticileri de artık yeni bios çıkartınca en yeni cihips seti kurun yazıyor bios sürüm bilgisinde bence en yeni hangisiyse onu kurun zararı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

AGESA 1.0.0.6 içereni yada kart modelini yaz sitesinden bakalım
    merhaba
    c7h+2600+flare x 3200 cl16 setup mevcut

herşey default haldeyken problem yok ancak işlemci ve rama azıcık dokunsam ki buna docp da dahil sistem ilk açılışta cold boot yapıyor sonrasında defalarca açıp kapatsakta problem yok ta ki gücü kesip tekrar başlatana kadar

son bios 2801 geri gelip 2501 yükledim yine aynı

ram anakartın uyumluluk listesinde

sorun nedir sizce?
  • aemless A kullanıcısına yanıt
    aynı ramin c14 olanı var 4 adet bende de Combo PI 1.0.0.3 Patch AB. olan biosu yükleyince docp standart c14 3200 mhz de coold boot geri gelmişti ama combo yazmayana geri dönünce düzeldi senin geçtiğin versiyon da ComboPI gaiba birde daha geri biosa düşür bakalım düzelecek mi? BIOSRenamer'ı kullanarak BIOS dosyasını (C7H.CAP) yeniden adlandırıp flashbeck ile ComboPI yazmayan bir biosa dön çünkü ComboPI yazanlar 3000 serisi için ve diğer 1. veya 2. serileri bozuyor. örnek şu Sürümü 2008 deneyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 18 Ekim 2019; 10:13:3 >
  • Merhaba, b450 gaming plus ve aynı soğutucuyla 1.35v de all core 4.2 ghz de çalışıyor benimki. R20 de max sıcaklık 75 derece 1800rpm de dönüyor soğutucu fanları. Mb511 kasa ile önde 3 kasa fanı 900 rpm de, üstte 2 be quite 1200 rpm de, egzos da 1200rpm de. R20 de sıcaklık olarak dengesizlik görmüyorum ama pc boştayken, masaüstü kullanımında ve oyunda 10 sn de bir 10 derece artıp yavaşça düşüyor ve bu böyle sürekli devam ediyor. Ha birde biosta 1.35v girmeme rağmen 1.36v de sabit kaldı düşermiyorum. Bu iki pürüzü nasıl giderebilirim.

İyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .
    AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)
    AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

• Selamlar şuan kullandığım sistem

FX 6300 4.4 OC
    RX570
    12 GB DDR3 RAM

artık işelmcim oyunlarda beni delirtiyor sürekli bir shutter sorunu var akıcı oynatmıyor yeni bir işlemci ram ankart alayım diyorum ekran kartım değişmeyecek bütçe 2000-2500 arası

sizlerden öneri bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

aynı ramin c14 olanı var 4 adet bende de Combo PI 1.0.0.3 Patch AB. olan biosu yükleyince docp standart c14 3200 mhz de coold boot geri gelmişti ama combo yazmayana geri dönünce düzeldi senin geçtiğin versiyon da ComboPI gaiba birde daha geri biosa düşür bakalım düzelecek mi? BIOSRenamer'ı kullanarak BIOS dosyasını (C7H.CAP) yeniden adlandırıp flashbeck ile ComboPI yazmayan bir biosa dön çünkü ComboPI yazanlar 3000 serisi için ve diğer 1. veya 2. serileri bozuyor. örnek şu Sürümü 2008 deneyebilirsin
    Teşekkür ederim deniyeceğim, birde ben biosu direk bios ekranından flaşlıyorum isim değişikliği yapmıyorum bu bir sorun teşkil edermi?

ekleme:
    denedim ancak not a proper bios hatası verip güncellemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aemless -- 18 Ekim 2019; 20:10:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rennes10

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Evet atiklik olayını biliyordum da 10 derece beklemiyordun açıkçası o yüzden yazdım. Fan devirlerini ayarladım artıp azalmıyor hızları. Eve gidince denerim yazarım sonuçlarımı

• Beni de ekleyebilirsin. MsiB450-A Pro ve Ryzen 5 3600.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aemless

Teşekkür ederim deniyeceğim, birde ben biosu direk bios ekranından flaşlıyorum isim değişikliği yapmıyorum bu bir sorun teşkil edermi?

ekleme:
    denedim ancak not a proper bios hatası verip güncellemiyor

Alıntıları Göster
    ESKİ BİOSA döndüğün için flashbeck yapman gerek tarifim gibi yoksa hata verip yüklenmez
  • Beni de ekleyebilirsiniz.

Anakart: Asus ROG Strix X570-E Gaming

İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X 3.9GHz
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    olmadı hocam
    fat32 formunda usbnin içine renameri kullanarak oluşturduğum c7h.cap dosyasını attım flashback portuna takıp tuşa basılı tuttum mavi ışık 2 3 kere yanıp söndü (usb ışıgıyla paralel olarak)sonrasında sabit yanık vaziyette kaldı ona rağmen yaklaşık 5 dk bekleyip start verdim ama aynı bios duruyor maalesef hala
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.