Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
139
Favori
356.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çıkmadan zaten tahmin ettiğim gibi oldu 1700-1700x-1800x farkı.Cidden aşırı saçma olur 1800x almak.Arada fazla fark olmasa değer diyecektim ama o kadar fiyat farkını vermek gereksiz.O farka anakart alınır.oc potansiyeli nedeniyle demekki limitte çıkmış işlemciler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat konusunda amd nin çokta yanlış davrandığını düşünmüyorum, tepe işlemcisi için daha ne fiyat versinki rakibinden %50 hesaplı ?
  • Ryzen bütün pc dünyasına heyecan ve yenilik katti diğer firmalarinda işine geliyor

Şimdi yeni soket icin soğutucu aparatlarina bakindim.

Corsairhttp://www.corsair.com/en-eu/am4-amd-retention-bracket-kit-for-hydro-series-coolers

Silverstone mail atin demiş

Ücretsiz gonderecez diyorlar ama ne yazikki ülkemizi kapsamıyor.Distribütörler getirecektir ama fiyati ne olur bilinmez

Amd iyi is cikardi , sıvı sogutma sart degil ryzen islemciler az güç tuketiyor ve serin calisiyorlar.Mevcut sıvı sogutucu sahipleri icin bracket gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Fiyat konusunda amd nin çokta yanlış davrandığını düşünmüyorum, tepe işlemcisi için daha ne fiyat versinki rakibinden %50 hesaplı ?

3 islemci arasindaki fiyat farklarina degmez anlaminda soyledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Kafam çok karışık yahu arkadaş ne yapsam bilemedim bir yardım edin, kafamda 1700 yada x modeli var ancak aptala malum olur hesabı amd yeni revizyon çıkaracak gibi geliyor bana...
    Asıl oyun için r5 1600x istiyordum ama anakartımın pci ex yuvası bozuldu yada bozulmadı...Bilgisayar normal açılıyor kapattıktan sonra bir daha açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmiyor monitör uyku moduna giriyor ancak pc çalışıyor...

Gelirse yeni Revizyonlar bence en erken Ağustos gibi gelir.

Yapacakları tek şey de 50 mhz ile 100Mhz arttırmak olur ki pek sanmıyorum geleceğini.

4.2Ghz için +1.5V istiyor ve çekirdek sıcaklığı tam yükte 84 derece oluyor. ( overclock ile )

Normal fabrika çıkışı için ciddi bir revizyon demek bu sonuçlar. Ancak 6900K için ise örneğin 4.3Ghz hızları sonrası ciddi Voltaj istiyor. Yani tepek cpu'ların sorunu. Onların da revizyonunu intel çıkarmak ile pek uğraşmadığından ben 1700X ile 1800X'e ciddi bir revizyon geleceğini zannetmiyorum.

Sahip olduğu bellek gecikme sorunları bios ile halledilebilecek sorunlar. İşlemcinin değilde anakart yongasının sorunları. İşlemciden çok zorunlu olarak anakart değiştirebiliriz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 3 Mart 2017; 18:5:20 >
  • Şu oyunlardaki fps sorunu için bios çıkacaktı en son ne oldu _
  • 5 Yıldır bekleyen fx kullanıcısı olarak takio

• quote:

Bakalım bende içinde soğutucu çıkacağı için 1700e sıcağım ama elimde 5820K + X99A Mpower + Raijintek Triton kalmış oluyor.

bu video'da anakartin hem am3+ hem de am4 sogutucu destekledigi soyleniyor am3+ su sogutma takmislar.

https://www.youtube.com/watch?v=bYqpTSccPHc
  • Gerci cok p4oblem degil amd intelngibi cok guc cekip cok isinmiyor

• Yakında ben de katılacağım 1700 + asrock taichi almayı düşünüyorum 1 ay kadar sonra.Ortalık azcık durulsun
  • AMD Ryzen 1800X asrock anakrt veya msı yakında çıkarırsa onla almak istiyorum
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20K4/

Akortekte 750TL şu kart.
  • Hayırlı olsun konu Benim FX kulübü 900 kişiyi görmemişti bakalım burası görecekmi merakla bekleyip göreceğiz, FX6300'den Geçmeyi düşünmüyorum ama 1700 modeli dikkatimi fazlası ile çekti nedense
  • AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

Gelsin testler şimdi.

@Chris Brown
    Artık ilk onur üyesi yaparsın kulübe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 4 Mart 2017; 17:39:9 >
  • Forum desen bes para etmez bir inceleme yaptilar.Bari kullanicilardan elle tutulur bir inceleme gelse.Mayis haziran gibi 1700 lu sistem alabilirim.1070 sli duzgun sorunsuz beslesin yeter bana.4.7 ghz de 4790k kullanmaktayim.gecmeye cidden degecekmi suphelerim cok.

• Allah utandırmasın bugün sipariş verdik, Pazarttesi günü elimde olur inşallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Allah utandırmasın bugün sipariş verdik, Pazarttesi günü elimde olur inşallah...

Sağ olun darısı sizin başınıza.

İşin kötüsü normalde inceleme yapıyorum ve elimde Ryzen olmasına rağmen yoğunluktan bugün deneyemeyeceğim sanırım
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...

Siz gene yoğunluktan deneyemiyorsunuz, ben hem yoğunluk hem de üşengeçlikten deneyemiyeceğim galiba...
  • çok teşekkür ederim 10 numara haber oldu buldu
  • quote:

http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20K4/

Akortekte 750TL şu kart.

üstad wifi varmı bu anakrtta arka slotta yeri var ama yok herhalde varsa çok iyi olur anakartta yok yok herşey var
    http://www.akortek.com/donanim/anakart-mainboard/asrock-x370-gaming-k4-2xpciex16-2667mhz-ddr4-atx-am4-amd-ryzen-anakart-asram4x370gk4.html#!prettyPhoto

Stok Durumu : Stokta yok

199.00 USD + KDV (878,23 TL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthyrr1976fy -- 4 Mart 2017; 18:20:2 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.