Şimdi Ara

AMD Ryzen'a orta sınıfa büyük destek 'MSI MAG B550 Tomahawk inceleme'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3. nesil AMD Ryzen işlemcilere orta sınıfta büyük destek B550 yongası sahnede. Orta sınıfta yer bulacak yonga, üst sınıf özelliklerle geliyor. 

• Şu anakartları artık beytlik laflarla herkesin okuyabileceği spec'leri videoda sayarak anlatmayın, ya da anlatıyorsanız buna inceleme demeyin. Bir ekranda göstrerin geçin. Bana vrm kalitesini analiz edin, işlemci takıp overclock edip, kastırın, değişik ramlerle kontrol edin, bios özelliklerinden bahsedin...İnceleme budur, bu ise reklam.
  • 1500tl ye bu ürünü neden alayım ya gerçekten akıl var mantık var x570 anakartlar var bu fiyata neyin desteği bu msi dan?

• bios güncelleyerek 3. nesil ryzenları çıkınca kullanabilecekmişiz :)

• Vrm sıcaklığı ne durumda ? Msi b450 ,x470 ve x570 anakartları belli bir fiyat aralığına kadar arızalı vrm sıcaklığı 120 dereceyi görüyor. İstediğiniz testi okuyun hepsinde aynı sonuçlar bunda da öyle ise almayı tavsiye etmem .

• Bu paraları AM4 soket için vermek bana saçma geliyor artık. Miladını doldurdu dolduracak, çok yüksek ihtimalle 4000 serisi bu soketi kullanan son seri olacak. 5000 serisi 2022 gibi DDR5 ramlerle beraber AM5 soket ile gelecek, yabancı forumlarda bunu destekleyen haberler var. Orta halli sistem kurup ileride upgrade ederim diyenler bence 3600 ile uygun fiyatlı B450 anakart alıp devam etmeli.

• AMD Ryzen'a orta sınıfa büyük destek 'MSI MAG B550 Tomahawk inceleme'

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equaties

Bu paraları AM4 soket için vermek bana saçma geliyor artık. Miladını doldurdu dolduracak, çok yüksek ihtimalle 4000 serisi bu soketi kullanan son seri olacak. 5000 serisi 2022 gibi DDR5 ramlerle beraber AM5 soket ile gelecek, yabancı forumlarda bunu destekleyen haberler var. Orta halli sistem kurup ileride upgrade ederim diyenler bence 3600 ile uygun fiyatlı B450 anakart alıp devam etmeli.

Hocam miadını dolduruyorsa aynısı Intel icin de gecerli Adamlar 9.nesli 10. Nesil diye cıkardı arada hicbir fark yok sadece artan TDP ler var.Tek yeni islemci 10900K ve Z390 da calısmıyor yeni anakart istiyor.11. Nesil ile birlikte de 1200 Soketin omru bitiyor.Gelsin 1700 Soket ve yeni Anakartlar...

GB B550 Aorus Master ın reklamı var Sosyal Medyada 3950X ile 6GHZ diyor muhtemelen LN2 ile dir ama sonucta B550 ler son derece kalteli Anakartlar ,kaliteli Anakart almak isteyip de B450 yerine B550 almak isteyen olabilir cunku arada cok fark var.Adam once 3700X ile B550 alır.Yarın da 4950XT alır en az 5 sene de rahatca kullanır.Neden alınmasın?

• huso kullanıcısına yanıt

katılıyorum. bir intel kullanıcısı olarak intelin sürekli soket değiştirmesi cok kotu. yeni cıkan b550 chipsetler gercekten kaliteli. alınıp kullanılır

• MAG B550 alacaktim , ama emin olamadim , MSI FB sayfasina mesaj attim , ARGB destegi ile ilgili , ama cevap vermek istemediler herhalde , bende su an Gigabyte Aorus B550M pro yu bekliyorum , Master fazla tuzlu gelecek .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 6 Temmuz 2020; 22:23:28 >
  • İo portuna baktıkça sövesim geliyor bu b550 serisi MSI boardlara. 5 USB type a 1 USB type c portu koymuşlar yalnızca. Utanır insan. B550a pro alın işinizi görür fazlasıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Hocam miadını dolduruyorsa aynısı Intel icin de gecerli Adamlar 9.nesli 10. Nesil diye cıkardı arada hicbir fark yok sadece artan TDP ler var.Tek yeni islemci 10900K ve Z390 da calısmıyor yeni anakart istiyor.11. Nesil ile birlikte de 1200 Soketin omru bitiyor.Gelsin 1700 Soket ve yeni Anakartlar...

GB B550 Aorus Master ın reklamı var Sosyal Medyada 3950X ile 6GHZ diyor muhtemelen LN2 ile dir ama sonucta B550 ler son derece kalteli Anakartlar ,kaliteli Anakart almak isteyip de B450 yerine B550 almak isteyen olabilir cunku arada cok fark var.Adam once 3700X ile B550 alır.Yarın da 4950XT alır en az 5 sene de rahatca kullanır.Neden alınmasın?

Alıntıları Göster

Intel konusunda haklısınız katılıyorum. Mesajınızın geri kalan kısmı için: Zaten 3700x ve kaliteli bir B550 anakartın beraber fiyatı 4000 liraya yaklaşıyor. Benim demek istediğim, mesajımda da yazıyor aslında, bütçesi dar olan ve orta halli sistem kurup ileride yükseltme düşünenler B550 anakart almamalı. Şu an en uygun B550 anakart 1300 TL gözüküyor (en uygun onu bulabildim). Orta karar B450 anakart alıp (800 TL gibi) yanına 3600 ile (1300 TL gibi) yola devam etmek daha mantıklı. Tekrar ediyorum, benim dediğim bütçe kısıtlaması olanlar için AMD Ryzen'a orta sınıfa büyük destek 'MSI MAG B550 Tomahawk inceleme'  Bütçesi yüksek olanlar sizin dediğiniz gibi yapabilir tabi ki.

• trumpet kullanıcısına yanıt

var

• 2x 4-pin RGB LED connectors
    • 2x 3-pin RAINBOW LED connectors

https://www.msi.com/Motherboard/MAG-B550-TOMAHAWK/Specification

• Bunu inceleyeceğinize, Asrock Taichi B550, ASUS B550-E Gaming ya da Gigabyte Aorus B550 Master gibi B550'lerin tepe seviye kartlarını 3900x ile incelemenizi isterdim. Bu arada bu anakartlarda Pcie 4.0 desteği anakartın kendisinde değil, işlemciden gelen PCIE 4.0 hattını kullanıyor.

• Amd tarafında bugüne kadar 7 kez msi tercih ettim. Hepsi anakart. Hepsi hüsran.

Phenom ve fx serisinde resmen nefret ettim.

Herkesin tercihine saygı duyarım ama ben bir daha asla msi almam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Equaties kullanıcısına yanıt

Bende seninle ayni dusunuyordum ama soylede birsey var. B550 +ryzen 3700x alsa msidan 50 usd iade alacak. 300 tl diyelim. 3700x aldigi icin valhalla oyununu hediye alacak. Bide kendi sisteminde sogutma varsa amdninki 250 den gidiyo. Aslinda 1000 tl indirim gibi oluyo. Kendim icin boyle dusunuyorum ondan yazdim bu arada muhalif olmak icin degil. Kendimi alayim diye gazliyorum :)

• ruzgarnufel kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam. Bezdirmesinin sebebi ne. Ben hep asus kullandim. Cokta memnundum. Ilk defa msi anakart alip kullanmak istiyorum. Cok kararsizim acikcasi. B550 tuf gaming plus dusundum ama ondada 1 argb var bana cift lazim. Bide ondeki type c icin soket girisi yokmus galiba o yuzden tufdan vazgecmistim

• recep054gs kullanıcısına yanıt
    Ben de hep asus gittim , tuf gaminglerden uzak dur derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Amd tarafında bugüne kadar 7 kez msi tercih ettim. Hepsi anakart. Hepsi hüsran.

Phenom ve fx serisinde resmen nefret ettim.

Herkesin tercihine saygı duyarım ama ben bir daha asla msi almam.

Geçmişte 970 çipli Msi anakart benide sinirlendirdi bende bulaşacağımı sanmıyorum.

• Equaties kullanıcısına yanıt
    intelde her seride anakart değiştriyorduk. ne zaman geldik bu durumlara:)

• Ben MSI B450İ Gaming Kullandım.Gayet de memnundum.Hatta Destek Listesinde Olmayan Cpu lar bile calısıyordu.

Ben en cok Gigabyte ın Aorus Modelini begendim ama MSI Asus GB 3 u de alınır bence bir de Asrock Taichi var 4 u de alınır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.