Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi haklısın da son biosa kadar bezdirdi. İlk defa düzgün çalışıyor ama neredeyse yıl olduk alalı: Kaç kişi sattı sistemini.
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    valla açık konuşayım beni cold boot dışında pek sinir etmedi biliyorsun açıkça yazdım ceza bile yedim he bu tabiki bu kadar kaliteli ve pahalı kartta olmamalıydı ama ilk çıkan sistemler böyleymiş ki bilsem almazdım ilk nesil ilk kez acele edip aldım tabi forumdaki konulara da aldanıp aldım çok iyi sorunsuz gösterenler vardı şimdi hepsi kayıp o ayrı şu da var intelde 1 yıl uğraştı bu sorunlarla ve ram sorununu 1 yıl sonra çözdü satanları bilemem kimisi arıza yüzünden sattı kimi keyfi sattı kimi acele etti sattı kimi işin ticaretini yapıp sattı ama sonunu görmek lazım bir işe girince. şimdi sorunlar azaldı ölümcül sorun yok şuan zararına satıp yeni karta dünya para vermeye bence gerek yok ama her kesin kendi kararıdır ben şahsen aşırı sorun yoksa zararına satıp yeni karta daha fazla para vermem sonuçta 1yıl bile olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2018; 16:15:33 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    yalın 3600 ayarında mavi ekran yedim: docp standart yaptım. test etsem mi bilemedim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 12 Ocak 2018; 18:12:47 >
  • Ryzen 5 1600 alacağım tavsiye edeceğiniz uygun bir site var mı ?
  • Şuan bulduğum en uygun fiyat

yalnız sitenin güvenirliğinden emin değilim daha önce alışveriş yapan oldu mu ?

http://www.uzmanlarpc.com/urun/amd-ryzen-5-1600-3-2ghz-16mb-am4-65w-2/?ref=akakce&v=1.49.9
  • quote:

Orijinalden alıntı: --Destroyer--

Çok fazla kişinin yeni işlemcilere geçeceğini düşünmüyorum.
    GTX 1060 ile Ryzen 1600 kullanıyorum. Ekran kartını değiştirmediğim sürece işlemcinin de değişmesine gerek yok. Ekran kartını da en azından 3-4 sene kullanacağım. Daha sonrasında da herhangi bir çözünürlükte 60 Hz ya da 75 Hz hedefinde kalırsam yine gideri olacak.
    Ben AM4 sokete uyan son işlemcilerden birini, 2020-2021 yılında alabilirim diye düşünüyorum. Ya da belki 1600 ile gittiği yere kadar devam ederiz. Bakalım.

Şuan iyi anakart alıp 1200 model kullananlar var onlar 2. nesili bekliyor sanırım, Benim için hava hoş bu arada FX6300 İle devam

DOCP standart ayarda mı mavi ekran verdi? el ile girdiğin ayarda mı? bende el ile girdiğim 3200mhz de vermişti DOCP standartta sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2018; 18:56:31 >
    elle girdiğim voltaj ayarı yapmadığım ayarda verdi mavi ekranı
    dediğim gibi DOCP standartı dene bende sorunsuz
  • Selam beyler, yakın bir zamanda r5 1600, msi krait gamin ve 3200 veya 3000 mhz 2x8 gb ram almayı düşünüyorum, msi kraith gaming kullan veya msi marka fzla fiyt farkı olmadan bir anakart önere bilecek olan varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    DOCP standart da zaten şu an: test programıyla test ettiniz mi? hangi program
  • twisted_tlh kullanıcısına yanıt
    msi ın biosu hala sorunlu yazmıştı biri (Hobar)
  • Gigabyte AB350M Ultra Fast açılış ayarında uykudan uyandığında pc bir acayipleşiyor. Aida64 fan hızlarını gösteremiyor, CPU ısısı -55 derece görünüyor, fanlar epey gürültülü çalışıyor. Ayarı geri enable a aldım düzeldi.
    sadece cnebach yaptım başka testle uğraşmam zaten yapacaksa oyunda yapar ki 2 mavi ekranı da oyunda vermişti. sonra DOCP standart yapınca hiç sorun olmadı 1 aydır
    cinebench mi hocam : cpu ve ekran kartını test ediyor sadece sanırım

bir de HPET etkinleştirme ayarı nerde 3501bios açıklamasında var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 12 Ocak 2018; 23:32:7 >
    evet ama ramleri de kullanıyor sorun olsa o testtede veriyor hata. o dediğin ayara hiç bakmadım bulursam yazarım
    testte sorun yok
    o zaman öyle devam et
    Hem docp standart hemde auto modda Realbench(hem bench hem stress 10defa) ve aid64 testleri yaptım. Dünden beridir kullanıyorum mavi ekran sorunu olmadı. Son beta biosu kullanıyorum. Benim ramler 3000 mhz olduğ için docp stadart ile 2933mhz çalıştırmak zorunda kalıyordum. O yüzden default modda 3000 yaptım
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    Realbench i indiriyorum
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.