Şimdi Ara

Amd ryzen apu sistem görüntünün gitmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
76
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Daha önce çok kez sorunumu bu forum vesilesiyle çözmüştüm. Bu sefer sorunuma dair internette ve forumda yaptığım araştırmalarda bir çözüm bulamayınca foruma üye olmam gerektiğini anladım :)

Birkaç gün önce bir sistem topladım.

Bilgisayarımın özellikleri:

İşlemci : Amd ryzen 3 3200g

Anakart : Gigabyte a320

Ram bellek : Afox 2x4gb 2400mhz

Güç kaynağı : 500w

Depolama : kingstone 120 gb m2 ssd ( işletim sistemi ) ve 320 gb seagate 7200rpm hard disk

Bilgisayarı ekran kartsız kullanmaktayım. Performansından memnunum. Ancak bugün başıma birşey geldi. Bilgisayarda LoL oyununu oynarken bilgisayarım açık değilmiş gibi ekran gitti ve 5-10 saniyenin ardından geri geldi. Daha sonra internet üzerinden bir siteden Stranded Deep oyununu indirdim. Oyunu 10-15 dakika arası oynadığımda LoL oyununda olduğu gibi sanki bilgisayar kapanmış gibi tvde sinyal yok ibaresi beliriyor. Kasa çalışmaya devam ediyor. Alt+tab vb. Tuşlara bastıktan sonra 10-20 saniye içerisinde ekran kendine geliyor ancak görev yöneticisinden baktığımda oyun yanıt vermiyor olarak görünüyor. Stranded deep oyununda bu olayı 5-15 dakika oynadıktan sonra yaşadım. Ve sorunu yaşadığımda oyuna tekrar giremiyordum. Lol oyununda sorunu yaşadığımda ise 1 saatlik sürede sadece bir kez oluyor ve oyuna tekrar dönebiliyordum. Bunların haricinde gün içersinde en fazla gta 5 oyununu oynuyorum. Gta 5 oyununda henüz bu hatayı almadım. Radeon üzerinden baktığımda lol ve gta 5 oynadığım süre arasındaki fark çok fazla. 1 saat lol oynadı isem 2 saat gta 5 oynamışım. Dikkatimi çeken en önemli şey LoL ve Stranded Deep oyunlarını 1920x1080 pikselde gta 5 i ise 1366x760 piksel çözünürlüğünde oynuyorum. Her üç oyunu oynarken de sıcaklık değerim 60 derecenin üzerine hiç çıkmadı. Sürücülerimin tamamı güncel. Anakartım güncel. Henüz sorunun ne olduğuna dair fikir sahibi olamadım. Çok değerli düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.