Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anakartın kullanıcı kılavuz kitapçığına bakın, orada yazması lazım. Yazmıyorsa da çift kanal için önerilen slotların ilkine takın derim, yarın bir tane daha alırsanız kolaylık olur.
  • Arkadaşlar ryzen 3 2200g sistem toplamayı ve 4k tvde media center olarak kullanmayı planlıyorum.Şöyle bir sorunum var;Anakart üreticelirinin sitelerinde maximum HDMI 1.4b 4096 x 2160 @ 24 hz değerinde çalışabileceğini belirtiyor.fakat Reddit'te 4k 60 hz çalıştığını belirtmişler.Bu konuda kafam karıştı 4k 60hz çalışabilirmiyiz.
  • xeroxe X kullanıcısına yanıt
    Çalıştığını söyleyen birçok kişi var. Yalan söyleyecek halleri yok hocam. Teknoseyir de incelemesinde çalıştığını belirtmiş. Zannediyorum hdmi 1,4b yazılmasının sebebi desteklenen minimum protokol olması. Çünkü bildiğiniz gibi 4K 60 FPS video oynatacak özelliğe sahip olmayan 9.nesil APU'lar da bu anakartlara takılıyordu. Özelliklere HDMI 2.0 yazılsa, 9.nesil APU alan kişiler anakart üreticilerine saldıracağından böyle bir yola gitmişler herhalde. Raven Ridge APU'lar 4K 60 Hz'de çalışıyor.
  • Merhabalar.

Dostum beni de ekleyebilirsin. Ryzen 3 1200 (@3.9 GHz/1.425v), Arctic Freezer 33, Asus Prime B350M-A.

İnşallah 2. nesil Ryzen işlemciler çıkınca Ryzen 5 2600 veya 2600x'e geçmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Köl Tigin -- 11 Nisan 2018; 13:54:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

arkadaşlar bu Ryzen 'de bildiğiniz gibi çift kanal bellek kullanılması tavsiye ediliyor ve RAM' ler DIMM 2 ve 4 soketlerine takılıyor, fakat ben 8GB tek kanal kullanıyorum, bu RAM'i DIMM 1 'emi takmalıyım yoksa 2'yemi?
    tek ram varsa A2 2 ram varsa A2 B2

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

• Vay be ne günlerdi. AMD'nin iyi iş çıkardığına emin olduğumuz için Ryzen'i aldık, gerçi biraz risk aldık, daha önce FX serisinden de umutluydum ta ki, işlemci zar'ı ve işlemcilerinin çalışma mantığını sonradan anlattıkları zamana kadar.

Ryzen'de aynı hatayı yapmadılar, önceden detaylı bir şekilde bp'si ile anlattılar. Bizde aldık, forumda ilk tanıtan olduk.
  • Merhaba.

Ryzen3 2200g veya Ryzen5 2400g kullanan veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara bir sorum var. Üzerinde HDMI+DVI+VGA çıkışı olan bir AM4 anakart ile (Örneğin Asus Prime A320M-K)https://www.asus.com/tr/Motherboards/PRIME-A320M-K/specifications/

bu işlemcileri kullandığımızda HDMI+VGA çıkışlarından aynı anda görüntü alınabilir mi? Bir önceki nesil APU'larda bunun olabildiğini biliyorum ama Ryzen işlemcilerde durum nedir bilemiyorum. 24"VGA monitörüm var. HDMI'dan da TV'ye görüntü aktarıyorum. Ryzen APU'lar ile herhangi bir şekilde çoklu monitör kullanan arkadaş var ise hangi işlemci ve anakart ile bunu yapabildiğini belirtirse sevinirim. Sistem yükseltme planlarımı buna göre şekillendireceğim.

Teşekkürler.

• Ingrid I kullanıcısına yanıt
    3925MHz 1.23v -- 4GHz 1.375v -- 4.1GHz 1.416v
  • yaz benide 2200g aldım ama ram beklediğim için henüz kullanamıyorum
  • std350 S kullanıcısına yanıt
    VGA çıkışından görüntü almanız mümkün değil. Çünkü Vega mimarisi tıpkı Nvidia Pascal mimarisi gibi analog sinyalleri işleyemiyor. DVI+HDMI'yı kullanabilirsiniz ancak.
  • benide ekleyin :)
    ryzen 5 1600
    msi b350 tomahawk
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

VGA çıkışından görüntü almanız mümkün değil. Çünkü Vega mimarisi tıpkı Nvidia Pascal mimarisi gibi analog sinyalleri işleyemiyor. DVI+HDMI'yı kullanabilirsiniz ancak.
    Merhaba.

O halde aktif dönüştürücü ile DVİ--VGA şeklinde çıkış alabilirim herhalde.

Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liste güncel, Güle güle kullansın herkes sistemlerini

Bakalım 2. seri kullanıcıları ne kadar olacak
  • 2200g kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, yük altında kaç dereceleri gördünüz ? Stock cooler kullanıyorum, noctua'nın termal macunu var. Kasada yeterince hava akışı mevcut, oc yok. Aida64te 5-6 dkdan sonra 70 dereceleri gördüm. Bana yüksek geldi, emin olamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşağı yukarı aynı değerlerde benimki de. Aida64 7 dk.da 70 dereceye çıktı stok soğutucuyla. Bana normal gibi geldi ama ustaların da fikrini de alsak iyi olurdu.
  • Beyler imzamdaki ramleri 16 gb 3200 mhz de kullanıyorum. aynı ramden 16 gb daha alsam quad channel kullanabilir miyim? Ryzen'ler quad channel desteği sunmuyordu sanırım. Bilgisi olan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 18 Nisan 2018; 9:20:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagriErcan

Beyler imzamdaki ramleri 16 gb 3200 mhz de kullanıyorum. aynı ramden 16 gb daha alsam quad channel kullanabilir miyim? Ryzen'ler quad channel desteği sunmuyordu sanırım. Bilgisi olan var mı acaba?
    Ben imzamdaki ramleri bu güne kadar sorunsuz kullandım fakat 2 rami çıkarttıktan sonra bios güncellemesi yapınca tekrar taktım bir türlü çalıştıramadım, mevcut 2 ramin slotunda bile çelışmadı ramler. Başka deneyecek makinamda yoktu: garantiye yolladım.
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Normalde 4 slot mu kullanıyordunuz hocam update'den önce?
  • CagriErcan kullanıcısına yanıt
    evet 1 yıldır sorun yoktu 3466 mhz de kullanıyordum stabil
  • CagriErcan kullanıcısına yanıt
    4 kit olarak kullanabilirsiniz ancak quad channel olmaz. Quad channel Skylake-x ve threadripperde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.