Şimdi Ara

AMD Ryzen 9 3900X Kırık Pin Tamir Hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
4
Favori
5.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaten amd phenom islemciydi yarisini kirsanda calisirdi islemci 5 para etmez :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum valla ne zaman amd konusu görsem arkadaş direkt laf atma derdine giriyor gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aurosonic

Benim islemcinin 3-4 pini kirikti ama sorunsuz calisti yillardir. Ne gibi bir dezavantaji var?

Atıyorum belki x1 slotlarına giden yolun pinidir, kullanmayınca sıkıntı yaşanmıyordur.

Bende de sokette 1 pin kırık ama çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

Bu mesaj silindi.

İyi yaptı Sogutucutuyu kaldırarak adamlar sogutucuyu satıp Cıplak CPU satıyordu.Garanti icin de alan tekrar Sogutucu arıyordu.

Deveydi hendekti bırak gec bunları, azılı İntel fanatigi ve AMD muhalifisin bunu butun forum anladı zaten ,Amd nin kutusunun icinden sinek cıksa AMD sinekli islemci satıyor diye baslıka acarsın.

Yok Ryzen 1 cop olmus yok soyle olmus konu acıyorsun.Al Intelini bak keyfine konu acacaksan da daha mantıklı konular ac.X programı AMD calıstırmıyor Intel cosuyor, Enerji tuketiminde AMD cok tuketiyor Intel kokluyor, X oyunda su kadar FPS fark atmıs, PCİE 4.0 AMD desteklemiyor Intel destekliyor vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 19 Ekim 2020; 0:38:3 >
  • huso kullanıcısına yanıt

bloklayinca yazdiklarini görmüyorsun, bi güzel oluyor kiAMD Ryzen 9 3900X Kırık Pin Tamir Hakkında 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 19 Ekim 2020; 1:18:36 >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır bloklu bende de, kafam rahat
    AMD Ryzen 9 3900X Kırık Pin Tamir Hakkında

• CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt

Fikir özgürlügü diye birsey var, var tabi ama bazilarida az ötede özgürlüklerini yasayabilirler aslinda eger isterlerse.. cünkü benim rahatsiz oldugum yerde, ben özgürüm diye sürekli ayni seyleri yazarsan, olur mu, bize de yazik ama.. Simdilik blok is görüyor ama su nicki gizleme ve o kisinin actigi konularida gizleme olsa tam süper olacak :))

• Dünyada kıyamet kopar.

Ama şu ikili firmalar arasındaki atışma bitmez. Bir büyüyün be. Bir büyüyün Allah aşkına.

Ryzen 7 1. nesil kullanıyorum. 3. senesi olacak. Tık demedi. Diğer PC de Q6600 ve 3. PC' de 6700K var. Hepsi zamanı ve amacına göre güzel işlemciler.

• asyagrafik kullanıcısına yanıt

Dedik dedik ama dinletemedik, care blok hocam, tavsiye ederim. Tartisma ortami görünmüyor suan bende.

• @kunGFu

Tavsiyenize uyuyorum beyefendi.

• Eskiden Intel de pinliydi kimse Intel'e laf etmiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Pin kırmayı nasıl beceriyorsunuz

amd de soket kilitleme yapısı uyduruk olduğu için soğutucuyu çektiğinde donan macun işlemciyi soketten sökerek çıkartıyor eğer soğutucuyu yamuk çektiysen pinler o sırada ayvayı yiyebiliyor

• WarSaw kullanıcısına yanıt

O kısmı cidden saçma, kilide rağmen ayrılıyor işlemci. Soğutucuyu direkt çekmek yerine sağa sola hareket ettirmek lazım

• 3900x kullanip icinden cikan fani kullanacak 1 tane adam gosteremezsin. Sirkette kullanilmayan seyi ne koyucaz demis, ben olsam bende oyle derim.

Laf olsun diye konusuyonuz

• WarSaw kullanıcısına yanıt

EVet ne yazıkki durum aynen bu şekilde. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu soğutucuyu çıkartmadan önce sistemi çalıştırma imkanı varsa çalıştırıp macunun yumuşamasını sağlamak, yoksa da fön ile biraz ısıtmak. Aksi halde soğutucu çıkartmak riskli bir durum haline geliyor.

• Benimde basima geldi pc yi calistirmak falan fayda etmiyor. Prime95 testi yapip hemen kapatsam belki olurdu.. r3 3100 islemci zaten isinmiyor pc yi kapatir kapatmaz kendi macunu yapisiyor kaliyor. Ben saga sola cevirerek cikarttim ama cok hafif döndürmek ve sabirli olmak lazim. bir yerden sonra saliyor kendini...

Esas cözüm ise stok fani kullanacaklar kesinlikle kaliteli bir termal macun kullansinlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

amd de soket kilitleme yapısı uyduruk olduğu için soğutucuyu çektiğinde donan macun işlemciyi soketten sökerek çıkartıyor eğer soğutucuyu yamuk çektiysen pinler o sırada ayvayı yiyebiliyor

Alıntıları Göster

Tam olarak öyle değil.

AMD soket kitleme de sorun yok. Uyduruktan kastınız şu olabilir. İntel soketleri gibi CPU üstünü kapatan bir mekanizma olmalı.

Sorun tamamen kullanıcı hatası aslında. Kuvvetle muhtemel Soğutucu değişimi veya macun değişimi için soğutma bloğunu çekmeye çalıştı. Yapışan macun da CPU'yu soketinden söktü. Genelde bazı macunlar CPU'ya yapışır. Bunu önmelek için, bilgisayarı bir kaç dk çalıştırıp ısındırıp, hemen akabinde bloğu rahatça sökebilirsiniz.

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Aslında bloklama karşıtıydım ama yaklaşık 1 haftadır ben de başladım.

Aynı saçmalıkları sürekli tekrar edenler için:

Cahil Trol
    Fanatik-AMD
    Fanatik-Intel

Kodlaması yapıyorum.

Ayrıca:

Sorumsuz (Yardım ettiğim halde muhatap olmayanlar)

var. Çok da umrumdalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.