Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanerşen

r7 1700 den aşağısı olmaz ki o mile şüpheli

testlerde %2-3 kayıpla da olsa 1080ti götürebiliyor diye görüyorum 1600 ki 1600x bunu yaşamaz diye düşünüyorum
  • kapatıyoruz35 kullanıcısına yanıt
    1800x ile çok iyi çalışıyor onu söyleye bilirim
  • Anakart alacaklar msi almasın. Çoğu marka yeni bioslarını 1 ay önce çıkardı msi daha betasını bile çıkarabilmiş değil. En son çıkardıkları bios eylül ayından kalma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malio77

Arkadaşlar render için bilgisayar alacağım AMD işlemcili modeller render için iyi mi

1800x modeli render için iyi deniyor googlede test videolarına bakın
  • Herkese İyi forumlar, R7 1700 ve msi x370 pro carbon kullanıyorum, m.2 ssd mevcut uefi Windows 10 Pro kurulu sistemde açılış süresi 18-20 saniye arasında değişiyor, internette yaptığım araştırmalarda verilen çözümleri uyguladım fakat, bir sonuca ulaşamadım, msi x370 pro carbon kullanan arkadaşlar açılış sürelerini paylaşabilirse sevinirim. İlginize teşekkürler iyi akşamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkxblack

Herkese İyi forumlar, R7 1700 ve msi x370 pro carbon kullanıyorum, m.2 ssd mevcut uefi Windows 10 Pro kurulu sistemde açılış süresi 18-20 saniye arasında değişiyor, internette yaptığım araştırmalarda verilen çözümleri uyguladım fakat, bir sonuca ulaşamadım, msi x370 pro carbon kullanan arkadaşlar açılış sürelerini paylaşabilirse sevinirim. İlginize teşekkürler iyi akşamlar.

asus var ama yine de cevap vereyim am4 ve ryzende bu açılış süresi şuan normal ilerde bioslar tam oturunca bu süre kısalabilir yine de son bios yüklü değilse siz yükleyin derim

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba, son bios yüklü sistem oturum esnasında son derece stabil bir problem yok, başlangıç kısmında böyle olması tereddütte bıraktı, ilginize teşekkür ederim. İyi forumlar.

• darkxblack kullanıcısına yanıt
    maalesef bende de aynı açılış süresi ve bende sinir oluyorum çünkü 7 yıllık am3 sistemim bile en fazla 5 saniyede açılırdı. umarım düzelecek bios güncellemeleriyle size de iyi forumlar
  • hdd var 10- 15 saniyede açılıyor aorus x370 g5
  • Gigabyte x370 gaming 5, Gskill Flare X 3200 MHZ, açılış hızı 10 sn...

Gigabyte alın arkadaşlar, stabil...
  • Gigabyte AB350M 18 saniyede açılıyordu, bios update yaptım artık 31 saniyede açılıyor.
  • Maşallah açılış yavaşmış baya. Bende ryzen 7 ile aranıza katılıyorum. Windows kurarken dikkat etmem gereken şeyler neler acaba? Bir yerde okumuştum biostan single core seçip kurunca sorun yok 8 core seçince hatalı görüyor işlemciyi eindows gibi bir yorum okudum biyerde. Yapmam gereken özel bir ayar var mı? Birde overclock yaparken herkez çarpanı değiştirmiş fsb yi arttırdığımızda stabil kalamıyormu sistem? Eskiden bi ara overclock yapmıştım 10 yıl önce fsb artışı çarpandan daha etkili idi.

• MSI B350 Gaming Pro Carbon, BIOS ekranıyla beraber açılış sürem SSD ile beraber 8-9 saniye. Çok şaşırmıştım ilk başta nasıl bu kadar hızlı açılıyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaybridX -- 11 Ocak 2018; 14:50:38 >
  • Herkes açılış süresi olarak, güç tuşuna bastıktan sonra masaüstü ekranı gelene kadarki süreden bahsediyor değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Herkes açılış süresi olarak, güç tuşuna bastıktan sonra masaüstü ekranı gelene kadarki süreden bahsediyor değil mi?

Son ölçümüm, bios süresi 14 sn, power to desktop süresi 19 sn...
  • Güç tuşuyla beraber hemen hemen aynı benim de. 17 saniye sürüyor.
  • Evet Beyler nisan ayında Ryzen 2'ler gelmeye başlıyormuş bekleyen varmı
  • Çok fazla kişinin yeni işlemcilere geçeceğini düşünmüyorum.
    GTX 1060 ile Ryzen 1600 kullanıyorum. Ekran kartını değiştirmediğim sürece işlemcinin de değişmesine gerek yok. Ekran kartını da en azından 3-4 sene kullanacağım. Daha sonrasında da herhangi bir çözünürlükte 60 Hz ya da 75 Hz hedefinde kalırsam yine gideri olacak.
    Ben AM4 sokete uyan son işlemcilerden birini, 2020-2021 yılında alabilirim diye düşünüyorum. Ya da belki 1600 ile gittiği yere kadar devam ederiz. Bakalım.
  • ben anakart değiştiririm düzgün bir şey çıkarsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Evet Beyler nisan ayında Ryzen 2'ler gelmeye başlıyormuş bekleyen varmı

daha yeni aldık yaw silikonları eskimedi daha

@1200gs bildiğim kadarıyla oc ile işin yok zaten fazla kurcalamayınca pek sorun çıkartmıyor son bioslarla anakartın ne diye boşa para vereceksin anlamadım ya neyse para senin tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2018; 7:18:52 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.