Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oraya bir de beni yazmanı rica ediciğim..

x370 pro carbon msı
    r5 2600x ile aranızdayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

eski sisteme bakarsak benimde 10 yıllık masa üstü pcde 8 saniyede açılıyor am3 soket ddr3 bellek var. yeni am4 ddr4 sistemlerde postta dolu ıvır zıvır kontrolü var yok bellek iyi mi işlemcinin ateşi yüksek mi falan filan derken iş uzuyor

Alıntıları Göster
    Bilmiyorum o kadar detayını ama, sonuçta sistemlerde güçleniyor eski sistemlere göre baya baya o yüzden yazdım.

• Platform sorunu bu fastboot düzgün hatta hiç çalışmıyor fastboot mantıgı usb sata neredeyse butun i/o ları iptal edip kontrolunude windows logonda açması, bizde ise ilk bios post ekranında bunları check ettiği için bu surelere maruz kalıyoruz.
    Yani işin ozu değil güncel i7 8x serisi eski i7 2600k sistem bile çok daha hızlı açılıyor(sata/m2 fark etmiyor) normalde power tetiklendikten sonra 7-8sn de açılması gereken sistem 15-20sn de açılıyor.
    Siz birde ilk zamanlardaki sıkıntılı bioslarla görseniz 30-35sn de açılıyordu.
  • Ryzen 2600

B450 Tomahawk ile aranıza katıldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen 2700x
    MSI X470 gaming pro ile ekleyebilirsiniz.
  • Beni de ekleyebiirsiniz:
    Ryzen 5 2600
    MSI B450 Tomahawk
    16GB(8*2) Kingston Predator 3000 mhz ram
  • s.a arkadaşlar ryzen 5 1600x aldım bende ani ısı yükselmesi meydana geliyor boştayken 41 den 51 e çıkıyor daha 40 in altına inmedi sizce neden yapar sıvı soğutma sıstemi var birde
  • Şimdilik ryzen 5 2600, msi b450 tomahawk ve team xtreem 4000mhz cl18 ram üçlüsü ile uzun yıllar kullandığım intel platformunu terkettim. :) listeye ekleyebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ryzen 2600x

Msi b450 ganin plus ve gskill trident z 16 gb 3200 MHz RAM ile bende sistemi yenilemiş bulunmaktayım. Daha elime geçmedi parçalar çok sabırsızlanıyorum. 3. Nesil i5 3300 intelden geçeceğim için beklenti büyük umarım yamulmam

• İşlemci boost yaptığı için anlık ısılar sürekli değişebiliyor. Yükte maks çıktığı ısıya bakın, sıvının ısısınıda kontrol edin. Çok yüksek değerlere çıkmadığını göreceksiniz.
  • Beyler Ryzen 3 serisi Ocak başında tanıtılacak ama raflarda yerini alması ne kadar sürer. Yeni bir Ryzen sistem toplayayım dedim , ryzen 7 2700 amazonda 1.645 lira şu an ama AMD'nin ryzen 3 serisi çıkışına çok yakınız sanırım. Bu paraya ryzen 3600x falan alınabilir çıktığında ve boost hızı 4.8ghz core 8 büyük ihtimal ryzen 7 2700'ü tokatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 21 Aralık 2018; 14:18:54 >
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı ikilemdeyim hocam.Anakart,ram vs denk gelirse almalımıyız yoksa,yeni anakartlar gelir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Beyler Ryzen 3 serisi Ocak başında tanıtılacak ama raflarda yerini alması ne kadar sürer. Yeni bir Ryzen sistem toplayayım dedim , ryzen 7 2700 amazonda 1.645 lira şu an ama AMD'nin ryzen 3 serisi çıkışına çok yakınız sanırım. Bu paraya ryzen 3600x falan alınabilir çıktığında ve boost hızı 4.8ghz core 8 büyük ihtimal ryzen 7 2700'ü tokatlar.
    2700x fiyatında çıkacağını sanmam ama intelden ucuz olacağı kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Beyler Ryzen 3 serisi Ocak başında tanıtılacak ama raflarda yerini alması ne kadar sürer. Yeni bir Ryzen sistem toplayayım dedim , ryzen 7 2700 amazonda 1.645 lira şu an ama AMD'nin ryzen 3 serisi çıkışına çok yakınız sanırım. Bu paraya ryzen 3600x falan alınabilir çıktığında ve boost hızı 4.8ghz core 8 büyük ihtimal ryzen 7 2700'ü tokatlar.
    Ryzen 2700 den ucuza çıkacağını sanmıyorum. Fiyat/performans olarak 2700 o fiyata gerçekten iyiymiş. Dolar kurunun ne olacağı belli değil ama fiyat gerçekten iyimiş.
  • arkadaşlar bende 2700x ve aorus x470 ultra gaming var işlemci neden 4.ghz yi geçmiyor
    oysa turbo 4.3 ghz yazıyor işlemcide bi ayarımı var
    üstünde çıkan rgbli fanı kullanıyorum ondanmı
  • İyi ki bi heves edip hızlı gelsin diye gittik vatanın mağazasından 3 adet parça aldık. Anakart gelmiş istanbuldan. İşlemci ile RAM ankaradan gelemedi. Pazartesi’ye sarktı anasını satayım. Bütün hevesim kaçtı. Logitech taa Hollanda’dan 3. Günde kıytırık mouse skatezini teslim ediyor bizimkiler 3 saatlik yola bi parça çıkaramıyorlar. Pazartesi günü iptalim etsem napsam o derece uyuz oldum yahu.

• noktasalih N kullanıcısına yanıt
    Hangi yazılım ile kontrol ediyorsunuz. İşlemci ısılarını kontrol edin.(tvsiyem hwinfo) Güç planını Amd Ryzen Balanced seçin.
  • Asus Strix X370-F anakart, AMD Ryzen 7 2700x ve Corsair Vengeance LPX 3200 MHz bellekler ile aranıza katıldım arkadaşlar. Bu kompanentler hakkında sorunuz olursa deneyimlerimi seve seve paylaşmak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

Asus Strix X370-F anakart, AMD Ryzen 7 2700x ve Corsair Vengeance LPX 3200 MHz bellekler ile aranıza katıldım arkadaşlar. Bu kompanentler hakkında sorunuz olursa deneyimlerimi seve seve paylaşmak isterim.
    Güzel bir set almışsınız hocam hayırlı olsun.
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, genel olarak uygun fiyata buldum parçaları şansıma. Anakartımın bozulması bahanesiyle tüm sistemi dağıttım ve Intel tekelinden kurtulduğum için mutluyum, umarım Ryzen umutlarımı boşa çıkarmaz.

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.