Şimdi Ara

AMD ryzen düşük işlemsisinin fiyatı ne?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD ryzen düşük işlemsisinin fiyatı kaç tl veya dolar? bunla ilgili bir haber falan çıkmadı mı tamam yüksek seviye işlemcisi çn 400 dolar falan dendi onu bilyoruz da en ucuzu ne kadar olacak?

ha birde biz Türkiye den AMD hisselerini borsada satın alabiliyor muyuz? AMD hisseleri zaten yükselişte ryzen ile iyice tavan yapacaktır. yani işlemci ve öteberiye para vermektense diyorum ki 2000tl ile AMD hissesi satın alırım yıl sonuna doğru 2500-3000tl olur. dolar,altın işi belli olmaz yükseliyde düşerde. Ama AMD hisselerinin değer kazanacağı bilmek için kahin olmaya gerek yok. garanti temiz kar.

• şöyle liste var ama söylenti şeklinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

şöyle liste var ama söylenti şeklinde.

vış bize en düşüğü 650tl ye geliyor desene. yani Ryzen almak hayal oldu. gene kaldık intel pentium g4560 a desene.
  • 600-650 lira civarına şu anda fx8320 alınabiliyor ryzen'in en düşük modeli fx8000 serisini bitirecek.pentium 4560 ile fiyat rekabeti yapması zaten mümkün değildi ve ayar işlemciler değil.
  • iş sadece 600tl para verip ryzen işlemci almakla bitmeyecek bir de am4 anakart alınacak ki onlarda çok pahalı totalde acayip maliyet oluşuyor.
  • R7 1800x , en az 2150 TL
    R7 1700x , en az 1540 tl
    R7 1700 , en az 1367 tl
    R5 1600x, en az 1117 tl
    R5 1500, en az 980 tl
    R5 1400x en az, 854 tl
    R5 1300, en az, 752 tl
    R3 1200x en az , 650 tl
    R3 1100x en az , 560 tl

Fiyatlar yukarıdaki şekilde olacaktır..
  • AMD 2017 nin ilk çeyreği için sadece Ryzen 7 serisi işlemcilerini çıkaracağını duyurmuştu. Bence Ryzan 5 ve Ryzen 3 serilerini şu anda beklemek hata olur. En iyi ihtimalle haziran ayında anca çıkartır. Şu anda R5 ve R3 ü piyasaya sürerse büyük sürpriz olur.

Ama son sızıntıda işlemci soğutulu resimlere baktığınızda sadece 1800X, 1700X ve 1700 serileri gözüküyor. Bence sadece bu seriler satışa çıkacak.

Ayrıca AM4 anakartların fiyatlarının da tam olarak ne olacağı belli değil, benim düşüncem z270 serisi ile dengi modeller benzer fiyatlara olacaktır, önceden olduğu gibi amd anakart ucuz olur düşüncesi anlamsız, nedeni ise soket tipi haricinde diğer özelliklerin artık benzer olması diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: togi1975

R7 1800x , en az 2150 TL
    R7 1700x , en az 1540 tl
    R7 1700 , en az 1367 tl
    R5 1600x, en az 1117 tl
    R5 1500, en az 980 tl
    R5 1400x en az, 854 tl
    R5 1300, en az, 752 tl
    R3 1200x en az , 650 tl
    R3 1100x en az , 560 tl

Fiyatlar yukarıdaki şekilde olacaktır..

Intel i7-6800k vatanda 2060 TL

R5-1600x yaklaşık aynı performans. Fiyatı yarısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

600-650 lira civarına şu anda fx8320 alınabiliyor ryzen'in en düşük modeli fx8000 serisini bitirecek.pentium 4560 ile fiyat rekabeti yapması zaten mümkün değildi ve ayar işlemciler değil.

Peki fx8000 serisinden işlemci kullananların bu en düşük ryzen modeline geçmesine değecek kadar performans farkı olurmu acaba ? Bence geçilmişken 6 çekirdekli orta seviye ryzene geçilmesi daha mantıklı olur
  • AMD yeni süperbilgisayar standardının peşinde koşmaya çalışıyor, kimse sizin i7 6800'e vereceğiniz para için bu işlemcileri çıkartmıyor. İklim modelleme, enerji araştırmaları için tüm geçmiş süperbilgisayarları söküp atmaya geliyor bu işlemciler. Haziranda çıkacakmış Raven Ridge'ler. Onlardan 200,000 tanesiyle SeaMicro'dan aldıkları freedom fabric usulü birleştirme yapınca görün siz asıl Haziran'daki şamatayı.
  • erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Bence 1400x den sonrasi gunluk kullanim ve oyuna uygun islemciler degil. Onlar daha cok performans islemcisi gibi duruyor. 1400x bence inanilmaz fp bir oyun islemcisi olacak gibi. Ana kartlarin da pahali olacagini dusunmuyorum. Cunku normalde ana kartta olan bazi bilesenler islemcinin icine tasinmis ryzende. Kuzey koprusu bile yok mesela. Zaten resimlerine bakin islemcinin etrafi boş tarla resmen intel ana kartlara gore. Direk uretim fiyati dusuk olmasi lazim yeni ana kartlarin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 21 Şubat 2017; 13:31:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Bence 1400x den sonrasi gunluk kullanim ve oyuna uygun islemciler degil. Onlar daha cok performans islemcisi gibi duruyor. 1400x bence inanilmaz fp bir oyun islemcisi olacak gibi. Ana kartlarin da pahali olacagini dusunmuyorum. Cunku normalde ana kartta olan bazi bilesenler islemcinin icine tasinmis ryzende. Kuzey koprusu bile yok mesela. Zaten resimlerine bakin islemcinin etrafi boş tarla resmen intel ana kartlara gore. Direk uretim fiyati dusuk olmasi lazim yeni ana kartlarin.

Aynen hocam bencede öyle...Ama ben acele etmeyeceğim çünkü 8300 ve rx 470 şuan fazlasıyla yetiyo bana bi 2 sene sonra geçerim hem o zamana kadar iyice oturmuş olur ryzen
  • erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Ben yeni toplayacaklar için söyledim yoksa tabii ki fx8000 serisinden en az x6 ryzen'e geçmek mantıklı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

iş sadece 600tl para verip ryzen işlemci almakla bitmeyecek bir de am4 anakart alınacak ki onlarda çok pahalı totalde acayip maliyet oluşuyor.

Yeni sistem toplayacaklar için sorun olmayacaktır.en azından artık sıfır toplayıp amd isteyenler için güzel seçenekler var.elinde sistem olup da ryzen'e geçmek isteyenlerin hesabını iyi yapması gerekir.8350'den geçmekle Q8400'den geçmek aynı değildir.yeterince eski sistemden geçtiğinizde ram anakart parası da pek sorun olmayacaktır.

• AMD Ryzen'in en düşük işlemcisi bile iyi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Faustus -- 22 Şubat 2017; 18:48:15 >
  • En düşüğü 550'den girer ülkeye.
  • en dusugunu de kimse almaz bence.4/8 olan 1300 modeli mi o saglam satacak bir de x6 olani iyi satar daha yukarisini meraklisi alir.
  • Bana kalırsada en çok satacak model o 4/4 bile olabilir.

• 1400x gtx 1080 i yüzde yüz besleyebilecek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavikıs -- 21 Şubat 2017; 18:25:33 >
  • Sızıntılar doğru çıkarsa 7700k ile denk veya yakın bir işlemci olacak 1400x. Yani hangi ekran kartını takarsan tak fark etmez. Bu arada gtx 1080 i 2k çözünürlükte i5 7600 ile bile beslersin. O kadar da zor bişey değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.