Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
139
Favori
356.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süredir kullandığım ana bilgisayarım bozuldu. Yerine ufak (matx) bir masaüstü sistem kurmak istiyorum. Oyun olarak wii ve bazı ps3 oyunlarımı bilgisayarda da emulatörler vasıtasıyla oynamak istiyorum. Hangi işlemciyi tavsiye edersiniz? b450 çipset artık yetersiz mi gelir?
  • Merhaba arkadaşlar

Aranıza 3800x ve asus x570 gameing plus ile ilk defa amd tarafına geçtim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd 3900x Geldi 1600X İn Yerine Geçeçek....
    Vurucam Kırbaçı ,Vurucam Kırbaçı Msı X370 Proy la

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 2 Eylül 2019; 22:35:59 >
  • Hocam Precision Boost Overdrive ve Core Performance Boost'u kapattım. Önceden boşta 1.4'den aşağı inmeyen voltaj şimdi en fazla 1.0 oluyor. Sıcaklıklarda boşta 42'yi geçmiyor. Ve önceden işlemci fanını olabilecek en yüksek seviyede kullanıyordum şuan standartda yine turboya alsam 40 altını görür ama gerek yok. Birde Denetim Masasından güç seçeneklerinde Ryzen Balanced seçili en düşük işlemci kullanımını %99'dan %2'ye çektim günlük kullanimda sorun çıkmadı. Birde GeForce Experience kaldırdım herhalde o işlemciyi durduk yere boostluyordu öyle duymuştum. Başka yapmam gereken varmi? Birde Asus anakartta Cool'n'Quiet seçeneğini bulamadım her anakartta varmı bu? Anakartım Prime B350-Plus. Teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun.
  • FoonBoi F kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:38:53 >
  • Anladım hocam saolun bulursam açarım bulamazsamda yapacak birşey yok. Bakalim yük altındada böyle düşük olacakmı voltaj 1.2'yi geçerse elle ayar yapmayı planlıyorum. Saolun yardımlarınız için.

bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:38:49 >
  • Hocam sanırım Cool'n'Quiet, Global C-States Control olarak geçiyormuş açtım bunuda. Dediğiniz gibi öyle pek etkisi yokmuş sadece imleci hareket ettirmezsem 0.2'ye kadar voltajı düşürüyor ama hareket ettirince yine 1.0'a çekiyor. Voltaja dokunamama karari aldım bakicam oyunlardada boyle düşük olursa voltaj böyle kullanicam olmazsa yine yazarım.

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Tşkler Hocam
  • Bu r5 3600 ne çılgın işlemci arkadaş 2700x i bile tokatlıyor olaya bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8700k'ya kafa tutan aletin oyunlarda 2700x'i tokatlaması normaldir çünkü 2700x 8700k'dan biraz daha kötü.
  • Evet 3600 ün çok iyi işlemci olduğunu biliyordum ama geçen neslin tepe modelini tokatlayacağını da düşünmemiştim bu videoyu görene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 4 Eylül 2019; 19:38:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok Güzel Sonuç Amd 3600 için 1300,1400 Tl Arası Tam Dolu Dolu Hakkını Veren İşlemci
    Hemde Geçen Yılın Amiral Gemisinde De Performaslı Daha Ne Olsun
  • Hocam voltaja hiç dokunmayacağım GTA'da test ettim voltaj yine sabit 1.0 sıcaklıklar 55 geçmiyor.

bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:53:3 >
  • 65 bandindaydi bir tik yuksek hatta 67 civari.

• Ryzen 5 2600 için max. kaç Mhz ve Volt önerirsiniz. Stok soğutucuyla kullanacağım. Boşta sıcaklığı 33-36 derece.

bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:53:4 >
  • Valla gerçekten beğendim işlemciyi böyle bi 6 ay kullanırım iyice oturunca BIOSlar stock seviyeye çekerim. Sizede yardimci olduğunuz için teşekkür ederim hocam.

• 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.