Şimdi Ara

AMD RYZEN 2 (EFSANEYE SAYGI KONUSU)ANA KONU) (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.243
Cevap
13
Favori
69.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muhtemelen evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Asus 370 prime pro,r1700 ve 16 gb corsair venegeance 2400 tek slot sistem oluşturdum kasamı toplayan arkafaş daha önce Windows 10 yüklü samsung 850 evo yu formatlamadan doğrudan bağlayıp öyle teslim etti bana şu anda hem bilgisayar geç açılıyor hem de yaptığım ssd testlerinde okuma yazma hızları %50 düşük çıkıyor.Bu problemlerin sebebi sırf format atılmadan takılması olabilir mi yoksa sata portunda mı sıkıntı var sizce?

Format ide modda atılmış olabilir ve biçimlendirme hızlı yapılmış olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada Intel severler ve 7700k savunucuları çok ciddi bir ilüzyonun içerisinde yaşıyor. Intel 7900k'yi 7700k ile aynı fiyattan verse ve Z270 çipsette kullanılabilecek bir şekilde üretse bir tane adam "5-10 FPS daha fazla alıyor" argümanıyla 7700k almaz. Birbirimizi kandırmayalım. Ryzen 7 1700=%90*7900k performans verecektir. Hem de platform maliyeti çok daha ucuz olacaktır. Ryzen 7 1700, 7700k'den daha ucuz ve stok fanıyla dahi 300-400 TL'lik bir anakartta 3,8 Ghz civarı OC oluyor. Siz 1080p'de %10 daha fazla FPS almak için 100 Lira işlemciye daha fazla, 300-400 TL anakarta daha fazla, 400 TL civarı soğutucuya daha fazla verip de rakibinin yarısına yakın performansta bir ürün alıyoranız, çok ilginç bir marka pazarlama yalanının içine düşmüşsünüz. Apple alanlar gibi tıpkı. Apple'cilere de sorsanız i-Phone 8'e 4500 TL vermek çok mantıklı. Siz böyle şirketleriin sizi soymasından hoşlanıyor olabilirsiniz ama insanları da sizin gibi soyulmasını istemeniz çok garip. Hayali bir Titan(Saadet) zincirine dahil olmuşsunuz ve paranızı çıkartmak için çevrenizdekileri de zinciriniçerisine çekmek için kandırmaya çalışıyorsunuz. Yazıktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Burada Intel severler ve 7700k savunucuları çok ciddi bir ilüzyonun içerisinde yaşıyor. Intel 7900k'yi 7700k ile aynı fiyattan verse ve Z270 çipsette kullanılabilecek bir şekilde üretse bir tane adam "5-10 FPS daha fazla alıyor" argümanıyla 7700k almaz. Birbirimizi kandırmayalım. Ryzen 7 1700=%90*7900k performans verecektir. Hem de platform maliyeti çok daha ucuz olacaktır. Ryzen 7 1700, 7700k'den daha ucuz ve stok fanıyla dahi 300-400 TL'lik bir anakartta 3,8 Ghz civarı OC oluyor. Siz 1080p'de %10 daha fazla FPS almak için 100 Lira işlemciye daha fazla, 300-400 TL anakarta daha fazla, 400 TL civarı soğutucuya daha fazla verip de rakibinin yarısına yakın performansta bir ürün alıyoranız, çok ilginç bir marka pazarlama yalanının içine düşmüşsünüz. Apple alanlar gibi tıpkı. Apple'cilere de sorsanız i-Phone 8'e 4500 TL vermek çok mantıklı. Siz böyle şirketleriin sizi soymasından hoşlanıyor olabilirsiniz ama insanları da sizin gibi soyulmasını istemeniz çok garip. Hayali bir Titan(Saadet) zincirine dahil olmuşsunuz ve paranızı çıkartmak için çevrenizdekileri de zinciriniçerisine çekmek için kandırmaya çalışıyorsunuz. Yazıktır...

R7 1700 alacağım. Nasıl?

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Harika hocam. Yeni bir test çıktı konusunu açtım. RAM frekansı yükselince 4 Ghz'lik Ryzen 7, 5 Ghz'lik 7700k'yi geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Harika hocam. Yeni bir test çıktı konusunu açtım. RAM frekansı yükselince 4 Ghz'lik Ryzen 7, 5 Ghz'lik 7700k'yi geçiyor.

Maalesef Ram frekansım yüksek değil, G Skill Trident Z 3200 MHZ CL14 8*2GB var bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calimocho

quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Ddr4 lü bir sistem toplamak istiyorum arkadaşıma ama amd giriş seviyesi işlemci ve anakartların çıkmasıma daha var hele apuların çıkmasına baya bir zaman var.Sanırım ssd den vaz geçip 1050 ti 4 gb ve intel giriş seviyesi işlemci alacağız.Dahili gpu yetmediğini uyarmanız çok iyi oldu. Bir kerelik kurşunumuz var

Al işte! Yukarıdaki mesajımda tam da bunu anlatmak istedim!
    Üst seviye ekran kartı bekleyenlere: Bekle diyorsun!
    Apu bekleyenlere: Bekle diyorsun!
    Optimizasyon diyenlere: Bekle diyorsun!
    F/P bekleyenlere: Bekle diyorsun!

AMD eşittir beklemek!

Son yıllarda bence en karlı çıkanlar kur düşükken, Sky Lake alıp, keyfine bakanlar oldu! Keşke öyle yapsaydım! Yazık valla!

Ryzen çıkıcak bekle dendi 1800 ler 1700ler çıktı bunlar tırt r5 bekle dendi Amd şaşırt bizi yiğidim ya

amd almayan saftır. elinde patlar bi kaç seneye intel alanların. ben şu anda 6600 kullanıyorum ama param olsa amd ye geçecem çünkü gelecekteki çoğu oyun dx 12, vulcan ve ryzen destekli olacak.

ayrıca şu anda son testlerde amd öne geçti ;) forumdaki konulara bi bak gör ;) bundan sonra intel nal toplar.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

quote:

Orijinalden alıntı: Calimocho

quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Ddr4 lü bir sistem toplamak istiyorum arkadaşıma ama amd giriş seviyesi işlemci ve anakartların çıkmasıma daha var hele apuların çıkmasına baya bir zaman var.Sanırım ssd den vaz geçip 1050 ti 4 gb ve intel giriş seviyesi işlemci alacağız.Dahili gpu yetmediğini uyarmanız çok iyi oldu. Bir kerelik kurşunumuz var

Al işte! Yukarıdaki mesajımda tam da bunu anlatmak istedim!
    Üst seviye ekran kartı bekleyenlere: Bekle diyorsun!
    Apu bekleyenlere: Bekle diyorsun!
    Optimizasyon diyenlere: Bekle diyorsun!
    F/P bekleyenlere: Bekle diyorsun!

AMD eşittir beklemek!

Son yıllarda bence en karlı çıkanlar kur düşükken, Sky Lake alıp, keyfine bakanlar oldu! Keşke öyle yapsaydım! Yazık valla!

Ryzen çıkıcak bekle dendi 1800 ler 1700ler çıktı bunlar tırt r5 bekle dendi Amd şaşırt bizi yiğidim ya

amd almayan saftır. elinde patlar bi kaç seneye intel alanların. ben şu anda 6600 kullanıyorum ama param olsa amd ye geçecem çünkü gelecekteki çoğu oyun dx 12, vulcan ve ryzen destekli olacak.

ayrıca şu anda son testlerde amd öne geçti ;) forumdaki konulara bi bak gör ;) bundan sonra intel nal toplar.

Geçsin zaten intel yada amd beni ilgilendirmez f/p bakarım alır geçerim ama amd gerçeği değişmiyo çok geç geldi piyasaya

• arkadaşlar ben beklemekten bıktım ve vazgeçiyorum. microatx anakartlar gelene kadar dolar 150 lira olur. altı üstü bi anakart için 1 aydır bekliyorum haber bile yok böyle aptalca bir üretim sırası olamaz.

• okazaki kullanıcısına yanıt
    Valla super fiyatlar ama ryzen 5 bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İtopya'dan Asus PRIME X370 düşünmeye başladım.

Bende şu sitede açtığım sayfadaki ram var ve sitede(reddite oluşturmaya başlamışlar) benim ramin 8gb versiyonu(bende 16gb var) 2933'ü görmüş. Reddit'te gördüğüm kadarıyla Ripjaws 5ler genelde 2933'e çıkamıyor. Bios güncellemeleri ile düzelir mi ne diyorsunuz?

http://rymem.vraith.com/detailed_ram/765

• https://youtu.be/-RRt5WkVxuk

bir digital foundries incelemesi daha geldi youtube'a. r7 1700 işlemcinin kardeşleri ile hemen hemen aynı performansa sahip olduğundan, fp açısından en iyi işlemci olduğundan tek dezavantajının 4ghz seviyesine geldiğinde 1700x ve 1800x işlemcilere göre daha çok enerji harcaması olduğuna değinilmiş. yüksek performanslı ramlerin işlemciyi oc etmekten daha önemli olduğundan bahsetmiş. stok r7 1700 işlemcinin 4 ghze oc edilmiş hali ile arasında fps olarak yüzde 10luk performans artışı olduğundan söz etmiş richard abimiz. yani r7 1700 işlemcinizi 3.7ghze 3200mhzlik ramlerle oc etseniz bile gaming performansı olarak kaybınız yüzde 3-4 gibi bir seviyede olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokengineer -- 26 Mart 2017; 16:16:21 >

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    Overclock ile güç tüketimini hepsi sanırım +200 yapıyor. PSU seçerken dikkat etmek gerek.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Eeee. İndirimi görünce millet hemen stokları eritti.

Yakında stoğa girer yeniden. Umarım stoğa girince fiyatlar hemen uçmaz.

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    180w 1700x 1800x ler 225w 1700 çekiyor.

Oy oy oy 8/16 için normal tabi.

• itopya iyi ama anakart cesitleri hala cok az sizce hangi b350 alinmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic33 -- 26 Mart 2017; 20:35:30 >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.