Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sonra bir daha aradılar sorun çıkma ihtimali yüksek dediler, bende iade etmek zorunda kaldım. Yerine Vatan'dan daha pahalıya Amd uyumlu 2X8Gb 2400mhz Flare X aldım.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Aldığın link hangisiydi hocam?
  • ozan_26 kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/NMn-9V3WbCw

Bu videoda adamın taktığı şekilde takarsan düzgünce takılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa1300 kullanıcısına yanıt
    Bende'de aynı şekilde yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar bende aranıza ryzen 1700 ile katılmış bulunuyorum. Beni de gruba eklerseniz sevinirim.
    Sistemin geri kalanı, Asus Strix B350-F ve Corsair 16GB (2x8GB) VENGEANCE LED Kırmızı DDR4 3200Mhz
  • Yeni PC mi bugün ekran kartını alarak tamamladım, hafta sonu parçaları birleştirdikten sonra bakalım nasıl olacak.

Parçalar şöyle oldu:
    İşemci: Ryzen 5 1600
    Anakart: Gigabyte AB350M Gaming 3
    Ram: GSkill Flare X 2X8Gb 16gb 2400Mhz CL 16
    GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1050 Ti D5
    Harddisk: Sandisk Ultra Plus 128Gb + 1 Tb Samsung (İkiside eski makinadan)
    Kasa : Cooler Master 690 450W PSU (Eski makinadan)
    Monitör : Asus VS247HR (Eski)
    _kej_ _ kullanıcısına yanıt
    Şimdiden güle güle kullanın sistemlerinizi

Liste güncel
  • Teşekkürler
  • Kutudan çıkan stok fanın üzerindeki termalin kalitesi nasıldır? Evde var sanıyordum, bitmiş maalesef, yeni termal almaya gerek var mı?
    Gerek yok hocam yeni bir macun almaya yeterli gelecektir kesinlikle ileride temizlik yaparsan detaylı bir şekilde o zaman değiştirebilirsin.
  • Eyvallah bu arada fan melez çıktı, soğutucu Wraith Spire, fan 5 kanatlı olması gerekirken 7 kanatlı, Wraith Stealth'ın fanı. 5 yerine 7 kanat azıcık daha gürültülü olacak sanırım.

Edit: Biraz araştırdım, her iki model fan da çıkabiliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 4 Ekim 2017; 22:9:25 >
    Bazı 1600 modelleri 8 çekirdekli olabiliyormuş Türkiye'de oldumu bilmiyorum ama şansına belki çıkar
  • Merhabalar, beni de ekleyebilirsiniz. Sistemim şöyle;

Ryzen 5 1600 @ 3.7 Ghz
    Asus Strix B-350-F Gaming
    Corsair Vengeance RGB 2x8GB 3000Mhz CL15 (CL16'da çalışıyor )
    Palit Super JetStream GTX 1060 6GB
    Crucial MX300 500GB SSD
    WD Blue 3TB HDD
    Phanteks Eclipse P400s Tempered Glass
  • Kutulara yanlışlıkla 8 çekirdek Ryzen 7 koydularsa olabilir, bizde nerde o şans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 4 Ekim 2017; 22:32:7 >
  • Bugün ekran kartı geldi, Gigabyte yerine MSI yollamışlar ve baskılı devrenin üzerinde aşırı ısıya maruz kalmış gibi izler var. İade etsem iyi olacak sanırım. AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)
    İade edin hocam bu tarz durumlar neden bilmiyorum ama msi marka anakartlarda'da meydana geliyor, Zaten yanlış marka göndermeleri bile iade için sebeptir.
  • Anakartlarda da varsa adamların imalatta mı sorun var acaba? Kart resmen yanık kokuyor. Ben biri kartı alıp çok yüksek frekanslarda deneyip iade etmiş diye düşündüm. Kutuda marka bandrollü bant yoktu, yuvarlak uyduruk şeffaf bir bant vardı. Yarın kargoya iade için vericem artık.
  • İnternette aynı kartla ilgili bir inceleme buldum, aynı izler bu kartta da var, galiba normali böyle bunların.

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)
    Bazı ürünler alınıp iade edilmiş olabilir hocam belki bu görüntüyü gören başka biri'de iade etmiş olabilir, Kullandığı malzemeden dolayı sanırım bu tarz durumlar oluşuyor, Benzer bir durum mesela şu konulara bakabilirsiniz;
    https://forum.donanimhaber.com/msi-970-gaming-anakart-bu-sivi-ne--123374080
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/msi-970-gaming-anakart-sivi-akmasi.318814/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.