Şimdi Ara

AMD RYZEN 2 (EFSANEYE SAYGI KONUSU)ANA KONU) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.243
Cevap
13
Favori
69.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanki kullanamayacağız gibi geliyor ama dur bakalım. Google'da bakınıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son BIOS update'leriyle Samsung B-die'ların çoğu sorunsuz çalışıyor.

3200C14 B-die'dır, muhtemelen direk çalışır. Benzer şekilde 3600C16'da 3200C14 hızında çalışacaktır.

Tabi bu single rank ve 2 DIMM için geçerli, yani 2x8.

4x8 veya 2x16'da sıkıntı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 24 Mart 2017; 13:30:16 >
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    aynen dediğiniz gibi, lakin asus x370 prime anakartım var bios güncelleme gelmiyor diyecektim ki şu an geldiğini farkettim uğurlu geldiniz
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi şuan hiçbiri darboğaz yapmaz.

ama ilerde çıkacak oyunlar ne gösterir bilinmez.

1080ti alacak adamın 1700 aşağısı işlemci almasının mantığı yok her durumda.

şuan bile işlemciye yüklenen total war gibi oyunlarda 8 çekirdek farkettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 24 Mart 2017; 13:47:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Sanki kullanamayacağız gibi geliyor ama dur bakalım. Google'da bakınıyorum.

Sonuç ne hocam? Bir şeyler bulabildin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Son BIOS update'leriyle Samsung B-die'ların çoğu sorunsuz çalışıyor.

3200C14 B-die'dır, muhtemelen direk çalışır. Benzer şekilde 3600C16'da 3200C14 hızında çalışacaktır.

Tabi bu single rank ve 2 DIMM için geçerli, yani 2x8.

4x8 veya 2x16'da sıkıntı olabilir.

Çok anlamıyorum hocam. Bende g skill rgb ledli 3200 mhz cl14 8*2GB ram var. Bu ramlari bios update ile ryzen işlemcili bir sistemde 3200 mhz hızında kullanabilir miyim?

• ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    Total War Warhammer'da aslında Ryzen geride kalıyor. Ghz avantajı ve tek çekirdek gücü ön plana çıkıyor gibi. Benim düşünceme göre Volta sonrası çıkacak kartlarda 4/8 işlemciler darboğaz oluşturma tehlikesinde. %75-%85 kullanımlar muhtemelen 3 sene sonrasının kartlarıyla fullenebilir. Ryzen'in performans iyileştirmeleriyle biraz daha fps farkını kapatacağına inanıyorum. Kapatamazsa Ryzen'de Volta sonrası o dönemin güncel işlemcilerine kıyasla fazla düşük fps nedeniyle değiştir beni diyecek sanki. İkisinden birini tercih etmek hiç bir zaman çokta ölümcül bir hata olmayacaktır herhalde.

Benim rama bir yorum yok mu ya bu açılmama gibi bir sorun oluşturmaz değil mi. 2900 mhz de kullanmaya da razıyım.

Sizde herhalde Trident Z var. Sorun yaramayacak size muhtemelen. Ripjaws V için net bir şey bulamadım.

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    ya zaten şimdi 4 çekirdeği oyuna gidiyor geri kalan çekirdeği boşta durmuyor sonuçta.

mesela ben dota 2 oynuyorum ryzen 8 çekirdek işlemcim olsa aynı zamanda yayın yaparım kasmadan devam ederim vs.

multitasking performansıyla her türlü 10 numara işlemci.

kaç sene önce i7 980x vardı 6 çekirdek şimdi bile kullananlar sorun yaşadığını sanmıyorum rahat rahat götürür.

hatta benim kanaatimce ryzen 7 8 çekirdekler masaüstünün belki geldiği son noktayı gösteriyor.

yine bu seviyede işlemciler daha düşük güç tüketimli yada daha yüksek frekanslı çıkacaktır dizüstüne inecektir cep telefonuna inecektir.

11 sene önce çıkmış q6600 performansı şuan bile iş görüyorsa siz düşünün artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 24 Mart 2017; 14:4:35 >
  • quote:

Sizde herhalde Trident Z var. Sorun yaramayacak size muhtemelen. Ripjaws V için net bir şey bulamadım.

İnşallah sorun çıkarmaz hocam. Trident Z bendeki. 1000+ TL verdim çünkü.

• quote:

Total War Warhammer'da aslında Ryzen geride kalıyor. Ghz avantajı ve tek çekirdek gücü ön plana çıkıyor gibi. Benim düşünceme göre Volta sonrası çıkacak kartlarda 4/8 işlemciler darboğaz oluşturma tehlikesinde. %75-%85 kullanımlar muhtemelen 3 sene sonrasının kartlarıyla fullenebilir. Ryzen'in performans iyileştirmeleriyle biraz daha fps farkını kapatacağına inanıyorum. Kapatamazsa Ryzen'de Volta sonrası o dönemin güncel işlemcilerine kıyasla fazla düşük fps nedeniyle değiştir beni diyecek sanki. İkisinden birini tercih etmek hiç bir zaman çokta ölümcül bir hata olmayacaktır herhalde.

Benim rama bir yorum yok mu ya bu açılmama gibi bir sorun oluşturmaz değil mi. 2900 mhz de kullanmaya da razıyım.

Hocam. 3 sene sonra zaten soketler değişir. DDR5 gelir vs. Eskiden olsa 5 senelik pc toplanabilirdi. Hoş yine de idare eder o zamana da by sefer sistem güncel olmaz. Şu halde en mantıklı seçim bana sanki R7 1700 gibi geliyor. Zaten yüksek çözünürlükte iş ekran kartında bitiyor. 3 senede oyunların çok bir gelişme göstereceğini de sanmam. Şayet 3 senede darboğaz yaşatmayacaksa aslında 7700K'nın da gideri var gibi...

• Ryzen 5 ler nanokatalogta satışa başlanmış ama stokta yok fiyatlar 46 bin tl den başlıyor

http://www.nanokatalog.com/RYZEN,LA_6051-2.html#labels=6051-2
  • garip geldi ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AMD X370, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, ATX Anakart hiç bir yerde stokta yok çok mu satıldı geri mi çekildi acaba çünkü birden yok olması garip geldi
    7700k'nın aslında giderinden daha fazla şeyi var. Bir kitle için 7700k hala en iyi tercih. Neden alıyorsun demem hatta ihtiyaca göre öneririmde markacılık yapmaya gerek yok. Ben de biraz aslında fantezi yapıp Ryzen'i deneyeceğim memnun kalmazsam İntel'in yapacağı hamlelere göre pozisyon alırım AM4 eskiyince. AM4'e yeni işlemci takacaksın da biraz palavra bence. R7 alanlar için geçerli bir değiştirme seçeneği gelmeyecektir muhtemelen 2020'ye kadar zaten şunun şurasında 3 sene. İntel'de 2-2.5 sene veriyor. Anakartlar daha tam olmamış kesin mevcutlara da üreticiler tarafından revizyonlar gelecek. 4.0 gelir DDR5 gelir kesin 2020'den sonra yeni platform gelir. Ama Z270 ile AM4, ikisinden birini seçmek ölümcül bir hata değil bilinçli bir kullanıcı için. Ne aldığını bileceksin. Bazısı var bin lira harcıyor sırf 10 fps daha fazla almak için şimdi benchmarkta en yüksek hangisiyse onu önereceksin bu adama. Bazısı var öyle oyuna girince arkada milyon tane şey bırakıyor (ben bu konuda refleks sahibiyim discord ve steam dışı bir şey kalmaz mesela) fps falan da hiç dikkat ettiği yok oyun akıcı mı akıcı sorun değil Ryzen önereceksin. Broadwell-E düşünenler için artık düşünmeyi bıraktıracak bir gelişme Ryzen ama normal ev kullanıcısı için çağ atlamadık bütçene göre al birini.

2015'de 6700k almayarak Zen veya İntel'den başka bir şey bekleyip 1.5 senesini harcayan ev kullanıcısı bence üzülmeli. Beklediğine çok değer bir şey yok. Bekledi hatta kurdan dolayı zararda çıktı bir sürü indirim kampanyayı ıska geçti. 2015'de 6700k alanlar muhtemelen 5 sene kullanacaklar o işlemciyi. 5 senelik taş gibi işlemci.

• quote:

7700k'nın aslında giderinden daha fazla şeyi var. Bir kitle için 7700k hala en iyi tercih. Neden alıyorsun demem hatta ihtiyaca göre öneririmde markacılık yapmaya gerek yok. Ben de biraz aslında fantezi yapıp Ryzen'i deneyeceğim memnun kalmazsam İntel'in yapacağı hamlelere göre pozisyon alırım AM4 eskiyince. AM4'e yeni işlemci takacaksın da biraz palavra bence. R7 alanlar için geçerli bir değiştirme seçeneği gelmeyecektir muhtemelen 2020'ye kadar zaten şunun şurasında 3 sene. İntel'de 2-2.5 sene veriyor. Anakartlar daha tam olmamış kesin mevcutlara da üreticiler tarafından revizyonlar gelecek. 4.0 gelir DDR5 gelir kesin 2020'den sonra yeni platform gelir. Ama Z270 ile AM4, ikisinden birini seçmek ölümcül bir hata değil bilinçli bir kullanıcı için. Ne aldığını bileceksin. Bazısı var bin lira harcıyor sırf 10 fps daha fazla almak için şimdi benchmarkta en yüksek hangisiyse onu önereceksin bu adama. Bazısı var öyle oyuna girince arkada milyon tane şey bırakıyor (ben bu konuda refleks sahibiyim discord ve steam dışı bir şey kalmaz mesela) fps falan da hiç dikkat ettiği yok oyun akıcı mı akıcı sorun değil Ryzen önereceksin. Broadwell-E düşünenler için artık düşünmeyi bıraktıracak bir gelişme Ryzen ama normal ev kullanıcısı için çağ atlamadık bütçene göre al birini.

2015'de 6700k almayarak Zen veya İntel'den başka bir şey bekleyip 1.5 senesini harcayan ev kullanıcısı bence üzülmeli. Beklediğine çok değer bir şey yok. Bekledi hatta kurdan dolayı zararda çıktı bir sürü indirim kampanyayı ıska geçti. 2015'de 6700k alanlar muhtemelen 5 sene kullanacaklar o işlemciyi. 5 senelik taş gibi işlemci.

Yorumunun altına imzamı atarım. Bence 2015'te Skylake alanlar kadar şanslı kitle yok. Ryzen'ler henüz oturmadı. Ekosistemi çok dar. Anakartlar adam gibi toplasan 5 tane. Oyunlara, bioslara, yazılımlara, Windows 10'a uygun patch gelmesini beklesek bile ne zaman gelir meçhul. AMD'ye sempatim var bu doğru fakat gerçeği söylemek gerekirse İntel'in en büyük avantajı oturmuş bir ekosisteme ve platforma sahip olması. Bir de asıl sorulması gereken soru şu: 3 sene sonunda soketler ve standartlar değişecekse -ki değişecektir- bu durumda olgunlaşması biraz zor gözüken Ryzen platformu mu yoksa 7700K sistem mi daha uygun olur? Çünkü her halükarda 3 sene sonra yeni standartlar gelecek. Bu yüzden üst seviyeden ziyade orta-üst seviye bir sistem mi almak daha akıllıca olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalistikBomba -- 24 Mart 2017; 22:46:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Ddr4 lü bir sistem toplamak istiyorum arkadaşıma ama amd giriş seviyesi işlemci ve anakartların çıkmasıma daha var hele apuların çıkmasına baya bir zaman var.Sanırım ssd den vaz geçip 1050 ti 4 gb ve intel giriş seviyesi işlemci alacağız.Dahili gpu yetmediğini uyarmanız çok iyi oldu. Bir kerelik kurşunumuz var

Al işte! Yukarıdaki mesajımda tam da bunu anlatmak istedim!
    Üst seviye ekran kartı bekleyenlere: Bekle diyorsun!
    Apu bekleyenlere: Bekle diyorsun!
    Optimizasyon diyenlere: Bekle diyorsun!
    F/P bekleyenlere: Bekle diyorsun!

AMD eşittir beklemek!

Son yıllarda bence en karlı çıkanlar kur düşükken, Sky Lake alıp, keyfine bakanlar oldu! Keşke öyle yapsaydım! Yazık valla!

Ryzen çıkıcak bekle dendi 1800 ler 1700ler çıktı bunlar tırt r5 bekle dendi Amd şaşırt bizi yiğidim ya

• Ryzen çıktı çıkalı baya bir Intel fanboy görmeye başladık. Oyun konusunda da abartı yorumlar görüyoruz zaten o da çözünürlük ve kalite arttıkça bütün işlemciler aynı performansı gösteriyor iş 4k'ya gelince bu sefer işin seyri değişiyor. Optimizasyonuyla uğraşılmamış Far Cry Primal'de 10 fps önde olsa ne olur? 1080p oynarım etliye sütlüye karışmam diyen adam gitsin hangisi ucuzsa onu alsın i5-R5 farketmez, kalan parayı ekran kartına gömsün. Ayrıca burası Ryzen ana konusudur Intel işlemcileri hakkında yazmak isteyen gisin Intel ana konularına yazsın lütfen.

• Asus 370 prime pro,r1700 ve 16 gb corsair venegeance 2400 tek slot sistem oluşturdum kasamı toplayan arkafaş daha önce Windows 10 yüklü samsung 850 evo yu formatlamadan doğrudan bağlayıp öyle teslim etti bana şu anda hem bilgisayar geç açılıyor hem de yaptığım ssd testlerinde okuma yazma hızları %50 düşük çıkıyor.Bu problemlerin sebebi sırf format atılmadan takılması olabilir mi yoksa sata portunda mı sıkıntı var sizce?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • khaos kullanıcısına yanıt
    keşke tek slot değilde 2x8 2 slot ram yapsaydın dual olurdu 8 gb 8 gb yani. ayrıca o ssd nin yavaş açılması garip bence format at dene birde yeni sistemlerde biosda ahci modu otomatik mi seçiyor bilmiyorum ama seçmiyorsa ahcı modda olmayabilir tahmini fikir yürütüyorum tabi ki buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 25 Mart 2017; 7:3:51 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarı kardeşim render için de kullanacak o yüzden ileride ram için 64 e çıkarabiliriz tek slot un ne zararı var ki? Ssd de ahci modda bu arada

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.