Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cloud35

Hwinfo, aida64, Ryzen Master bu 3 program da aynı sonucu veriyor.
    oyun ekranında ryzen 3600 cpu sıcaklık izlemesi icin ne kullanmak lazım? afterburnerda yok (ve sildim)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekir YENİKARAMURAT B kullanıcısına yanıt
    Afterburner gösteriyor onu kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

Afterburner gösteriyor onu kullanıyorum.
    nasıl hocam? 6 tane var onlar da bunlar cpu yok?
    gpu temp
    gpu temp2
    mem temp
    vrm temp
    vrm temp
    vrm temp

• cloud35 kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:57:9 >
  • Teşekkür ederim.
    Afterburner ayarlara girip izleme sekmesinden cpu çekirdeklerini seçili hale getirdiniz mi?
    afterburner ın betası gösteriyor diyebiliyorum bende de afterburnerda cpu sıc. göremiyordum.şu şekilde yapmalısınız.hwinfoyu kurup onun ayarlar bölünümden cpu temp seceneğini osd de göster dediğinizde afterburnerde gösteriyor.yani hem afterburner hem hwinfo çalışacak.afterburner veriyi hwinfodan alacak..ben bu şekilde yaptım.pc başında değilim sitersen ansıl oldugunu aksam evde fotolarla anlatarak yüklerim buraya.

yada buradan incele buradada açıklması varmış https://forum.donanimhaber.com/yeni-sistem-kuranlar-icin-msi-afterburner-rehberi--136506327

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alprux -- 23 Eylül 2019; 13:52:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekir YENİKARAMURAT

nasıl hocam? 6 tane var onlar da bunlar cpu yok?
    gpu temp
    gpu temp2
    mem temp
    vrm temp
    vrm temp
    vrm temp

Alıntıları Göster
    MSI Afterburner 4.6.2 Beta 2 kurarsanız gösteriyor. Beta olmayanda göstermiyor. Bende Ryzen 3600 kullanıyorum böyle çözdüm sorunu.

• @cloud35@Alprux@kara344

aksam beta afterburnerla bakacağım. teşekkürler.

• Bu hafta sonu eski i5 2500K sistemimden Ryzen 5 3600 sisteme geçiş yaptım. Eski sistemimle 1660Ti kullanıyordum (2500K 4.5 GHz)

Aldığım bileşenler şöyle

Ryzen 5 3600
    Asus Tuf B450-Pro Gaming ATX
    Gskill Sniper X 2x8 GB 3200 Mhz

Her şey güzel ancak kendi soğutucu ile ısı değerleri pek iyi gelmedi. 4.5 Ghz i5 2500K yi Evo 212 soğutucu ile 60 C üzeri hiç görmedim (Oyun oynarken)

Ryzen 5 3600 boşta bile 50 C çalışıyor. 3.6 GHZ çekince biraz ısı düştü ama çözüm için ne yapılacak bilgisi olan var mı? Ryzen Balanced modu güç kısmında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Bu sorunu düzelttiğimizi çok net hatırlıyorum yaw, hatta şimdi kontrol ettim bir sıkıntı görünmüyor hocam. Doğru mu anlamışım olayı; bir sayfada 20 mesaj listeleniyor 21. mesaj yani bir sonraki sayfanın ilk mesajı 22. mesaj gelene kadar görüntülenemiyor ?

Alıntıları Göster
    aynen öyle.başka bölümlerde düzelmiştir belki ama test sıralamalar bölümünde bile sayfa başı oldu mu bir mesaj daha atıyoruz bayadır.geçende de burada oldu hep beni buluyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Faradrim

Bu hafta sonu eski i5 2500K sistemimden Ryzen 5 3600 sisteme geçiş yaptım. Eski sistemimle 1660Ti kullanıyordum (2500K 4.5 GHz)

Aldığım bileşenler şöyle

Ryzen 5 3600
    Asus Tuf B450-Pro Gaming ATX
    Gskill Sniper X 2x8 GB 3200 Mhz

Her şey güzel ancak kendi soğutucu ile ısı değerleri pek iyi gelmedi. 4.5 Ghz i5 2500K yi Evo 212 soğutucu ile 60 C üzeri hiç görmedim (Oyun oynarken)

Ryzen 5 3600 boşta bile 50 C çalışıyor. 3.6 GHZ çekince biraz ısı düştü ama çözüm için ne yapılacak bilgisi olan var mı? Ryzen Balanced modu güç kısmında.
    Maalesef hocam fan havayı atmaktan ziyade soğutucuyu soğutmak üzere içine çekiyor, yükselek sıcak hava tekrar soğutucuya giriyor bu sefer de. Isılar sabitlenmiyor asla bir noktadan sonra ağır ağır artıyor. Sıvı soğutma siparişi verdim, montajı yapana kadar afakanlar bastı ama soğutması 5 para etmez.

Ryzen 1600

• İyi forumlar arkadaşlar.

Benim sorum Ryzen 9 kullanıcılarına. Elinizdeki işlemciyle güncel oyunlarda performans problemi yaşıyor musunuz? Benchmarklarda tek çekirdek performansında AMD'nin Intel'den biraz geride kaldığıno farkettim. Hoş, yayın ve render işlerine girişeceğim için her türlü Ryzen almam gerekiyor ama yine de sorayım dedim. Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Faradrim kullanıcısına yanıt
    boşta 50 derece baya yüksek.açıkcası ben 2600 ile stok soğutucu kullanıyorum.ilk açılışta biosda 30 derece felan görüyor.render vb de yaparım ısıdan dolayı bi sorun yaşamadım soğutucu ile.biraz oyun oynayıp soğutucuya dokunabilir misin?yada bi şekilde haricen sıcaklığını ölçebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

boşta 50 derece baya yüksek.açıkcası ben 2600 ile stok soğutucu kullanıyorum.ilk açılışta biosda 30 derece felan görüyor.render vb de yaparım ısıdan dolayı bi sorun yaşamadım soğutucu ile.biraz oyun oynayıp soğutucuya dokunabilir misin?yada bi şekilde haricen sıcaklığını ölçebilir misin?
    Oyunlarda 75c görüyor, Bios üzerinde her şey kendi ayarladığı gibi sadece Ram profili 3200 olarak ayarlı. Termal macun değiştirdim 3 kez takıp çıkardım sonuç değişmedi. 4.2 Ghz olmuyor işlemci gördüğüm en fazla 3.95 Ghz. Technopat benzer bir sistem testi yapmış ısı değerleri 3600'de aynı gözüküyor. Sanırım tek çare CoolerMaster 212 hava soğutma veya sıvı soğutma.
  • Arkadaşlar uzak kaldım
    Yeni anakartları incelemedim henüz :
    Üst düzey x570 lerde kaç tane usb 3.1 portu var (en fazla hangi kartta var?)
    Bir de usb 3.1 e uygun (kasa önü veya üstü port olan) pc kasası çıktı mı hiç gören var mı

usb 3.2 çıkmışhttps://www.amazon.de/ASUS-Crosshair-VIII-Mainboard-kompatibel/dp/B07TQWC5MT/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=QXDSCEAGG2ND&keywords=asus+rog+crosshair+viii+hero+wi-fi&qid=1569312198&sprefix=asus+rog+crosshair+viii+hero++%2Caps%2C214&sr=8-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 24 Eylül 2019; 11:4:11 >

• Faradrim kullanıcısına yanıt
    3600 stock fanı Wraith Stealth çok kötü gerçekten. Soğutamıyor, bu yüzden yüksek hızda döndüğünden gürültülü de çalışıyor.
    Wraith Prism aldım ben forumdan, çok sessiz sayılmaz ama soğutmada başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

aynen öyle.başka bölümlerde düzelmiştir belki ama test sıralamalar bölümünde bile sayfa başı oldu mu bir mesaj daha atıyoruz bayadır.geçende de burada oldu hep beni buluyor zaten.

Alıntıları Göster
    Tamamdır ilgileniyorum. Sizde böyle bir konuya denk geldiğiniz zaman bana link atarsanız iyi olur.

• Bilgisayarda Ramler ile alakalı bir sorun var. Hiçbir şekilde 3600 mhz kullanamıyorum Ramlerimi. 3600 C16 ramlerim var ama bu hıza ayarladığımda veya XMP profilini yüklediğimde hep 2-3 defa boot etmiyor. Sistem yeniden başlıyor ve sonunda bilgisayar açıldığında 2133 mhz Cl15 olarak çalışıyor ramler. Ne ayar yapsamda düzeltemiyorum.

İnceledim Asrock Taichi X570 kullanıp ta bu sorunu epey yaşayan var gibi. Akşam bir ne çözüm uygulamışlar bakacağım.

Sizin öneriniz var mı ?

Kullandığım Ramler bu : F4-3600C16D-16GTZR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isbara -- 24 Eylül 2019; 16:38:43 >
  • Isbara I kullanıcısına yanıt
    ilk nesildeki 1 yıl bela olan coold boot sorunu o 1 yıl sonunda çözüldü umarım sizde 1 yıl sürmez önerim bios güncel değilse onu dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 24 Eylül 2019; 19:19:54 >
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.