Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    stok soğutucu ile mi kullanıyorsunuz ? Eğer öyleyse sıcaklık değerleriniz nedir ?
  • MaGeFFeCt kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 212 evo var şuan, oyunda 60-61 falan dolaşıyo
  • SupermanPrime kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi değerler. Güle güle kullanın :)
  • MaGeFFeCt kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam, kraken x42 ile kullanıyodum sıkıntı çıktı yenisi yolda, tekrar krakene dönücem kısa bi zaman sonra
  • Beni de eklerseniz sevinirim

Ryzen 1700

Asus Crosshair VI Hero

G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3600Mhz C16 16GB (2x8GB)
  • Ryzen 1600

Msi B350m Mortar

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 ile bende Ryzen Kullananlar arasına Katıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liste güncel 41 kullanıcıya ulaştı konu, Sadece sistem yazmak içinde değilde tavsiye alıp vermek gibi sistemlerinizden memnun olup olmadığınız şeyleride yazarsanız yen alacak arkadaşlar için fikir veriş olursunuz
  • Beni de ekleyebilirsiniz. Ryzen 1700X, Gigabyte AX370-Gaming 5, Gskill Flare X 3200 16 GB, Noctua NH-U12S SE, Cooler Master Mastercase Pro 6...
  • Merhaba. 1600 mü alınmalı yoksa 1600x mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sistem özelliklerim imzamda var. Kullanıcı listesine eklenebilirim.
  • FTX58 F kullanıcısına yanıt
    msi anakartta xmp profile1 (yada profile2 3200'ü hangisi destekliyorsa) nasıl seçiliyor bilmiyorum. asus ta D.O.C.P. diye geçiyor gigabytte farklı msi da nasıl bilemiyorum. Onu bulup denedin mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

msi anakartta xmp profile1 (yada profile2 3200'ü hangisi destekliyorsa) nasıl seçiliyor bilmiyorum. asus ta D.O.C.P. diye geçiyor gigabytte farklı msi da nasıl bilemiyorum. Onu bulup denedin mi ?

Xmp 1-2 profilleri var ikisindede otomatik 3200 mhz oluyor profilleri secip kaydettigimde sistem reset atiyor ve 2133-mhz de calisiyor

• Bu arada pentium g860 dan ryzen 1700 e gecince tofastan ferrariye binmis gibi oldum

Gta 5 de cpu kullanimi %15 utanmasa calismayacak namussuz

• Aliminati kullanıcısına yanıt
    r5 1600x al hocam 1600 overclock felanla uğraşma derim ben canını sıkar biosa giriyorsun ayarları pc açılmıyor bios sıfırlıyorsun yanlış değerler verirsen gene sorun.
    son bios'uda yüklemişsindir. msi'ın support mail'ine mesaj atabilirsin(ingilizce olarak). listede 3200 çalışacağını belirten onlar belki çözümü biliyorlardır. msi'ın listesinde olup çalışmayan yada frekansı düşük kalan başkalarıda olmuştu. mesajlarını okumuştum.

info-tr@msi.com buraya türkçede yazabilirsin sanıyorum.

türkiye destek mail'i. burdan yabancı(uluslararası) destek mail'inide öğrenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 21 Ağustos 2017; 23:27:28 >
  • Aliminati kullanıcısına yanıt
    1600 alin yaninda gelen sogutucu cok iyi zaten ryzen max o.c degeri 4.2 ghz 4 ghz hiza stok sogutucu ile rahat cikarsin arta kalan parayida baska parcalara yatirin

Bilip bilmeden bu sistemleri kullanmadan bir zahmet sallamayın...

R5 1600'ün stok soğutucusuyla 4GHZ'e evet çıkarsın ama kullanamazsın çünkü asla stabiliteyi sağlayamazsın...

4.2GHZ'e de yavaş çık, hele ki stok soğutucu ile Masaüstü görüntüsünü görmek bile düşük bir ihtimal stok soğutucu ve 4.2GHZ ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: FTX58

1600 alin yaninda gelen sogutucu cok iyi zaten ryzen max o.c degeri 4.2 ghz 4 ghz hiza stok sogutucu ile rahat cikarsin arta kalan parayida baska parcalara yatirin

Acaba ben neden 3.8ghz üstünde stabilite sağlayıp çıkamıyorum ? 3.8dede stabilite bulamadım 3.7ghzde çalıştarabildim stabil olarak. ryzen 5 1600ün stok soğutucuyla alabileceği max değer 3.7-3.8dir. Bu değerde %100 yük altında çalışmadığı durumlarda geçerli ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FTX58

Bu arada pentium g860 dan ryzen 1700 e gecince tofastan ferrariye binmis gibi oldum

Gta 5 de cpu kullanimi %15 utanmasa calismayacak namussuz

Olsun o kadar hocam Ssd'de varsa tadından yenmez

Bu arada Benim emektar FX6300'de o seviyelerde kullanım oranı gösteriyor Chrome ve arka planda antivirüs bir kaç uygulama ile en fazla anlık olarak %14'e çıkıp düşüyor geri 4'lere filan

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    yük altında 3.8GHZ O.C li halde yarım saatlik testlerde kaç dereceye çıkıyor işlemci sıcaklığı? ve kaç volt veriyorsunuz.
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.