Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcıları & Tartışma Konusu: 395 Kullanıcı (Güncel)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Tomris Hatun Daha Az
1 Kayıtlı Üye
3.905
Cevap
91
Favori
164.370
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> AMD Ryzen Kullanıcıları & Tartışma Konusu: 395 Kullanıcı (Güncel)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3573 Mesaj
    Fx 8350 almasaydım bu ryzen 1700 tam alınmalık i?lemci.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yıllardır FX 6100 ile devam ediyorum. Beni yolda bırakmadı hiç ama R5 serisinin üst modellerini bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Nerdesin @Chris Brown benden Validate mi bekliyorsun yoksa
    |
    |
    Bahsedilenler: Chris Brown
    Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.
  • Binbaşı
    1597 Mesaj
    1700 alınır ama ılk revızyon degıl 2. revızyon alınır ben oc potansıyellerının artacagını dusunuyorum.
    |
    |
    Arkadaşlar oyun için sistem toplayacagım işlemci: AMD Ryzen 7 1700 3.0GHz AM4 İşlemci +Wraith Spire 95W
    anakart: Asus Prime B350-PLUS USB 3.1 Anakart 1070 ekran kartı felan nasıl olur oyun üzerine?
    |
    |
    Ben de alacağım ama 1700 mü alsam bekleyip daha ucuz bir R5 mi alsam karar veremedim. Amd de az çakal değil ha. R5 ve R3 leri bilerek çıkarmadı. Bu sayede daha düşük işlemci alacak bir sürü kişiyi 1700 e yönlendiriyor. Çoğunun bu seviye performansa ihtiyacı yoktur.

|
    |

Çok kötü olur. 480 alırsan biraz daha iyi olur. Hatta bekle; 580 duyurusuna sürprizlerle karşılaşmamız olası.
    |
    |
    RapGood kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen işlemcileri ilgimi çekti, özellikle R7 1700. 1700'le gelen stok soğutucu ile rahatlıkla her sekiz çekirdeği 4.0GHz seviyesine OC edebiliyormuş, yani 1800X-1700X performansı veriyor. Ayrıca 1800X ve 1700X'ler anca 4.2GHz'ye OC edilebiliyormuş... yani 1700 ve 1800X arasında pek bir fark kalmıyor.

Benchmarklar şu ana kadar biraz karışık, o yüzden şu Ryzen benchlerini bir iki hafta takip edip bir kesin sonuca varırım.
    Benim Ryzen'dan beklediğim BF1 WD2 gibi çekirdekleri iyi değerlendiren oyunlarda Ryzen'ların 7700K'yı geçmesiydi... bazı kişilerin benchleri bu duruma gösteriyor ama bazı kişilerin benchleri tam aksini gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 5 Mart 2017; 8:48:50 >
    |
    |
    Konuyu güncelleyeceğim var mı arttıran ?

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Konuyu güncelleyeceğim var mı arttıran ?

Yok Yok, çabık koy beni listeye
    |
    |
    Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.
  • Çavuş
    86 Mesaj
    1700X yolda benide ekleyebilirsinniz.

- AMD Ryzen 1700X | ASUS Rog Crosshair VI Hero X370 | Silver Stone Tundra SST-TD02-Lite
    - Galax GeForce GTX1080Ti 11GB 352Bit GDDR5X Founders Edition | Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms 4K Ultra HD
    - Corsair Vengeance LPX 2 x 16GB DDR4 3000Mhz (CMK16GX4M1B3000C15)
    - Sandisk Ultra II 240GB SSD | Seagate Barracuda 2TB HDD
    - Aerocool DS200 | High Power 750W 80 Bronze
  • Yarbay
    2001 Mesaj
    1700x siparişi verildi ama HB siparişi iptal edebilir o yüzden tam güvenim yok, ayrıca sistemi komple dağıttığım için sıvı soğutucu ram filanda yok, sıvı soğutucu için ekwb predator düşünüyordum onlarda "yenisini çıkaracağız abi bekle" demişler, anakart alayım desem ne alacağımı bilmiyorum, Allah'a bıraktım artık hakkımda hayırlısı neyse o olsun, HB siparişi kafasına göre iptalmi eder gelirmi ne olacaksa ona göre devam artık, beyin durdu çünkü inceleme izlemekten
    |
    |
    AMD Ryzen7 3800X | Asus Crosshair VII Hero | Asus Strix RTX 2080 | Gskill TridentZ 3600CL15 | Noctua NH-D15 | Samsung 850 Evo 500GB | XPG SX8200 Pro 512GB | Evga 850P2 | Phanteks Evolv X | Asus PG278Q
  • Haber Editörü
    16737 Mesaj
    Yokmu arttıran eline Ryzeni gelen ilk kullanıcı eklendi gruba

Testler bekleniyor

Testler bekleniyor

Yarına elimde olur inşallah 1700x

|
    |

"Bizim başka milletlerden hiç bir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız, Yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz."

M.Kemal ATATÜRK
  • Yarbay
    7850 Mesaj
    quote:

Testler bekleniyor

ilk validasyon gelsin , çok sorunlu yalnız. Baya uğraşacak alan arkadaşlar, henüz optimize etmedim.

http://valid.x86.fr/w1p2ht
    |
    |
  • Yarbay
    14867 Mesaj
    Sli veya cf dusunen b serisi anakartlardan uzak dursun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--DELL S2716DG 27inc(2560 x 1440)144 Hz G-Sync--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3466 CL15 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yarbay
    18665 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar Chris Brown Hocamız işlerinden dolayı konuya fazla ilgilenemediği için konuyu ben devir almış bulunmaktayım, FX Anakonusun'dan bilen bilir elimden geldiğince konunun gelişmesine yardımcı olacağım.

Sizden ricam kullandığınız işlemciler ile birlikte kullandığınız anakartları ve eğer hız aşırtma yaptıysanız sağlam değerlerde bunları belirtmeniz olacaktır saygılar...

Ryzen 1500x 3.9 O.C.

Anakart Gigabyte ab350m gaming 3

Voltaj değeri ~ 1.356

Sıcaklık boşta 32 derece, günlük kullanımda 40-45 civarı, 20dk yük altında 70derece civarlarında gezindi.

Stock soğutucu.

18665 Mesaj

Ekledim hocam, Diğer arkadaşları'da bekliyorum

Bu arada ilk mesaja yararlı olabilecek konuları ekliyorum, Birde imza yapmak isteyen varsa yapıp pm atabilir veya yazabilir konuya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfn1907 -- 6 Ağustos 2017; 21:49:39 >
    |
    |
    internalinferno kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
e-ticaret
google reklamları
haberler
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,511
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.