Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
356.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzen 1700 kullanmaktayım benide yazabilirsiniz ilk defa bende amdeye geçtim iyiki amd demişim oyunların çoklu çekirdek üzerine inşaa etmelerine başlanması beni çok mutlu etti bugün pubg 6 ve daha yukarı çekirdeğe sahip işlemciler için güncelleme yapacak dahası diğer oyunlara da gelecektir iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benide ekleyebilirsiniz.

Ryzen 1700
    Asus Ch6
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Arkadaşlar merhaba sadece oyun için hangi ikiliyi önerirsiniz acaba?

B350 - 1700

X370 - 1600

B350 1700 tercih ederim ama imkanın varsa x 370 ki 1700 lü yap

• Kulübümüz hayırlı olsun. Listeye benide ekleyin.

İşlemci: Ryzen 7 1800X
    Anakart: Asrock X370 Taichi
  • Ryzen için X370 micro atx anakart var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

B350 - 1700

X370 - 1600

Zor bir soru aslında anakartın pek fazla katkısı olmasada oyunlara genel olarak üst seviye anakartlar daha iyi olur düşüncesindeyim, ben olsam X370 + 1600X seçerdim

Konu güncel arkadaşlar listeyi güncelledim
  • Anakartı da ekleyin hocam belirtilmesi gerektiğini bilmiyordum.Asrock x370 gaming k4
  • Yaz hocam r7 1700 msi b350m gaming pro zamanında 8350 vardı az çektirmedi oyunlarda forumda sürekli itin götüne sokardım ama ryzen ateş ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

B350 - 1700

X370 - 1600

Zor bir soru aslında anakartın pek fazla katkısı olmasada oyunlara genel olarak üst seviye anakartlar daha iyi olur düşüncesindeyim, ben olsam X370 + 1600X seçerdim

Konu güncel arkadaşlar listeyi güncelledim

1600x için ek soğutucu masrafına girersem ryzen 1700 fiyatına denk geliyor hocam

• Ömürcan kullanıcısına yanıt
    Tabi işin o kısmı var ama ben hızaşırtma düşünürsen daha iyi olur diye o şekilde önerdim, Yoksa sadece oyun için 1600 modeli yeterli gelir uzun yıllar.
  • selamlar.

ryzen 3 1300X için
    B350 serisinden hangi marka/model anakartı önerirsiniz? Asrock ve Asus arasındayım aslında.Aralarında performansa dair fark olur mu?
    ram 16 gb 3000 mhz alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi what_tha -- 11 Ağustos 2017; 0:48:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Hayırlı olsun da imzandaki "Referans tasarım VEGA bekleniyor" yazısını görünce irkildim... Aman diyeyim hata kaza o kadar yüksek TPDli bir kartın referans tasarım modelini alırsın, aman... Ben de RX Vega'yı bekliyorum ama özel soğutmalı modellerine bakacağım, tabi madenciler bulaşmaz da kartı uygun fiyattan alma fırsatı bulabilirsem

Ben performanstan çok görünüme önem veriyorum. Blower fanlı kartlar daha çok hoşuma gidiyor. 3. parti yazılım kullanmayıda sevmediğim için bana refrans daha iyi. Mesela Strix 480 kullanırken 1330MHz moduna almak için GPUTweak II indirmek zorunda kalıyordum ve hoşuma gitmiyordu. Gümüş olan modeli almayı planlıyorum zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sa arkadaşlar yeni almış olduğum ryzen sistemi topladım ve Asus b350m-a anakartımı taktım yanılız ne ekrana görüntü nede mause ve klavyeye ışık geliyor sebebi nedir sizce .?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecnikadamoguz01

Sa arkadaşlar yeni almış olduğum ryzen sistemi topladım ve Asus b350m-a anakartımı taktım yanılız ne ekrana görüntü nede mause ve klavyeye ışık geliyor sebebi nedir sizce .?

Büyük ihtimal ile bazı bağlantılar yanlış takılmış olmalı iyice kontrol etmeni öneririm, Anakart kitapçığına kesinlikle göz gezdir.
  • Cevap için teşekkürler hocam

• tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    dahili gpu yok işlemci üzerinde bilginiz olsun, anakartın çıkışlarından görüntü almayı deniyorsanız alamazsınız. Harici ekran kartı takmanız gerekli.
  • internalinferno kullanıcısına yanıt
    O konudan haberim var hocam elimde gigabiyt rx460 kart var ve onunla birlikte bile görüntü vs alamamıştım ama şuanda sorunu hallettim cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

• what_tha kullanıcısına yanıt
    İkiside güzel gölüne göre tercih edebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

selamlar.

ryzen 3 1300X için
    B350 serisinden hangi marka/model anakartı önerirsiniz? Asrock ve Asus arasındayım aslında.Aralarında performansa dair fark olur mu?
    ram 16 gb 3000 mhz alacağım

Bu iki model sanırım bahsettiğiniz ASRock AB350 PRO4, Asus PRIME B350-PLUS performans olarak benzer sonuçlar alırsın fark edilecek bir kayıp veya artış olacağını sanmıyorum bu seçenekler arasında.
  • Ben çok önceden almıştım. Bu konu yoktu. Beni de ekleyiniz. R7 1700 ve Asus Crosshair VI.

Ayrıca benim de şöyle bir konum var belki yardımcı olabilir arkadaşlara.
    https://forum.donanimhaber.com/r7-1700-testleri-3200mhz-bellek-calistirma-asus-crosshair-vi-tridentz-rgb-cozumleri--125950495

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalistikBomba -- 12 Ağustos 2017; 18:18:18 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.