Şimdi Ara

AMD Ryzen 9 3900XT 4.8 GHz,Ryzen 7 3800XT 4.7 GHz,Ryzen 5 3600XT 4.7 GHz'e Kadar Hızlandı İddası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
3.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin yaklaşmakta olan 'Matisse Refresh' Zen 2 tabanlı işlemcilerini gösteren özel bir rapor hazırladıktan sadece iki gün sonra , Ryzen 9 3900 XT, Ryzen 7 3800 XT ve Ryzen 5 3600 XT' ten bekleyebileceğimiz saat hızlarını açıkladı .

Söylentilere göre AMD Ryzen 9 3900XT 4,8 GHz'e kadar 12 Çekirdek, Ryzen 7 3800 XT 8 Çekirdek 4,7 GHz'e kadar, Ryzen 5 3600 XT 6 Çekirdek 4,7 GHz'e kadar yükselebilir.

https://wccftech.com/amd-ryzen-9-3900xt-ryzen-7-3800xt-ryzen-5-3600xt-matisse-refresh-desktop-cpu-clock-speed-rumor/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Mayıs 2020; 11:25:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İddalar doğruysa eğer zen 3 te 5 ghz zorlar gibi görünüyor amd. Zen 3 çıksa da görsek artık. Bakalım ne gibi geliştirme iyileştirme performans artışı olacak.
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Süpriz.

Zen->Zen+ gibi birşey olacak heralde matisse refresh.

4.7ghz boost 3600xt kaç para olacak acaba? 150$ dan şeker gibi dağıtıyormuş birde zuahhah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Mayıs 2020; 12:20:50 >
  • inşallah çıkan haber doğrudur ryzen 2700 den ryzen 3800 xt geçmeyi düşünebilirim gerçi işlemciden de memnunum bf 5 multide 1080p low grafikte ortalama 140-150 fps alıyorum gtx 1660 ti ile
  • Bu saat hızlarına zen2'de ulaşabileceklerse zen3'te neredeyse bütün işlemcilerin 4.7-4.8 ghz bandında çalışmasını beklerim hiç kusura bakma Amd.

Bu işlemciler bu şekilde gelir de zen3'te bilmem şöyle oldu max 4.5 ghz göreceksiniz derlerse ağzına kürekle vururum Amd'nin.
  • dexter342 kullanıcısına yanıt
    Oc + iyi ramde varsa 2700/2700x 3-4 sene üst düzey gider bence sistemin ayarlarını yap devam et.

• Bu işlemciler ne zaman çıkacaklar sonra 4000 serisinin çıkiş takvimi değişmesin ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Bu saat hızlarına zen2'de ulaşabileceklerse zen3'te neredeyse bütün işlemcilerin 4.7-4.8 ghz bandında çalışmasını beklerim hiç kusura bakma Amd.

Bu işlemciler bu şekilde gelir de zen3'te bilmem şöyle oldu max 4.5 ghz göreceksiniz derlerse ağzına kürekle vururum Amd'nin.
    Onlar yeni mimari gibi olacak zen 3 e geçiliyor ıpc çok arttıysa performans çok yüksekse isterse 3.6ghz olsun o daha büyük başarıdır.

• Draqonn kullanıcısına yanıt
    Bunlar kısa sürede raflarda taze taze ıscak ıscak matisse refresh zen3 eylülden sonra deniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Süpriz.

Zen->Zen+ gibi birşey olacak heralde matisse refresh.

4.7ghz boost 3600xt kaç para olacak acaba? 150$ dan şeker gibi dağıtıyormuş birde zuahhah.
    Dediğiniz gibi 150$ gibi bir fiyata gelirse son kullanıcı için çok iyi olur. Rekabetin güzellikleri intelin 10 nesiline karşılık hem indirim hemde yenilenmiş daha iyi bir seri getirdi amd daha zen3 çıkmadan. Uzun yıllar intel kullanmış biri olarak amd nin son ryzen serisindeki işlemci fiyatlarını, soket desteklerini, indirimlerini, yeni teknolojileri sunmaları yani kısaca inteli dize getirmesini takdir ediyorum. Umarım yarış böyle devam eder sürekli rekabet yeni teknolojiler daha iyi fiyatlar olarak kullanıcılara yansır. Kim tek el olursa piyasada kendini bozuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 25 Mayıs 2020; 12:36:57 >

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Gözümüzü gönlümüzü işlemciye doyurdu amd ..

Rekabet olmazsa bu firmaların hepsi öpücem moduna illaki girer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Mayıs 2020; 12:38:17 >
  • garip bir durum yok üretim geliştikçe daha iyi cpu basabiliyorlar bunun örneğini fx8 işlemcilerde gördük ilk çıkanlar 4.2 diyip kalırken 2013 yazdan sonra çıkanlar 5 ghz rahat vuruyordu.demek ki 7nm'yi kurcalarken ilerletmişler biraz ve daha hızlısı çıkabilir 4.7 abartı bir fark değil son çıkan 3300x 4.5 küsür yapabiliyor.bu böyle oldu diye 4000 serisi de uçar 5 vurur diye bir şey yok çünkü o başka mimari daha çok transistör daha çok IPC ile gelecek ve daha çok transistör demek daha az mhz demektir.yine de onlar da 4.6 4.7 civarlarında olabilir üstü süpriz olur.TSMC'nin 7nm+ dedikleri neyse atıyorum EUV o teknikte ne kadar ileriye gittiği ile alakalı amd'lik bir şey yok hızları amd belirlemiyor TSMC diyor ki üretim kalitesi bu amd de tamam diyor 4.4 ghz basıp geçiyor.intel ise kendi yaptığı için her şeyini oynayabiliyor şu kadara mal ederken şurası şöyleyken diye ondan sonra ya bu 10nm verimsiz oldu 22nm'den bile kötü kar ettiriyor biz bunu notebooklarda bırakalım diye 3 senedir uğraştıkları projeyi rafa kaldırabiliyorlar adamlardaki genişlik bu kadar.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    IPC zaten olmak zorunda yanında ghz geliştirmesi de bekliyorum çünkü artık zen mimarisinin oturma vakti geldi diye düşünüyorum.
  • Amd fatality yapmaya hazırlanıyor.
  • Tamda itopyadan r5 3600 siparişi vermiştim 1260 TL'ye gerçi onlar çıkana kadar benim işlemcide gelir :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Timeguard hocam sizle daha önce özelden konuşmuştuk

ramler corsair vengeance rgb pro 3200 mhz hızında normalde fakat ben Ryzen DRAM Calculator programıyla 3466 mhz c16 hızında çalıştırıyorum bf 5 baya performans arttı
    Ver ver ver ver ver voltajı.
    İşlemciyide 4-4.2 arası stabil yükselt kaşıntı tutmazsa 3-4 belki 5 sene işlemciyle işin yok. Ramlerin çipine göre sub timing konusundan ince ayarlarıda yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Mayıs 2020; 13:3:33 >
    işte sorun orda hocam işlemci şuan 4,05 ghz de 1,365 voltajda stabil şekilde çalışıyor 4,05 üzerine cıkmak istediğim zaman 4,1 ghz de 1,4 voltaj istiyor 1,4 voltajın altında 4,1 ghz hız stabil değil ve işlemci bu voltajda çok isınıyor 240 mm sıvı soğutma olmasına rağmen
    O hız iyidir .

Cool and quiet açıksa kapat tamamdır. (Çarpanı elle girince otomatik kapanıyor genelde)

hocam cool and quiet ekranında bulunan bütün şeçenekler kapalı bende overclock yaparken hepsini kapatmıştım zaten

çok teşekkürler bu arada iyi bayramlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.