Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bios güncellemesi gelmiş ayın 29 unda. Msi b350 gaming pro carbon kullanıyorum. Win10 yükleme süresi düşt. Bilgisayar da biraz hızlandı gibi geldi. Agesa 1.1.0.1 gelmiş. Diğer anakartlara da gelmiştir sanırım bir bakın derim.
  • ozansefer kullanıcısına yanıt
    Memnun kaldınız olarak anladım, aynı anakartı kullanıyorum yarın deneyeyim ben de.
  • HaybridX kullanıcısına yanıt
    Güncelleme sistemi hızlandırdı gibi hissettim. Bir süre kullanıp bakalım artılarına. Geçen biosta oc stabilite sorunu yaşıyordum bazen bakalım bunda nasıl olacak. Açılışta stok hızlara dönüp öyle kalıyordu tekrar biosa girene kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gigabyte AB350M e F20 diye bir bios güncellemesi gelmiş, sanırım sizinkilerle aynı güncelleme. OC ve fan ayarlarını tekrar yapmaya üşendiğim için yüklemedim.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Güncel kalmak iyidir 😀 ben de eskiden eindows güncellemelerini kapardım şimdi arada bir kontrol ediyorum güncelleme verirde sistemi hızlandırır diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar anakart olarak ne önerirsiniz ryzen 1600 e

2 model arasında tıkandım Asus Prime b350 plus ve Msi b350 Tomahawk sizce hangisi daha stabil olur. sorunsuz? Tomahawk ile ilgili yorumlar var bazı sıkıntıları varmış diye yabancı forumlarda

birde b350m mortar artic var? sizce hangisi seçilmeli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CC7626BB -- 8 Şubat 2018; 23:30:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Gigabyte AB350M e F20 diye bir bios güncellemesi gelmiş, sanırım sizinkilerle aynı güncelleme. OC ve fan ayarlarını tekrar yapmaya üşendiğim için yüklemedim.

Aynı anakartı kullanıyorum ve güncelleme yaptım. Herhangi bir sıkıntı göremedim. Pozitif bir yönünü de görmedim henüz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen 5 1600 ile asus b350 prime plus kullanıyorum 3 aydır herhangi bir sıkıntım yok sistemi topladığım zaman biosu güncellemiştim ekim civarı yayınlanan bios ile son çıkanları yüklemedim.Ramlerim de 3000mhz xmp profile ile 2933mhz de çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kewin2121

Ryzen 5 1600 ile asus b350 prime plus kullanıyorum 3 aydır herhangi bir sıkıntım yok sistemi topladığım zaman biosu güncellemiştim ekim civarı yayınlanan bios ile son çıkanları yüklemedim.Ramlerim de 3000mhz xmp profile ile 2933mhz de çalışıyorlar.

Sistemi aldım, AMD RYZEN 1600, ASUS B350M TUF Anakart ve Gskill Flare 8gb 2400mhz ryzen uyumlu ram ekran kartı zaten vardı 1060 3gb asus

yalnız ram için banada dediler ki 3000 kullanabilirsin diye xmp profili varmış şimdi bu overclock mu olmuş oluyor? yoksa normal mi? biraz tarif edebilirmisiniz nasıl yapılıyor
  • Yeni çıkan bioslar oldukça iyi. Sıcaklıklar düştü. Açılış daha hızlı. 2933 den sonra sorun yaşadığım 3000mhz bellekler 3200 e oc edince çalışıyor artık. Eskiden cold boot falan olurdu.

Tek sorun şimdiye kadar 1600x i 3.8Ghz 1.25V kullanıyordım kazma ama msi oc yapınca girilebilecek en düşük işlemci voltajını 1.3V olarak belirlemiş. 3.9 yaptım ben de.
  • ASUS ROG B350-F... Pişman olmazsın kardeş :) 3803 biosu da update ettin mi ram sorunun kolay kolay kalmaz
  • Aynı ram den bende kullanıyorum, maalesef xmp de kar etmiyor, 1.30 civarı voltajla 2666 Mhz de stabil gibi, 2933 lere çıkınca voltajı 1,35 civarına yükseltmek gerekiyor, yani sakat. 2933 üstü hızlarda hiç açılmıyor. Bu ramle yüksek hızlaarda stabil OC maalesef mümkün değil, 2400 de kullanmak en mantıklısı.
  • quote:

Aynı ram den bende kullanıyorum, maalesef xmp de kar etmiyor, 1.30 civarı voltajla 2666 Mhz de stabil gibi, 2933 lere çıkınca voltajı 1,35 civarına yükseltmek gerekiyor, yani sakat. 2933 üstü hızlarda hiç açılmıyor. Bu ramle yüksek hızlaarda stabil OC maalesef mümkün değil, 2400 de kullanmak en mantıklısı.

anladım hocam değiştirmedim bende peki bios da bir seçenek var OC TUNER diye AI TWEAK kısmında çıkıyor otomatik o.c mi yapıyor bu işlem ? bende öyle seçili sizde de açıkmı mesela?
  • Tanımadığım bir anakart, büyük olasılıkla OC ayarlarına girilen bir menüdür, kartı bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.
  • quote:

Tanımadığım bir anakart, büyük olasılıkla OC ayarlarına girilen bir menüdür, kartı bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

tamamdır teşekkür ederim.
  • beni de eklerseniz sevinirim

AMD RYZEN 1600 + ASUS B350M TUF ANAKART
  • Apu kullanmayı düşünen varmı acaba çok güzel iki modelde ama özellikle R5 2400G çok ideal bir işlemci olmuş.
  • Selam arkadaşlar hemen çok kısa bir tavsiyenizi almak istiyorum. Daha önce hiç AMD sistem kullanmadım. Biraz araştırma sonuçu 1700 işlemci ve anakart olarakta Asus TUF b350 anakartta karar kıldım. Yanlız ram olayını bir türlü anlayamadım bu anakartta. Ben şimdi 3200 mhzlik ddr4 ram düşünüyorum fakat anakartın özellikleri kısmında 4 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 3200(O.C.)/2933(O.C.)/2666/2400/2133 MHz ECC and non-ECC, Arabelleksiz Bellek *1 yazıyor. Ben bu sistemde ne işlemci ne de ramda O.C yapmayı düşünmüyorum. Alsam bir sıkıntı yaşarmıyım yoksa direk 2400 mhz bir ram mi alayım. Bu arada almayı düşündüğüm ram'de bu G.Skill RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16 8GB (1X8GB) Single
  • bızım anakartlar apu uyumlumu
  • sizce 1300x mi almalıyım yoksa 2200g mi ? harici ekran kartım var apu için almayacağım sadece işlem gücü önemli arada kayda değer fark yoksa 2200g alayım çözünürlük hd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 13 Şubat 2018; 15:3:2 >
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.